انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 6 اردیبهشت1403 - 1:09am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 , 381 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
Rooz نوشته است:
دورود
زنده باشید حتما ، تو تست های اولیه هم همین حالت پیش اومد ، منبع رگوله شده با تغزیه ی شهر با اینکه خیلی عالی رگوله شده بود پاسخ هاش با باتری کتابی فرق می کرد ، فکرکنم بدلیل القائی الکترومغناطیس امواج رادیویی رو مسیر طولانی خط برق شهر بوده. در طول تاپیک قبلا دوستان از دو تا باتری 9 ولت کتابی استفاده کرده بودن ، آقا عرفان شما که تجربه ی کار در محیط واقعی رو دارین دقیقا چه توصیه ای برای منبع ، نوعش و روش اتصال و شارژش رو دارین...؟؟؟
سپاس ~O)

من از دوتا باطری کتابی 9 ولت شارزی لیتیوم یونی استفاده میکنم 400 میلی آمپری.باطری های دیگه رو تست نکردم ولی مطمینم کتابیهای معمولی خوب نیست و باطری های با آمپر خیلی بالا هم مشکل ساز میشن.

دورود بر آقا عرفان عزیز ، مرسی استاد یه توضیح کوچیکم درباره ی شارژشون بگید ممنون...

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

یکشنبه 18 آذر1397 - 5:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قربانت.من نیمچه استادم نیستم داداش.یادمه رفتم سربازی،خدمتم که تموم شد کارت پایان خدمتو که گرفتم نگاه کردم بهش تازه فهمیدم ازینا داشتم :) :) :) :) :) واسه ساختن فرانکو 4 دفه رگلاتور عوض کردم تا فهمیدم دارم برعکس نصب میکنم.
متاسفانه واسه باطری های 9 ولت کتابی لیتیوم یونی شارزر مناسبش تو بازار نیست.زمانی که خریدم فقط همکف یا زیرزمین پاساز امجد انتهای سالن که میری یه مغازه بود که ازین نوع باطری که تصویرش قرار دادم میفروخت و بهمراهش شارزرش رو هم داشت که ادعا میکرد شارزر مخصوص همین باطری هاست.باطری و شارزرخریدم ،شارزر یک هفته هم کار نکرد انقدر که بی کیفیت بود.مجبور شدم شارزر معمولی بخرم که مخصوص کتابی لیتوم یونی نیست.فقط برای باطری کتابی قابل شارز هست.در اصل باطری های لیتیوم یونی باید شارزر مخصوص خودشو داشته باشه و اگر از شارزر های معمولی استفاده بشه پس از مدتی باطری رو تخریب میکنه.عکس شارزر میفرستم

یکشنبه 18 آذر1397 - 9:43pm

سلام
اقا نگفتین این تریشهولد کارش تو مدار چیه
اگه نباشه چی میشه

یکشنبه 18 آذر1397 - 10:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
قربانت.من نیمچه استادم نیستم داداش.یادمه رفتم سربازی،خدمتم که تموم شد کارت پایان خدمتو که گرفتم نگاه کردم بهش تازه فهمیدم ازینا داشتم :) :) :) :) :) واسه ساختن فرانکو 4 دفه رگلاتور عوض کردم تا فهمیدم دارم برعکس نصب میکنم.
متاسفانه واسه باطری های 9 ولت کتابی لیتیوم یونی شارزر مناسبش تو بازار نیست.زمانی که خریدم فقط همکف یا زیرزمین پاساز امجد انتهای سالن که میری یه مغازه بود که ازین نوع باطری که تصویرش قرار دادم میفروخت و بهمراهش شارزرش رو هم داشت که ادعا میکرد شارزر مخصوص همین باطری هاست.باطری و شارزرخریدم ،شارزر یک هفته هم کار نکرد انقدر که بی کیفیت بود.مجبور شدم شارزر معمولی بخرم که مخصوص کتابی لیتوم یونی نیست.فقط برای باطری کتابی قابل شارز هست.در اصل باطری های لیتیوم یونی باید شارزر مخصوص خودشو داشته باشه و اگر از شارزر های معمولی استفاده بشه پس از مدتی باطری رو تخریب میکنه.عکس شارزر میفرستم

دورود و عرض ادب ، آقا معرفتت یک دنیاست قطعا استادی شما برای ما @};-
باورکن همین نکات جناب عالی یک دنیا ارزش داره و هزینه های زمانی دوستان رو واقعا کم می کنه و انرژی معنویش قطعا به خود شما بر می گرده ، در کل ارادت مندیم :ymapplause: @};-
خوب اگه یک شارژر مثل طرح مهندس حمید گل برای فلزجو بزاریم برای این فکرکنم خوب جواب بده 18 یا 9 ولت بایک شماتیک شبیه اون طرح ، حالا مونده نظر ایشون چی باشه ؟ چون توی شهرستان بعید می دونم این چیزا و شارژهای تخصصی گیربیاد :-\

دوشنبه 18 آذر1397 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نقل قول:
ممنونم از تلاشت برای ارتقا مدار.
من از مباحث و اصطلاحات تخصصی چیزی حالیم نمیشه و فقط در حد شماتیک اصلی فرانکو میتونم چیزی بفهمم.اما با ترانزیستورهای سری BC.....C شماره های 183و 549 و550 رو تست کردم جواب داده و از سریBC....B شماره های 183و 548 و550 رو تست کردم اینها هم جواب داده.ولی منظورم این نیست که همیشه در همه حال همه این ترانزیستورها جواب میده.بعضی جاها یکیشون یا تعدایشون و برخی جاهای دیگه ....... .

خواهش میکنم عرفان جان.خب باید hfe تست بشه تا مشخص بشه کدومش بهتره اینام بد وخوب دارن. نوع mps یاksp که اسم اختصاری هست بد نیستن اما باید دید بین این ارقام کدومش بهره بالایی داره البته اگه فقط بهره بالا توی این مدار نیاز بود که مدلهایی هستن که پایینترین بهرشون 700 تا 1000 هست که بیشتر از این فکر نکنم کارای داشته باشن همین نوعی که شما وآقا میلاد گفتین به نظرم ایده آلن @};-
راستی این سیستم کارکردش با رطوبت چطوره توی فصلی مثل پاییز وزمستون جواب گو هست یا نه قبلا که ساخته بودم با یک فرستنده کنارش همراه بود و سرما وگرما معنایی نداشت و سنس میکرد اما با طرح اصلی تست نکردم .چون دارم میندم اگه جواب میده ببرم تست نهایی رو بگیرم @};-

سلام مهندس بهرام حال شما ، برای گیر اوردن قطعات تو این چند ماه که خیلی اذیت شدم یعنی باور بفرماید از 9 تا فروشنم مختلف سفارش دادم تا اقلام دقیق جور شد . نکته جالب این بود که ترانزیستور های 550C که فیلیپس هم بود بتا شون بین 540 تا 600 بود و ترانزیستور های جدید 550 بدون پسوند ولی تولید جدید همه بلااثتثنا بتای بالای 600 تا 650 داشتن که برای خودمم جالب بود! پس باید همین ترانزیستور های جدید هم بخوبی و حتی با حساسیت بیشتر هم جوابگو باشن ، کلا هر ترانزیستور لونویز منفی با این بتا قابل استفاده می تونه باشه . چون قبلا یکم تجربه ی کار با مدارات فرکانسی رو داشتم درحال تست یک سری ترانزیستور هستم که نتیجه جدیدی بود ارائه میدم خدمتون .
نکته ی بعد رویکرد اکتیو برای این مدار هست که بهش فکر می کردم و چندتا طرح اوسیلاتر رو آماده کردم . به دلایلی برای این مدار دوباره از پایه شروع کردم به مطالعه و تست و آزمایش شد چون نکات علمی ظریفی داره که خیلی هم شیرینه و البته سختی های خودش رو هم داره و به دلایلی مطمعنم که قطعا می شه این طرح رو ارتقا داد و مورد استفاده دوستان قرار بگیره . حالا اگر نکته ای یا تجربه ای در این زمینه دارین خوشحال می شیم بشنویم ازتون ؟ زنده باشید @};- ~O)

دوشنبه 18 آذر1397 - 1:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
فقط زمانی که برف و بارون میاد و زمانی که سطح زمین مه گرفته باشه و زمانی که باد شدید هست نباید کار کرد من تجربه کردم و دراین شرایط غالبا جوابگو نیست.اما گرما و سرما تابحال روی وسیله من که تاثیری نداشته و هر چه هوا گرمتر باشه بنظر میاد اون اثرات فلز تشدید میشه.اما اگر روی زمین برف نشسته باشه توی کارکرد مدار تاثیری نداره یعنی باعث اختلال یا بی ثباتی در مدار نمیشه ولی این امکان هست که اثرات فلزات کوچک و یا فلزاتی که در حد بشقاب باشن و در عمق هستن ضعیف بشن یا ازبین برن یا اون بار الکتریکیشون خنثی بشه یا همچین چیزی که نمیتونم بصورت علمی تشریحش کنم.ولی میدونم روی اثرات قوی و زیاد که بواسطه فلزات با حجم بزرگ ایجاد شده تاثیر کمی میزاره و فرانکو بشرطی که در حساسیت ایده الش باشه سنسش میکنه.در کل اینجوری بگم اگر بدنبال قبر و قبرستون هستید بهتره هواخوشی برید بیرون و اگه برف رو زمینه صبر کنید چند روزی افتاب بزنه بعد کار کنید.
من یدفه یه سنس داشتم که گزارشش رو در اواسط تایپیک گزاشتم.محل کار درون روستا بود ،زمین گل بود و برف هم به ارومی و نم نم میومد ولی سنس بخوبی رخ داد.البته عمق کم بود و فلز هم نقره بود.حالا نمیدونم اگر تو عمق بیشتر بود یا بیرون از روستا بود بازم میگرفت یا نه.ولی در کل توصیه من اینه اگر بدنبال قبر و قبرستونید باید ملاحضات بیشتری داشته باشید برای موفقیت.

ممنون بابت قرار دادن تجربت @};- نه اینجا قبرهای باستانی بیشترشون معلوم نیست کجان خیلی آثار هست اما آیین و مراسم تدفینشون به چه شکلی بوده مشخص نیست برای همین دنبال قبر نیستم.مبارکه نقره زدی انشالله زدش رو بزنی.من طرح با میکرو رو کامل بستم وتست کردم فقط مونده روی ولتاژ مناسب کالیبره کنم.بااین وجود به خوبی موبایل خاموش و دست رو حس میکنه البته ملاک اصلی نیستن اما سلامت مدار مطمئن شدم باید ببرم بیرون تست نهایی رو بگیرم اگه جواب قطعی بشه دوستان میتونن استفاده کنن @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 19 آذر1397 - 10:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Rooz نوشته است:
بهرام نوشته است:
نقل قول:
ممنونم از تلاشت برای ارتقا مدار.
من از مباحث و اصطلاحات تخصصی چیزی حالیم نمیشه و فقط در حد شماتیک اصلی فرانکو میتونم چیزی بفهمم.اما با ترانزیستورهای سری BC.....C شماره های 183و 549 و550 رو تست کردم جواب داده و از سریBC....B شماره های 183و 548 و550 رو تست کردم اینها هم جواب داده.ولی منظورم این نیست که همیشه در همه حال همه این ترانزیستورها جواب میده.بعضی جاها یکیشون یا تعدایشون و برخی جاهای دیگه ....... .

خواهش میکنم عرفان جان.خب باید hfe تست بشه تا مشخص بشه کدومش بهتره اینام بد وخوب دارن. نوع mps یاksp که اسم اختصاری هست بد نیستن اما باید دید بین این ارقام کدومش بهره بالایی داره البته اگه فقط بهره بالا توی این مدار نیاز بود که مدلهایی هستن که پایینترین بهرشون 700 تا 1000 هست که بیشتر از این فکر نکنم کارای داشته باشن همین نوعی که شما وآقا میلاد گفتین به نظرم ایده آلن @};-
راستی این سیستم کارکردش با رطوبت چطوره توی فصلی مثل پاییز وزمستون جواب گو هست یا نه قبلا که ساخته بودم با یک فرستنده کنارش همراه بود و سرما وگرما معنایی نداشت و سنس میکرد اما با طرح اصلی تست نکردم .چون دارم میندم اگه جواب میده ببرم تست نهایی رو بگیرم @};-

سلام مهندس بهرام حال شما ، برای گیر اوردن قطعات تو این چند ماه که خیلی اذیت شدم یعنی باور بفرماید از 9 تا فروشنم مختلف سفارش دادم تا اقلام دقیق جور شد . نکته جالب این بود که ترانزیستور های 550C که فیلیپس هم بود بتا شون بین 540 تا 600 بود و ترانزیستور های جدید 550 بدون پسوند ولی تولید جدید همه بلااثتثنا بتای بالای 600 تا 650 داشتن که برای خودمم جالب بود! پس باید همین ترانزیستور های جدید هم بخوبی و حتی با حساسیت بیشتر هم جوابگو باشن ، کلا هر ترانزیستور لونویز منفی با این بتا قابل استفاده می تونه باشه . چون قبلا یکم تجربه ی کار با مدارات فرکانسی رو داشتم درحال تست یک سری ترانزیستور هستم که نتیجه جدیدی بود ارائه میدم خدمتون .
نکته ی بعد رویکرد اکتیو برای این مدار هست که بهش فکر می کردم و چندتا طرح اوسیلاتر رو آماده کردم . به دلایلی برای این مدار دوباره از پایه شروع کردم به مطالعه و تست و آزمایش شد چون نکات علمی ظریفی داره که خیلی هم شیرینه و البته سختی های خودش رو هم داره و به دلایلی مطمعنم که قطعا می شه این طرح رو ارتقا داد و مورد استفاده دوستان قرار بگیره . حالا اگر نکته ای یا تجربه ای در این زمینه دارین خوشحال می شیم بشنویم ازتون ؟ زنده باشید @};- ~O)

خواهش میکنم البته که بنده مهندس نیستم و مثل شما شاگردی بیش نیستم.خب اگه حضوری خدمت فروشنده ها برسین که مطمئنن میگردن وبهتون میدن اما خرید رایانه ایی نه به این شکل پیدا نمیشه.بله قبلا با 945 ساخته بودم بتای 100 نهایت 200 رو داره با این وجود به خوبی کار میکرد کلا این طرح با هر تیپ ترانزیستوری منفی که بهره متوسط ایی داشته باشه و در بازه فرکانسی100 به بالا باشه روی این طرح کار میکنه.خب چون قبلا تجربه استفاده از اسیلاتور رو دارم خدمتون عرض کنم به راحتی فلزات جدید و قدیم قابل سنس شدن هستن فقط برای فلزات جدید برد زیادی نداره اما تنها مشکلی که به وجود میاره سنس اهداف آهنی هست که ملاک کار ما نیست.روی گیزنه تفکیک هم کار کردم برای این طرح شدنی نیست چون از گیرنده فرکانس بالا استفاده شده آنالیز کردن جزیات و پردازش سیگنال کار مشکلی هست .به نظر من اگر به همین شکل بتونه فلزات غیر آهنی رو از فاصله 10 تا 20 متری سنس کنه خوب وقابل قبول هست ای نرو اضافه کنم کلا سنس فلزات قدیمی مشکل هست و برد کمی هم داره الان با ردیاب انتی که دارم فلزات رو نهایت از 50 متری میتونم سنس کنم حساسیت بالا دیگه امکان اینکه خطاهای ردیاب بالا بره سودی نداره.در کل سنس فلزات دفنی با تجهیزات الکترونیکی برد مفید 50 تا100 متر هست بیشتر ممکن نیست

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 19 آذر1397 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این تصویر شارزری هست که برای باطریهایی که تصویرش قرار دادم استفاده میکنم که مناسب باطری های لیتیوم یونی نیست ولی چاره ای نبود.بعد از شارز 8.4 ولت هر باطری 9 ولتی اتوماتیک قطع میکنه.باطری های 9 ولتی با هر شارزری شارز بشه حداکثر همین مقدار شارز میشه.یعنی ولتاز اسمی با ولتاز واقعی متفاوته.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 19 آذر1397 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان ایا معیاری وجود داره که اطمینان پیدا کنی با تغییراتی که اعمال کردی،این وسیله در همه جا بصورت اتوماتیک رو حساسیت ایده آل تنظیم میشه؟
میخوام بدونم با این تغییراتی که اعمال کردی وسیله رو هر جایی ببری با تنظیم استانه میتونه اسمون یا اثر قطب نمایی رو سنس کنه یا نه؟
ما از روی سنس اثر آسمون یا اثر قطب نمایی میتونیم متوجه بشیم که به تنظیم مناسب و حساسیت مطلوب برای کاوش در محیط دست پیدا کردیم.سپس حساسیت رو یکی دو واحد کاهش میدیم که اثر اسمون یا قطب نمایی رو نگیره و سپس کاوش شروع میکنیم.در مورد وسیله شما از کجا میتونیم اطمینان پیدا کنیم که وسیله در محیطی که قرار گرفتیم بصورت اتوماتیک حساسیت مطلوب رو کسب کرده؟اگر وسیله تونسته باشه بصورت اتوماتیک به حساسیت مطلوب برسه میبایست اثر اسمون یا قطب نمایی رو سنس کنه.

لطفا این موضوع رو در تست های بیرونت تست کن دوست من.ممنونم

دوشنبه 19 آذر1397 - 2:03pm

masoudgold نوشته است:
سلام
اقا نگفتین این تریشهولد کارش تو مدار چیه
اگه نباشه چی میشه

دوشنبه 19 آذر1397 - 2:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 375 , 376 , 377 , 378 , 379 , 380 , 381 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: babrestan و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure