انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 6:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 410 , 411 , 412 , 413 , 414 , 415 , 416 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
ممنون داداشم. تشکر

جمعه 12 اردیبهشت1398 - 2:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان اینهمه ما داااااااااااد میزنیم میگیم این مدار اگر بصورت ثابت ساخته بشه و قابل تغییر نباشه کار نمیکنه،بازم شما میرید این پی سی بی صفحه قبل میسازید؟!!!!!!!!!!
بخدا تعجب میکنم بیش از 10 بار تاکید کردم و گفتم که چه جوری بسازید و چجوری نسازید بازم اشتباه رو تکرار میکنید؟!!!!!!!!!!!!!!!!
پی سی بی صفحه قبل چون قسمت سنسور و دیسپلی یکپارچه ای داره و فشرده هست و قطعات مستقیم رو مس(بدون سوراخکاری) طراحی نشده و نکته های بارها تاکید شده درونش رعایت نشده شما نمیتونید در جاهای مختلف تغییرات لازم در مدار رو ایجاد کنید .بنابراین هییییییییییچ کارایی نخواهد داشت.بارها و بارها تاکید کردم و تو فایلی که تو صفحه 396 قرار دادم توضیح دادم که این مدار جزییات زیادی داره.اگر رعایت نشه مفت گرونه و هیییییچ کارایی نداره.اگر نکات و جزییات رعایت بشه به نظر من بهترین عملکرد و دقیقترین تفکیک رو که نظیر نداره براتون فراهم میکنه.
گفتنی ها بارها گفته شده ،اگر دقت نکنید و باز هم شروع به ساخت کنید ازینکه کسی راهنماییتون نکرد دلخور نشید.چون نکات مهم بارها گفته شده و شما میبایست حداقل 200 صفحه قبل رو مطالعه کنید و یا حداقل اون فایل صفحه 396 رو بخونید.

جمعه 13 اردیبهشت1398 - 10:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرفان جان قصد گمراه کردن کسی رو نداشتم فقط از دوستان اینو ساختن و جوابم داده منم از روی اون گفتم این پی سی بی هم قابل ساخته وگرنه قثد جسارت نبود

خدايا مددی کن

جمعه 13 اردیبهشت1398 - 4:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غضنفر نوشته است:
عرفان جان قصد گمراه کردن کسی رو نداشتم فقط از دوستان اینو ساختن و جوابم داده منم از روی اون گفتم این پی سی بی هم قابل ساخته وگرنه قثد جسارت نبود

نه فدات شم.منم منظورم شما نبودید.منظورم دوستانی هست که به صفحات قبل و قبل تر رجوع نمیکنن و قصد ساخت دارن و به نکات توجه نمیکنن.
امکان نداره مدار بصورت ثابت ساخته بشه و بتونه در همه مناطق کاربرد داشته باشه.حتما باید جوری ساخته بشه که در هر مکانی قطعاتی در خوده مدار قابل تغییر باشه.وگرنه جواب نمیده.مگر اینکه شخصی ایده یا تغییری در طرح اصلی مدار بده و از طرح اصلی فرانکو فاصله بگیره،که شاید این امکان پذیر باشه و دیگه نمیشه به اون مدار گفت"مدار فرانکو".اگر میخوایم مدار فرانکو رو بسازیم و ازین مدار در مناطق و موقعیت های مختلف استفاده کنیم لزوما مجبوریم تغییرات داخل مداری رو در هر مکان که اثر آسمون رو نتونستیم دریافت کنیم اعمال کنیم.

جمعه 13 اردیبهشت1398 - 8:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

walkman نوشته است:
Dear friends, I add vu meter for franco

is there anyone who can help?

hi dear here is your answer good luck

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 15 اردیبهشت1398 - 12:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

if use another vu then you can put it instead of buzer or use both vu and buzer .+of buzer for + of vu meter and _ of those are same too.

یکشنبه 15 اردیبهشت1398 - 12:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام برادر عرفان عزیز
این قسمت از فرمایشاتتون رو (اگر نکات و جزییات رعایت بشه به نظر من بهترین عملکرد و دقیقترین تفکیک رو که نظیر نداره براتون فراهم میکنه.)رو میشه بیشتر توضیح بدید...؟
با قسمت رعایت نکات کاملا موافقم اما حرف قطعیی در مورد تفکیک در هیچ یک از منابع اصلی و فرعی لااقل بنده ندیدم و طی یک ماه گذشته اگثر فرومهای خارجی و سایت فلزجو رو برای انواع پب دی و پدی کا و ....رو با حوصله ترجمه و مطالعه کردم و اولش خیلی برام درک مطالب سخت بود و نهایتا هم از تصاویر و هم از فرمایشات مورگان و آلنسو و استاد حمید و ا ستاد سنه دژ و شما و .... ،نت برداری کردم و مدام مقایسه کردم هر کدام از اساتید گوشه های کوچکی لابلای حرف ها داشتن و به قول مورگان در تصویری که از دستگاه خودشون گذاشتن گفتن:هیچ جادویی وجود ندارد و این تصویر مانند کتاب بازیست برای کسانی که آن را میفهمند...!آخر سر که همه مطالب رو گذاشتم کناره هم مخصوصا نکات استاد حمید و استاد سنه دژ رو دیدم بنده خدا مورگان راست میگه و با اینکه تو تصویر دستگاه چیزه زیادی معلوم نیست ولی رازش معلومه که به نوعی تو خیلی از جاهای همین تایپک فرانکو ،استاد حمید و شما و دریگر عزیزان بارها و بارها گفتید اما حق بدید اکثر عزیزانی که حتی اونهایی که از دانش الکترونیک خوبی هم برخوردارن هم ابتدایی ترین نکات ریز کلیدی رو رعایت نکردن چون اصل ماجرارو اصلا نفهمیدن و هر کدوم به نوعی برد رو برد طراحی کردن و المانها رو جا بجا کردن فقط برمبنای اوصول فرموله شده الکترونیک رو کاغذ اما در صورتی که اصل پدیده فرموله نشده و فقط اونهایی که باورش دارن با شواهد عینی یا مصالعاتی یا... میدونن که هست،حالا افرادی مثل بنده که دانش الکترونیک شون به زور در حد شناخت قطعات اونم تازه قطعات خیلی رایج میرسه،چون اصل ماجرا رو نمیشناسیم اگرم بشناسیم نمیدونیم فنی چطوری پیادش کنیم،هربار هم که شما عزیزان نکات رو میفرمایید اما ناخواسته ما از روش میپریم چون فکر میکنیم حالا که از رو فلان برد و با قطعات مثلا خوب شماتیک رو زدیدم دیگه باید کار کنه دیگه!در صورتی که بعد این مطالعه تازه بنده نوعی فهمیدم اگر بهتر نوع قطعه رو هم داشته باشی در چیدمان نادرست حتی اگر کاملا شبیه شماتیک هم باشه جواب نادرست میده و تا جای درست و قطعیی برای تست و کالیبره نداشته باشی نه پدیده رو درست متوجه میشی نه دستگاهت جواب درست میده،خوب حالا چند درصدمون این شرایط رو داریم؟!!! =((
زیاده گویی کردم و ببخشید... ^:)^

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 10:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهشمیکنم.زیاده گویی نبود حرفات منطقی بود.
در مورد اصل پدیده،من هم خودم بدرستی و با اطمینان نمیدونم اصل پدیده چه ویژگی داره.حدس و گمانهایی میزنم ولی اطمینان ندارم.حتی من این گمان رو دارم که عمر فلز مدفون هم در نوع ماهیت پدیده ای که بالاش تشکیل میشه تاثیر داره.یعنی مثلا اگر فلزی 20 ساله که دفن شده ماهیت پدیده اش شاید الکتریسیته ساکن باشه و فرانکو شاید الکتریسته ساکنش رو سنس کنه ولی اگر 500 سال عمر کرده باشه ماهیت پدیده اش شاید آنومالی و ناهنجاری باشه که در خطوط میدان مغناطیسی در فضای سطح زمین ایجاد میکنه و این رو فرانکو آشکار میکنه.و شاید هم هر دو ایجاد بشه و یکی قویتر و دیگری ضعیفتر تشکیل بشه.اما واقعا نیازی نیست که ما ماهیت پدیده رو بشناسیم تا بتونیم برای دریافتش موفق باشیم.همین که بدونیم بالای فلز مدفون با عمر زیاد اثری از فلز پدید میاد کافیه.درسته که بنظر میاد برای دریافت هر اثری نیازه مدار مخصوص به جستجوی همون اثر ساخته بشه ولی برای سنس ماهیت این نوع اثری که فرانکو میتونه آشکارش کنه لزوما محتاج به این نیستیم که دقیقا وسیله مخصوص دریافت همون اثر ساخته بشه.
من اعتقادم اینه که بالا و اطراف بالای فلز مدفون چندین ماهیت وجود داره که وسیله های متفاوتی میتونن آشکارشون کنن حتی اگر این وسیله ها مخصوص دریافت اون اثر ساخته نشده باشن.من اعتقادم اینه بالا و اطراف بالای فلزات مدفون چندین ساله(شاید بعضی از فلزات یا شاید همگی فلزات با شرایط متفاوت) هم الکتریسیته ساکن و هم شکست الکتریکی (شکست دی الکتریک) و شاید چند اثر دیگه هم تشکیل میشه.اینکه چگونه این ماهیتهای مختلف در یکجا با هم تشکیل میشن یا یکی پس از دیگری شاید بوجود بیاد اطلاعی ازش نداریم. ولی بصورت تجربی ثابت شده که اینچنین هست.برای دریافت این اثرها مدارهای زیادی وجود داره که با تفاوت و محدودیتهای مختلف هر کدوم میتونن در دریافت این ماهیتها کارایی داشته باشن فارغ از اینکه ضعیف عمل کنن یا قوی ولی بهرحال میتونن شناسایی کنن،و در بین این مدارها انگار فعلا تا اینجای داستان فرانکو بهتر از بقیه خودش نشون داده.
مدتی مدار "زاهوری"مورد توجه قرار گرفت و سپس اعلام شد تقلب و کلاهبرداری بوده و کارایی نداره.اما زاهوری هم توانایی آشکارسازی پدیده رو داره و شاید همین ماهیتی باشه که فرانکو میگیره.
مدتی شنیده میشد شخصی با یک رادیو با مارک خاصی میتونه اهداف رو شناسایی کنه با دقت زیاد.فرانکو هم شاید همین اثری رو میتونه شناسایی کنه که اون شخص با اون رادیو شناسایی میکرد.تقریبا تمام عدم موفقیتهایی که با مدار زاهوری یا مدار فرانکو و مدارهایی اینچنینی در بین کاربران بوجود اومد همین عدم ساخت درست،یا اگر درست ساخته میشد عدم بکارگیری درست،یا اگر درست ساخته و بکارگیری میشد عدم وجود هدف ارزشمند در مکانهایی بود که اغلب کاربران در اونجا این مدارها رو استفاده میکردن.شما اگر تاریخچه و سابقه همین تایپیک و تمام تایپیک های اینچنینی که مربوط به مدارهایی مثل فرانکو(از نظر ماهیت کارکرد و محدودیتهای آشکارسازی مثل طولانی بودن عمر فلز مدفون)میشه رو مطالعه کنید که گفتید اینکار رو انجام دادید متوجه میشید کاربران تقریبا مکان مناسب و جایی که اطمینان از وجود هدف واقعی ارزشمند داشته باشن ندارن و اطلاعاتشون اشتباه ست و پس از چند بار استفاده ازین مدار دلسرد میشن.اواسط تایپیک بود که متوجه شدیم این مدار میبایست در هر مکانی اگر اثر آسمون سنس نشد برای دریافتش تغییرات مداری اعمال بشه.یعنی همه کسانی که تا قبل از این اقدام به استفاده میکردن شاید به همین دلیل موفق نبودن.تمام این محدودیت ها و نکات تقریبا در مورد همه وسیله هایی که کارکرد و ماهیت اینچنینی مثل فرانکو دارن صادق هست.
شما واقعا احتیاج به این نداری که دقیقا ماهیت اون پدیده رو بشناسی.همین که 1 نفر قبل از شما تونسته باشه با مدار فرانکو اون پدیده رو آشکار کنه و شما بتونید به اخبار اطمینان کنید برای ساخت مدار کافیه.همین که بدونید این وسیله آشکارش میکنه برای شما دلیل ساختن رو فراهم میکنه و نیازی نیست خوده ماهیت پدیده رو بشناسید.اما تا وقتی فرانکو رو جایی میبرید که گمان میکنید فلز ارزشمند قدیمی دفن هست ولی واقعا نیست فرانکو نمیتونه خودش رو به شما اثبات کنه.من از اواسط بهار 94 شروع به ساخت کردم اواخر تابستون یا اوایل پاییز بود که موفق به ساخت شدم بعد از 4 بار شکست.تا زمستون 97 طول کشید که بتونم به خودم بگم اپراتوری ام که میتونم حداکثر کارکرد رو از فرانکو مطالبه کنم و با تفکیک (طلا،نقره،مس،الومینیوم، مفرغ(در مورد آلومینیوم و مفرغ، اگر بزرگ باشن یا مقدار زیادی یکجا و نزدیک بهم انباشته شده باشن) با ضمانت کار کنم.یعنی میتونم بگم این زیر یکی ازین 4 تا در میاد.من از دیگران با وسیله های دیگه برنخوردم به موردی که بتونه اینچنین اطمینانی از تفکیک رو ارائه بده..یعنی ارائه تفکیک ادعای بزرگیه و خوده وسیله ها نمیتونن این تفکیک ارائه بدن.یعنی فرانکو نمیتونه با کم نور یا پرنور بودن یا با تغییر جنس صدا یا با چشمک زدن نور تفکیک ارایه بده. این که من این ادعا رو میکنم ،نه بخاطر خوده وسیله بلکه بخاطر تفاوت هست که در شکل و نظم پدیده ای هست که برای طلا و نقره و مس با بقیه فلزات در فضای بالای سطح خاک وجود داره.یعنی تفاوت در پدیده هست که تفکیک رو فراهم میکنه ،نه عملکرد خوده فرانکو.ولی فرانکو میتونه این تفاوت رو نمایش بده.
شما هم نیازی نداری به الکترونیک مسلط باشی و ماهییت پدیده رو موشکافی کنی.الان تمام اطلاعات برای ساخت و استفاده و اپراتوری در اختیار شماست.اگر مکان 100درصدی داشته باشی که ببری تست هم بکنی که اطمینان کامل برات حاصل میشه،اگر نداشته باشی بنظر من اگر نکات و جزییات رو رعایت کنی وسیله به پدیده برسه واکنش خواهدداشت حالا شاید ضعیف عمل کنه یا قوی.ولی خوب اگر داشته باشی فرصت خوبی برای تست و تمرین و تعویض قطعات و تستهای دوباره برات فراهم میشه و این خیلی شما رو جلو میبره. نتیجه همه این حرفها اینه که باید برای موفقیت در کار با وسیله وقت و انرژی کافی بزاری تا به این توانایی برسی.من با این تصور که عده ای میگن این کار باید شغل دومت باشه و به این حرفه بعنوان شغل اصلی نگاه نکنی خیلی مخالفم.اگر واقعا قصد داری در این حرفه موفق بشی(اینجا منظور از موفقیت یعنی کسب توانایی در کار کردن با وسیله و گرنه خوده جنس باید خدا بخواد تا در بیاد)باید شغل اول و اصلی باشه.یعنی هر هفته باید چندین ساعت زندگیت رو صرف کنی و انرزی بزاری و هزینه کنی.

دوشنبه 16 اردیبهشت1398 - 9:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون عرفان جان از توضیحاتت و با بخش عمده از حرفهاتون کاملا موافقم ، ولی در مورد تفکیک با توجه به توضیحاتون و توضیحاته فرانکو در فروم خودش و فروم های مینرون و پی دی کا و پی دی و کریپتون و .... متوجه نحوه عمکردتون تا حدودی شدم ولی فکر میکنم خیلییییییییی سخته و از اون مواردیه که بعد کلی سرو کله زدن با دستگاه و فهمیدن زبونه بی زبونش ی زمین تست مناسبی رو میخواد که ......... :-s

سه شنبه 16 اردیبهشت1398 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اساتید اگه کسی محبت کنه مشکل منو بررسی کنه ممنون میشم. مدار فرانکو هستش. مشکل اینه که هیچ ولتاژی تو خروجی ندارم و ولتاژ پایه های ترانزیستور ها به شکل زیره:

tr1 :
C = 11.73 v
b = 0.54 v
e = 0.02 v

tr2 :
C = 0.54
b = 0.40
e = به زمین وصله

tr3 :
C = 0.88 v
b = 0.26 v
e = 0 v

tr4 :
C = 0.46 v
b = 0 v
e = 0 v

tr5 :
C = 9.86 v
b = 0.26 v
e = 0 v

شماتیک رو بارها با PCB تطبیق دادم ومشکلی ندیدم تمام خطور رو هم با زره بین چک کردم و با مولتی متر تست اتصال کوتاه گرفتم مشکلی نبودجایی هم قطعی نداشت

تصویر شماتیک قسمت سنسور:

http://8upload.ir/uploads/f96511711.png

تصویر PCB طراحی شده:

http://8upload.ir/uploads/f88253005.png

تصویر فیبر چاپ شده:

http://8upload.ir/uploads/f48683269.png

برای اینکه مدار ابتدا بدود آمپلی جدید و با توجه به شماتیک اولیه راه اندازی بشه قطعات قسمت امپلی جدید رو نصب نکردم و سلف هم تکی استفاده کردم و با چندتا جامپر در حقیقت فیبر رو به شماتیک اولیه تبدیل کردم یعنی به شکلی شد که در زیر میبینین:

http://8upload.ir/uploads/f551278.png

این هم تصاویری از مدار منتاژ شده:

http://8upload.ir/uploads/f73950730.jpg
http://8upload.ir/uploads/f81000579.jpg
http://8upload.ir/uploads/f8120742.jpg
http://8upload.ir/uploads/f831506214.jpg
http://8upload.ir/uploads/f763030604.jpg

مدار پیچیدگی تو منتاژ نداره نمیدونم مشکل چیه که نتیجه کار من این شد لطفا راهنمایی کنید چه چیزهایی رو بررسی بکنم تا بتونم ایراد کارو پیدا بکنم

پنج شنبه 19 اردیبهشت1398 - 7:36pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 410 , 411 , 412 , 413 , 414 , 415 , 416 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure