انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 29 اسفند1402 - 2:27pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 385 , 386 , 387 , 388 , 389 , 390 , 391 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
برای حل مشکلت بنظر من اول مقدار خازنهای 13و14 رو تا قبل از صفر ولت ولتاز خروجی(در حالت کریستال قطع)برسون.یعنی فرض کن اگر یک واحد مقدار خازنها رو بخوای افزایش بدی ولتاز از صفر عبور میکنه و خودنوسانی ایجاد میشه.سپس یکبار دیگه تست دست رو در هر دوحالت استانه خاموش و روشن انجام بده.اگر باز هم تست دست جواب نداد اینبار مقدار مقاومتهای 10 و12 رو کم کم کاهش بده.تا مقداری که فقط در حالت لمس آنتن چراغ خاموش بشه نه اینکه دست چند سانت مونده به آنتن باعث خاموشی چراغ بشه.شما با کاهش خازن 560 پیکو 10 هم میتونی لمس دست رو بدست بیاری یا با قرار دادن کریستال 10 مگ بجای 8 مگ.ولی سعی نکن اول بری سراغ اونها.اول رو خازنهای 13و14 کار کن و برابر باهم کار کن.یعنی هر دوتا رو با هم زیاد کن تا مرز صفر ولت.سپس اگه حل نشد مقاومتهای 10 و12 رو کم کن.اگر همه جای مدارت اوکی باشه وکه ظاهرا با توضیحی که دادی همینطوره با توصیه ای که کردم مشکلت برطرف میشه.

عرفان جان این قسمت رو متوجه نمیشم .صفر ولت کجا ؟ خروجی ترانزیستور 5؟ بعد تو این حالت کریستال باید از مدار خارج باشه؟

شنبه 1 دی1397 - 4:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کریستال رو که ورمیداری باید خروجی مدارت(امیتر ترانزیستور 5 ویا پایه سوم ایسی1)باید صفر ولت باشه.اگر بیشتر بود یعنی مدار خودنوسانی داره و باید بیاریش رو صفر ولت یا 1 واحر پایینتر از صفر ولت.اگر هم خیلی عقبتر از صفر ولت باشه باید با افزایش خازنهای 13و14 اون رو به مرز صفر ولت برسونی.اگر مقدار خازنهای 13و14 از 560 پیکو به حدود 2.5 نانو برسه اولتاز از صفر عبور میکنه.شما جوری اتخاب کن که مرز قبل از صفر ولت بدست بیاد.

شنبه 1 دی1397 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

masoudgold نوشته است:
بسیار سپاسگذارم
زنده باد

سلامت باشید دوست عزیز @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

شنبه 1 دی1397 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
کریستال رو که ورمیداری باید خروجی مدارت(امیتر ترانزیستور 5 ویا پایه سوم ایسی1)باید صفر ولت باشه.اگر بیشتر بود یعنی مدار خودنوسانی داره و باید بیاریش رو صفر ولت یا 1 واحر پایینتر از صفر ولت.اگر هم خیلی عقبتر از صفر ولت باشه باید با افزایش خازنهای 13و14 اون رو به مرز صفر ولت برسونی.اگر مقدار خازنهای 13و14 از 560 پیکو به حدود 2.5 نانو برسه اولتاز از صفر عبور میکنه.شما جوری اتخاب کن که مرز قبل از صفر ولت بدست بیاد.

ممنون دستت درد نکنه . کاملا واضح و شفاف :D ^:)^

شنبه 1 دی1397 - 10:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:
masoudgold نوشته است:
سلام عرفان جان
ممنون بابت راهنماییت
من مدار فرانکو رو دوباره با قطعات و برد جدید منتاژ کردم
کلی با قبلی فرق داشت البته من مدار کیت رو کمی قویتر زدم یعنی اتصالات و لحیم کاری رو با دقت بیشتری انجام دادم و انتن جدید رو هم رو خود برد دراوردم خیلی بهتر شده.
چند تا سوال برا اپراتوریش داشتم و نظر شمارو لازم دارم
۱- در کل به موارد غیر فلز چقدر حساسه مثلا دکل برق و خلا
۲- چقدر میتونم رو سنس کردنش حساب کنم یعنی وقتی دارم جستجو میکنم اگه تو یه محدوده ۲۰ متر مربعی روشنایی داشتم چیکار باید بکنم
۳- برا تشخیص عمق و اندازه چه پیشنهادی داری
۴- فرق سه تا ولوم باهم چیه و چه تنظیمی بهتر جواب میده
۵-خیلی خیلی از صبر و حوصله که برا ما به خرج میدی بسیار سپاسگذارم

با اجازه آقا عرفان که حق آموزش و استادی به گردن ما دارن چندتا نکته رو عرض می کنم:
1- این مدار به دکل های برق بر حسب میزان اندازشون و زیر بار بودن یا کم بار بودن و حتی دکل های خاموش کاملا حساسه ، دکل های فشار قوی رو از چند صد متری براحتی میزنه پس به علائم و چراغ هایی که در یک راستا می بینید بی اعتنا باشید که از فلز نیست .
2- سنس بیست متری فضای خیلی زیادیه و به حتمال زیاد خطاست ، حتما به فضای سنست و محل و دوریش و جنس خاک دقت کن ببین معدنی هست یا خیر . اهداف واقعی محدود ی کمی در حد نهایتا ده متر دارن و اهداف عمیق که خیلی کمتره و فقط در یک محدوده و فضای مشخص بالای بار شبیه یه توده ی منظمه و سنس تکرار شونده داری . یعنی هر چند دفعه که اونجا بری و بیایی همون چراغ ها در همون محل تکرار می شه .
3- برای تشخیص بهترین راه کسب تجربه و تمریم روی بار های واقعی هستش چون این دستگاه و روش تشخیص بشدت قلقی هست که دستت بیاد ، گویا شب هم شدت واکنش بیشتر می شه و میزان سنس بالاتر میره . البته عامل ارتفاع هم بی تاثیر نیست .
4- گزاشتن سه تا ولوم برای تنظیم دقیقتر و راحت تر هست ، در اصل دو ولوم بوده که شما ولوم اهم بالایی رو با یک ولوم کم اهم سری می کنید و دستگاه رو راحت تر در حالت آستانه قرار می دی ، همش به این بستگی داره که اون حالته آستانه رو به دست بیاری و اثرات آسمان و حالت قطب نمایی رو بزنی ، در کل بیشتر تمرینه و تکرار . موفق باشی

سلام و ممنونم از هر دوی شما دوستام.کمی اختلاف نظر دارم با جواب rooz عزیز.
1.این سوالو باید دو قسمته جواب بدم.اگر منظور ما فقط طرح اصلی مدار فراانکو با یا بدون تغییرات جدیدش هست بنظر من اصلا هیچ دکلی رو نمیگیره.البته شاید یکی انقدر وسیله اش رو حساس بکنه دکل رو بزنه ولی اگر اینچنین بشه که دکل رو بزنه تقریبا با اون وسیله دیگه نمیشه کار کرد.اما اگر وسیله شما مثل وسیله من که وقتی هنوز آمپلی جدید رو نصب نکرده بودم(چون وقتی قسمت آمپلی جدید اعمال بشه دیگه تست لمس آنتن با دست که منجر به خاموش شدن چراغ میشه یا جواب نمیده و یا ضعیف میشه،و این خلل یا مشکلی در کل عملکرد مدار ایجاد نمیکنه.بلکه با تغییر آمپلی جدید دریافت ها قوی تر رخ میده.اما در حالت قبل از تغییر آمپلی جدید باید تست لمس دست جواب بده)به تست لمس دست فقط با برخورد دستم به آنتن جواب میداد و از فاصله چند سانتی جواب نمیداد و حتما باید میچسبوندم تا چراغ خاموش کنه،وگر وسیله شما هم مثل وسیله من موبایل در حال زنگ خوردن از فاصله حدود 40 سانتی تشخیص میداد و نه بیشتر ،اصلا دکل رو نمیزنه.حتی اگر زیر دکل هم وایسید و آنتن باز کنید و بسمت کابلها بگیر بازم نمیزنه.اما نکته ای هست اینجا که دوستان اشتباها این برداشت رو میکنن که وسیله شون داره دکل رو میزنه مثل وسیله من که هر وقت کنار دکلهای فشار قوی هستم یا نزدیک منابع برقی ولتاز بالا هستم یا نزدیک خونه های روستا هستم یک امتداد طولانی و خطی رو سنس میکنه که گاها امتداد این سنس از 20 متر هم بیشتره .حالا حساب کنید اگر دستگاه شما خیلی حساستر از وسیله من باشه دیگه هر جای این کانال که باعث روشنایی چراغ وسیله میشه قرار بگیرید شاید تا مترازهای طولانی وسیله شما روشن بمونه.هر جا دکلهای برق فشارقوی هست این کانالهای انرزی که بصورت خطی و ممتد در فضا قرار دارن وجود داره و چون تحت تاثیر این کابلها هستن غالبا در مسیر همین کابلها هستن و به اشتباه شما اینگونه فکر میکنید که دارید دکلها رو اشکار میکنید.هر جا دکل فشار قوی باشه همه خطاها(چه خطاهای داخل فضا چه زیرخاک) و غیر خطاها(فلزات با ارزش و بی ارزش)اثرشون تقویت میشه و البته نقطه کردن هدف اینجور جاها سخت میشه چون انگار همه چیز از حالت عادی منحرف میشه.بنابراین شما به موازات و یا تقریبا در مسیر این کابلهای فشار قوی چندین کانال خطی و ممتد رو حتما سنس میکنید که امتدادشون از چند متر تا..... خواهد بود و این کانالها یکی دوتا نیستن و شاید چند تا ازینها رو به موازات هم در فاصله چند متر از هم مشاهده کنید.که اینها خوده دکلها نیستن بلکه شاید همون اثر قطب نمایی یا موجهای دیگه ای باشن.اینجور مواقع طبیعتا کاهش حساسیت اول از طریق کوتاه کردن آنتن و بعد تغییر قطعات و افزایش یکی دو لایه دیگه به شیلد شرایط برای کار کردن رو بهتر میکنه.
من با فرانکو این موارد رو سنس کردم:چاله ای که حفاری شده بود و بعد پر شده بود و هیچ فلزی توش نبود.تنور قدیمی که با خاک پر شده بود و هیچ فلزی توش نبود.قبر کار شده که فبل از ما حفاری شده بود و پر شده بود و تعدادی سفال خورد شده و....توش بود الا فلز.اما حتی یکی از اینها هم زمانی که داشتم سنس میکردمشون واکنشی که وسیله داشت مانند زمانی که داره فلزی رو سنس میکنه نبود.یعنی فرانکو امکان داره مجموعه ای از دست سازهای بشری رو سنس کنه ولی واکنشهای متفاوتی دارن و با واکنش برای فلز متفاوتن.جالب اینجاست بارها رفتم قبرستونهایی که جی پی جلوم مفرغ و آهن تو سطح شناسایی کرده ولی فرانکو اصلا اونها رو نگرفته.(منظورم فرانکو من با اون مقدار حساسیت هست که گفتم.پس میزان حساسیت و تقویت تو این وسیله خیلی مهمه.دقت کنید)حالا واقعا نمیدونم چرا سفال و چاله پر شده و ......گرفته ولی مفرغ و آهن و نگرفته.البته دقت کنید منظورم این نیست که هر جا تو خاک سفالی باشه و یا هر جا چاله ای پر شده باشه فرانکو میگیره ها.منظورم اینه که اینها رو گرفته.دلیل این تفاوت تو محیط کاوش هست.بعضی مکانها محیط جوری مستعد میشه که سفال و گل پخته و .... هم باعث ایجاد حساسیت تو مدار میشه و بعضی جاها هم نه.ولی اگر هم بشه نوع واکنشی که در مدار ایجاد میکنه متفاوته با واکنش برای فلر هست.
2و3و4.نظر منم همونیه که rooz میگه اگر چه خودم قبل از تغییر آمپلی با دو ولوم کار میکردم.الان شده سه تا ولوم که یکی دیگه اش واسه همین آمپلی جدیده.من خودم که امیدی نمیبینم بشه عمق هدف رو فهمید چون خیلی وابسته به شرایط هست.اما حجم رو میشه بصورت نسبی با تجربه و قلق فهمید.

سلام و دورود خدمت آقا عرفان گل @};- ، کلا ما مشتاق همین نظرات قشنگ و ظریف و سازنده ی شما هستیم ، انقدر زیبا و کامل توضیح میدین کلا میریم تو بتن ماجرا \M/ ، درکل بنده درس پس میدم خدمتون و هرچی می گیم از جمع بندی نکات شما و اساتید و دوستان محترمه . برای تنظیم شاید بشه از یک کلید دو حالته و سه سر استفاده کرد که آنتن روی یک پل به نقطه ی قبل از اعمال تغییر جدید و یک بار به نقطه ی آنتن در طبقه ی جدید وصل کرد و این طور تنظیمات رو هم راحت تر انجام داد ، فقط یه سوال داشتم اون تاثیرات دریافتی که از محل حفاری و تنور و سفال دریافت کردین نزدیک خطوط برق بود یا خیر ؟ و نوع حساسیت در شب بود یا روز ؟

شنبه 1 دی1397 - 10:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نقل قول:
سلام و دورود بر آقا بهرام عزیز ، باکسش هم خیلی عالی شده ، کلا به طرح شما خیلی امیدواریم انشالا بهترین نتیجه رو بگیرید :ymapplause: @};- ، راستی این باکس از جنس فلز غیر مغناطیسی بنظر میاد درسته ؟ در مورد آنتن هم که فرمودیت همین طوره ، خطوط منفی بشکل موج بر عمل می کنن و به نوعی هدایت یون بیشتری دارن رو آنتن مرکزی ، حالا یک پیشنهاد دارم خدمت شما ، تشریف بردیت کاوش زحمت بکشید یک تست هم به این روش انجام بدید که یک آنتن مرکزی و چهار آنتن جانبی به شکل + به علاوه با زاویه ی 90 درجه که هر چهار تا به خط منفی وصل شه باشن ، به احتمال زیاد اثر گیرنگی رو دو برابر کنه :YMPEACE: ، البته باید آزمایش بشه تا مطمعن بود ، بنده تامدتی امکان آزمایش میدانی ندارم طرحش به ذهنم رسیده بود گفتم خدمت شما و دوستان مطرح کنم @};- ~O)

سلام .خواهش میکنم طرح که همون طرح اصلی هست فقط قسمت نهایی کمی تغییر دادم که هنوز هم تست بیرون نشده ببرم هوا بد نیست من یکم ....پیریه دیگه.جنس باکس که الومینیوم هست و واسه ردیاب جویندگان آسیا که یک دهه از خریدش میگذره اما چون سیستمش ناکارامد بود قطعاتش رو خارج کردم وباکسش رو نگه داشتم.این رو هم بگم برای این تیپ مدارات بهتره که باکس فلزی وشیلد باشه برای همین از این باکس فلزی استفاده کردم و به زمین متصل هست.شیوه گیرنده هم مرکز رو نمیدونم وتست نکردم وبابت مطرح کردنش متشکرم اما همینطور که گفته بودم وتست کردم به شیوه جفت یا چند انتن میزان گیرندگی دوبرابر میشه اما باعث حساسیت درتغییر طول انتن گیرنده میشه و با انتن بلندتر از حد متعارف میزان حساسیت روخیلی بیشتر میکنه ویک حالت معکوس به وجود میاره که باعث میشه فلزات اطراف در فاصله بیشترسنس بشن البته به یک شکل دیگه چون خود فلز رو سنس نمیکنه و یک حالت تعادل به وجود میاره وعامل رسانا که فلز بهترین هست این تعادل رو بهم میزنه و به راحتی اشکار میکنه.برای همین بهتره با این شیوه انتن گیرنده مناسب انتخاب بشه و تغییری در طول انتن داده نشه الان همون انتن25 سانتی روی باکس کفایت میکنه و نرمال هست .فقط برای سنس اثر قطب نمایی به شک افتادم نمیدونم همونی هست که دوستان در موردش صحبت میکنن یا نه به نظرم این سیستم یک حالت تعادل بین محیط یا قطبین و اتمسفر یا فضای خارج از جو ایجاد میکنه که اگه نوک انتن . رو به زمین گرفته بشه تنظیم وبالانس بشه به سمت اسمون حرکت بدیم تعادل بهم میخوره وتحریک میشه. من طی حداقل 20 بارتست در اتاقهای مختلف درمحیط منزل وحیاط منزل تست کردم وبا تمام قدرت با همین شیوه اسمون سنس میشد ودر حالتهای دیگه نه مثلادر حالت انتن افقی به شیوه کاوش تنظیم میکنم وروبه بالا میگیرم هیچ اتفاقی نمیفته فقط باید نوک انتن روبه زمین باشه و بعد به طرف اسمون حرکت بدم.اگه مقدوره شما هم تست کنین ببینین با حسایت بالا وروبه زمین وحرکت به سمت بالا واسمون تغییری توی سیستم دارین.
راستی یک تست هم برای فلزات جدید اهنی وغیر اهنی انجام دادم به این صورت که حساسیت رو بالا در نظر بگیرین ومشابه سنس دست که از فاصله 5 سانت یا کمتر که باعث تحریک مدار میشه و فلز هم در همین فاصله باید سنس بشه بعد روی اهن حساسیت رو کم میکنید تا واکنشی از سیستم نبینید نوک انتن هم نباید به فلز برخورد کنه بعد انتن رو به سمت غیر فلز ببرید میبینید که سنس میشه البته همینطور که برادر عرفان توضیح کاملی دادن همه سیستمها شبیه هم نیستن وعلتهای مختلفی هم داره.بین اینها سیمپیچ مسی یا کلاف سیمی یا خود سیم بهتر از غیر فلزات دیگه سنس میشه علتش هم به خاطر ذات مغناطیسی بودن و شدن سیم هست.متشکرببخشید طولانی شد

سلام و دورود و عرض ادب خدمت شما @};- ، آقا نگرانمون کردیت انشالا همیشه سلامت باشید :x :YMPRAY: ، البته گفتن دود از کنده بلند می شه و ماشالا شما گرگ بارون دیده اید دیگه :-BD ، پستهای قشنگ شما رو در تاپیک های مختلف خوندیم و همیشه یادگرفتیم و لذت بردیم خلاصه همواره آرزوی سلامتی داریم براتون . کلا نتایجتون قابل توجه و جالبه چون دوستان همیشه شیلد سبک کردن یا جعبه ها پلاستیک و چوبی بوده . این تست فلزی و غیر فلزی خیلی کار جالبی بود فکر کنم بخاطر ضریب هدایت متفاوت آهن و فلزات ارزشمند باشه ، شاید با کار رو این نکته بشه برای تفکیک هم کاری کرد . چند تا ایده به ذهنم رسید با نظرات قشنگتون باید یاداشت کنم حتما رو شون کار بشه ، متاسفانه به دلایلی فعلا به مدارهای فرانکو دسترسی ندارم ، رسیدن اساسی مشغول می شیم انشالا . زنده باشید دوست عزیز @};-

شنبه 1 دی1397 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

masoudgold نوشته است:
اقا اصلا این برد رو کسی میدونه از کجا میتونم تهیه کنم

دورود ، فکرکنم روسیه چون روش نوشته اسنچشکو اونم نام روسی هست ، مطمعنم طراحی های بچه های وطنی می تونه از اونوریا بهتر باشه ، نمونش شاهکار مهندس حمید خودمون @};- ، کلا قشنگی این کارا به تحقیق و مطالعشون هست ، چون مدار به دقت یه نقطه زن نیست البته در دست اساتیدش چرا .

شنبه 1 دی1397 - 11:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

signal نوشته است:
خدمت دوستان عزیز مهندس حمید ، آقا بهرام و عرفان جان سلام و شب بخیر عرض میکنم
امیدوارم عمرتون چون شب یلدا طولانی و پر خیر وبرکت باشه . @};-

دوستان من مدار سه چراغه پیام رو با وسواس جمع کردم و نتایج زیر بدست اومد .

مدار به مبایل اندروید واکنش کم و به مبایل نوکیا قدیمی حدود 30 سانت واکنش داره . به دست اصلا واکنش نداره چه به آنتن نزدیک کنی و چه دست بزنی . به نوک هویه روشن هم وقتی به آنتن بچسبونی واکنش ناچیزی داره .

ترانزیستور شماره 1 مربوط به کریستال رو از مدار خارج کنی یا نکنی مدار واکنشش یکسان هست .
ولتاژ بعد از رگولاتور 11.93 ولته ، و لتاژ پایه 3 آسی 1 3.64 ولته و اصلا تغییری نمیکنه چه در حال آستانه باشه چه در حال سنس و چه هرسه چراغ خاموش باشن.

ترانزیستور 1،4،5 bc548c و ترانزیستور 2،3 bc550c هست . چون هنوز از این مدار جواب قابل قبولی نگرفتم تغییرات بخش جدید ، آمپلی رو اضافه نکردم.

ولومها 2 تا و معمولی هست . و باطری 4 سلول لیتوم ایون

میخاستم ببینم دوستان فعلا چه تغییراتی لحاظ کنم تا ولتاژ تنظیم شه . ویا کلا باید چکار کنم و مشکل فعلیش چیه ؟ :D

از پاسختون بینهایت سپاسگذارم :ymhug:

دورود بر سیگنال عزیز ، مدار قشنگی ساختید انشالا موفق باشید و نتیجه ی عالیی بگیرید @};- ، یه توضیح درباره باتری هاتون میدین ؟ تک تک با ماژل شارژ می کنید یا روش دیگه ؟

شنبه 1 دی1397 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در جواب دوستمون rooz:
بارها چیزهایی رو سنس کردم که ازهمین قبیل آنرمالی های داخل زمین بوده،یعنی یا قبر بوده یا سازه ای دست ساز یا خاک دستی و چاله پر شده محتوی آثار غیر فلزی .........اما پس از مدتی دیگه این واکنشها رو نکندم دیگه فهمیدم باید رد کنم و اعتنا نکنم.اونی که گفتم کار کردیم و فهمیدیم قبرکار شده هست و سفال شکسته داشت کنار فشار قوی نبود.اما حدود 30 متریش یه پست افزایشی محلی بود ازینها که بین دوتا تیر برق میزارن و نزدیک به زمین هست.نفهمیدم چندکیلو هست.فرانکو رو که کنار این پست برق بردم از حدود نیم متری اشکارش میکرد نه بیشتر.بعید میدونم اون پست بخواد روی اون قبرکار شده تاثیری گذاشته باشه.ولی جی پی اصلا اونجا قادر به کار کردن نیست.زمان وسیله زدن شب بود.
اون تنور مانندی که توش خاک بود کنارش هیچ فشار قوی و ضعیف نبود.
چاله ای که حفاری شده بود و پر شده بود و توش استخون و سفال و... بود چندین بار هم روز گرفتمش و هم شب.هیچ فشار قوی و ضعیفی اطرافش نیست.هیچکدوم این مواردی که گفتم سنس دائمی نداشت یعنی همشون پس از دو بار که سنس شدن به دفه سوم نرسید و دیگه سنس نشدن.اوایل که نمیفهمیدم میکندم.الان دیگه ازین قبیل سنسها رو نمیکنم.
فقط و فقط و فقط سنسهایی که دائمی باشن و حجم مشخص و منظمی داشته باشن حالا یا این حجم مشخص و منظم رو ارتفاع مثلا روبروی سینه شماست یا مثل مکانهایی که اهداف با حجم مناسب وجود داره از حدود 30 40 سانتی از زمین تا سینه شما بلکه بیشتر تشکیل میشه،ولی در هر صورت خودتون زمانی که سنس میکنید حجم منظم و محدود رو میبینید.حالا شاید وسیله بقیه دوستان چون از نظر حساسیت و ..... متفاوت با وسیله من باشه مقداری هم در نتایج تفاوت کنه.من فقط تجربه کار با وسیله خودم رو دارم و هر چی میگم مربوط به نتایجی هست که از وسیله خودم دریافت کردم.نمیتونم بگم شما یا بقیه دقیقا همین نتایج رو با همین کیفیت و سطح دریافت میکنید.بطور کلی میتونم بگم به چه سنسهایی اعتنا کنید و کدومها رو رد کنید و بگذرید.در پستهای قبلب اشاره هایی به میزان حساسیت وسیله ام کردم ،با مال خودتون مقایسه اش کنید و پیش بینی کنید برای شما چطور خواهد بود.من بجای ولوم معمولی 20 کیلو از پتانسیومتر با کیفیت 30 دور استفاده میکنم تا آستانه دقیق برام فراهم کنه.از پتانسیومتر 2 مگ برای ولوم 500 کیلو استفاده میکنم.از ال ای دی های سه میل 1.6 ولتی استفاده میکنم.تمام مقاومتهای 1 کیلو پشت دیودها رو حذف کردم نپرسید چرا حذف کردم چون علمی بلد نیستم جواب بدم شایدم کارم اشتباه باشه.دو نفر اهل الکترونیک بهم گفتن ور ندار ال ای دی ها در ولتاز بالا میسوزه.فعلا که هر جا هم رفتم و سنس کردم نسوخته و عملکردهای بهتری دیدم اگر توهمی نشده باشم.حالا نمیدونم شما وردارید میسوزه یا نه.مال من که نسوخت.زمان تنظیم برای سنس اسمون جوری تنظیم میکنم که آنتن عمود نشده به اسمون سنس کنه تا عمود به آسمون.یعنی حدود 75 80 درجه تا 90 درجه و بیشتر نمیزارم حساس بشه.انتنم رو تا آخر باز میکنم یعنی 120 سانت.مگر جاهایی که نباید زیاد باز کنم یا میبینم که داره اذیت میکنه.یک لایه شیلد نازک دارم.دسته باکس حدود سی سانته و حین کار پایین دسته رو همیشه دو دستی میگیرم و راه میرم مگر اینکه خسته باشم یه دستی میگیرم.دو دستی گرفتن منو بیشتر خسته میکنه تا یه دستی.پی سی بی مدارم دو رو هست.روی زیرین تمام زمین مدار.روی بالا زمین و اتصالات و قطعات.قطعات مستقیم رو مس لحیم کردم و تقریبا هر طبقه ترانزیستوری با طبقه بعدی مقداری فاصله داره.قسمت سنسور و دیسپلی از هم جدا.ولتاز ورودی اول رو از 16ولت میدم و تا 14 ولت استفاده میکنم و پایینتر بیاد کار نمیکنم.ولتاز ورودی دومم 12.5 هست.

شنبه 1 دی1397 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میلاد33 نوشته است:
خواهش میکنم
بله مدار با فرستنده تست شده و شعاع سنس نسبت به حالت بدون فرستنده بیشتر شده
از فرستنده در بازه sw استفاده شده.با توان 100 میلی وات

ممنون از توجهتون دوست عزیز ی سوال دیگه داشتم اینکه فرکانس فرستنده رو روی چ مقدار قرار تنظیم میکنید حین کار؟

یکشنبه 1 دی1397 - 1:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 385 , 386 , 387 , 388 , 389 , 390 , 391 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure