انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 7:54am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این تصاویر سلفهاست.اون فاصله بین سلفها رو پلاستیک قرار ندادم.ولی فواصل بین سلفها رو دورتادور مساوی رعایت کردم.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 دی1397 - 8:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

signal نوشته است:
erfan نوشته است:
سیم پیچ بیرونی همون سیم پیچ اصلی مداره که یکسرش به آنتن وصل میشه و سر دیگه اش به زمین مدار.این سیم پیچ رو میتونی به یک قطعه پلاستیک استوانه ای شکل تو خالی بپیچی ولی در نهایت باید قطر این سیم پیچی که رو پلاستیک میپیچی 1 سانت باشه ،طولش هم 1 سانت و نمره سیم هم 1 میلیمتر.یعنی a=1cm و c=1cm و با سیم نمره 1میلی متر و با تعداد 3 یا 2 دور.سیم پیچ داخلی هم همونیه که به تازگی در تغییرات جدید اضافه شده.این سیم پیچ از شکلی که فرانکو رسم کرده بنظر میاد طول بیشتری نسبت به سیم پیچ اصلی مدار داره.نمیتونم بهت بگم طول این سیم پیچ رو بیشتر یا مساوی با سیم پیچ بیرونی بگیر چون خودم هنوز این تغییر رو اعمال نکردم و احتمالا تغییر در طول این سیم پیچ بتونه نتایج سنس رو کمی تغییر بده.خودم بخوام انجام بدم طول این سیم پیچ رو کمی بیشتر از 1 سانت میگیرم مثلا 13 میل.اگر همون 1 سانت هم بگیری مشکلی پیش نمیاد و کارکرد خودش رو داره ولی احتمالا این افزایش یا کاهش طول در سنس تغییر اندکی ایجاد میکنه.قطرش هم حدود 8 میل و با نمره سیم همون 1میل و با 3 دور سیم.اونچه از تصویر فرانکو و ایمیلی که بهش دادم بر میاد همینی بود که خدمتت گفتم.و خودش هم تایید کرد.باقی داستان و اینکه طول و قطر و .... چجوری باشه بهتره فقط با تست و تست بدست میاد.

سلام عرفان جان :x

اگه قطر داخلی سیم پیچ داخلی 8 باشه جور در نمیاد ، چون در اون صورت جایی برای استوانه پلاستیکی نمیمونه
مگر اینکه قطر خارجیه سیم پیچ داخلی 8 باشه که در اون صورت قطر داخلی سیم پیچ حتما 6 میلیمتر میشه و تقریبا ضخامت استوانه پلاستیکی هم 1 میل هست . این شکلی که کشیدم رو برسی کنین یا در انجمن فرانکو قرار بدین (چون عضو هستین ) ببینین تایید میکنن ایشون ؟ ما که هر کار کردیم نتونستیم ثبت نام کنیم و وارد بشیم . :D

فقط دقت کن SIGNAL عزیز تو شکل نوشتی L1 3 TURNS TO BASE.در صورتیکه اول باید به خازن 100 پیکو متصل بشه.اون سر خازن به بیس ترانزیستور متصل میشه.
این به اون در داداش. :ymhug: :ymhug: ymhug: :-BD :-BD :-BD :
شوخی کردم دوست من.

چهارشنبه 12 دی1397 - 8:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ok عرفان جان :D
عزیزی داداش :ymhug:
همین که شما تایید کنید واسه ما حجته برادر
هدف از ترسیم این اشکال شفاف سازی واسه خودم و دوستان بود .
به نظر من بهترین روش پیچیدن این سیمپیچها کمک گرفتن از قسمت انتهایی مته آهن 10 و 6 هست .
خیلی منظم و شیک در میاد . فقط باید کمی از دو طرف کشیده بشه تا طولش 1 سانت بشه و برای نصب فرم داده بشه .
راستی شما عمودی نصب کردین . پیشنهاد فرانکو هست یا خودتون اینجوری گذاشتین . ~O)

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

چهارشنبه 12 دی1397 - 10:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شما بزرگواری.لطف داری دوست من.
من چند وقت پیش با سلف افقی کار میکردم.گفتم یمدت عوض کنم عمودیش کنم.بعد ازینکه عمودی کردم یجا رفتم یه سنس هدف عااااااالی داشتم.این سنس از نظر نظم و جهات متعدد سنس از همه سنسهایی که تابحال داشتم بهتر بود.
نفهمیدم چه دلیلی داشت که اینجا رو اینجوری تر و تمیز و منظم و مشخص گرفت.چون نمیدونستم چه عاملی هست احتمال دادم شااااااااید بخاطر عمودی گذاشتن سلف باشه.متاسفانه شرایط جوری نبود که بتونم برم و سلف رو افقی کنم و دوباره تست کنم ببینم فرقی میکنه یا نه.شاید هم اصلا مربوط به سلف و مدارو.... نباشه و شاید اگر با سلف فقی هم اونجا رو سنس میکردم به همین زیبایی سنس میشد.چون دلیلش رو نفهمیدم احتمال دادم شااااااااااید بخاطر سلف باشه.ازون به بعد وقتی خیالم راحت شد که سلف عمودی هم کار خودشو انجام میده گذاشتم همون عمودی بمونه.حالا واقعا نمیدونم آیا این عمودی یا افقی بودن فرقی تو سنس داره یانه.
خود فرانکو میگه تفاوتی در سنس نداره.

چهارشنبه 12 دی1397 - 11:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر همه دوستان
اقا عرفان یه خواهشی از شما دارم
اگه شما مظالب و اموزش اوپراتوری و تظبیق دستگاه با محیط و غیره رو در یک فایل قرار بدید برای راحتی دانلود و مطالعه از شما خیلی ممنون میشم
پیشاپیش بابت تمام زحماتی که کشیدین چه شما چه مهندس حمید عزیز و تک تک دوستان دیگه ممنونم

پنج شنبه 13 دی1397 - 5:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Rlo نوشته است:
سلام بر همه دوستان
اقا عرفان یه خواهشی از شما دارم
اگه شما مظالب و اموزش اوپراتوری و تظبیق دستگاه با محیط و غیره رو در یک فایل قرار بدید برای راحتی دانلود و مطالعه از شما خیلی ممنون میشم
پیشاپیش بابت تمام زحماتی که کشیدین چه شما چه مهندس حمید عزیز و تک تک دوستان دیگه ممنونم

ممنونم .چشم این کارو انجام میدم.
دو سه روز صبر کنید انجامش میدم.فقط یسری نکات هست که باید توجه کنید.چون این وسیله یه گیرنده صرف هست و هر کس هم با صلیغه و روش خودش میسازه و حتی بعضی دوستان تغییراتی توش میدن(مانند حذف شیلد،استفاده از باطری های متفاوت،پی سی بی های متفاوت و.....)نتایج تست ها و کاوشهای دوستان باهم تفاوت میکنه.بنابراین مثلا اگر من ادعا میکنم این وسیله آهن نمیزنه و دوست دیگه ای با این وسیله آهن سنس کرده،و یا اینکه من ادعا دارم برای اهداف بزرگ و عمق(دفینه مانند)شعاع یا طول بوق رخ نمیده و دوست دیگه ای میگه رخ میده،و یا اینکه من ادعا دارم سنسهای درست و فلزات با ارزش باعث تغییر اندک در افزایش ولتاز خروجی میشه و دوست دیگه ای میگه باعث افزایش زیادی میشه،تعجب نکنید.همه این نتایج و اختلاف نظرها هم میتونه ناشی از اشتباه من یا دیگری باشه و هم میتونه بخاطر تفاوت در ساخت و استفاده از جنس قطعات متفاوت باشه، وهم میتونه بخاطر محیط ها و مکانهای متفاوت باشه.بنابراین من فقط میتونم بصورت کلی موضوعات رو مطرح کنم و شما خودتون با این توضیحی که دادم باید در نظر داشته باشید که امکانش هست این توضیحاتم مقداری کم و زیاد بشه وقتی که دارید با وسیله کار میکنید.بهمین دلیل توصیه میکنم به هر توضیحی که میدم بصورت نسبی نگاه کنید و سعی کنید که تجربه های دقیقتر رو با وسیله خودتون کسب کنید.
دو سه روز دیگه فرمایش شما رو انجام میدم.

پنج شنبه 13 دی1397 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان :ymhug:

آقا عرفان تو آمپلی جدید تو خروجیش ولوم باید بزاریم یا پتانسیومتر؟ 4.7 کیلو رو میگم .

جهان هر کس به اندازه وسعت فکر اوست

جمعه 13 دی1397 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

signal نوشته است:

آقا عرفان تو آمپلی جدید تو خروجیش ولوم باید بزاریم یا پتانسیومتر؟ 4.7 کیلو رو میگم .

سلام خدمت دوستان
کسی از دوستان میتونه دقیقا وب طور کانل واسم توضیح بده ک علت استفاده از ی طبقه تقویت توخروجی و استفاده از دوسلف تو مدار دلیلش چیه؟؟ممنون از توجهتون

جمعه 13 دی1397 - 2:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

signal نوشته است:

سلام دوست عزیز.
جفتش یکیه از نظر کارکرد.یعنی ولوم هم کار همون پتانسیومتر انجام میده.تو شماتیک به طور معمول مینویسن پتانسیومتر ولی اگر کارکرد خارج از مدار داشته باشه،یعنی نیاز به دسترسی دایمی داشته باشه از ولوم که همون کارکرد داره استفاده میشه.اینجا هم شما یه ولوم 4.7 بزار.تا میتونی با کیفیت باشه چون عملکرد درستش تاثیر گذاره.من ولوم 4.7 با کیفیت نداشتم ولی یدونه ولوم با کیفیت 10 کیلو داشتم بجای این 4.7 گذاشتم.از فرانکو پرسیدم بجای 4.7 ولوم 10 کیلو بزارم اشکالی داره؟پاسخ داد احتمالا مشکل یا عیبی ایجاد نمیکنه ولی آزمایش کنید.از وقتی این 10 کیلو رو گذاشتم عیبی ندیدم و عملا حدود نصف مقدار ولوم کارکرد داره و از نصف که عبور میدمش تغییری در مقدار خروجی سنسور ایجاد نمیشه.یعنی میشه گفت مقدار مناسب تقریبا همون 4.7 کیلو اهم هست.
نکته:توجه کن زمانی که تغییر آمپلی جدید رو اعمال میکنی واکنش دست یا ضعیف میشه یا کلا تعطیل میشه.نگران نباش و فکر نکن نقصی ایجاد شده.چون با این تغییر این ز دست رفتن تست لمس دست طبیعیه و فرانکو هم تایید کرده.بعدا که سلف دوم رو روی مدار اعمال میکنید واکنش دست بهبود پیدا میکنه.
نکته:وقتی آمپلی جدید رو اعمال کردی،زمانی که میخوای اون تنظیم مرز صفر ولت در خروجی سنسور در حالت کریستال قطع رو بدست بیاری باید این ولوم 4.7 کیلو اهم بسته باشه،یعنی صفر باشه.چون اگه باز باشه حتی اگه کریستال هم قطع باشه مقداری ولتاز رو در خروجی ایجاد میکنه و هر چه بازتر باشه مقدار این ولتاز بیشتره.پس هنگام انتخاب خازنهای 13و14 برای بدست آوردن مرز صفر ولت در خروجی سنسور ،حواست باشه این ولوم بسته باشه.

جمعه 13 دی1397 - 2:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kاوه نوشته است:
signal نوشته است:

سلام خدمت دوستان
کسی از دوستان میتونه دقیقا وب طور کانل واسم توضیح بده ک علت استفاده از ی طبقه تقویت توخروجی و استفاده از دوسلف تو مدار دلیلش چیه؟؟ممنون از توجهتون

سلام کاوه جان.
من که نمیتونم علمی و کامل توضیح بدم ولی همینقدر میدونم علت این تغیرات جدید به طور اجمالی و در یک جمله تقویت در آشکار سازی(با امپلی جدید) و همچنین آشکار سازی منظم تر (با سلف دوم)هست.

جمعه 13 دی1397 - 3:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 390 , 391 , 392 , 393 , 394 , 395 , 396 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure