انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 6:16pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 372 , 373 , 374 , 375 , 376 , 377 , 378 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoudgold نوشته است:
عرفان جان سلام
یه سوال داشتم از اساتید
اگه من بخوام اون ده ledرو بسازم دیگه نیاز نیست ایسی الام ۳۵۸ رو سه تا استفاده کنم و ایسی ال ام ۳۹۱۴ رو بزنم کافیه
و تو لیست یه ایسی دیگه نوشته cd4046
ایا این دوتا یکین منتظرم دادا
چون میخام مدار رو بسازم

اون شماتیکی که از ایسی 4046 استفاده کرده با اینی که از کوارتز 8 مگ استفاده کرده فرق میکنه.این کوارتز 8 مگ بساز .خود فرانکو در صفحه اول تایپیکش شماتیک قسمت سنسور با استفاده از 4046 گذاشته و سپس در صفحه 9 یه شماتیک جدید که همین کوارتز 8 مگ هست رو قرار داده.یعنی دیگه اون 4046 نساز.از نظر عملکرد حساسیت یکسانی دارن ولی این 8 مگ هم راحت تره و هم دستت بازتره برای اعمال تغییرات.اون طرح 4046 فراموش کن همین کوارتز 8 مگ بساز که اگر نخوای از 10 لد برای نمایش استفاده کنی فقط دوتا ایسی 358 داره.اما اگه بخوای 10 لد درست کنی نمیدونم باید چه تغییری بدی چون خودم اون 10 لد نساختم اطلاعی ندارم.

سه شنبه 13 آذر1397 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب عرفان مطمعنا برا جنابعالی هم پیش اومده در بعضی از مکانها مدار رو درست در استانه قرار میدی با کمترین حرکت یا چراغ الکی روشن میشه و یا انگار به خواب عمیقی میره که باید مجددا به استانه ببری که کلا ادم اذیت میشه(انگار مدار در اون نقطه چند ده متری هی بیهوش میشه و هی به هوش زیادی میاد) در کل مدار ظرف چند ثانیه بسیار قوی و بسیار ضعیف میشه که اپراتور خودش هم احساس می کنه که ردیابیش ذر اون مکان یا در اون زمان در همان مکان بیخود و بیهودست.
در این گونه موارد چکار باید کرد.
ممنون @};- @};-

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 13 آذر1397 - 10:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
جناب عرفان مطمعنا برا جنابعالی هم پیش اومده در بعضی از مکانها مدار رو درست در استانه قرار میدی با کمترین حرکت یا چراغ الکی روشن میشه و یا انگار به خواب عمیقی میره که باید مجددا به استانه ببری که کلا ادم اذیت میشه(انگار مدار در اون نقطه چند ده متری هی بیهوش میشه و هی به هوش زیادی میاد) در کل مدار ظرف چند ثانیه بسیار قوی و بسیار ضعیف میشه که اپراتور خودش هم احساس می کنه که ردیابیش ذر اون مکان یا در اون زمان در همان مکان بیخود و بیهودست.
در این گونه موارد چکار باید کرد.
ممنون @};- @};-

من تابحال به اینچنین موردی که هم افزایش خودبخودی داشته باشه و هم کاهش خودبخودی داشته باشه برنخوردم.یعنی تابحال برام پیش نیومده که در یک مکان هم افزایش و هم کاهش داشته باشم.اما برام چند بار پیش اومده که مدار افزایش خودبخودی داشته و یا کاهش خودبخودی داشته که برمیگرده به ایده ال نبودن اون رنج قطعات و ولتاز خروجی برای کارکردن در اون محیط.منظورم اینه باید قطعات رو تعویض کنی.اما هر دو باهم هیچوقت برام پیش نیومده.اما مطمینا اگه به همچنین موردی برخوردی باید جاتو تا حد زیادی مثل 100 یا 200 متر عوض کنی و دقت کنی که در کنار دکل برق و مخابرات یا تاسیسات پستهای برقی و..... نباشی.سپس دوباره تست کن و ببین آیا بازم همون مشکلی که در جای اول داشتی بروز میکنه یا نه.اگر بروز کرد مطمینا ایراد از مدارت هست.یعنی یکی از قطعات ایرادی پیدا کرده و یا ولوم 20 کیلو خراب شده.این ولوم های چینی خیلی بی کیفیت هستن پس از مدتی استفاده تغییر خودبخودی در رنجی که قرار دادی ایجاد میشه.ایراد در خازنها و ولوم ها و یا یک اتصالی در مدار معمولا اینگونه واکنشی که میگی رو ایجاد میکنه.اما اگر در جای دومی که قرار گرفتی اون نوسان خودبخودی تکرار نشد برگرد به جای اول و سعی کن بفهمی محدوده ای که اینچنین هست چه مترازی داره.من یه حدسی دارم برای شما ولی فقط حدس هست.چون تابحال هر دوی اینها رو با هم نداشتم نمیتونم با اطمینان بگم.احتمالا اگر مشکل از مدارت نباشه شما اگر یک روز دیگه ای و ساعت دیگه ای بری همونجا این مشکل تکرار نمیشه.

سه شنبه 13 آذر1397 - 11:52pm

سلام نظرتون در مورداین چیه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 13 آذر1397 - 12:59am
مدیر کل
مدیر کل

این مدار سالها پیش در انجمن مطرح شده:
viewtopic.php?f=24&t=42
برخی از حساسیتهایی که فرانکو به امواج مزاحم داره در این مدار و مدارات مشابه هم وجود داره اما بین این مدارات فقط مدار فرانکو قادر به دریافت اثر یونی دفینه بوده.

چهارشنبه 13 آذر1397 - 2:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام و دورود خدمت همه ی دوستان مخصوصا مهندس حمید ، آقا عرفان و بهرام عزیز که با یک ادبیات علمی بسیار مثبت و عالی این همه نکات خوب رو مطرح می کنن و برای بقیه الگو هستن @};- . باور بفرمایید مطالعه ی همشون خیلی آموزنده و لذت بخش هست . امیدوارم این روند مثبت ادامه داشته باشه و این تاپیک فعال تر بشه تا دوستان با سرعت و دقت بیشتری به نتایج و تست و مطالعه سیستم برسن . به دلایل کاری و مشکلات اقتصادی این روز ها فرصت نبود که به تاپیک سربزنم و از محضر دوستان عزیز تلمذ کنیم . امیدوارم فرصت بیشتری دست بده و با مطالعه ی دقیق مطالب بنده هم سوالاتم رو مطرح کنم . پیرو مطالب گذشته به عنوان یک طرح برای آزمایش و خطا یک نمونه از مدار فرانکو رو به روش جزیره ای ساختم که خدمت دوستان به صورت مبسوط ارائه میدم ، امیدوارم از نظرات عزیزان و اساتید محترم استفاده کنیم ، سپاس . @};-

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

چهارشنبه 14 آذر1397 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خوب میریم سر این مدار و روش ساخت که قول داده بودم ارائه بدم خدمت دوستان . اصلا ایده ی این روش به چند دلیل ایجاد شد ، به ترتیب عبارت است از
اول :مطالعه و بررسی طبقاتی مدار
دوم : اعمال تغییرات سخت افزاری
سوم : سهولت ساخت و آزمایش برای افرادی که نمی خوان پی سی بی درست کنن
به عنوان یک توضیح مختصر ، این روش ساخت تکنیک جزیره ای نام داره که در ساخت مدارات مخابراتی کاربرد زیادی داره مخصوصا در فرکانس های پایین که طول موج بالایی دارن و مدار فرانکو هم در همین محدوده بخوبی جواب میده ، گراند یک پارچه خوب که نویز ها رو بطور موثری می گیره و ثبات خوبی ایجاد می شه . پایه ی این روش هم تکه کردن قطعات فیبر مسی و چسبوندن اون به روی یک سطح مسی دیگه یا فیبر مسی هستش ، به همین سادگی . بعد روی تکه ها رو قلع اندود می کنیم و با دقت یکی یکی قطعات رو به صورت سطحی نصب می کنیم . البته بنده مخصوصا باز کارکردم که جا برای تست و تغییر داشته باشم ، با یک کمی ثلیقه می شه مدارای بسیار ظریف و کاربردی با این روش درآورد.
البته ممکنه دوستان بگن به دلیل طول سیم ها ممکنه خاصیت سلفی ایجاد بشه یا نویز پذیر باشه که کاملا منطقیه اما این حالت بیشتر در فرکانس های چند صد مگا هرتز دیده می شه و همون طور که عرض کردم چون الاظاهر فرکانس کاری مدار فرانکو زیر ده مگا هرتز هست و با توجه به فیلتر های مربوطه ، گراند قوی مسی این عوامل رو ازبین می بره . در نهایت برای تست نهایی جعبه شیلد دار کمک موثریه . خوشحال می شم از نظر دوستان هم برای اصلاح مدار بهره مند بشیم . زنده باشید @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

پنج شنبه 14 آذر1397 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

موفق باشی دوست عزیز.فقط من آیسی دوم قسمت دیسپلی رو نمیبینم!!!!!
اگر از طرح اصلی همون کوارتز8 مگ استفاده کردی که ظاهرا همون هست ،در قسمت دیسپلی باید از دوتا ایسی 358 استفاده بشه.و قسمت تبدیل تغذیه مدارت( 18 به 12 ولت)؟!!!!!!

پنج شنبه 15 آذر1397 - 7:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام به همگی و مهندس حمید نازنین و دوست عزیز دیگمون که به ما لطف داشتن.. @};-
من با میکرو و دو طبقه اپ آمپ مدارو با کمی ایده خاص طراحی کردم قسمت نمایشگر Lcd که کلا به گفته مهندس مطمئنن دقت بیشتری نسبت به موارد مشابه ایی که دوستان ساختن باید داشته باشه و انواع میکرو پروسسورهایی هم هستن که حالا به هر نحوی میتونن احتیاج ما رو مرتفع کنن اما بهترین گزینه برای اینکه بالانس این سیستم رو خودکار کرد واز شر تنظیم کردن مداوم سیستم خلاص شد استفاده از دو طبقه اپ امپ با ضریب تقویت ثابت ودیگری متغییر که نسبت به همدیگه متفاوت باشن. دومی استفاده از میکرویی هست که برای برنامش کلید مربوط به بالانس رو نوشته باشن که اکثر فلزیابها این برنامه واسشون نوشته شده و دارن..با همین ایده که در عمل هم باید درست جواب بده هر وقت سیستم رو بالانس کردین دیگه احتیاجی به تنظیم مجدد ولوم نیست و زمانی که از بالانس خارج شد بازدن کلید مربوط به بالانس میکرو سیستم رو آماده کار میکنه اما این مطلب زمانی درست از آب در میاد که اپ آمپ شرایط تغییر ولتاژ رو در هر محدوده ایی تا حد ولتاژ تغذیه حس کنه و اصلا نیازی نیست از 5 طبقه تقویت کننده مشابه طرحایی که دوستان غربی زحمتش رو میکشن استفاده بشه و این خودش هم باعث بی ثباتر شدن مدار و مصرف باطری بیشتر میشه.... @};-
این طرحی هست که باید با همین ایده کار کنه..فقط دوستان برای ترانزیستور چه کردن من هر چی میگردم چیز بدرد بخوری پیدا نمیکنم ...دوستان بعد نیست به معرفی ترانزیستورهایی که برای این طرح جواب میده بپزدازن... @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 15 آذر1397 - 10:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

بهرام نوشته است:
سلام به همگی و مهندس حمید نازنین و دوست عزیز دیگمون که به ما لطف داشتن.. @};-
من با میکرو و دو طبقه اپ آمپ مدارو با کمی ایده خاص طراحی کردم قسمت نمایشگر Lcd که کلا به گفته مهندس مطمئنن دقت بیشتری نسبت به موارد مشابه ایی که دوستان ساختن باید داشته باشه و انواع میکرو پروسسورهایی هم هستن که حالا به هر نحوی میتونن احتیاج ما رو مرتفع کنن اما بهترین گزینه برای اینکه بالانس این سیستم رو خودکار کرد واز شر تنظیم کردن مداوم سیستم خلاص شد استفاده از دو طبقه اپ امپ با ضریب تقویت ثابت ودیگری متغییر که نسبت به همدیگه متفاوت باشن. دومی استفاده از میکرویی هست که برای برنامش کلید مربوط به بالانس رو نوشته باشن که اکثر فلزیابها این برنامه واسشون نوشته شده و دارن..با همین ایده که در عمل هم باید درست جواب بده هر وقت سیستم رو بالانس کردین دیگه احتیاجی به تنظیم مجدد ولوم نیست و زمانی که از بالانس خارج شد بازدن کلید مربوط به بالانس میکرو سیستم رو آماده کار میکنه اما این مطلب زمانی درست از آب در میاد که اپ آمپ شرایط تغییر ولتاژ رو در هر محدوده ایی تا حد ولتاژ تغذیه حس کنه و اصلا نیازی نیست از 5 طبقه تقویت کننده مشابه طرحایی که دوستان غربی زحمتش رو میکشن استفاده بشه و این خودش هم باعث بی ثباتر شدن مدار و مصرف باطری بیشتر میشه.... @};-
این طرحی هست که باید با همین ایده کار کنه..فقط دوستان برای ترانزیستور چه کردن من هر چی میگردم چیز بدرد بخوری پیدا نمیکنم ...دوستان بعد نیست به معرفی ترانزیستورهایی که برای این طرح جواب میده بپزدازن... @};-

@};- good job congratulation

پنج شنبه 15 آذر1397 - 5:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 372 , 373 , 374 , 375 , 376 , 377 , 378 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure