انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 6:54am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 383 , 384 , 385 , 386 , 387 , 388 , 389 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

انشالا که خوب میشی داداش گلم ولی درمانت پیش دکتر روا زاده است تو قم هست فک کنم یه سر برو پیشش ایشالا جواب بگیری
و مدار هم هر وقت تونستید تست بگیرید ما متتظریم و ایشالا بهترین نتیجه رو بده یا علی

جمعه 30 آذر1397 - 11:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان گل من مدار فرانکو رو ساختم که ولتاژ پایه 3 ایسی اول 4.79 ولته و وقتی روی استانه قرار میدم و هویه که وصله به برق در فاصله 10 سانتی از سیم پیچ چراغ روشن میشه ولی باید بزارمش روی انتن هویه رو که چراغ روشن بشه
و وقتی چراغ اول روشنه و دست به انتن میزنم چراغ خاموش میشه و به موبایل اصلا واکنش نداره البته در حال زنگ زدن ولی گ موبایل رو که نزدیک سیم پیچ میبری چراغ روشن میشه
دوستان بنظرتون مدار مشکل داره و مشکلم کجاست؟ ترانزیستور هم bc109 فلزی
دوستان ممنون میشم کمک کنید

جمعه 30 آذر1397 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed.jo نوشته است:
دوستان گل من مدار فرانکو رو ساختم که ولتاژ پایه 3 ایسی اول 4.79 ولته و وقتی روی استانه قرار میدم و هویه که وصله به برق در فاصله 10 سانتی از سیم پیچ چراغ روشن میشه ولی باید بزارمش روی انتن هویه رو که چراغ روشن بشه
و وقتی چراغ اول روشنه و دست به انتن میزنم چراغ خاموش میشه و به موبایل اصلا واکنش نداره البته در حال زنگ زدن ولی گ موبایل رو که نزدیک سیم پیچ میبری چراغ روشن میشه
دوستان بنظرتون مدار مشکل داره و مشکلم کجاست؟ ترانزیستور هم bc109 فلزی
دوستان ممنون میشم کمک کنید

تست هویه ای که گفتی مثل واسه من بود.من هم هویه رو باید میچسبوندم به آنتن تا وسیله واکنش نشون میداد و از فاصله ای نرسیده به سیم پیچ یا خوده مدار وسیله واکنش داشت.تست دست هم مثل مال شما بود.بنظرم به موبایل حساس نباش اگر چه بنظر میاد خوده نوع موبایل هم تو واکنش نشون دادن فرانکو مهم باشه.ولی چون تست دستت جواب داده به موبایل و بقیه حساس نباش و بنظرم تستهای بیرونت رو شروع کن با رعایت نکاتی که از قبل تاکید شده. موفق باشی

جمعه 30 آذر1397 - 2:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم عرفان جان چشم حرف شما سند دیگه میرم تست میگیرم البته اول یه باکس شیک با ورقه های پلکسی واسش طراحی کنم اگه خوب در امد قرار میدم اینجا واسه دوستان تا استفاده کنن

جمعه 30 آذر1397 - 4:57pm

سلام
مگه مقاومت اخری که به پایه سوم ای سی اول وصل میشه رو اگه جدا کنم نباید با ولوم ترشهولد بتونم چراغ اول رو روشن کنم

جمعه 30 آذر1397 - 7:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید در تست ولتاژ گیری وصل بودن کدام یک از قطعات زیر اجباریه ؟ ولومها - ال ای دی ها - سلف - انتن
ممنون

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

جمعه 30 آذر1397 - 7:41pm

اقا اصلا این برد رو کسی میدونه از کجا میتونم تهیه کنم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 30 آذر1397 - 7:49pm
مدیر کل
مدیر کل

kabahat نوشته است:
مهندس حمید در تست ولتاژ گیری وصل بودن کدام یک از قطعات زیر اجباریه ؟ ولومها - ال ای دی ها - سلف - انتن
ممنون

ولومها و ال ای دی ها که ربطی به ولتاژگیری ندارن چون مربوط به طبقات بعدی مدار هستن. آنتن هم بهتره متصل نباشه چون اگر در محیط نویز خاصی وجود داشته باشه روی ولتاژ تاثیر میذاره. اما وجود سلف ضروری هست.

جمعه 30 آذر1397 - 10:27pm

سلام اقا حمید
مشکل منو حل کنید دادا
من پایه سوم ای سی اول یازده ولت برق دارم و چراغها خاموشه وقتی تحریک میشه ولتاژ میاد پایین چراغها روشن میشه مدار هم درسته ترانزیستور هم ۵۵۰

جمعه 30 آذر1397 - 11:07pm
مدیر کل
مدیر کل

احتمالا دور و بر ترانزیستور 5 اتصالی دارین. وگرنه در شرایط عادی کار مدار ولتاژ اون قسمت نمیتونه به 11 برسه. قبلا هم عرض کردم باید در امر مونتاژ مهارت کافی داشته باشین. این مدار مسائل بسیار مهمتری داره و اگر قرار باشه مدام اینجور مسائل مونتاژی که برای همه مدارات مطرح هست عنوان بشه ؛ سایر مسائل مهم مغفول واقع میشه.

جمعه 30 آذر1397 - 11:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 383 , 384 , 385 , 386 , 387 , 388 , 389 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure