انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 6:44pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 443 , 444 , 445 , 446 , 447 , 448 , 449 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون آقا عرفان عزیز

دیسپلی که همونه خودتون عکسpcbرو دادین .مشکلی در نصب۳۵۸نیست.چون اونارو وارونه قرار دادم.دقیقا انگار از پشت فیبر قرار داده باشم

امپلی بدون تغییرات هم همون pcbباریک هستش که دوستان گفتن مال فرانکو هست.همون که با خودکار قطعات رو نوشته بود

منظورم اینه این مدار بدون تغییرات و بدون سلف و سنسور جدید هست و من هیچ تغییری ندادم

هیچ روش خاصی هم مد نظرم نیست
و الان نمیدونم چجور دقیقا این مدارو رو کالیبره کنم

طبق فرمایشات شما تو فایل راهنما اول باید بدون امپلی و تغییرات جدید بسازم و واکنش به دست رو تست بگیرم
منم همین کار رو کردم
تو فایل راهنما فرمودین بدون کریستال باید صفر ولت باشه و مدار منم همینطوره ولی نفرمودین بعد نصب کریستال چقد باید باشه .
ممنون میشم بازم راهنمایید کنید
سپاس

یکشنبه 12 آبان1398 - 4:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alijooon نوشته است:
اینم عکس برد

وقتی ولوم۱ مگ رو دقیق در آستانه قرار میدم و چراغ اول با حداقل توان روشن هست با نزدیک کردن دست به آنتن تو ۲۵سانت چراغ خاموش میشه
همچنین وقتی ولوم ۱مگ رو دقیق در استانه قرار میدم که چراغ اول خاموش باشه ،با لمس آنتن چراغ اول روشن میشه

این برد شما مشکل اساسی داره و به هیچ وجه جواب نمیده

یکشنبه 12 آبان1398 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alijooon نوشته است:
ممنون آقا عرفان عزیز

دیسپلی که همونه خودتون عکسpcbرو دادین .مشکلی در نصب۳۵۸نیست.چون اونارو وارونه قرار دادم.دقیقا انگار از پشت فیبر قرار داده باشم

امپلی بدون تغییرات هم همون pcbباریک هستش که دوستان گفتن مال فرانکو هست.همون که با خودکار قطعات رو نوشته بود

منظورم اینه این مدار بدون تغییرات و بدون سلف و سنسور جدید هست و من هیچ تغییری ندادم

طبق فرمایشات شما تو فایل راهنما اول باید بدون امپلی و تغییرات جدید بسازم و واکنش به دست رو تست بگیرم
منم همین کار رو کردم
تو فایل راهنما فرمودین بدون کریستال باید صفر ولت باشه و مدار منم همینطوره ولی نفرمودین بعد نصب کریستال چقد باید باشه .
سپاس

ساختن پی سی بی فرانکو به خودی خود عیبی نداره ولی شما باید در نظر بگیری که باید برای همه ترانزیستورها و کریستال و خازنهای 2و3و4و13و14 پایه قرار بدی و نیز مسیرها و اتصالات مرحله امپلی جدید رو هم روی فیبر رسم کنی و اسید کاری کنی ولی هنگام منتاژ ابتدا به شیوه اولیه منتاژ کن و سپس جواب داد به شیوه اخرین تغییرات تغییر بده.شما پایه ها رو قرار ندادی و اتصالات امپلی و سلف جدید رو هم در نظر نگرفتی.ایسی 358 هم به هیچ شکلی ممکن نیست که برش گردونی و پایه ها به همون شکل درست قابل نصب باشه.یعنی اینکه اگر ازون پی سی بی استفاده میکنی برای نصب ایسی ها هیچ راهی نیست مگر اینکه از پشت نصب بشه.
برای صفر کردن ولتاژ خروجی در حالت قطع کریستال و نیز رسوندن مدار به حداکثر تقویت که همون فراهم کردن مرز صفر ولت هست،به فایل و قسمت تغییرات خازنهای 13و14 و پیدا کردن مرز صفر ولت مراجعه کن اونجا دقیق توضیح دادم.
ولتاژ مدار بعد از نصب کریستال میتونه از 2 تا 6 ولت متغیر باشه.

یکشنبه 12 آبان1398 - 6:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
alijooon نوشته است:
ممنون آقا عرفان عزیز

منم همین کار رو کردم
سپاس

ساختن پی سی بی فرانکو به خودی خود عیبی نداره ولی شما باید در نظر بگیری که باید برای همه ترانزیستورها و کریستال و خازنهای 2و3و4و13و14 پایه قرار بدی و نیز مسیرها و اتصالات مرحله امپلی جدید رو هم روی فیبر رسم کنی و اسید کاری کنی ولی هنگام منتاژ ابتدا به شیوه اولیه منتاژ کن و سپس جواب داد به شیوه اخرین تغییرات تغییر بده.شما پایه ها رو قرار ندادی و اتصالات امپلی و سلف جدید رو هم در نظر نگرفتی.ایسی 358 هم به هیچ شکلی ممکن نیست که برش گردونی و پایه ها به همون شکل درست قابل نصب باشه.یعنی اینکه اگر ازون پی سی بی استفاده میکنی برای نصب ایسی ها هیچ راهی نیست مگر اینکه از پشت نصب بشه.
برای صفر کردن ولتاژ خروجی در حالت قطع کریستال و نیز رسوندن مدار به حداکثر تقویت که همون فراهم کردن مرز صفر ولت هست،به فایل و قسمت تغییرات خازنهای 13و14 و پیدا کردن مرز صفر ولت مراجعه کن اونجا دقیق توضیح دادم.
ولتاژ مدار بعد از نصب کریستال میتونه از 2 تا 6 ولت متغیر باشه.

آقا عرفان عزیز ببخشید که زحمتتون میدم

یه نکته رو متوجه نشدم
فرمودین بعد از نصب کریستال باید بین۲تا۶ولت خروجی داشته باشیم

آیا این ولتاژ۲تا۶ولت خروجی رو توی مدار اولیه و بدون تغییرات باید داشته باشیم یا بعد از تغییرات

ممنون میشم پاسخ بدید

یکشنبه 12 آبان1398 - 7:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرقی نمیکنه.هر کدوم رو ساخته باشی خروجی مابین 2 تا 6 ولت قابل قبول هست.ولی به این معنی نیست که مدارت عملکرد درستی داره.حالا کامل کن بزار تو باکس تمومش کن بعد گزرش بده از تست دست و ولتازها.

یکشنبه 12 آبان1398 - 7:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حق با شما بود مدار مشکل داشت
ممنون

الان بدون کریستال صفر
با کریستال ۳/۶ولت

خازن های سری ۱پیکو رو تعویض کردم خروجی درومد ۳/۶

دوتا ۲پیکو و ۱دونه۱پیکو سری کردم تا ب این ولتاژ رسیدم

آیا این ۳خازن ک تعویض کردم مقدارشون خیلی زیاد نیست؟
آیا مشکلی نداره؟؟؟

یکشنبه 12 آبان1398 - 9:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Sooorooosh نوشته است:
:-B

ممنون از شما جناب سروش ،ظاهرا ریز ترین تغییرات در ساخت مدار میتونه عملکرد رو بسیار متفاوت از مدار جناب عرفان بکنه ، پس حال با این حساب ، بنده پرینتی pdf جناب rooz که گرفتم دقیقا همون طرح جناب عرفان باشه ، به فرض اینکه قطعات همه با میزان کمی و به اندازه لحیم بشه و برد مونتاژ بشه و تمیز ساخته بشه و بهمرا سوکت ، تمام مراحل افزایش ولتاژ و تعویض رو از بر باشم و سنس اسمون رو اصولی انجام بدم ، انتن و سلف هم طبق عکس داخل فایل باشه ، ایا دلیلی وجود داره که مدار جواب نده؟؟؟؟ من ادم کاملا وسواسی و بینهایت دقیقی تو مونتاژ هستم و کوچکتربن نکات رو هم بررسی میکنم و فایل توضیحات رو کاملا با لذت میخونم و تاپیکهای تحقیقاتی رو دنبال میکنم ، بنده بنوعی از دیدگاه دوستان کمی دلسرد شدم ، چون موفقیتهاشونو تو انجمن رو نمیکنن ، بنده مدار PDK-M جناب مجتبی رو ساختم و اخر اعلام کردم با تمام هزینه ها جواب نگرفتم و دلیلشم نوشتم تا دوستان متوجه بشن مدار در چه وضعیتی هست ، حالا نمیگیم بیان بگن خمره طلا سکه ساسانی پیدا کردین :D حداقل بگین اقا ما طبق دستور عمل ساختیم جواب مثبتی میده ، اینجوره و الان تو تاپیک هر چی گفته میشه از عدم عملکرد و عدم نتیجه هست ، البته اسرار به تغییر تو قطعات ندارم حالا باشه lm نوع smd یا فلان قطعه مرغوب تر ، چیزی که دنبالشم ، فقط یه کلمه هست ، آیا برای نتیجه گیری باید هفت خان را رد کنیم تا به نتیجه مثه جناب عرفان برسیم ؟؟؟

آخرین بار توسط جهان بین در یکشنبه 12 آبان1398 - 10:50pm ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 12 آبان1398 - 10:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:

ممنون از شما جناب سروش ،ظاهرا ریز ترین تغییرات در ساخت مدار میتونه عملکرد رو بسیار متفاوت از مدار جناب عرفان بکنه ، پس حال با این حساب ، بنده پرینتی جناب rooz.pdf که گرفتم دقیقا همون طرح جناب عرفان باشه ، به فرض اینکه قطعات همه با میزان کمی لحیم و به اندازه به برد مونتاژ بشه و تمیز ساخته بشه ، انتن و سلف هم طبق عکس داخل فایل باشه ، ایا دلیلی وجود داره که مدار جواب نده؟؟؟؟ من ادم کاملا وسواسی و بینهایت دقیقی تو مونتاژ هستم و کوچکتربن نکات رو هم بررسی میکنم و فایل توضیحات رو کاملا با لذت میخونم و تاپیکهای تحقیقاتی رو دنبال میکنم ، بنده بنوعی از دیدگاه دوستان کمی دلسرد شدم ، چون موفقیتهاشونو تو انجمن رو نمیکنن ، حالا نمیگیم بگن خمره طلا سکه ساسانی پیدا کردین بگین :D حداقل بگین اقا ما طبق دستور عمل ساختیم جواب مثبتی میده ، اینجوره و هر چی گفته میشه از عدم عملکرد و نتیجه هست ، البته اسرار به تغییر تو قطعات ندارم حالا باشه lm نوع smd یا فلان قطعه مرغوب تر ، چیزی که دنبالشم ، فقط یه کلمه هست ، آیا برای نتیجه گیری باید هفت خان را رد کنیم تا به نتیجه مثه جناب عرفان برسیم ؟؟؟

ممنون از توجه شما دوست عزیز
من نمیدونم مدار شما تا کجا پیشرفته. آگه عکسی از مدار بفرستید خوبه . ولی اگه بخواهی طبق روش عرفان کار کنی و بسازی. باید خیلی دقت کنید و حواست رو جمع کنی . طبق نقشه و PCB قطعات رو بچین و چندین بار قبل ازینکه به مدار ولتاژ بدی مسیرها رو چک کن تا مطمئن بشی . آگه همه چیز درست باشه مدار کار خواهد کرد

یکشنبه 12 آبان1398 - 10:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
Sooorooosh نوشته است:
جهان بین نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:

ممنون از شما جناب سروش ،ظاهرا ریز ترین تغییرات در ساخت مدار میتونه عملکرد رو بسیار متفاوت از مدار جناب عرفان بکنه ، پس حال با این حساب ، بنده پرینتی جناب rooz.pdf که گرفتم دقیقا همون طرح جناب عرفان باشه ، به فرض اینکه قطعات همه با میزان کمی لحیم و به اندازه به برد مونتاژ بشه و تمیز ساخته بشه ، انتن و سلف هم طبق عکس داخل فایل باشه ، ایا دلیلی وجود داره که مدار جواب نده؟؟؟؟ من ادم کاملا وسواسی و بینهایت دقیقی تو مونتاژ هستم و کوچکتربن نکات رو هم بررسی میکنم و فایل توضیحات رو کاملا با لذت میخونم و تاپیکهای تحقیقاتی رو دنبال میکنم ، بنده بنوعی از دیدگاه دوستان کمی دلسرد شدم ، چون موفقیتهاشونو تو انجمن رو نمیکنن ، حالا نمیگیم بگن خمره طلا سکه ساسانی پیدا کردین بگین :D حداقل بگین اقا ما طبق دستور عمل ساختیم جواب مثبتی میده ، اینجوره و هر چی گفته میشه از عدم عملکرد و نتیجه هست ، البته اسرار به تغییر تو قطعات ندارم حالا باشه lm نوع smd یا فلان قطعه مرغوب تر ، چیزی که دنبالشم ، فقط یه کلمه هست ، آیا برای نتیجه گیری باید هفت خان را رد کنیم تا به نتیجه مثه جناب عرفان برسیم ؟؟؟

ممنون از توجه شما دوست عزیز
من نمیدونم مدار شما تا کجا پیشرفته. آگه عکسی از مدار بفرستید خوبه . ولی اگه بخواهی طبق روش عرفان کار کنی و بسازی. باید خیلی دقت کنید و حواست رو جمع کنی . طبق نقشه و PCB قطعات رو بچین و چندین بار قبل ازینکه به مدار ولتاژ بدی مسیرها رو چک کن تا مطمئن بشی . آگه همه چیز درست باشه مدار کار خواهد کرد

جناب سروش فایلتون رو در صفحات قبل دانلود کردم ، طرح pcb که زحمتشو کشیدین ، در خصوص ساخت ، بنده به دلیل اینکه به صرف تحقیقات روی مدار pdk جناب مجتبی کار کردم و نتیجه ای حاصل نشد البته فعلا ، و هنوز مدار رو مونتاژ نکردم ، قطعات این مدارم تازه بدستم رسیده و فردا میرم که بسازمش :YMPRAY: ، فقط از نظر اینکه شما طبق مدار خودتون ایا الان میتونید خیالمون رو راحت کنید که بگین عملکرد درستی داره یا نه؟؟؟؟

بنده بقولی اگه از بابت این خیالم راحت بشه، فارغ از اینکه قصدم کاوش باشه ، بعنوان بخش تحقیقاتی روی دوربرد کردن طرحم کار خواهم کرد ، چون پیش زمینه ذهنی از عامل دفینه و رفتارش دارم که همش برمیگرده به کنجگاوی مطالعه توضیحات جناب سنه دژ و اپراتوری پیچیده سبک خودم در انتن ال رود که واقعا شگفتی رو برام بهمراه داشته و توصیفشم سخته که نیرو ماهیتش چیه و بررسی ساختار ساده مدار اما مرموز ان که میشه این دید رو داشت مدار مگه جز ولتاژ و موج چه چیزی رو میتونه انالیز کنه؟!!! ، و اگه چیزی وجود داره و بطور حتم به انتن هم میخوره اما اشکار نمیشه برای چیه :YMPEACE: هر چند هنوز تو کاوش یونیابی نبودم ، اما انالیزم از حقیقت عملکرد مدار میتونه خیلی چیزا رو برام روشن کنه .

آخرین بار توسط جهان بین در یکشنبه 12 آبان1398 - 11:13pm ویرایش شده است، در کل 5 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 12 آبان1398 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین عزیز با خیال راحت دستگاه رو بساز من هم قبل از ساخت مثل شما وسواس داشتم که نکنه مدار جواب نده اولین کاری که کردم با خود عرفان مشورت کردم . بعد که خیالم راحت شد کم کم قطعات رو جور کردم . من خیلی آرام و با حوصله کار کردم و سعی کردم از قطعات باکیفیتی استفاده کنم و این جمع کردن قطعات بیشتر از 1 ماه طول کشید . در نهایت این مدار جواب داده خیالت راحت ولی اپراتوری و تمرین هم باید داشته باشی . با توجه به تجربه شما در سایر مدارات مشابه شک نکن که موقعیت خوبیه تا استفاده کنی با اینکه مدار ساده ای به نظر میاد ولی از روی پشتوانه علمی توسط فرانکو ایتالیایی طراحی شده و خودش هم گفته که چند تا سکه نقره رو در 2 متری آشکار کرده و خیلیها هم ممکنه به شکلی به این موضوع رسیده باشن ولی عنوان نمیکنند. من خودم قبل از این مدار 4 تا مدار انجمن رو ساختم و در طول این مدت به نظرم این مدار یه چیزه دیگه است و من خودم چند روزی میشه که مدار رو جمع کردم دارم روی اپراتوری و کالیبره کردن و ریزه کاریهای دیگه کار میکنم منم مثل شما فکرهایی برای ارتقا مدار دارم که فعلا باید صبر کنم و تغییرات رو یکی یکی رو مدار تست کنم تا چند وقت دیگه اولین نتایج تست دستگاه رو گزارش میدم. تا اینجا که همه چیز طبق گفته های توی فایل آقا عرفان بوده و کم و کاستی نداشتم

آخرین بار توسط Sooorooosh در یکشنبه 12 آبان1398 - 11:32pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 12 آبان1398 - 11:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 443 , 444 , 445 , 446 , 447 , 448 , 449 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: saraqueen و 12 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure