انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:29pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 406 , 407 , 408 , 409 , 410 , 411 , 412 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
اگر ابتدا مطمئن شدین سنس در اثر نویز موجود در محیط نیست و واقعا هدفی رو نقطه کردین ؛ سنس گاه و بیگاه اون میتونه چند دلیل داشته باشه. یکی شرایط محیطی هست که مثلا در اثر رطوبت یا سرما یا زمان نامناسب ممکنه سنس ضعیف باشه یا اصلا صورت نگیره. دلیل دیگه این هست که عبور و مرور مکرر در محوطه هدف همونطور که در دفترچه دستگاههای مینرو هم اشاره شده میتونه اثرات یونی رو تضعیف یا موقتا از بین ببره. بهرحال از نظر من تصمیم به حفاری یک هدف صرفا بر اساس اطلاعات سنس ردیاب یا یونیاب کار صحیح و منطقی نیست و اگر عمق بالا نباشه حتما باید از فلزیاب برای تایید هدف و همینطور تعیین نقطه دقیق اون کمک گرفت.

جمعه 8 فروردین1398 - 2:56am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام .سال نو دوستان بخیر
من مدار رو 2 تا همزمان ساختم . هر کدوم یه جور در اومد . یکی با حساسیت دست روشن میشد و یکی خاموش .یکیش رو با bc183 ساختم که دست led رو خاموش میکنه و یکی رو با550 که حساسیت دست led روشن میشه.حالا کدوم درسته معلوم نیست

چهارشنبه 14 فروردین1398 - 1:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

spook_mer نوشته است:
سلام .سال نو دوستان بخیر
من مدار رو 2 تا همزمان ساختم . هر کدوم یه جور در اومد . یکی با حساسیت دست روشن میشد و یکی خاموش .یکیش رو با bc183 ساختم که دست led رو خاموش میکنه و یکی رو با550 که حساسیت دست led روشن میشه.حالا کدوم درسته معلوم نیست

سلام.سال نو شما هم بخیر و حفاری هاتون با نتیجه انشالله.
اگر ملاک رو فقط همین تست لمس دست فرض کنیم هر جفت مدارهایی که ساختی درسته.

چهارشنبه 14 فروردین1398 - 2:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بر مهندس حمید و دوستان
من به تازگی فیلم تریشر فایندر رو در نت دیدم در فیلم ظاهرا کارکرد خوبی داره و احتمال میدیم مثل ردیاب های آنتنی خطاهای زیادی نداشته باشه.فقط نمی دونم جریان این یونیاب تریشر فایندر چیه. آیا مثل فلزجو پالسی قابل ساختن می باشد یا فقط برای فروش فیلمش هست؟
فرقش با فرانکو چیه؟ اگه بخواهیم فرانکو بسازیم می تونیم تفکر کنیم که یونیابی خیلی شبیه به روش تریشر فایندر داریم؟
این همه یونیاب و دستگاه های okm که فیلمشو می بینیم و بعضیهاشون هم ظاهر شبیه به تریشر دارن و احتمالا روش کارکردشون هم عین همه. ولی من فیلم تریشر رو که می بینم بهش علاقه مند شدم بر خلاف دستگاه های okm. الان سر در گم هستم نمیدونم جریان چیه. نقطه زن فلزجو را دارم ردیاب آنتنی dfs دارم ولی دلم می خواد همچین دستگاهی هم داشته باشم

همیشه امید داشته باش

جمعه 16 فروردین1398 - 3:43pm
مدیر کل
مدیر کل

تریشر فایندر یون یابی هست که صرفا بصورت تجاری و بر اساس تلاشهای بنده ساخته شده. عملکردش تا حدی شبیه به فرانکو هست ولی بردش خیلی بیشتر و بصورت دیجیتال هم هست. بهرحال این سیستم از نظر بنده هنوز در مرحله تحقیقاتی قرار داره و اگر مسیر کار بخوبی پیش بره ایشالا در آینده سیستم پیشرفته تری در این زمینه طراحی میکنم.
من در مورد جوابدهی یونیابهای شرکت OKM تا حالا نتیجه مثبتی از کاوشگران نشنیدم! لذا تنها دستگاههای شرکتی که میتونه مورد مقایسه قرار بگیره مربوط به شرکت مینرو هست. وگرنه از نظر من شرکت OKM تا این لحظه هیچ دستگاهی که حتی نزدیک به تبلیغاتش بازدهی داشته باشه تولید نکرده.

جمعه 16 فروردین1398 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد حمید عزیز اگه امکانش هست همین تریشر فایندر رو هم به صورت محدویت در استفاده برای ساخت و کاووش بزارید دلمون کشید

خدايا مددی کن

جمعه 16 فروردین1398 - 8:58pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر بدلایل مختلف امکانش نیست! همونم به اصرار آقا مجتبی به ایشون دادم وگرنه از نظر من طرح در مرحله تحقیقاتی بوده. اگر میخواین خودتون چیزی بسازین بنظر من همین فرانکو خوب هست و میتونه کار شما رو راه بیندازه. از این گذشته یون یاب ها بلحاظ عملکرد فرکانسی حساسی که دارن باید تمیز تر و دقیق تر از یک فلزیاب ساخته بشن و بعلاوه نیاز به تنظیم و کالیبره دقیق روی اهداف واقعی دارن وگرنه به صرف ساخت مدار نمیشه جواب خوبی ازشون گرفت.

جمعه 16 فروردین1398 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر جان به نظر بنده اصولیش این بود که سایت فلزجو پولی میشد یعنی سالانه هر کاربر مبلغی رو به حساب مدیر واریز میکرد حالا که مدیران لطف کردند .حق مهندس حمید و اقا مجتبی ست که مداری رو که حاصل تجربه و تحقیقاتشون هست به فروش برسونند.
با احترام به جنابعالی درخواستتون زیاد معقول نبود. @};-

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 17 فروردین1398 - 5:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه داداش من فقط پرسیدم همین....بنده خیلی وقته متوجه شدم خیلی چیزها ناحقه خیلی چیزها که قابل بازگویی نیست ....،

خدايا مددی کن

شنبه 17 فروردین1398 - 6:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید
در یکی از فیلم های تریشر فایندر اپراتور میگه که بردش تا شعاع یک یا دو کیلومتر هم میرسه آیا این درست هست ؟
و سوال دیگه که دارم اینکه این وسیله بر روی اهداف قدیمی و واقعی کالیبره شده ؟

شنبه 24 فروردین1398 - 1:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 406 , 407 , 408 , 409 , 410 , 411 , 412 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure