انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 3:44pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 422 , 423 , 424 , 425 , 426 , 427 , 428 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Rooz نوشته است:
دورود بر آقا عرفان عزیز که مثل همیشه با بیان شیواشون مطلب رو بیان کردن @};- ، این عدد که فرمودیت از 1 تا چند مد نظتون بوده ؟

قربانت.از 1 تا 20.20 رو اهداف ارزشمند با حجم بزرگ در نظر گرفتم و 17 رو اهداف ارزشمند با حجمی اندازه نعلبکی یا قندون

پنج شنبه 4 مهر1398 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:
دورود بر آقا عرفان عزیز که مثل همیشه با بیان شیواشون مطلب رو بیان کردن @};- ، این عدد که فرمودیت از 1 تا چند مد نظتون بوده ؟

قربانت.از 1 تا 20.20 رو اهداف ارزشمند با حجم بزرگ در نظر گرفتم و 17 رو اهداف ارزشمند با حجمی اندازه نعلبکی یا قندون

سپاس استاد @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

پنج شنبه 4 مهر1398 - 11:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام خدمت همه دوستان @};- @};-
میخواستم ببینم کسی میدونه این کانکتوری که داخل تصویر مشخص کردم اسمش چیه ؟
واینکه اگر نظری دارید راجع به اینکه چجوری آنتن تلسکوپی رو باید وصل کرد و با چه سوکتی که قابل جدا شدن باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آن‌کس که نداند و نداند که نداند// در جهل مرکب ابدالدهر بماند

جمعه 5 مهر1398 - 11:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shadabad نوشته است:
واینکه اگر نظری دارید راجع به اینکه چجوری آنتن تلسکوپی رو باید وصل کرد و با چه سوکتی که قابل جدا شدن باشه ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر @};- @};-

دوست عزیز اینها پیچ اسپیسر هستن ،در تمام فروشگاه ها هم موجوده می تونی براحتی تهیه کنید ، برای بخش اتصال آنتن هم بهترین گزینه رو آقا عرفان معرفی کردن چند صفحه قبل ، ایشون خیلی با سلیقه در ساخت خودشون برای اتصال از کانکتور نظامی فلزی پیچی میکروفن استفاده کردن ، به سرعت قابل جداشدنه و اصلان هم لقی نداره ، بهترین راه حل استفاده از همین روش ایشونه @};-

جمعه 5 مهر1398 - 12:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دورود آقا عرفان عزیز @};- @};- ، چند شب پیش محلی رو کاوش می کردیم در یک مسیر کوهستانی که بالای یک تپه مرتفع منطقه ی تختی بود ، یه چشمه ی دائمی خیلی پرآب هم با دبی بالا پایین همین تپه ی کوهستانی بود ، وسیله ی کاوش فرانکوی ده ال ای دی بود که با دقت دستگاه رو در آستانه ی سه چراغ تنطیم کرده بودم ، با حرکت در مسیر یال اون سمتی تپه که چشمه ی اصلی وجود نداشت در طول حدود 35 متر تا حرکت می کردم کل سه ال ای دی خاموش می شد ، باید دوباره میرفتم10 یا 5 متر اون سمت تر دستگاه باز فعال می شده و دوباره در آستانه قرار میدادم ، وقتی به مسیر بر می گشتیم باز همین اتفاق تکرار می شد ! می خواستم بدون واکش می تونه چه موردی باشه ؟ منطقه آثار زیادی داشت و پایین همین مسیر یه چشمه ی خیلی کم آب دیگه هم بود ، ممنون @};- ~O)

جمعه 5 مهر1398 - 3:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Rooz نوشته است:
دورود آقا عرفان عزیز @};- @};- ، چند شب پیش محلی رو کاوش می کردیم در یک مسیر کوهستانی که بالای یک تپه مرتفع منطقه ی تختی بود ، یه چشمه ی دائمی خیلی پرآب هم با دبی بالا پایین همین تپه ی کوهستانی بود ، وسیله ی کاوش فرانکوی ده ال ای دی بود که با دقت دستگاه رو در آستانه ی سه چراغ تنطیم کرده بودم ، با حرکت در مسیر یال اون سمتی تپه که چشمه ی اصلی وجود نداشت در طول حدود 35 متر تا حرکت می کردم کل سه ال ای دی خاموش می شد ، باید دوباره میرفتم10 یا 5 متر اون سمت تر دستگاه باز فعال می شده و دوباره در آستانه قرار میدادم ، وقتی به مسیر بر می گشتیم باز همین اتفاق تکرار می شد ! می خواستم بدون واکش می تونه چه موردی باشه ؟ منطقه آثار زیادی داشت و پایین همین مسیر یه چشمه ی خیلی کم آب دیگه هم بود ، ممنون @};- ~O)

ممنونم.درود به شما و آرزوی موفقیت برای شما.
دوست من چون من از دیسپلی سه ال ای دی استفاده میکنم و آستانه رو در حالت خاموشی ال ی دی اول تنظیم میکنم و نیز از ولتمتر دیجیتال هم استفاده نمیکنم بنابراین حالتهای افت ولتاز رو در وسیله خودم متوجه نمیشم.اما فقط اینو میتونم با اطمینان پاسخ بدم که در هیچ حالتی اثر فلزات ارزشمند باعث افت ولتاز نمیشه.حتی اگر این فلز ارزشمند در یک فضای خالی جاساز شده باشه.شاید این سوال برای شما و دیگران مطرح بشه که اگر فلزات ارزشمند داخل یک فضای خالی قرار بگیرن واکنش فرانکو چطوره؟ایا فرانکو در این حالت اثر فلزات ارزشمند رو با افزایش ولتاز خروجی نمایش میده یا فضای خالی که اون فلز ارزشمند درونش قرار داره رو با افت ولتاز خروجی نشون میده؟یعنی در اینچنین مواردی اولویت برای فرانکو اعلام فضای خالی با افت ولتاز هست،یا اعلام فلز ارزشمند با افزایش ولتاز هست؟اگر حجم فضای خالی بسیار بیشتر از حجم فلز ارزشمند باشه چطور؟مثلا اگر حجمی به اندازه یک قابلمه(تیان)طلا در اتاق 2در2 متری وجود داشته باشه واکنش فرانکو بصورت افت ولتاز بخاطر فضای خالی هست یا بصورت افزایش ولتاز بخاطر حضور اون تیان طلا هست؟
با اطمینان میگم در چنین حالتهایی(اگر وسیله شما هم مانند وسیله من ساخته شده باشه با رعایت همه نکات در ساخت و استفاده و اپراتوری)واکنش فرانکو با افزایش ولتاز روی تیان طلا خواهد بود.خیالتون راحت باشه که فرانکو در چنین حالتی تحت تاثیر اثر فضای خالی ،اثر فلز ارزشمند رو نادیده نمیگیره.همیشه و همواره اثر فلزات ارزشمند مخصوصا اگر حجم مناسبی داشته باشن و عمر کافی کرده باشن از اثر همه چیز قویتر هست و به همه اثر ها مثل اثر فضای خالی یا چاله پر شده(چون برای خیلی ها سوال پیش میاد که اون زمان که جنس رو تو زمین کاشتن زمین رو کندن و جنس رو کاشتن و دوباره چاله رو پر کردن،حالا فرانکو اثر جنس رو میگیره یا اثر آنومالی چاله پر شده رو میگیره؟)برتری داره.یعنی اگر فرانکو هم فضای خالی گرفت بدونید فضای خالی هست که فلز ارزشمندی نداره.اگر چاله پر شده رو گرفت بدونید چاله ای هست که جنسی نداره.اگر داشت اثر فلز ارزشمند همیشه و همواره برتری پیدا میکنه به همه اثرها.

جمعه 5 مهر1398 - 4:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
shadabad نوشته است:
با تشکر @};- @};-

دوست عزیز اینها پیچ اسپیسر هستن ،در تمام فروشگاه ها هم موجوده می تونی براحتی تهیه کنید ، برای بخش اتصال آنتن هم بهترین گزینه رو آقا عرفان معرفی کردن چند صفحه قبل ، ایشون خیلی با سلیقه در ساخت خودشون برای اتصال از کانکتور نظامی فلزی پیچی میکروفن استفاده کردن ، به سرعت قابل جداشدنه و اصلان هم لقی نداره ، بهترین راه حل استفاده از همین روش ایشونه @};-

ممنون از شما دوست عزیز @};- @};-
و یه سوال هم از آقا عرفان دارم که با توجه به تصویری که دیدم اگر اشتباه نکنم 3 پین نظامی استفاده کردن یعنی این عکس درسته؟ میخواستم ببینم تهه آنتن تلسکوپی رو چجوری داخل سوکت مادگی فیکس کردن که تکون نخوره؟
و سوال بعدی اینکه برای دسته نگهدارنده از چی استفاده کردن که اون هم قابل جدا شدن باشه ؟
با تشکر از همه دوستان که به پیشبرد این تاپیک کمک میکنن @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 5 مهر1398 - 10:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قرار دادن ابتدای آنتن در فیش نظامی کار خاصی نداره و هیچ پیچیدگی نداره.همونطور که در تصاویر هم مشخصه.و زمانی که آنتن به داخل قسمت مادگی رفت میبایست با پینها ارتباط محکم و خوبی برقرار کنه که بر اثر ضربه یا باز و بستن های مکرر کنده یا شکسته نشه.در مورد دسته هم از لوله های مقوایی تو خالی استفاده کنید.سفره های یک بار مصرف خونگی روی این لوله های مقوایی پیچیده میشن.فقط قطر این لوله های سعی کنید از 4 سانت کمتر نشه.برای اتصال این لوله ها به بکس هم میتونید از گلند پلاستیکی استفاده کنید که یک تکه از گلند به دسته متصل میشه و قسمت دیگه گلند داخل باکس تعبیه میشه.از پیچ و مهره کفی کولر آبی هم میتونید استفاده کنید که اون قسمت لوزی شکل که رزوه داخلی داره درون باکس تعبیه میشه و قسمتی که استوانه ای هست و رزوه بیرونی داره به درون لوله مقوایی فرو میره.البته گلند پلاستیکی هم بهتره و هم مقاومتر.از قطعات فلزی استفاده نکنید. راهکارهای زیادی برای این قسمت ها هست.

شنبه 5 مهر1398 - 12:33am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
قرار دادن ابتدای آنتن در فیش نظامی کار خاصی نداره و هیچ پیچیدگی نداره.همونطور که در تصاویر هم مشخصه.و زمانی که آنتن به داخل قسمت مادگی رفت میبایست با پینها ارتباط محکم و خوبی برقرار کنه که بر اثر ضربه یا باز و بستن های مکرر کنده یا شکسته نشه.در مورد دسته هم از لوله های مقوایی تو خالی استفاده کنید.سفره های یک بار مصرف خونگی روی این لوله های مقوایی پیچیده میشن.فقط قطر این لوله های سعی کنید از 4 سانت کمتر نشه.برای اتصال این لوله ها به بکس هم میتونید از گلند پلاستیکی استفاده کنید که یک تکه از گلند به دسته متصل میشه و قسمت دیگه گلند داخل باکس تعبیه میشه.از پیچ و مهره کفی کولر آبی هم میتونید استفاده کنید که اون قسمت لوزی شکل که رزوه داخلی داره درون باکس تعبیه میشه و قسمتی که استوانه ای هست و رزوه بیرونی داره به درون لوله مقوایی فرو میره.البته گلند پلاستیکی هم بهتره و هم مقاومتر.از قطعات فلزی استفاده نکنید. راهکارهای زیادی برای این قسمت ها هست.

ممنون از شما دوست عزیز @};-

شنبه 5 مهر1398 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دورود بر آقا عرفان عزیز و گرامی و مرسی از پاسخ های کامل شما @};- ، انصافا بیان شیواتون خوندنیه مخصوصا این سبک که ذهنیت دوستان رو بصورت سوال مطرح می کنید واقعا آموزنده و شیرینه ، نو همین چند خط کلی از پرسش ها رو پاسخ دادین ، متشکرم @};- @};- ~O)

شنبه 6 مهر1398 - 10:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 422 , 423 , 424 , 425 , 426 , 427 , 428 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mt724 , mtg212 و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure