انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:54am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 426 , 427 , 428 , 429 , 430 , 431 , 432 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اگر جایی بودم که اثر آسمان رو مثلا در زاویه 45 درجه داشتم علاوه بر تنظیم ولوم 500 کیلو میتونم طول آنتن رو هم تغییر بدم تا به زاویه دلخواه 80 درجه برسم و طول آنتن همواره باید چقدر باشه ؟

آخرین بار توسط Sooorooosh در دوشنبه 15 مهر1398 - 8:20pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 15 مهر1398 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شرمنده آقا عرفان امشب با سوالاتم وقتتون رو گرفتم
نقطه دقیق بالای هدف همون زاویه 45 درجه خارج شدن یونها هست یا طبق تجربه شما فرق داره؟ طریقه پیدا کردن نقطه رو آگه محبت کنید و توضیح بدید ممنون میشم و اینکه گفته شده روی هدف ال ای دی ها خاموش میشه علتش چیه آیا مدار رو به اشباع
میره و دیگه ولتاژی روی قسمت دیسپلی نخواهیم داشت یا علتهای دیگری داره سپاسگزارم

دوشنبه 15 مهر1398 - 8:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Sooorooosh نوشته است:
اگر جایی بودم که اثر آسمان رو مثلا در زاویه 45 درجه داشتم علاوه بر تنظیم ولوم 500 کیلو میتونم طول آنتن رو هم تغییر بدم تا به زاویه دلخواه 80 درجه برسم و طول آنتن همواره باید چقدر باشه ؟

ترجیحا نباید اینکار رو بکنی.کوتاه کردن آنتن با هدف کاهش حساسیت فقط زمانی باید انجام بشه که راههای دیگه نتیجه ای نداده.یعنی سعی کنید تا مجبور نشدید آنتن رو کوتاه نکنید.اگر مدار شما حالت اولیه مدار فرانکو هست و تغییرات آمپلی جدید و سلف رو انجام ندادید آنتن رو تا جایی که باز میشه باز کنید.که معمولا طول این آنتنهای کشویی حداکثر 120 سانت هست.

دوشنبه 15 مهر1398 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Sooorooosh نوشته است:
نقطه دقیق بالای هدف همون زاویه 45 درجه خارج شدن یونها هست یا طبق تجربه شما فرق داره؟ طریقه پیدا کردن نقطه رو آگه محبت کنید و توضیح بدید ممنون میشم و اینکه گفته شده روی هدف ال ای دی ها خاموش میشه علتش چیه آیا مدار رو به اشباع

اون مبحث خروج یونها از زاویه 45 درجه مربوط به آنتهای LROD هست و معلوم نیست چقدر صحت داشته باشه و اصلا به این مدار فرانکو و مبحث ما ارتباطی نداره.اگر مدار رو طبق آموزشها و روش من ساخته باشی که در فایل صفحه 396 قرار دادم،همواره جلوی آنتن به بالای هدف برسه واکنش رخ میده.در وسیله من و در روشی که من ساختم که تو فایل هست که همون رعایت نکات گفته شده فرانکو هست (که البته واکنش وسیله من با واکنش دستگاه خوده فرانکو متفاوت هست به دلایلی که قبلا گفتم)قبل از رسیدن به هدف واکنشی وجود نداره که بخواد روی هدف خاموشی رخ بده.بلکه همه واکنش اعم از روشنایی و خاموشی همگی به محض رسیدن آنتن به روی هدف رخ میده.

دوشنبه 15 مهر1398 - 9:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:

اون مبحث خروج یونها از زاویه 45 درجه مربوط به آنتهای LROD هست و معلوم نیست چقدر صحت داشته باشه و اصلا به این مدار فرانکو و مبحث ما ارتباطی نداره.اگر مدار رو طبق آموزشها و روش من ساخته باشی که در فایل صفحه 396 قرار دادم،همواره جلوی آنتن به بالای هدف برسه واکنش رخ میده.در وسیله من و در روشی که من ساختم که تو فایل هست که همون رعایت نکات گفته شده فرانکو هست (که البته واکنش وسیله من با واکنش دستگاه خوده فرانکو متفاوت هست به دلایلی که قبلا گفتم)قبل از رسیدن به هدف واکنشی وجود نداره که بخواد روی هدف خاموشی رخ بده.بلکه همه واکنش اعم از روشنایی و خاموشی همگی به محض رسیدن آنتن به روی هدف رخ میده.

ممنون از پاسخی که دادید پس با این حساب شعاعی نداریم درسته ؟

دوشنبه 15 مهر1398 - 9:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Sooorooosh نوشته است:
erfan نوشته است:
Sooorooosh نوشته است:

ممنون از پاسخی که دادید پس با این حساب شعاعی نداریم درسته ؟

اگر به روش همون فایل بسازی اصلا شعاع زنی نداری.به روش دیگران هم بسازی فکرنمیکنم بیشتر از دو سه متر بتونی توقع شعاع زنی داشته باشی.

دوشنبه 15 مهر1398 - 10:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه داداش نیازی به شعاع نیست همین که بتونه نقطه رو مشخص کنه برا من کافیه . ممنون از لطف شما که زحمت کشیدی و با حوصله جواب دادید :ymapplause:

دوشنبه 15 مهر1398 - 10:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:
اینم ازافه کنم محوطه تقریبا شعاعش یک متر در یک و نیم متر بود که واکنش می داد ~O)

اینو اطمینان دارم که دستگاه شما حداقل در چند مورد مثل دستگاه من نیست.حالا یا سنسور فرق میکنه یا دیسپلی یا کل وسیله.چون اصلا وسیله من اینچنین واکنشی نداره حتی اگر در 50 متری دکل باشم.به همین دلیل نمیتونم با اطمینان بگم چیه .تنها اطمینانی که دارم اینه که فلز ارزشمند نیست.

دورود بر آقا عرفان عزیز @};- ، دستگاه همون مدار 10 LED هست که آقا پیمان زحمتش رو کشیدن و ابتدای مدار هم دقیقا طرح خود فرانگو هستش ، تنها تفاوت اینه که بجای 3 LED دارای 10 LED هست که بنظرم واکنش حساس تری داره و وقتی سنس آسمان رو روی LED 4 تعیین می کنم و از روی حفره و تونل رد می شه LED های 3 و گاهی 2 خاموش می شن و بعدش به حالت اول بر می گرده ، البته باور دارم در روش علمی به هیچ عنوان نباید احساسی برخورد کرد و باید به صورت منصفانه و منطقی احل تجربه و تجزیه و تحلیل بود ، در طی همین آزمایشات هست که آدم کلی چیز یاد می گیره ، بنده هم که مشتاق یادگیریم واقعا ، به هرحال باید محل حفاری بشه و دوباره منطقه رو بازدید کنم ببینم دلیل این واکنش چی می تونه باشه . تصمیم گرفتم اولین فرصت یک مدار کامل مثل دستگاه شما بسازم و نتایج رو در حد توان تجزیه و تحلیل کنم نکات جدیدی بود خدمت دوستان اعلام کنم @};- . انصافا شما تو این مدار خیلی خیلی زحمت کشیدیت و صاحب نظر هستید ، به علاوه اینکه تجربیاتتون رو با دوستان به اشتراک گزاشتید همیشه و جا داره مجدد از طرف خودم و بقیه ی دوستان عزیز هم از شما تشکر کنم :ymhug: @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 15 مهر1398 - 3:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Sooorooosh نوشته است:
نقل قول:
دورود بر Dadson عزیز @};- ، شما توفیق اجباری داری دیگه قطعات خارجی نصیبت می شه ما که هم چنان دنبال یک LF اصلیم نیست که نیست ! :D بنده هم مشکل ولتاژ داشتم و کمبود خازنNPO ، و چون نیاز مادر ابتکاره راه حل ساده ای استفاده کردم که خدمتت عرض می کنم امیدوارم مفید باشه ، کلا خازن های معمولی مشکل تغییر در ظرفیت برحسب دما محیط رو دارن که ثبات دستگاه رو پایین میاره ، خازن ان پی او هم در تعداد مختلف قابلیت تغییر مفید برای سری کردن رو نداره و ولتاژ دلخواهت یا بالاست یا پایین ، دوستان استفاده از دو تکه سیم رو پیش نهاد کرده بودن که تنظیمو ثابت کردنش خیلی سخته ، حالا راه حل : شما بیا 5 جفت سیم رو با اندازه های مختلف ببر و پنج تکه مقوای سفید کوچیک هم ببر و آماده کن ، اون دو تکه سیم رو روی یکی از مقوا ها بزار بصورتی که نصفش از پایین آزاد باشه و نصف دیگرش روی تکه مقوا باشه ، حالا اونها رو تقریبا جفت کن به فاصله ی یک یا نیم میلی متر و یک قطره چسب ام دی اف یا همون چسب یک دو سه روش بچکون و اسپری بزن ، به همین راحتی کلی خازن ظرفیت پایین داری که ثبات گرمایی و حرکتی عالیی دارن ، نهایتا پایین سیم ها رو لخت که و توی سوکت خازن جابزن ببین کدومش ولتاژ مورد نظرت رو میده ، با یکم آزمون و خطا و دقت راحت می تونی بهترین خازن برای این بخش رو بسازی، بنده که استفاده کرم واقعا محشره امیدوارم شما هم بسازی و راضی باشی

سلام دوست عزیز در مورد تنظیم ظرفیت خازنها طرح جالبی بود دمت گرم استفاده کردیم :-BD

خواهش میکنم تجربه مختصری بود خدمت دوستان اعلام کردیم ، زنده باشید @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

سه شنبه 15 مهر1398 - 3:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این مورد خازن رو اگه میشه با رسم یه شکل ارائه بدین

خدايا مددی کن

سه شنبه 16 مهر1398 - 3:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 426 , 427 , 428 , 429 , 430 , 431 , 432 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure