انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 7:05pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 , 448 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Sooorooosh نوشته است:
alijooon نوشته است:
چشم داش سروش عزیز
هرجا مشکل داشتم میپرسم.ممنون

امیدوارم که بتونی خودت تلاش کنی و مراحل کار رو پیش ببری. بزرگترین کمکی که من کردم این بود که pcb مدار رو از روی فیبر شخصی آقاعرفان بازسازی کردم و درصفحه 430 اختیار دوستان قرار دادم همین تصویری که در بالا عکسش رو گذاشتی من 3 روز وقتم رو گرفت و فقط با ابزار فتوشاپ طراحی کردم چشام در اومد :-B و خدا وکیلی آیا کسی گفت دستت درد نکنه ؟ تا آدم دلگرم بشه و باز هم کمک کنه ؟ همه منتظرن که یکی پیدا بشه بیاد و براشون کاری بکنه اینجوری که نمیشه که بار رو دوش یه نفر باشه و بقیه نظاره گر باشن همه باید به هم کمک کنیم نه یک نفر پاسخگوی این همه باشه .یعنی با این کاری که کردم میشه گفت که 50 درصد ساخت مدار حل شده . چون خودم از ته قلبم مدار رو میخواهم و بهش رسیدم حال آگه کسی به نتیجه نرسیده کاری ندارم من به گفته های آقا عرفان ایمان کامل دارم و قبل از اینکه مدار رو بسازم با ایشون مشورت کردم و من هم کمک کردم همه باید کمک کنن و خلاق باشن بقیه اش رو هم خودتون زحمت بکشید. و حالا که pcb رو هم دارید واقعا هر جا واقعا گیر کردید بنده و سایر دوستان با تجربه پاسخگوی سوالات عزیزان هستیم . من خودم یک بار تاپیک رو خوندم 2 هفته طول کشید و خیلی نکات مهم در لابلایی پستها دیده میشه که واقعا هر کدوم از اونها حاصل تجارب عزیزانی هست که بی منت در اختیار دیگران قرار میدادند و بار دوم وسوم هم یه قلم و کاغذی گذاشتم جلو و شروع به نکته برداری کردم مخصوصا از صفحه 200 به بعد که حضور مهندس حمید واقعا گرمابخش و راهگشا بود . فقط پشتکار و خلاق باشید و سعی کنید صبور باشید و عجله نکنید و بهترین قطعات رو استفاده کنید. و مخصوصا فایل مهم کوله بار و داشته های آقا عرفان رو چند بار مطالعه کنید که بی منت قرار داده واقعا دیگه چی میخواهید. امیدوارم که نصایح دوستانه من رو بپذیرید و همان طور که یه عده ای از دوستان مثل آقا عرفان تا اینجا برای این تاپیک کم نگذاشته اند شما هم برای دیگران الگو باشید و برای پیشبرد این تاپیک قدم بردارید . من معتقدم کسی که می‌خواهد با روش عرفان کار کنه باید مثل خودش پشتکار داشته باشه اگر نه در طول این 4 سال هیچ کسی نتونسته از فواید این مدار برای ما بگه و هر کسی که به نوعی ساخته و نتیجه نگرفته و رفته دنبال یه مدار دیگه میشه گفت که من اولین نفری هستم که تونستم طبق روش عرفان دستگاه رو بسازم و با اینکه همه چیز گفته شده ولی هنوز کسی نتونسته با این روش دستگاه رو بسازه . و من از این بابت از ایشون کمال تشکر رو دارم و آگه قراره که در این راه به موفقیت برسم باید پشت سر عرفان راه برم و از تجربه های ایشون استفاده کنم .
بهتون قول میدم که همه شما میتونید دستگاه رو بسازید فقط باید صبور باشید

دورود بر همه ی دوستان عزیز و گرامی @};- @};-
در چند پست اخیر مواردی مطرح شد که لازم دونستم در کمال احترام و برادرانه نکاتی رو خدمت تون عرض کنم و پاسخ های محدودی بدم . آقا سروش شما دیگه چرا ;) ما کلی امید و انرژی مثبت نسبت به شروع فعالیت شما در این تاپیک داشتیم . چون گفتید خدا وکیلی آیا کسی گفت دستت درد نکنه ؟ هرچند تاپیک عمومی هست و هرکس بر مبنای علاقه ی خودش اینجا سرمیزنه و انتظار تشکری هم وجود نداره اما بنده ی نوعی بر حسب وظیفه ی اخلاقی حداقل سه بار در همون صفحه ازتون قدردانی کردم ! در عین حال در پاسخ به سوالات تون که بطور خصوصی به شما جواب دادم باز هم سعی کردم به سهم خودم مشوق شما باشم . در عین حال باز برای رفاه حال دوستان و راحتی در ساخت دوباره برد آقا عرفان رو بصورت باکیفیت و حرفه ای طراحی کردم و در صفحه ی 432 خدمت همه قرار دادم . پس بیان درصد در کمک تو این موارد شاید خیلی اخلاقی یا صحیح نباشه .
در ثانی کی گفته تو این 4 سال بقیه ی دوستان با همین مدار و روش های ساخت دیگه به نتیجه نرسیدن که شما بخوتون اجازه می دید قاطعانه بیان کنید هیچ کس نرسیده و من ساختم !!!
بسیاری از دوستان ساختن و جواب هم گرفتن و شما خبر نداریت ،به عنوان نمونه بنده خودم جدید ترین فردی هستم که با روش ساخت و برد آقا پیام مدار فرانکو 10 LED رو ساختم و شوکر خدا به نتیجه هم رسیدیم . پس هیچ قطعیتی وجود نداره که بفرمایید این جواب میده و اون نمیده . بنده فکرنمی کنم خود فرانکوهم با این قطعیت یا شیوه درباره ی مدار خودشون صحبت کنه شما . اصولا از اولین مواردی که در درس شیرین مهندسی افراد یاد می گیرن این هست که در الکترونیک هیچ چیز 100% نیست . شما حتی اگه یک نیمه هادی رو با بهترین و پیشرفنه ترین روش ها بلور سازی کنید و رشد بدین باز نمی تونید پاسخ مداریش رو بطور قطع و صد در صد پیش بینی کنید. و اگر دقت کنید شما در همین یک پیامتون جند بار از کلمه ی من استفاده کردین . به عنوان نمونه و مثال یکی از دلایلی که بنده یجورایی اسیر اخلاق مهندس حمید عزیز شدم همینه که با این پایه علم و دانش عمیقشون همیشه افتاده بودن و حقیقتا برای بنده الگو هستن ایشون @};- :x
دقت بفرماید شما نهایتا یک منتاژ خوب از مداری انجام دادین که قبلا ساخته شده . البته این نوع بیان هم قابل درک هست و می تونه از هیجان ساخت و جونی شما نشات گرفته باشه که کاملا هم طبیعی هست . در کار کاوش اخلاق خوب و تیم عالی حرف اول رو می زنه و الا کاوش اول می تونه کار آخر و شروع دردسرهای جدید باشه براتون . در یک کلام انسان شناسی و اخلاق نیکو به تیمتون انسجام میده . امیدوارم از این به بعد مصداق این بیت زیبا باشید که می فرمایند : افتادگی آموز اگر طالب فیضی @};- هرگز نخورد آب زمینی که بلند است . و قبل از سند پست هاتون چند بار اون رو مرور بفرمایید البته بنده کاملا با حسن نیت این متن رو براتون نوشتم و لبخند تشویق و امید موفقیت در این راه برای شما و همه ی دوستان عزیز رو لبم بوده و مد نظرم هست و نهایتا مخاطب اول صحبت ها هم خودم هستم که واقعا شاگردم و مشتاق یادگیری . امیدوارم این انرژی تون رو در مسیر صحیح استفاده بفرمایید و شاهد فعالیت های خوبتون در همین تاپیک هم باشیم و نهایتا بنده رو هم حلال بفرماید دوست عزیز ، بازهم هر کمکی از دست بنده بر بیاد مشتاقانه در خدمت شما هستم ، زنده باشید @};- @};- @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

یکشنبه 11 آبان1398 - 2:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alijooon نوشته است:
ببینید سطح نور لامپ ها رو
با لمس بصورت پله ای دونه دونه نور لامپ ها کم و بعد کمتر و بعد هاموش میشه
بعد لامپ بعدی
بعدش هو لامپ بعدی

اگه مشکلی هست بگید رفع کنم
ممنون

دورود @};- ، به به شیوه ی ساختتون خیلی ظریف و عالی بنطر میاد ، مشخصه روی ساخت با ظرافت کار شده ، اگر فیلم و تصاویر با کیت هم بزارید که چه بهتر :ymhug: ، نکته ای که به ذهنم می رسه و خدمتون عرض کنم این هست که ، فقط قسمت سنسور رو برای جلوگیری از خودنوسانی مدار باز درست کنید که برای تغییر احتمالی قطعات هم راحت بتونید کار کنید . خیلی مشتاقم نتایج تست هاتون رو ببینم .
موفق باشید دوست عزیز :ymapplause:

یکشنبه 11 آبان1398 - 2:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین جان خسته نباشی @};- ، نکات خیلی خوبی رو مطرح کردی حتما باید راجعبه تک تکشون صحبت کنیم . ولی حالا دارم به ناحیه ی قطع و خاموشی میل می کنم دیگه ، سر فرصت حتما @};- ~O)
دوستان اگه پست های امشب بنده هم زیاد شد پوزش خلاصه ، دوری چند روزه این جوریم می شه دیگه ، شب و صبحتون خوش @};- @};- @};- :))

یکشنبه 11 آبان1398 - 3:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نمونه یک سلف دو دور

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 12 آبان1398 - 7:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام مجدد
مدار امپلی رو بدون تغییرات جدید و بر اساس طرح اولیه ساختم چون دوسد خوبموپ عرفان عرفان عزیز گفتن اول بدون تغییرات بسازید

با برداشتن کریستال ،خروجی صفر ولت هست
با قرار دادن کریستال خروجی 0/3 ولت هست

بدون تغییرات من۲تا ولوم دارم
حالا کریستال رو قرار دادم
۱-با چرخاندن ولوم۲۲کیلو چراغ ها بصورت پله ای روشن و خاموش میشن
۲-با چرخاندن ولوم۱مگ فاصله پله های روشن خاموش شدن چراغ ها کمتر و یا بیشتر میشه
۳-با نزدیک کردن کل پنجه دست روی قسمت سلف چراغ اول چشمک و سپس بصورت پله ای روشن میشن
۴-با زدن یه فلز به انتن چراغ اول بعضا چشمک میزنه
۵-با نزدیک کردن نوک انگشت به ۳عدد خازن ۱پیکو چراغ ها بصورت پله ای روشن میشن
۶-وقتی با ولوم ۲۲کیلو چراغ اول رو روی استانه قرار میدم و چراغ خاموش هست،ولتاژ خروجی۳/۶ولت هست
۷- با تماس دست ب آنتن هیچ چراغی روشن نمیشه

از اساتید محترم و دوستان عزیز تقاضا دارم برای کالیبره کردن و رفع ایرادات منو یاری کنن
هرکجا فیلم و عکس خواستید میدم خدمتتون
ممنون

یکشنبه 12 آبان1398 - 12:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

alijooon نوشته است:
با سلام مجدد
مدار امپلی رو بدون تغییرات جدید و بر اساس طرح اولیه ساختم چون دوسد خوبموپ عرفان عرفان عزیز گفتن اول بدون تغییرات بسازید

۳-با نزدیک کردن کل پنجه دست روی قسمت سلف چراغ اول چشمک و سپس بصورت پله ای روشن میشن
۶-وقتی با ولوم ۲۲کیلو چراغ اول رو روی استانه قرار میدم و چراغ خاموش هست،ولتاژ خروجی۳/۶ولت هست

از اساتید محترم و دوستان عزیز تقاضا دارم برای کالیبره کردن و رفع ایرادات منو یاری کنن
ممنون

سلام @};- ، واکنش های مدار شما بسیار نرمال و خوب بنظر میاد . فقط متوجه نشدم تست کف دست رو آیا انجام دادیت یا خیر .تست به این صورت هست که کریستال و خازن های 2و3و4 رو در مدار قرار بدین و آنتن رو هم بطور کامل باز کنید ، بعد با ولوم ها LED اول رو در مرز چشمک زدن و روشنایی قرار بدین . یعنی نور داشته باشه و در مرز روشن و خاموش شدن قرار بگیره . سپس به آرامی کف دست رو به وسط آنتن نزدیک کنید . اگر با این کار LED خاموش شد پس دستگاه شما کاملا در شرایط نرمال قرار داره . و ببین از چه فاصله ای خاموش می شه اعلام کن . از برد دستگاهت هم چند تا تصویر با کیفیت بگیر و قرار بده . بقیه ی کار پیدا کردن اثر آسمان در محل هست که استاد عرفان بطور کامل دربارش توضیح دادن .

یکشنبه 12 آبان1398 - 12:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

Rooz نوشته است:
alijooon نوشته است:
با سلام مجدد

ممنون

سلام @};- ، واکنش های مدار شما بسیار نرمال و خوب بنظر میاد . فقط متوجه نشدم تست کف دست رو آیا انجام دادیت یا خیر .تست به این صورت هست که کریستال و خازن های 2و3و4 رو در مدار قرار بدین و آنتن رو هم بطور کامل باز کنید ، بعد با ولوم ها LED اول رو در مرز چشمک زدن و روشنایی قرار بدین . یعنی نور داشته باشه و در مرز روشن و خاموش شدن قرار بگیره . سپس به آرامی کف دست رو به وسط آنتن نزدیک کنید . اگر با این کار LED خاموش شد پس دستگاه شما کاملا در شرایط نرمال قرار داره . و ببین از چه فاصله ای خاموش می شه اعلام کن . از برد دستگاهت هم چند تا تصویر با کیفیت بگیر و قرار بده . بقیه ی کار پیدا کردن اثر آسمان در محل هست که استاد عرفان بطور کامل دربارش توضیح دادن .

ممنون بابت راهنمایی که فرمودین

طرح من همون طرح اولیه و بدون سلف و ولوم۴/۷کیلو هستش
و فعلا تغییرات رو بش اضافه نکردم
آیا تست کف دست رو روی همین طرح اولیه باید جواب بده؟؟؟؟
منظورم اینه همین طرح بدون تغییرات باید نسبت ب کف دست طبق گفته شما چراغ رو خاموش کنه؟؟؟

یکشنبه 12 آبان1398 - 12:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

خوب طبق لطف و محبت سروش وrozعزیز
تست هارو انجام دادم

تغییرات جدید رو فعلا اضافه نکردم

الان با تست لمس وقتی کف دست رو نزدیک آنتن میکنم در فاصله۱۰سانتی لامپ خاموش میشه
کف دست رو دور میکنم توی۱۸سانتی مجددا چراغ روشن میشه
هنوز جعبه باکس نشده
با فویل شیلد نشده
ولتاژ وردی هم اداپتور هست و هنوز باطری براش در نظر نگرفتم

حالا دوستان بفرمایید تست آسمون رو با اضاف کردو تغییرات جدید و ولوم۴/۷انجام بدم
یا بدون تغیرات

لطفا راهنمایی کنید
ممنون

یکشنبه 12 آبان1398 - 2:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم عکس برد

وقتی ولوم۱ مگ رو دقیق در آستانه قرار میدم و چراغ اول با حداقل توان روشن هست با نزدیک کردن دست به آنتن تو ۲۵سانت چراغ خاموش میشه
همچنین وقتی ولوم ۱مگ رو دقیق در استانه قرار میدم که چراغ اول خاموش باشه ،با لمس آنتن چراغ اول روشن میشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 12 آبان1398 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alijooon نوشته است:
اینم عکس برد

وقتی ولوم۱ مگ رو دقیق در آستانه قرار میدم و چراغ اول با حداقل توان روشن هست با نزدیک کردن دست به آنتن تو ۲۵سانت چراغ خاموش میشه
همچنین وقتی ولوم ۱مگ رو دقیق در استانه قرار میدم که چراغ اول خاموش باشه ،با لمس آنتن چراغ اول روشن میشه

دوست عزیز در مورد قسمت سنسور مدارت نمیتونم نظری بدم.چون احتمالا قصد داری به شیوه خودت بسازی پس تفاوتهای بین سنسور توصیه شده در فایل و سنسور خودت رو حتما خودت متوجه شدی و مطلع هستی.در قسمت دیسپلی ،ما ایسی های 358 رو از پشت دیسپلی به مدار اتصال میدیم.شما اگر از طرح پی سی بی که سروش قرار داده استفاده میکنی نباید ایسی ها رو از روی فیبر اتصال بدی.با اینکار مسلما اتصالات برعکس میشه.اگر شماتیک آیسی 358 اس ام دی مانند دیپ باشه که هست باید توجه کنی که از پشت پی سی بی اتصال بدی نه از رو.
واکنشهای مدارت تماما نشوندهنده حساسیت یا تقویت بیش از حد هست.مسلما اگر به همین وضعیتی که در تصاویر هست میخوای بری بیرون نمیتونی جواب بگیری.مدارت رو بزار تو باکس و کامل کن و رنج مناسب خازنای 13و14 رو پیدا کن که در حالت کریستال قطع،خروجی مدارت صفر بشه و اون 3 دهم ولت کاهش پیدا کنه و به صفر برسه.
در هنگام تست لمس دست آنتن رو کاملا ببند و یا اصلا جدا کن که تحت تاثیر اختلالات داخل خونه نباشه و برای تست لمس دست لمس کردن محل آنتن و یا سوکت آنتن مناسب هست و یا اگر انتن متصل هست به کوتاهترین حالت خودش برسونش.
برای در استانه قرار دادن ال ای دی اول از ولوم 20 یا 22 کیلو استفاده کن ،نه 1 مگ.

یکشنبه 12 آبان1398 - 3:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 442 , 443 , 444 , 445 , 446 , 447 , 448 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: saraqueen و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure