انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 3:56am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

سلام
آقایان عزیز تو رو خدا دوباره تاپیک رو به حاشیه نکشونید
کلا در این انجمن هیچ کس اجباری برای ساخت فلان دستگاه نداشته و اگه ساخته به انتخاب خودش بوده
من خودم چند تا از این مدارات رو تا به حالا مونتاژ کردم ولی به جز fpi از بقیه راضی نیستم
ولی این دلیل نیستش که فلان مدار کار نمیکنه و شایدکه صد البته ایراد از اپراتوری بنده بوده و به همین دلیل هیچ طرح و مداری رو نمیشه نفی کرد
بگذریم ......!
اساتید عزیز لطفا سوال منو که توی چند پیام قبل نوشته بودم رو جواب بدید لطفا و لطفا...

سه شنبه 1 خرداد1397 - 9:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

مدار فرانکو یک مدار کار آمدیه که در انجمن خارجی هم بیشترین میزان بحث رو به خودش اختصاص داده ،موفقیتش هم بیش از بقیه ردیاب ها اعم از پی دی و داوزینگ ها بوده .متاسفانه اکثر کسانی که اقدام به ساخت کردن کمترین تجربه و علم رو در الکترونیک دارند و بدیهیست که مدارشون جواب نده ،نکته دیگه هم اینکه یکسری افراد چه در اینجا و چه در تلگرام سعی در نفی این مدار دارن دلیلشم واضحه چون این مدار ساده و ارزان قیمت رو خیلی ها میتونن بسازن و موفق بشن در نتیجه فروشنده های نا محترم از این موضوع ناراحت هستن و دچار سوزش شدن.

سه شنبه 1 خرداد1397 - 10:27am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز شما تشریف ببرید پستی که دیشب قرار دادم در تاپیک نقطه زنهای وی ال اف در تاپیک فورتون رو ببینید بنده میتونستم تجربه خودم رو اونجا قرار ندم ولی خواستم چیزی رو که خودم با تلاش و تست متوجه شدم رو به اشتراک بذارم کلا قصد بنده تخریب و به هاشیه کشوندن موضوع نیست منی که فورتون رو تونستم به نتیجه برسونم قبل از اون چند سال تجربه و فعالیت در انواع اقسام مدارات یون یاب و میدان یاب رو داشتم با نامهای کاربری مختلف روی مدارات متعددی کار کردم از انواع نقطه زنها و پی دی ها و ردیاب های مختلف و اینقدر به خودم اطمینان دارم که مداری رو دست بگیرم بتونم نزدیک به حد نهایی برسونمش در مورد این یون یابها باید عرض کنم درسته این حرف ناخوشایند باشه برای دوستانی که در کار فروشش هستن ولی واقعیت امر اینه جواب درست نمیده لااقل از ۱۰۰ در۱۰۰ سازنده های این مدار شاید تنها یک نفر بتونه نتیجه مطلوب بگیره که اونم در حد حرف بوده فعلا نظر من اینه وقتی دوستی هزینه میکنه برای یه نقطه زن لااقل میتونه فلزات مختلف با ابعاد مختلف رو تست کنه تا به حد نهایی کیفیت و ثبات و عمق زنی مدار نزدیک بشه ولی اینگونه مدارات یا کلا ردیابها طبق استدلالات علمی و عملی جواب درستی برای همه به طور یکسان نمیده مثال یکی از دوستان میگه من خازن به فرض ۵ نانو زدم دیگری میگه دستگاه این اقا دست من جواب خوبی نداد دوستان خوبم شرکت الکترواسکوپ امریکایی ردیاب ساخته بین ۱۰ نفری که تست کردن لااقل ۹ نفر راضی بودن حالا شما اگر تونستید مثل اون شرکت عمل کردید حق با شماست ولی دوستانی که از این مدارات داخل این انجمن راضی هستن به تعداد انگشتان دست بودن و منبع موثقی تایید نکرده که جواب درستی گرفتن از الان تا ۱۰ سال دیگه شما سعی کنید شاید بتونید با ۱۰۰۰ مداری که ساتید به نتیجه نسبتا راضی کننده برسید اونم بستی به سرمایه و پشکارتون داره روی سخنم با دوستانی هست که به به چه چه این مدار رو میکنن عزیزان فیلمهای تستتتون رو بذارید تا بقیه لذتشو ببرن امیدوارم دوستان متوجه منظورم شده باشن

سه شنبه 1 خرداد1397 - 10:48am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله دوست عزیز این مدار با اینکه خیلی گنگه اما الحق والانصاف از تست ها خوب و سر بلند در اومده من نمیدونم چرا دوستان واقعا نمیان وسط میدون که بتونیم این مدار رو با کمی دقت و تمرکز درش به اوج واقعیش برسونیم من توی همه تست هام دقیقا فلزاتی زدم که با هیچ مدار دیگری اینجوری نتونستم موفقیت فلز زنی داشته باشم مشگل این مدار تنها در شعل زنی و عمق زنی کمش خلاصه میشه جنس جدید اصلا و ابدا نمیزنه به فلز آهن و چدن واکنش صد در صدی داره و میتونم بگم خیلی ماهرانه طراحی شده بنابراین اگه بشه واقعا روی عمق زنی و شعاعزنی این دستگاه کار کرد بدونه هیچ رو دروایسی یهترینه

خدايا مددی کن

سه شنبه 1 خرداد1397 - 10:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر شما اقا محسن گل عزیزم من هم تست کردم میدونم بهتر از این هم ساختم ولی فقط فلزات مغناطیس شونده رو زدم تا ۱۷۰ هم زدم منتها جنس زرد هیچوقت نزد کلی تلاش و تغییرات دادم منتها مشکل از اصل موضوع هست نه از اپراتوری اینو فراموش نکنید که یون یاب بدون خوراک که اصلا جوابگو نیست تا اون کپسول یون مینرو رو نداشته باشید تکنیک جذب یون کامل نمیشه و نقص اساسی در اون کپسول هست دستگاه شما درسته یون یاب هست ولی برای جذب یون فلزات مغناطیس شونده جواب میده در اصل گیرندگی این مدارات بسیار ضعیف هست دلیل سطحی زدنشونم همینه شما میخوای موفق بشی روی کپسول خوراک یون باید کار کنی اونم با مخلوط موادی که خوراک طلا رو یونیزه کنه باید با علم شیمی تلفیقش کنید والا جواب درستی نمیگیرید

سه شنبه 1 خرداد1397 - 3:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

چه باید کرد........؟؟؟؟این کپسول رو چطور میشه ساخت ......؟؟؟؟

خدايا مددی کن

سه شنبه 1 خرداد1397 - 8:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به دوستان
چند روز پیش با فرانکو در یک مکانی به مساحت حدود 4000 مترمربع تونستم یک درب فلزی قوطی را آشکار کنم و با نقطه زن بکشم بیرون. حداقل از این بابت راضی هستم که این ردیاب میتونه فلز را آشکار کنه حالا فلز مغناطیس شونده باشه یا غیرمغناطیسی.

سه شنبه 1 خرداد1397 - 10:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

great-arman نوشته است:
درود به دوستان
چند روز پیش با فرانکو در یک مکانی به مساحت حدود 4000 مترمربع تونستم یک درب فلزی قوطی را آشکار کنم و با نقطه زن بکشم بیرون. حداقل از این بابت راضی هستم که این ردیاب میتونه فلز را آشکار کنه حالا فلز مغناطیس شونده باشه یا غیرمغناطیسی.

با این وجود بالاخره معلوم شد دوستان بدنبال چی هستن و کلا حل شد ماجرا امیدوارم هر روز بیشتر از دیروز بتونید از این دربهای قوطی پیدا کنید در سطح دیگه جای بحثی نیست دوستان که راضی هستن هر کسی هم بدنبال همچین موفقیتی هست بسازه

سه شنبه 1 خرداد1397 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pmd نوشته است:
great-arman نوشته است:
درود به دوستان

با این وجود بالاخره معلوم شد دوستان بدنبال چی هستن و کلا حل شد ماجرا امیدوارم هر روز بیشتر از دیروز بتونید از این دربهای قوطی پیدا کنید در سطح دیگه جای بحثی نیست دوستان که راضی هستن هر کسی هم بدنبال همچین موفقیتی هست بسازه

کمال بیشعوری خودتو با این پیام نشون دادی.حالا که ثابت شده این مدار کار میکنه و تمام نظر شما ذره ای ارزش نداشت ازین تایپیک خارج شو و بزار کسانی که به این مدار اعتقاد دارن به فعالیتشون ادامه بدن. نشون دادی اون سالها تجربه ای که ازش دم میزدی در اصل بدرد ساخت دستگاه سبزی خورد کنی و پمپ تخلیه چاه فاضلاب میخوره.دیگه باید روتو کم کنی ازین تاپیک خارج بشی چون حداقل دو نفر ثابت کردن این تویی که نتونستی بسازی ،نه اینکه این وسیله کار کنه.

چهارشنبه 1 خرداد1397 - 12:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

pmd نوشته است:
great-arman نوشته است:
درود به دوستان

ای انیشتن ای نیوتون قرن ای داستین هافمن تو اون قوطی فلزی رو هم نمیتونی دتکت کنی چون افکار مریضت تا همون حد خودت رشد کرده اجازه درک بهتر از خودت رو بهت نمیده.
صلاحیت دست گرفتن حتی یک مقاومت رو نداری چطوری داری در مورد این سیستم نظر میدی؟ :)) =))

چهارشنبه 1 خرداد1397 - 12:53am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 352 , 353 , 354 , 355 , 356 , 357 , 358 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure