انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 4:39pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 350 , 351 , 352 , 353 , 354 , 355 , 356 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

1و3:این وسیله یک گیرنده امواج رادیویی هست و هیییچ ویزگی فرستنده ای نداره.اما به غیر از امواج رادیویی ،به انواع بسیاری از پدیده های الکتریکی،الکترومغناطیسی،الکترواستاتیکی و ..... هم واکنش نشون میده و چراغش روشن میشه.به همین دلیل نمیشه در مورد عملکردش در جستجوی فلزات با ارزش تحلیل واضح و قابل اطمینانی ارایه داد چون ما ماهیت اثرات فلزات مدفون رو نمیشناسیم و فقط میدونیم که این فلزات تابع شرایطی از خودشون اثراتی بروز میدن و این اثرات باعث واکنش در این وسیله میشن.چون شناخت واضح و کافی نداریم نمیتونیم تحلیلی در مورد چگونگی عملکرد این مدار در جستجوی این اثرات ارایه بدیم ولی بصورت تجربی صحت و توان کشف این اثرات توسط این وسیله ثابت شده.
2.به نظر من این توقع رو نداشته باش برای اثبات عملکرد این مدار،اپراتورهای این مدار تست یا فیلمی قرار بدن.به دلایل بسیاری این کار هم لزومی نداره و هم گذاشتن این فیلم چندان چیزی رو ثابت نمیکنه و این قبیل فیلمها نمیتونه ما رو به اونچه که احتیاج واقعیمون هست هدایت کنه و حتی ما رو به یک انتخاب درست هم نزدیک نمیکنه.

دوشنبه 24 اردیبهشت1397 - 3:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت اساتید محترم بحای ترانزیستور Bc183میشه از معادلش استفاده کرد که Bc182هست ممنون میشم اگه جواب بدید

سه شنبه 25 اردیبهشت1397 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام بله میشه ،این مدار با ترانزیستور های رایجی مثل bc547,bc548,bc549 ,bc550,bc108,bc109و.....................جواب داده فقط نکته مهم بتای ترانزیستوره که باید بین 500 تا 600 باشه

سه شنبه 25 اردیبهشت1397 - 11:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نوع bc550c مشابه این ترانزیستور هست که میلاد جان اشاره کردن البته بهتره باز خود این ترانزیستور رو پیدا کنید من الان فقط ی دونه از این ترانزیستور رو دارم و فکر نکنم پیدا بشه مگه این که سفارشی بگیرین

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 25 اردیبهشت1397 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
1و3:این وسیله یک گیرنده امواج رادیویی هست و هیییچ ویزگی فرستنده ای نداره.اما به غیر از امواج رادیویی ،به انواع بسیاری از پدیده های الکتریکی،الکترومغناطیسی،الکترواستاتیکی و ..... هم واکنش نشون میده و چراغش روشن میشه.به همین دلیل نمیشه در مورد عملکردش در جستجوی فلزات با ارزش تحلیل واضح و قابل اطمینانی ارایه داد چون ما ماهیت اثرات فلزات مدفون رو نمیشناسیم و فقط میدونیم که این فلزات تابع شرایطی از خودشون اثراتی بروز میدن و این اثرات باعث واکنش در این وسیله میشن.چون شناخت واضح و کافی نداریم نمیتونیم تحلیلی در مورد چگونگی عملکرد این مدار در جستجوی این اثرات ارایه بدیم ولی بصورت تجربی صحت و توان کشف این اثرات توسط این وسیله ثابت شده.
2.به نظر من این توقع رو نداشته باش برای اثبات عملکرد این مدار،اپراتورهای این مدار تست یا فیلمی قرار بدن.به دلایل بسیاری این کار هم لزومی نداره و هم گذاشتن این فیلم چندان چیزی رو ثابت نمیکنه و این قبیل فیلمها نمیتونه ما رو به اونچه که احتیاج واقعیمون هست هدایت کنه و حتی ما رو به یک انتخاب درست هم نزدیک نمیکنه.

عرفان جان قرار نیست هر مداری فرستنده داشته باشه تو این مدل ردیاب که پارامترهای خیلی جزیی مثل فنومنا تاثیر گذار هست اگه از فرستنده استفاده بشه در واقع میتونه خیلی راحت مختل کنه.من قبلا تست هم کردم با فرستنده باعث میشد فلزات جدید رو هم سنس کنه که نباید تو این مدار اتفاق بیفته وگرنه ال متال میشه

چهارشنبه 25 اردیبهشت1397 - 1:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منظور شما رو متوجه نشدم دوست من.
من در جواب دوستمون گفتم که فرانکو اصلا ویزگی فرستنده ای نداره و فقط گیرنده هست.به نظر خودم با این طرح فرانکو گیرنده بودنش بسیار بهتره تا اینکه بخواد یک مدار فرستنده هم بهش افزوده بشه.

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 4:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم پس من بد متوجه شدم عذر خواهی میکنم...اما من هم متوجه منظورتون نشدم یعنی چی که ویژگی فرستندگی نداره.این مدار خب یک گیرنده هست ومیشه از فرستنده هم کنارش استفاده کرد اما گیرندگی اون به تنهایی برای گرفتن موج خاصی طراحی شده نه فرکاس مدوله شده یا ایستگاه رادیویی و صد البته اسیلاتور مدار هم کمی فرکانس رو میتونه مدوله کنه و نقش فرستنده رو داره و نا گفته نمونه هر فرستنده ایی هم نمیتونه روی این مدار تاثیر بزاره.طی تستهای قبلی که انجام داده بودم انتن دست رو از 20 تا 30سانت بدون فرستنده حس میکرد وبا گذاشتن فرستنده این برد به 1متر کمی هم بیشتر رسید با همین تکنیک برای ازمایش به بیابون بردمش نتیجه این شد جایی که فلز کوچیکی مدفون شده بود رو از 20 متری سنس کرد اما اهنی بود..یعنی از اول اهن میزد که مشکل از شبکه فیلتر گیرنده و خازنهای ظرفیت پایین اوسیلاتور بود که باید اول در حالت سنس فلزات نرم کالیبره کرد وبعد ازاون میشه با تست فرستنده نتیجه گیری کرد که ایا بهتر میشه یا برعکس...به هر حال مدار خوبی هست اگر که علم و حوصلش رو دارین روی این سیستم جدی کار کنید مطمئنن به جایی میرسونه.حتی تو سایت ژئو هم اگر که به زبان تسلط دارین بد نیست فعالیت کنین توی چندوچون این مدار بیشتر قرار میگیرین...

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 6:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
خواهش میکنم پس من بد متوجه شدم عذر خواهی میکنم...اما من هم متوجه منظورتون نشدم یعنی چی که ویژگی فرستندگی نداره.این مدار خب یک گیرنده هست ومیشه از فرستنده هم کنارش استفاده کرد اما گیرندگی اون به تنهایی برای گرفتن موج خاصی طراحی شده نه فرکاس مدوله شده یا ایستگاه رادیویی و صد البته اسیلاتور مدار هم کمی فرکانس رو میتونه مدوله کنه و نقش فرستنده رو داره و نا گفته نمونه هر فرستنده ایی هم نمیتونه روی این مدار تاثیر بزاره.طی تستهای قبلی که انجام داده بودم انتن دست رو از 20 تا 30سانت بدون فرستنده حس میکرد وبا گذاشتن فرستنده این برد به 1متر کمی هم بیشتر رسید با همین تکنیک برای ازمایش به بیابون بردمش نتیجه این شد جایی که فلز کوچیکی مدفون شده بود رو از 20 متری سنس کرد اما اهنی بود..یعنی از اول اهن میزد که مشکل از شبکه فیلتر گیرنده و خازنهای ظرفیت پایین اوسیلاتور بود که باید اول در حالت سنس فلزات نرم کالیبره کرد وبعد ازاون میشه با تست فرستنده نتیجه گیری کرد که ایا بهتر میشه یا برعکس...به هر حال مدار خوبی هست اگر که علم و حوصلش رو دارین روی این سیستم جدی کار کنید مطمئنن به جایی میرسونه.حتی تو سایت ژئو هم اگر که به زبان تسلط دارین بد نیست فعالیت کنین توی چندوچون این مدار بیشتر قرار میگیرین...

سلام بهرام جان .
رنج فرستنده شما در چه حدودی بود و اینکه آیا این عمل برای فلزات در عمق بالا هم براتون جواب داد؟

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 2:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مجتبی جان خوبی برادر.قبل اینکه جواب بدم باید یک توضیحی هم در مورد حذف اهنی که زحمت برنامشو نوشتی بدم البته باید تو همون تایپیک میگفتم .راستش تست حذف اهن برای فلز جدید شدنیه اما قدیمی نه ممکن نشد چرا که اگه از تکنیک خاصی که استفاده کردم تایم رو بیشتر نگه دارم اهن حذف میشه اما طلا هم حذف میشه این رو همونجا تست زدم .البته هنوز هم اعتقادی به جفت انتن ندارم چون همش ذهنیته البته استاد جاوید یک فراخوانی داده بودن در مورد تفکیک با جفت انتن خیلی دلم میخواد ببینم نتیجه کارشون چی هست چون خیلی ایشون زحمت کشیدن تو این معقوله ردیابی :YMPRAY: :)
اما جواب سوال اصلی..در واقع مولتی بانده یعنی بازه فرکانسیش به این صورته که توسط رادیو موج متوسط و موج کوتا و اف ام میتونه دریافت بشه به همین علت سیستم فرانکو هم میتونست دریافتش کنه اما خود موج حامل رو فقط.برد هم برای فلز اهنی فقط در حد یک تست در بیابون انجام دادم و سطحی بود یعنی که زمانی که به مرکز رسیدم صدا کلا کات میشد ومرکز رو نشون میداد به اختلاف یک متر کمتر که با فلزجو بیرون کشیدمش حدود40 سانت یا50 سانت میشد.بعد تست و گرفتن فلز اهنی دیگه سیستم رو انداختمش یک گوشه بیرون نبردم که ببینم واقعا میتونه فلزاتی که بیشترین عمق رو دارن سنس کنه این هم شرایطی داره اول باید یک فلز رو با فلزجو پیدا کنم که عمق مناسبی داشته باشه حداقل2 متر به بالا بعد با فرانکو تست بزنم...اما مطمئنم با فرستنده حتما قدرت مانور بیشتری داره اما قبلش باید روی طلا بهینه بشه و اهن رو سنس نکنه... :)

چهارشنبه 26 اردیبهشت1397 - 9:23pm

سلام خدمت دوستان و استاد حمید
این شماتیک که الان پیوست میکنم ظاهرا تو مایه های اون چیزیه که آقا بهرام میگن،این فرستنده فرکانسش از 400 کیلوتا 20 مگ متغییره البته من خودم اینو نساختم فقط تو پروتئوس شبیه سازیش کردم
حالا از مهندس حمید هم خواهش میکنم که نظرشونو در مورد این مدار بفرمایند
پ.ن:این مدار قسمت فرستنده مدار gtx711 هستش که تو سایت longrangelocator گذاشتن قسمت گیرنده مدار هم خیلی شبیه فرانکو (از نظر فرکانسی)

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 27 اردیبهشت1397 - 10:43am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 350 , 351 , 352 , 353 , 354 , 355 , 356 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure