انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 30 فروردین1403 - 7:01pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

L1 باید 3 دور سیم به قطر 10 میلی متر باشد. خازن 18 باید 4.7 نانو فاراد باشد.
طرح دو 50 درصد از طرح اول بهتر عمل می کند. مدار دوم یک آمپلی فایر است نه یک نوسان ساز. از این جهت ساخت آن ساده تر است. در مدار دوم امکان تغییر سیگنال و دامنه نوسان فراهم است. مدار جدید از نظر کارایی بهتر از قبل است.
سؤال: اگر ولتاژ تعیین کردن نور LED ها به عنوان یک VU متر افزایش می دهد؟ جواب فرانکو: بله ولتاژ تعیین کردن نور LED ها را به عنوان یک VU متر افزایش می دهدبنابراین می توانید از یک VU متر استفاده کنید.
قلب مدار TR2 - C10-C11 and L1 است. Phenomenon گرفته شده به وسیله آنتن سیگنالی را که به سمت زمین می رود تحت تأثیر قرار می دهد، اما من نمی توانم درک کنم او چه نوع سییگنالی است.
سیگنال از VCO آیسی 1 می آید و به بیس TR2 رفته و به وسیله , TR4,TR3 آمپلی فاید می شود. جمع کننده TR4 به فاز مقایسه آیسی 1 با خروجی IC1 می رود. در پین 2 آیسی 1 یک سیگنال با فاز متفاوت است که با آیسی 2 معکوس و آمپلی فاید می شود. بخشی از سیگنال VCO به وسیله C10 - C11 and L1 به زمین می رود. Phenomenon فاز و دامنه سیگنال را تغییر می دهد. این LRL تغییرات فاز را تعیین می کند در حالی که در نسخه قبلی تغییرات دامنه تعیین می کرد.در تستی که در مزرعه انجام دادم یک سیگنال قوی در حدود 3 m از سکه های نقره ای که در خاک قرار داده بودم مشاهده کردم، به علاوه در حالتی که آنتن را عمود به زمین می گرفتم قدرت فوق را نزدیک به هدف نیز مشاهده می کردم. به علاوه اهداف دیگری را هم در زمین پیدا کردم.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محود جان توی اون سایت 3نفر خوب روی این طرح کار کردن.یکی خود فرانکو هست یکی مصطفی ایبرام ونیکولاس که خودش یک مدار جدا هم زده اما رو نمیکنه.به نظر من فایده نداره اگه دقت کنی اون ال سی دی چیزی رو نشون نمیده جز فرکانس در واقع ایشون یک فرکانسمتر تعبیه کردن. =))

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
L1 باید 3 دور سیم به قطر 10 میلی متر باشد. خازن 18 باید 4.7 نانو فاراد باشد.
طرح دو 50 درصد از طرح اول بهتر عمل می کند. مدار دوم یک آمپلی فایر است نه یک نوسان ساز. از این جهت ساخت آن ساده تر است. در مدار دوم امکان تغییر سیگنال و دامنه نوسان فراهم است. مدار جدید از نظر کارایی بهتر از قبل است.
سؤال: اگر ولتاژ تعیین کردن نور LED ها به عنوان یک VU متر افزایش می دهد؟ جواب فرانکو: بله ولتاژ تعیین کردن نور LED ها را به عنوان یک VU متر افزایش می دهدبنابراین می توانید از یک VU متر استفاده کنید.
قلب مدار TR2 - C10-C11 and L1 است. Phenomenon گرفته شده به وسیله آنتن سیگنالی را که به سمت زمین می رود تحت تأثیر قرار می دهد، اما من نمی توانم درک کنم او چه نوع سییگنالی است.
سیگنال از VCO آیسی 1 می آید و به بیس TR2 رفته و به وسیله , TR4,TR3 آمپلی فاید می شود. جمع کننده TR4 به فاز مقایسه آیسی 1 با خروجی IC1 می رود. در پین 2 آیسی 1 یک سیگنال با فاز متفاوت است که با آیسی 2 معکوس و آمپلی فاید می شود. بخشی از سیگنال VCO به وسیله C10 - C11 and L1 به زمین می رود. Phenomenon فاز و دامنه سیگنال را تغییر می دهد. این LRL تغییرات فاز را تعیین می کند در حالی که در نسخه قبلی تغییرات دامنه تعیین می کرد.در تستی که در مزرعه انجام دادم یک سیگنال قوی در حدود 3 m از سکه های نقره ای که در خاک قرار داده بودم مشاهده کردم، به علاوه در حالتی که آنتن را عمود به زمین می گرفتم قدرت فوق را نزدیک به هدف نیز مشاهده می کردم. به علاوه اهداف دیگری را هم در زمین پیدا کردم.

ممنون محس جان شما اگه کل مطالب بالا رو به صورت جدا معنی کنی ودر یک فایل زیپ قرار بدی خیلی بهتر هست ودم دست همه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سیگنال از VCO آیسی یک می آید. phenomenon دورو بر فلزات چال شده است و آنتن phenomenon را گرفته و چیزهایی را در مرحله TR2 تغییر می دهد و نتیجه فاز تغییر است. من نمی دانم که کدام سیگنال phenomenon است.
در شکل زیر Vu متری برای lrl دوم با استفاده از LM 3914/15/16 قرار داده شده است.
در جواب دوست عزیز: دوست عزیز من فکر کنم طرح فانتون اجرایی، چون اولین ایشون تو پیج به دقت تغییرات را گرفته، حالا بریم جلو معلومتر میشه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
سلام.روز همگی عزیزان خانواده فلزجو به نیکی :x
دوستان من آماده ام اولین نفر مدار رو مونتاژ کنم و نتایج اولیه رو ارائه بدم ، فقط یک لطفی کنید ، شماتیک یا پی سی بی و لیست قطعات رو مربوطه که باید بسازم رو قرار بدید !
امیدوارم بتونم کمکی در راه پیشبرد اهداف والای خانواده فلزجو کرده باشم :ymhug:
منتظرم - یا علی @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 1:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ادم این جو رو میبینه ,کیف میکنه.
خداییش دستی تو ساخت ندارم ,والا من پیشقدم میشدم.
به یکی از دوستانم هم گفتم .از رو سایتش ببینه میشه روش سرمایه و وقت گذاشت؟
امیدوارم که جواب بده.
خودش گفته یک پلیت مسی رو در شصت سانتی به مدت ۱۵سال چال کرده بود.
از چهار متری در جهت شمال جنوب میزنه.
و از فاصله ۲/۵ متری در جهت شرقی غربی .هدف رو میزنه.

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 1:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

من تو سایت همسایه به قول دوستان نگاه کردم یکی از بچه های انجمن هم فعالیت داشتن توی همین تاپیک مورد بحث ما جناب reza vir .مگه ایشون دیگه توی انجمن ما فعالیت نمیکنن؟

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 1:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
سلام دوستان
موضوع جالبی است من هم چند سال پیش یکی از آشنایان برام تعریف کرد که یک نفر اورده بودت براشون دستگاه بزنه که طرف یک دستگاه ردیاب که طبق تعریفاتی این دوستمون کرد فکر کنم همین دستگاه باشه گفت بردیمش یک جا از چند صد متری یک جا رو ردیابی کرد اومد روی یک نقطه و گفت این جا طلا است و مقدارش خیلی کم است وقتی حفاری کرده بودند یک سکه طلا پیدا کرده بودند بعد که طرف می خواسته برگرده خواسته بودن دستگاهش رو ازش بخرن ولی طرف راضی نشده بود و گفته بود خودم ساختمش و نمیفروشم اونها هم گفته بودند که حداقل اسمش رو به ما بگو اون هم گفته بود اسمش بیونیک 07 است که من اون موقع خیلی توی نت جستجو کردم ولی اثری از این اسم ندیدم ..
حالا اگر این دستگاه همون باشه که محشره به امید خدا وهمکاری اساتید انجمن و مهندس حمید عزیز امیدوارم این طرح به سر انجام برسه ...
به امید موفقیت همه دوستان

(( آیا خداوند برای بنده اش کافی نیست)){سوره زمر آیه 36}

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
اساتید عزیز و مهندس حمید بزرگوار میشه خواهش کنم از بین شماتیک هایی که وجود داره ، هرکدومش که از نظر خودتون بهترین هست رو معرفی کرده و قرار بدید تا شروع کنیم روی اون کار کنیم؟
شما شماتیک رو قرار بدید ، پی سی بی زدن و ساخت و آزمایش اولیه ش با من ;;)
منتظرتونم @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 2:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز.بنده اطلاعات جامع و کاملی رو در مورد این دستگاه جمع کردم، یکم صبر کنید با جزئیات می ذارم براتون. فقط لازم بدونید این دستگاه 4 ورژن داره و اگه ندونید کدوم مدار رو ملاک قرار بدید دچار اشتباه میشید. فعلا

دوشنبه 7 اردیبهشت1394 - 3:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure