انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 6:02am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

بجاتون باشم دنبال یون یابی نمیرم . چون نمیتونید بزنید .همتون رو دوست دارم اینا رو دارم میگم . سخته خیلی خیلی. من طرفدار قشر کارگرم . اینا رو میگم که هزینه نکنید برید اپراتوری یاد بگیرید . الان خیلی ها بعد چند سال به در بسته خوردن دارن میان رو حرف ما.
خیلی از افراد انجمن خطاب به ما بحث (منم منم ) رو به اشاره میکنن. بحث منم منم نیست . من راجب علم و قانون دارم میگم به موقعش به حرفای که گفتم میرسید. این گوی و این میدان و من و شماها

پنج شنبه 5 بهمن1396 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ada نوشته است:
بجاتون باشم دنبال یون یابی نمیرم . چون نمیتونید بزنید .همتون رو دوست دارم اینا رو دارم میگم . سخته خیلی خیلی. من طرفدار قشر کارگرم . اینا رو میگم که هزینه نکنید برید اپراتوری یاد بگیرید . الان خیلی ها بعد چند سال به در بسته خوردن دارن میان رو حرف ما.
خیلی از افراد انجمن خطاب به ما بحث (منم منم ) رو به اشاره میکنن. بحث منم منم نیست . من راجب علم و قانون دارم میگم به موقعش به حرفای که گفتم میرسید. این گوی و این میدان و من و شماها

برادر عزیز اینقدر بحث رو کش نده من کارگرم چی تو چنته داری رو کن و خلاصمون کن الان شما رمز و رازشو بلدی بگو. بسم الله

خدايا مددی کن

پنج شنبه 5 بهمن1396 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ada نوشته است:

دوست عزیز شما که هنوز چیزی نگفتید که ما بخوایم بهش برسیم،فقط هی اومدین گفتین مثل آب خورد حلش کردم و راز فرانکو رو کشف کردم و فلان و بهمان.وسط کمک دوستان هم چهار تا پارازیت انداختی و همه رو به جون هم انداختی و رفتی به ریش بقیه خندیدی!!مهندس حمید میاد نتیجه تستهای میدانی‌شون رو میگن شما میگی که اشتباهه!!مهندس حمید میگه اگه واقعا به یه نتیجه دیگه‌ای رسیدی برای بحث علمی این گوی و این میدان،بازم غیبتون میزنه....این اواخر کلا شدی عین پیام بازرگانی!!!
اگه واقعا به یه نتیجه‌ای رسیدی که میتونه به کسی کمکی بکنه،بسم ا... ، این گوی و اینم میدان.مخلصتم هستیم،وگرنه اگه قراره مثل سابق بیایی رو اعصاب بقیه پیاده روی کنی و فقط ادعا و منم منم کنی،قبل از اینکه چهار تا لیچار بارت نکردن خودت احترام خودتو نگه دار بذار بقیه کارشون رو بکنن

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

پنج شنبه 5 بهمن1396 - 11:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.ممنون مهندس حمید عزیز بابت توضیحات کاملت.مهندس یه سوال دارم خدمت شما .اینکه چرا مدار فرانکو بعضی جاها و نقاط مثلا اطراف شهرها سنس داره و لی نقاط دور از شهر سنس نداره یا خیلی ضعیف؟؟؟؟اکثر دوستانی که ساختن این مشکل رو دارن

پنج شنبه 5 بهمن1396 - 11:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست دارید منم بیام اطلاعات غلط براتون بزارم . بعدش کدوم یک‌از دوستان راجب فرانکو اطلاعات مفیدی گذاشته که همه اطراف من جمله خودشما نتیجه گرفتید. یک اومد گفت انعکاس امواج رادیوی یکسال رو موج رادیوی . یکی اومد گفت میدان میزنه دوسال رو میدان کار کردن به هیچ جا نرسیدن . اگه بحث یون شده تا اینجا مدیون من و دوستمید .
در ضمن کسی بخواد بی احترامی کنه . مرده و زندشو میارم جلو چشاش

پنج شنبه 5 بهمن1396 - 11:52pm
مدیر کل
مدیر کل

mehrdad23276 نوشته است:
سلام.ممنون مهندس حمید عزیز بابت توضیحات کاملت.مهندس یه سوال دارم خدمت شما .اینکه چرا مدار فرانکو بعضی جاها و نقاط مثلا اطراف شهرها سنس داره و لی نقاط دور از شهر سنس نداره یا خیلی ضعیف؟؟؟؟اکثر دوستانی که ساختن این مشکل رو دارن

خواهش میکنم.
عرض کردم بنظر میاد با اینکه امواج رادیویی بطور مستقیم عامل سنس نیستن و دستگاه واقعا یون یابی انجام میده اما وجود امواج رادیویی بصورت غیر مستقیم در عملکرد دستگاه نقش داره! البته منظور طیف وسیعی از امواج الکترومغناطیس هست که میتونه شامل سیستم انتقال برق هم بشه. حالا وجود این امواج که طبیعتا در نواحی شهری بیشتر هست احتمالا سبب میشه یون قویتری داشته باشیم! چون خود ماهیت یون که ما در بحث ردیابها هم باهاش مواجه بودیم بحث شهری و غیر شهری نداشته.

پنج شنبه 5 بهمن1396 - 11:53pm
مدیر کل
مدیر کل

ada نوشته است:
دوست دارید منم بیام اطلاعات غلط براتون بزارم . بعدش کدوم یک‌از دوستان راجب فرانکو اطلاعات مفیدی گذاشته که همه اطراف من جمله خودشما نتیجه گرفتید. یک اومد گفت انعکاس امواج رادیوی یکسال رو موج رادیوی . یکی اومد گفت میدان میزنه دوسال رو میدان کار کردن به هیچ جا نرسیدن . اگه بحث یون شده تا اینجا مدیون من و دوستمید .

شما میتونستی هر اطلاعاتی مد نظرت بود بذاری و بررسی صحت و سقمش رو به دیگران واگذار کنی! وگرنه با این وضعی که شما در تاپیک شرکت میکنی ماهیت خودت و نقشت و هدفت برای من حتی از ماهیت یون هم مجهول تر هست! :D
کسی یک سال روی موج رادیو و دو سال روی میدان کار نکرد! مداری مشخص از ابتدا وجود داشته که شخصی به نام فرانکو بهش رسیده و اینجا هم مطرح شده و بسیاری از دوستان هم ساختن. بحثی هم اگر هست روی ساخت دقیق تر و جوابگیری بهتر و احیانا بهبود عملکرد و حتی ارائه طرحی مناسب تر در آینده هست نه اینکه شما دیگران رو بدلیل تلاش در کشف ماهیت فنی و علمی یک موضوع متهم به علاف کردن دیگران بکنی! کسی اگر اینجا نظری میده یا چیزی پیشنهاد میکنه لااقل "هست" و تلاشی میکنه! اما شما نیستی و کاری هم نمیکنی و حقی نداری که حتی راجع به دیگران نظر بدی چه برسه به اینکه بابت انتقاد دیگران به این حضور بیهوده خودت تهدید به بی احترامی هم بکنی! پس از این مدت طولانی ادعا و غیب شدن و تمسخر و توهین و فرار از بحث علمی درخواستی توسط بنده ؛ مطمئن هستم نه تنها چیزی در چنته نداری و کمکی نمیکنی بلکه چنانکه شاهد بودیم باعث ایجاد جنجال هم میشی. لذا بنده بیش از این حضور شما رو در انجمن تحمل نمیکنم!

جمعه 5 بهمن1396 - 12:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون از دوستان و استاد حمید .
اینکه ما بیاییم جای خازن 22 پیکو رو کمتر کنیم یعنی داریم محدوده ی فرکانس گیری رو افزایش میدیم به قول یکی از دوستان داریم دهنه ی قیف رو باز تر میکنیم .
افزایش ولتاژ اولیه در مدار چیه ؟
خب ابتدا باید بیاییم ببینیم ولتاژ در مدار حاصل جه چیزی است .
بله حاصل فرکانس .
خب در این مدار در نگاه اول دو عامل بوجود اومدن فرکانس داریم یکی کریستال 8 مگ و یکی خود گیرنده مدار است که از محیط میگیرد .
خب دامنه هر کدام از این عوامل را افزایش دهیم باعث افزایش ولتاژ خواهد بود که از عوامل مختلفی میتوان برای اینکار استفاده کرد .
از خازن های یک پیکو بگیر تا خازن های 560 پیکو
حالا سوال اینجا ست که طریقه سنس در این مدار چند حالت وجود دارد ؟
یا عاملی باعث تغییرات دامنه فرکانس های موجود در خود سیستم میشه که این اثر بصورت افزایش یا کاهش ولتاژ در خروجی میشه .
یا باعث اختلال در سیستم بالانس میشود یعنی عاملی این تعادل فرکانسی را مختل میکند .
یا اینکه عامل ناشناس دیگری که حتی ممکن است فرکانس هم نباشد تاثیر بگذارد مثلا یک میدان قدرت مند .
به هر حال باید ابتدا بدونیم که چیو باید سنس کنیم .
تمام اینها نیازمند یک محیط تست واقعی تحقیق در آن محیط است

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 5 بهمن1396 - 12:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
امواج الکترومغناطیسی در ظاهر ممکنه که در تشکیل یون ، نقشی نداشته باشن اما در سنس یون توسط مدارات یون یاب نقش حیاتی دارند.به عنوان مثال در مدار PDK A13 که توسط نیکولاس عمومی شده و کارایی مشابه فرانکو داره ایشون با یک فرمول که من نمیدونم چی هست برای هر کشور یک فرکانس محاسبه کردن و پیشنهاد دادن ،تاکید کردن که مقدار سلف و خازن مربوط به آنتن رو بر اساس اون فرکانس کشورتون جایگذاری کنید مثلا برای ایران پیشنهاد دادن که فرکانس بین 25 کیلوهرتز تا 45 کیلو هرتز هست(البته نمیدونم در ایران فرستنده ای در این محدوده هست یا نه) و باید سلف و خازن رو طوری قرار بدین که فرکانس رزونانس در این محدوده فرکانسی باشه،و حتی پیشنهاد هم دادن که میتونید خودتون هم یک فرستنده در این رنج بسازید .درکل اینو میخوام بگم که در طرح PDK خیلی روی فرکانس و رزونانس تاکید شده اما در مدار فرانکو خیر و شاید گره کور فرانکو همین موضوع باشه

جمعه 5 بهمن1396 - 12:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ada نوشته است:

شما میتونستی هر اطلاعاتی مد نظرت بود بذاری و بررسی صحت و سقمش رو به دیگران واگذار کنی! وگرنه با این وضعی که شما در تاپیک شرکت میکنی ماهیت خودت و نقشت و هدفت برای من حتی از ماهیت یون هم مجهول تر هست! :D
کسی یک سال روی موج رادیو و دو سال روی میدان کار نکرد! مداری مشخص از ابتدا وجود داشته که شخصی به نام فرانکو بهش رسیده و اینجا هم مطرح شده و بسیاری از دوستان هم ساختن. بحثی هم اگر هست روی ساخت دقیق تر و جوابگیری بهتر و احیانا بهبود عملکرد و حتی ارائه طرحی مناسب تر در آینده هست نه اینکه شما دیگران رو بدلیل تلاش در کشف ماهیت فنی و علمی یک موضوع متهم به علاف کردن دیگران بکنی! کسی اگر اینجا نظری میده یا چیزی پیشنهاد میکنه لااقل "هست" و تلاشی میکنه! اما شما نیستی و کاری هم نمیکنی و حقی نداری که حتی راجع به دیگران نظر بدی چه برسه به اینکه بابت انتقاد دیگران به این حضور بیهوده خودت تهدید به بی احترامی هم بکنی! پس از این مدت طولانی ادعا و غیب شدن و تمسخر و توهین و فرار از بحث علمی درخواستی توسط بنده ؛ مطمئن هستم نه تنها چیزی در چنته نداری و کمکی نمیکنی بلکه چنانکه شاهد بودیم باعث ایجاد جنجال هم میشی. لذا بنده بیش از این حضور شما رو در انجمن تحمل نمیکنم!

ای وااای،مهندس حمید کاش اخراجش نکرده بودین هنوز باهاش کار داشتم میخواستم دعوتش کنم استان هشت رو نشونش بدم

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 6 بهمن1396 - 9:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 343 , 344 , 345 , 346 , 347 , 348 , 349 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 27 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure