انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 6:22am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 431 , 432 , 433 , 434 , 435 , 436 , 437 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
سلام خدمت عزیزان فلزجو
یه سوال در مورد اوپراتوری فرانکو داشتم . من تقریبا بیشتر از ده تا برد از فرانکو درست کردم ولی متاسفانه فقط با دوتا از pcb ها بیشتر موفق نشدم مدار رو راه اندازی کنم . دیشب داشتم تو یه منقطه کار میکردم تصمیم گرفتم با فرانکو هم یه تستی انجام بدم . من آخرین طرح فرانکو جناب walkman رو استفاده کردم . بدون مدار آمپلی . ولتاژ خروجی مدار هم بین ۴ تا ۶ قرار دادم . خوشبختانه از وقتی از این طرح جناب walkman استفاده کردم اصلا نیاز به تعویض قطعات نداشتم . نمیدونم چرا ولی بهرحال من به راحتی با کمی بازی کردن با ولوم ها در تقریبا همه جاها میتونم سنس آسمون رو داشته باشم . استاد عرفان عزیز قبلا گفته بودند جایی رو که فرانکو بتونه در هر ۴ جهت سنس داشته باشه ارزش کار رو داره . من دیشب در یک فضای تقریبا یک هکتاری در سه نقطه سنس عالی داشتم ولی در سه جهت . و به سختی یکی از سه نقطه در ۴ جهت هم داشتم . ولی چیزی که جالب بود من به راحتی در هر سه نقطه با نقطه زن فلزجو سنس داشتم .‌حتی حجم هم داشتم . فوق العاده قوی . تصمیم گرفتیم به شروع به کار بکنیم . منطقه حفاری در چند متری بالای یه چشمه قدیمی بدوده که الان این چشمه کاملا خشک شده . نزدیک به ۲ متر هم حفاری کردیم . ولی خاک به سختی راه میداد . خاک مخلوط با مقدار زیادی آهک بود حتی یه نقطه هایی ما به زغال همراه با خاک رس رسیدیم ولی مقدار زیادی نبود که بحث لایه بندی پیش بیاد . بعد از دومتر حفاری جالب اینه که با فلزجو دیگه سنس خیلی قوی نداشتم . منظور اینه که سنس میتر قوی تر نشد . واقعا نمیدونم چرا . باید مشکل از اپراتوری فلزجو من باشه . ولی چیزی که برام جالب بود چرا فرانکو من هم با اینکه در ۴ جهت سنس داشتم اون هم وقتی از هر جهت به مرکز سنس میرسیدم با بوق کاملا یکسره مواجه میشدم . درست مثل زمانی که با بچه ها با تریشر کار میکنند و جایی رو سنس عالی دارند . من هم همینطور داشتم . بنظر شما ممکنه فرانکو من او یه مقدار زغال و خاک رسی که تو خاک بوده و تیکه های از سفال رو زده باشه . ؟؟!!! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

جمعه 26 مهر1398 - 6:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز لطفا فیبر این دوستمون
walkman
رو برامون آپ کنید

خدايا مددی کن

جمعه 26 مهر1398 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kambiz1985 نوشته است:
سلام خدمت عزیزان فلزجو
یه سوال در مورد اوپراتوری فرانکو داشتم . من تقریبا بیشتر از ده تا برد از فرانکو درست کردم ولی متاسفانه فقط با دوتا از pcb ها بیشتر موفق نشدم مدار رو راه اندازی کنم . دیشب داشتم تو یه منقطه کار میکردم تصمیم گرفتم با فرانکو هم یه تستی انجام بدم . من آخرین طرح فرانکو جناب walkman رو استفاده کردم . بدون مدار آمپلی . ولتاژ خروجی مدار هم بین ۴ تا ۶ قرار دادم . خوشبختانه از وقتی از این طرح جناب walkman استفاده کردم اصلا نیاز به تعویض قطعات نداشتم . نمیدونم چرا ولی بهرحال من به راحتی با کمی بازی کردن با ولوم ها در تقریبا همه جاها میتونم سنس آسمون رو داشته باشم . استاد عرفان عزیز قبلا گفته بودند جایی رو که فرانکو بتونه در هر ۴ جهت سنس داشته باشه ارزش کار رو داره . من دیشب در یک فضای تقریبا یک هکتاری در سه نقطه سنس عالی داشتم ولی در سه جهت . و به سختی یکی از سه نقطه در ۴ جهت هم داشتم . ولی چیزی که جالب بود من به راحتی در هر سه نقطه با نقطه زن فلزجو سنس داشتم .‌حتی حجم هم داشتم . فوق العاده قوی . تصمیم گرفتیم به شروع به کار بکنیم . منطقه حفاری در چند متری بالای یه چشمه قدیمی بدوده که الان این چشمه کاملا خشک شده . نزدیک به ۲ متر هم حفاری کردیم . ولی خاک به سختی راه میداد . خاک مخلوط با مقدار زیادی آهک بود حتی یه نقطه هایی ما به زغال همراه با خاک رس رسیدیم ولی مقدار زیادی نبود که بحث لایه بندی پیش بیاد . بعد از دومتر حفاری جالب اینه که با فلزجو دیگه سنس خیلی قوی نداشتم . منظور اینه که سنس میتر قوی تر نشد . واقعا نمیدونم چرا . باید مشکل از اپراتوری فلزجو من باشه . ولی چیزی که برام جالب بود چرا فرانکو من هم با اینکه در ۴ جهت سنس داشتم اون هم وقتی از هر جهت به مرکز سنس میرسیدم با بوق کاملا یکسره مواجه میشدم . درست مثل زمانی که با بچه ها با تریشر کار میکنند و جایی رو سنس عالی دارند . من هم همینطور داشتم . بنظر شما ممکنه فرانکو من او یه مقدار زغال و خاک رسی که تو خاک بوده و تیکه های از سفال رو زده باشه . ؟؟!!! ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
دو متر حفاری بدن هیچی واقعا سخته :-?

جمعه 26 مهر1398 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kambiz1985 نوشته است:
سلام خدمت عزیزان فلزجو

کاملا همون آنومالی ها و همون تغییر بافت زمین رو گرفته.اگر همین مکان رو با فرانکوی من یا فرانکوی توی فایل توضیحات کاوش میکردی یا سنس نمیشد یا در دفه دوم سنس حذف میشد و اصلا بیش از یک جهت سنس نمیشد.

جمعه 26 مهر1398 - 8:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
دوست عزیز لطفا فیبر این دوستمون
walkman
رو برامون آپ کنید

این هم از طرح واکمن خدمت شما دوست عزیز

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 26 مهر1398 - 8:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
ممنون از بزرگواری و راهنمایی شما عرفان جان .
یه سوال دیگه داشتم خدمت شما . آیا شما هنگام اپراتوری میتونید از تعداد دفعات چشمک زن فرق بین سفال و فلز با ارزش رو متوجه بشید ؟ یا روش های دیگه ای وجود داره .؟
آیا هنگام اپراتوری وقتی بالای سر نقطه سنس قرار گرفتیم میتونیم برای نقطه کردن مقداری سر آنتن رو به طرف زمین برگردونیم . چون در آین عالت متوجه شدم دستگاه من کاملا به نقطه مشکوک حتی با کج کردن سر آنتن واکنش نشون میده . درست مثل pdk . انگار داشتم با pdkاوپراتوری میکردم !!!!

جمعه 26 مهر1398 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kambiz1985 نوشته است:
ممنون از بزرگواری و راهنمایی شما عرفان جان .
یه سوال دیگه داشتم خدمت شما . آیا شما هنگام اپراتوری میتونید از تعداد دفعات چشمک زن فرق بین سفال و فلز با ارزش رو متوجه بشید ؟ یا روش های دیگه ای وجود داره .؟
آیا هنگام اپراتوری وقتی بالای سر نقطه سنس قرار گرفتیم میتونیم برای نقطه کردن مقداری سر آنتن رو به طرف زمین برگردونیم . چون در آین عالت متوجه شدم دستگاه من کاملا به نقطه مشکوک حتی با کج کردن سر آنتن واکنش نشون میده . درست مثل pdk . انگار داشتم با pdkاوپراتوری میکردم !!!!

خواهشمیکنم.
دوست عزیز معلومه شما فایل ویرایش شده توضیحات رو مطالعه نکردی.واکنش دستگاه من با واکنش دستگاه شما متفاوته.درسته هر دو مدار فرانکو هست ولی هر دو با هم تفاوتهای آشکار و زیادی دارن.من در هنگام سنس وسیله با خطای صفر درصد میتونم بگم این اثر مربوط به طلا نقره هست یا نه.دستگاه شما رو دستم بگیرم هیچ چیزی رو از هیچ چیز تشخیص نمیدم.یعنی دیگه موضوع تشخیص اثر آنومالی ها با اثر فلزات مطرح نیست.این موضوع خیلی وقته حل شده و با فرانکویی که در توضیحات روش ساختش گفته شده دیگه چیزی بعنوان خطای ذرات یا آنومالی ها وجود نداره.بحث نقطه زنی و نگرانی در مورد سنس شدن یا نشدن اهداف ارزشمند که در اعماق دفن هستن به پایان رسیده.اصلا موضوع نقطه کردن مطرح نیست چون واکنش فقط در بالای هدف رخ میده.شعاعی وجود نداره که مسئله پیدا کردن نقطه هدف وجود داشته باشه.اگر این سوالات برای شما پیش اومده به این دلیل هست که مدار شما از نظر ساخت و استفاده با مدار ما متفاوته.

شنبه 26 مهر1398 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Dadson نوشته است:
پیوست:
reflector.jpg
با سلام به استاد حمید عزیز ببخشید استاد چند صفحه قبل صحبت از نوعی فیلتر و یا رفلکتور کردید با توجه به توضیحاتتون در اون پست میشه از روی شکلی که پیوست میشه حضورتون قطر لوله نسبت به آنتن و بقیه علامت سوالها رو نسبت به آنتن محبت کنید بفرمایید ضمنا آیا میشه از لوله پولیکا با لاتیه ای از فویل استفاده کرد و آیا باید از آنتن بلندتر باشه .باکمال تشکر و شرمندگی البته که مزاحم وقتتون شدم

دورود دادسون عزیز @};- ، با این طراحی قشنگ معلومه هنرمند خودآموخته ای شما :-BD ، جای خاصی مد نظرت هست که نویز داشته باشه برای تست با مدار فرانکو ؟یه پیش نهاد هم داشتم اگر خواستی محلی رو بزنی با این روش شیلد آنتن می تونی مقدار خازن های 4 و 3 و 2 رو جوری انتخواب کنی که ولتاژ پایین تر باشه و حساسیت بالا بره ، بعد تست کن و اگر شد نتایج رو قرار بدین ، به نظرم این تست نکات جالبی به همراه داره ، هدف اینه که ببینیم در حالت حساسیت بالای مدار و شیل آنتن می شه شعاع همراه با سنس فلزات زرد و سفید و قرمز داشت ، زنده باشی .

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

یکشنبه 28 مهر1398 - 4:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kambiz1985 نوشته است:
سلام خدمت عزیزان فلزجو

دورود بر کامبیز گرامی @};- ، می شه دقیق حالت واکنش روشن شدن LED ها رو روی مناطق سنس بگی ؟ نظم حالت چشمک زدن هاش قطعا می تونه مفید باشه برای اوپراتوری . البته واکنش های مدار شما بر اساس ساخت خودتون هست برای همین ساخت طرح استاد عرفان مبنای خوبی برای تحلیل دقیق تر چشمک ها و واکنش ها می تونه باشه . اتفاقا طرح آقای walkman رو هفته ی گزشته داشتم بررسی می کردم دیدم جالب کار کردن . هم شیلد خوبی داره هم فاصله قطعات مناسبه. بنده هم مدار 10 LED پیام رو کار می کنم باهاش برای اون هم ولتاژ بدون کریستال با آنتن کاملا باز 00.01 ولت می شه و تقریبا همه جا آثر آسمون رو با ولوم ها یا نهایتا تغییر خازن هایی که خودم ساختم براحتی بدست می یارم ، اون مدار هم شیلد مرتبی داره . بنظرم ترکیب آهک و خاک رس باعث شده ترکیبات فلزی درون برخی سفال ها آزاد بشه و روی بستر زغالی تشکیل آثر قابل سنس رو بده ، مطمعنا تریشر هم اون رو از دور خطا خواهد زد ، البته باید تست کرد، کلا این اثر در مناطق مرطوب با بستر نمکی هم زودتر می تونه تشکیل بشه، نکتش اینه که اثر فلز مدفون خیلی قوی و متفاوت تر از علامت های آنومال هست ، برای همین عرض کردم ریتم چراغ هات رو بگو ومهمه ، زنده باشی دوست عزیز .

یکشنبه 28 مهر1398 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دورود استاد عرفان سپاس برای تصاویر @};- ، البته فکر کنم تصویر بوبین دستگاه قبلیتون هست ، به هر حال واضحه و کاملا متوجه می شیم دقیق چی به چی هست و چگونه متصل شده ، زنده باشید @};- ~O)

یکشنبه 28 مهر1398 - 5:31pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 431 , 432 , 433 , 434 , 435 , 436 , 437 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure