انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 9:47am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 401 , 402 , 403 , 404 , 405 , 406 , 407 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sina45563 نوشته است:
ممنون از عزیزان لطف کردین
یه سوال دیگه دارم از دوستان ارتفاع از سطح دریا ولتاژ خروجی ترانزیستور 5رو کم میکنه یا زیاد چون منزل ما ارتفاع از سطح دریا1200متره وجای بلندتر تست نکردم . میخوام برای دو تا مقاومت از ولوم دوبل استفاده کنم برای کنترل ولتاژ ایا این کار جوابگو هست

ولتاژ خروجی شما همواره همه جا ثابته مگر اینکه تغییری تو قطعات و مدارتون بدید.اونی که به ارتفاع از سطح دریا وابسته هست اثر اسمونه.
یعنی اگر در منزلتون ولتاژ خروجی 5 ولته،اگر به قطعات و خوده مدار دست نزنید وسیله رو هر جایی با هر ارتفاعی ببری ولتاژ خروجی تغییری نمیکنه،البته اگر قطعات شما به تغییر دما حساسیت نشون بده امکان تغییر ولتاژ خروجی هم هست ولی اگر از قطعات مرغوب استفاده کنی تغییر دما کمترین اثر رو میزاره در حد چند صدم در ولتاژ خروجی.

اما اونی که با تغییر ارتفاع از سطح دریا تغییر میکنه ،اثر اسمون هست.یعنی به طور کلی مثلا در ارتفاع 1200 متری اگر اثر اسمون داری بری به ارتفاع 1230 یا 1250 یا 1300 و.... اثر آسمون سخت تر و سخت تر دریافت میشه.اگر منظورت از مقاومتها،همون مقاومتهای 10و 12 هست بنظرم اشکالی ایجاد نمیکنه اگر بخوای از ولوم برای تغییرشون استفاده کنی.اگر چه خودم اینکارو تست نکردم و ترجیح میدم روی خازنهای 2و3و4 و 13و14 و ترانزیستورها تغییرات اعمال کنم ولی این کار شما هم امکان داره جواب بده.

شنبه 27 بهمن1397 - 10:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جناب عرفان عزیز بر فرض اینکه با حساسیت بیشتر سنس اسمون داریم و با احساسیت کمتر هم سنس اسمون داریم اگر با حساسیت کمتر شروع به کاوش کنیم ایا کاهش افت برد عمق زنی مدار را خواهیم داشت یا اینکه خیر؟

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 27 بهمن1397 - 10:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون عرفان عزیز از تجربیات مفید شما بهره میبریم ودعا گو ی شماوبا
ارزوی موفقیت وسربلندی برای شما دوست عزیز
بله منظورم همون مقاومتهای 10و12هست
به خاطر راحتی وسرعت در کار میخوام از ولوم استفاده کنم اخه وقتی جایی برای کاوش میری دیگه فرصت نمیشه دستگاه باز کنی یا تست ولتاژ انجام بدی بعضی وقتها همون دستگاه زدن ساده دچار مشکل میشه یعنی مزاحم محلی و.....که باید لوپ ودستگاهو توی اون فرصت کم یه جا مخفی کنی .بعدم وقتی محلی ها یه غریب مینن میخوان از همه چی سر در بیارن تازه من هرجا میرم یکی از همون محلی ها باهام هست تازه اون همه مخفی کاری باید انجام بشه اگه کلا غریب باشی که سه سوت فروختنت همه ده خبر دار میشن .به خاطر همین دنبال یه راه خیلی سریع میگردم .

شنبه 27 بهمن1397 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kabahat نوشته است:
جناب عرفان عزیز بر فرض اینکه با حساسیت بیشتر سنس اسمون داریم و با احساسیت کمتر هم سنس اسمون داریم اگر با حساسیت کمتر شروع به کاوش کنیم ایا کاهش افت برد عمق زنی مدار را خواهیم داشت یا اینکه خیر؟
اگر شما بتونی اثر اسمون رو زمانی که آنتن رو به سمت آسمون میگیری تو زاویه حدود 80 درجه تا عمود به آسمون سنس کنی،برای سنس اهداف حساسیت مناسبی رو کسب کردی.هر فلز ارزشمندی که تو خاک باشه به این شرط که سالهای زیادی ثابت تو خاک باشه و مانعی برای تشکیل اون پدیده ای که در بالای هدف تشکیل میشه وجود نداشته باشه،شما میتونی با همون مقدار اثر اسمون سنسش کنی.یعنی عمق اهداف مطرح نیست.فقط باید اون فلز مدفون سالهای زیادی ثابت باشه و عاملی مانع تشکیل پدیده در بالای هدف نشه(که معمولا این عوامل وجود نداره) و وسیله شما هم اگر اون مقداری که گفتم اثر آسمون بگیره میتونه اهداف سنس کنه.

یکشنبه 27 بهمن1397 - 12:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sina45563 نوشته است:
ممنون عرفان عزیز از تجربیات مفید شما بهره میبریم ودعا گو ی شماوبا
ارزوی موفقیت وسربلندی برای شما دوست عزیز
بله منظورم همون مقاومتهای 10و12هست
به خاطر راحتی وسرعت در کار میخوام از ولوم استفاده کنم اخه وقتی جایی برای کاوش میری دیگه فرصت نمیشه دستگاه باز کنی یا تست ولتاژ انجام بدی بعضی وقتها همون دستگاه زدن ساده دچار مشکل میشه یعنی مزاحم محلی و.....که باید لوپ ودستگاهو توی اون فرصت کم یه جا مخفی کنی .بعدم وقتی محلی ها یه غریب مینن میخوان از همه چی سر در بیارن تازه من هرجا میرم یکی از همون محلی ها باهام هست تازه اون همه مخفی کاری باید انجام بشه اگه کلا غریب باشی که سه سوت فروختنت همه ده خبر دار میشن .به خاطر همین دنبال یه راه خیلی سریع میگردم .

درسته.سرعت عمل مهمه و وضعیت شما رو درک میکنم.ولی اگر فقط میخوای با تغییر مقاومتهای 10و12 حساسیت رو تغییر بدی نتیجه مطلوبی نمیگیری.شاید تو برخی محیطها این تغییر جواب بده ولی برای همه محیطها مناسب نیست.چون تغییر در 10و12 زیاد نمیتونه در مقدار ولتاژ خروجی تغییر ایجاد کنه و بیشتر نقش تقویت کننده دریافتها رو داره.یعنی شما اول باید محدوده رنج مناسب ولتاز خروجی رو کسب کنی و سپس با مقاومتهای 10و12 کار تقویت رو انجام بدی.مثل این میمونه که من بخوام یه فاصله سه متری رو جهش کنم.اگر دورخیز نکنم هر چقدر قبل از خط زور بزنم نمیتونم این سه متر بپرم.دور خیز مثل بدست آوردن رنج مناسب ولتاز خروجی هست.اگر بدست بیاری اونوقت میتونی با زوری که در لحظه قبل از پرش(همون تقویت 10و12)میزنی این فاصله 3متری رو بپری.نمیدونم مثال مناسبی زدم یا نه.حالا ضرر نداره میتونی طرح خودتو انجام بدی شاید هم جواب داد ولی برای اطمینان از درستی طرحت باید مکانی بری که میدونی فلز ارزشمندی داره تا از سنس کردن یا نکردن وسیله بتونی نتیجه تستت رو بفهمی.

یکشنبه 27 بهمن1397 - 12:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

درسته عرفان عزیز همینطوره که فرمودین
باید قبل از کاوش اصلی این فرمایشات شمارو مد نظر گرفت وچند تا تست در محل مناسب انجام داد تا درستی ونادرستی این کار معلوم بشه.
به نظر شما اگه واقعا جایی طبق سند گفته باشن یک دیگ زر وجود داره وبیش از از 500 سال داخل خاک بوده ودستگاه تست اولیه مثل سنس لامپ وموبایل واثر دست روی انتن رو داشته باشه اگر سنس اسمون رو نداشته باشیم میشه امید داشت این یون یاب سنسی انجام بده یا حتما برای سنس اون اثر اسمون باید باشه

یکشنبه 27 بهمن1397 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sina45563 نوشته است:
درسته عرفان عزیز همینطوره که فرمودین
باید قبل از کاوش اصلی این فرمایشات شمارو مد نظر گرفت وچند تا تست در محل مناسب انجام داد تا درستی ونادرستی این کار معلوم بشه.
به نظر شما اگه واقعا جایی طبق سند گفته باشن یک دیگ زر وجود داره وبیش از از 500 سال داخل خاک بوده ودستگاه تست اولیه مثل سنس لامپ وموبایل واثر دست روی انتن رو داشته باشه اگر سنس اسمون رو نداشته باشیم میشه امید داشت این یون یاب سنسی انجام بده یا حتما برای سنس اون اثر اسمون باید باشه

واقعا همه چیز به تنظیم و مقدار حساسیت وسیله ات بستگی داره.من اوایل کار که داشتم تمرین وتست میکردم و اصلا حرف از اثر اسمون نبود ،یجا مشغول کاوش بودم وسیله سنس کرد.حجمی حدود 20 سانت داشت.شرایطی پیش اومد محیط ترک کردیم بعد همونجا رو یکسری دوستانم کارکردن تو 80 سانت یه کاسه نقره اندازه کاسه های ماست خوری کوچیک دراوردن.کاسه ساده بود وطرح نداشت.منظورم اینه من اثر اسمون نگرفتم و اونزمان این موضوع روهم آگاه نبودم ولی چون این کاسه عمق زیادی نداشت و مدت زیادی ثابت دفن بود و پدیده تشکیل شده هم شدت مناسبی داشت ،تونسته بود وسیله رو با هر حساسیتی کمی که داشت تحریک کنه.یعنی همه چی بسته به حجم دفینه شما و شدت پدیده ای که رو سطح تشکیل شده و مقدار حساسیت وسیله ات داره. یک خم زر اگر تو 2 ارش باشه که میشه حدود 3 متر شدت پدیده ای که رو سطح ایجاد میکنه زیاده و وسیله شما اگر زیادی حساسیتش کم نباشه اگر آستانه رو دقیق تنظیم کنی بنظرم میتونی سنسش کنی.به نکاتی هم که تو فایل گفتم دقت کن مثلا اینکه رو هدف نباید حفاری شده باشه،یا بالای هدف حجم آب زیادی نباشه و.......اینجور مواقع که اثر اسمون نمیتونی سنس کنی یا به هر دلیلی اثر اسمون نگرفتی انتن وسیله رو تا انتها باز کن و اگر مقدور بود و محیط امواج مزاحم و اختلالات محیطی نداشت شیلد رو بردار یا درب بالای باکس اگر مقدوره جدا کن.

یکشنبه 27 بهمن1397 - 1:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز کامل و واضح توضیح دادین جوابی که میخواستم گرفتم چون تجربه زیادی ندارم وچیزی رو هم سنس نکرده بودم برام کمی مشکل بود واقعیت کار این دستگاه رو قبول کنم یعنی شک دشتم که برای کاوش ازین وسیله استفاده کنم .دوباره دستگاه رو از نظر خود نوسانی وتستهای اولیه چک میکنم که در کاوش بعدی استفاده کنم.
ممنون که با حوصله جواب دادین
ارزو میکنم که موفق باشید ونتیجه خوب وعالی از کارتون بگیرید

یکشنبه 27 بهمن1397 - 1:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

sina45563 نوشته است:
ممنون دوست عزیز کامل و واضح توضیح دادین جوابی که میخواستم گرفتم چون تجربه زیادی ندارم وچیزی رو هم سنس نکرده بودم برام کمی مشکل بود واقعیت کار این دستگاه رو قبول کنم یعنی شک دشتم که برای کاوش ازین وسیله استفاده کنم .دوباره دستگاه رو از نظر خود نوسانی وتستهای اولیه چک میکنم که در کاوش بعدی استفاده کنم.
ممنون که با حوصله جواب دادین
ارزو میکنم که موفق باشید ونتیجه خوب وعالی از کارتون بگیرید

خواهشمیکنم.
تو عملکرد این وسیله واقعا شکی نیست.فقط مثل همه وسیله های دیگه باید نکات و محدودیتهاش دونست و طبق اونها کار کرد.دردسر و سختیها و خاک خوردنهایی که هرکس میخواد تو کار با فلزیابها و انواع اسکنرها و.... تحمل کنه اگر یک سومش رو با این وسیله تحمل کنه خیلی بهتر از اون وسیله ها ازین وسیله جواب میگیره.
موفق باشی.منم برات سوسوی زرد ارزو دارم.

یکشنبه 27 بهمن1397 - 1:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان واقعا باید به بودن جناب عرفان عزیز مهندس حمید جناب سنه دژ و سایر اساتید در این انجمن افتخار کرد که بدون منت تمامی تجربیاتشان رو در اختیار بنده و سایر دوستان میزارن.
تقدیم به اساتید محترم @};- @};- @};- @};- ~O) ~O)

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 27 بهمن1397 - 1:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 401 , 402 , 403 , 404 , 405 , 406 , 407 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 65 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure