انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 6:50pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 338 , 339 , 340 , 341 , 342 , 343 , 344 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
arta1987 نوشته است:
چند وقته که این آی دی ada داره با اعصاب مردم بازی میکنه تو گروه های تلگرامی هم هر شب وارد گروها میشه یکم با اعصاب مردم بازی میکنه بعد لفت میده ،دوست عزیز میخوای چی رو ثابت کنی؟خب اگه به قول خودت رازو رمز فرانکو رو فهمیدی که لزومی نداره بیای جار بزنی برو طلا در بیار حالشو ببر،خسته نشدی اینقد هر جا رفتی شخصیت خودتو خورد کردی و هم اعصاب مارو
پارسال همین موقع که این تاپیک خیلی شلوغ بود ،جناب سنه دژ دقیقا با همین رفتار های ada اعصاب ملت رو بهم ریخته بود یکبار میومد pdk را به رخ میکشید و مدعی بود که راز و رمز این مدل مدارها رو بلدم اما دریغ از کمک، یکبارم میگفت فرانکو به درد نمیخوره فقط pdk خودم خوبه هیچ کس منکر توانایی و دانش شما نیست اما دوست من اگه واقعا میخوای کمک کنی و نکات مهمی رو هم که قطعا بلدی بفرمایید بگید به هر حال اگه دوستان قصدتتون تبلیغ و فروش دستگاه خودتونه که به نظرم اینجا نمیتونید مشتری پیدا کنید چون اکثر کاربرای اینجا خودشون سازنده هستن و بهتره تشریف ببرید تلگرام.
به عقیده من از ابتدای ای تاپیک تا به الان هم مهندس حمید بیشترین کمک رو کردن و قطعا هم سواد ایشان و مناعت طبعشون از همه ما بیشتره.

- شما دارید بنده رو با ada همسو می کنید . در حالی که شروع سخنان بنده در مخالفت با طرز برخورد ایشان بود
- پارسال هم در این تایپیک ، قصد بنده آموزش بود و یادم هست که شما نیز جز کسانی بودید که مخالفت کردید و بنده نیز رها کردم برای شما . اگر همون موقع ، باعث نمیشدید ، الان وضعیت فرانکو اینطوری نبود
خوب از اونموقع که بنده پستی در این تایپیک نزاشتم ، شما و امثالهم چه گلی به سر فرانکو زدید ؟ هیچ پیشرفتی حاصل نکردید و مانع پیشرفتش هم شدید
الان هم میفرمائید : تایپیک شلوغه !
کجاش شلوغه ؟ از پارسال خوابیده و الان هم که میخواست شلوغ بشه ، بازم خالی میشه با این طرز برخوردها
- صحبت بنده در مورد PDK هم فقط بخاطر تشابهاتش به فرانکو ودر مسیر مفهموم سازی کار فرانکو بوده .
نه تنها در تایپیک فرانکو ، بلکه هیچ پستی از بنده در این سایت نخواهی یافت که تبلیغ باشد یا کسی سوال نکرده باشد و بنده حرف پی دی رو کشیده باشم وسط
بنده نه فروشنده بودم و نه هستم . اینو همه میدونن و شما هم اگر نمیدونی بدون . اگر هم زمانی چیزی فروختم بازم به معنی بد بودن نیست .
شکر خدا بنده احتیاجی به فروش ندارم
در هیچ فضای دیگری هم فعالیت ندارم و به لطف شماها ، احتمالا دیگر در اینجا نیز حضور نخواهم داشت یا فقط تماشاچی خواهم بود
شما هم لطف کنید به بچه ها کمک کنید تا زیر بار منت بنده ، خم نشن

لا اله الا هو

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 5:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اگه پارسال هم خاطرتون باشه شما روال همین جناب ada رو پیش گرفته بودید و پست های شما در این تاپیک موجوده و دوستان میتونن ببینن و قضاوت کنن ،پارسال تا قبل از اینکه من اعتراض کنم هیچ کمکی به این تاپیک نکردی و فقط میگفتی pdk اله و بله بعد از اینکه من معترض شدم و برخی دوستان هم با بنده هم نظر شدن شما گفتی که من میخواستم کمک کنم اما شما اجازه ندادید،الان هم دارید اون صحبت ها رو تکرار می کنید شما قصدتون کمک کردن نیست اگه هست بفرمایید چرا سکوت کردید این همه مدت بعد یهو سرو کله ت پیدا شد خب اگه میخوای کمک کنی و دانسته هاتو در اختیار دیگران قرار بدی بفرمایید من قول میدم چیزی نگم و نظاره گر باشم .بنده تا حالا سبب پیشرفت این تاپیک و تاپیک های مشابه نشدم اما حداقل با فخر فروشی بیجا با روان دیگران بازی نکردم
منم نگفتم اینجا الان شلوغه گفتم پارسال شلوغ بود.

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 5:32pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جناب مجتبی
- اول میفرمائید : منت میزارید ، بعدش میگید : { گور بابای هر کسی اطلاعات و دانششو با منت و ... در دسترس قرار بده . }
خوب معلومه منظورتون با بنده هست . متاسفم برای این طرز کلامتون و فقط میسپارمتون دست خدا
- بنده اگر از کمکهام در سایت بگم ، میگید منت میزاره
و اگر چیزی نگم ، میگید : تا حالا چه کمکی به اعضا کرده اید ؟
حالا که به منت گذاشتن متهم هستم ، بد نیست اطلاع داشته باشید که
هزاران پست مفید در امور دفینه یابی و حل رموز و نشانه ها ، برای دوستان گذاشتم . هرآنچه در عمومی می بینید ، چندین برابرش در خصوصی بوده . بخاطر امنیت خود دوستان .
بارها صندوق پیغامهای بنده پر شده و دوباره خالی کردم . البته آرشیو همه رو دارم
در مورد نکات اپراتوری و نکات حساس در ساخت مدارات مختلف و چگونگی ساخت و مقایسه ی لوپهای مختلف و دهها مورد دیگر نیز ، صدها پست مفید دارم
اگر لیست پستهای مفید بنده را نگاه کنید ، فکر کنم طولانی ترین متنها ، مربوط به بنده باشد . بعد از استاد حمید . اینطور نبوده که یک خط بنویسم و چند تا شکلک بزارم تا تعداد پستهام بره بالا
همه ی پستهای بنده نیز ، نوشته ی خودم بوده و کپی نکردم
حاصل سالها تجربه و هزینه و رنج و تلاش و صرف عمر بوده
حالا اگر بنظر شما هیچ کار مفیدی نکردم برای بچه ها ، این فقط نظر شماست .
قضاوت را به اعضایی می سپارم که در خصوصی با بنده مکاتبه داشتن . عمومی فدای سرتون

دیگه هم از این گونه بقول شما { منت گذاشتن ها } انجام نمیدم .
شما لطف کن در همه ی امور به دوستان کمک کن و در این راه موفق باشی

لا اله الا هو

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
جناب مجتبی
- اول میفرمائید : منت میزارید ، بعدش میگید : { گور بابای هر کسی اطلاعات و دانششو با منت و ... در دسترس قرار بده . }
خوب معلومه منظورتون با بنده هست . متاسفم برای این طرز کلامتون و فقط میسپارمتون دست خدا
هزاران پست مفید در امور دفینه یابی و حل رموز و نشانه ها ، برای دوستان گذاشتم . هرآنچه در عمومی می بینید ، چندین برابرش در خصوصی بوده . بخاطر امنیت خود دوستان .
در مورد نکات اپراتوری و نکات حساس در ساخت مدارات مختلف و چگونگی ساخت و مقایسه ی لوپهای مختلف و دهها مورد دیگر نیز ، صدها پست مفید دارم
اگر لیست پستهای مفید بنده را نگاه کنید ، فکر کنم طولانی ترین متنها ، مربوط به بنده باشد . بعد از استاد حمید . اینطور نبوده که یک خط بنویسم و چند تا شکلک بزارم تا تعداد پستهام بره بالا

جناب سنه دژ عزیز شما بدل نگیرید حتی اگر یک نفر بتونه ازه راهنماییهای شما موفق بشه کافی هست . در ضمن دوستان کسی اینجا بدهکار کسی نیست . من خودم یکی از افرادی هستم که از وبلاگ قاسمی و بعد انجمن فلزجو در کنار دوستان هستم درسته اطلاعات زیادی ندارم ولی در حد خودم کمک کردم . تاپیک ای کاش جناب رستم داشت خوب پیشرفت میکرد ولی بعضیها نخواستن که ایشون ادامه بده سر حرفم با فرد خاصی نیست ولی دوستان بیاید اگر کسی اطلاعاتی داره و میخواد تو انجمن بزاره به پر و پاش نپیچید خواست بگه از خوبیش هست وگر نه که هیچ طلبکار نیستیم جناب سنه دژ و استاد رستم از افراد دارای معلومات بالا و رنج کشیده این کار هستن درستش نیست اینجور رفتار . از مهندس حمید برادر گرامی خواهش دارم اگر کسی به مدیران و اساتید اهانت کرد بی پاسخ نزارن . ممنون

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 6:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
جناب مجتبی

از شما سودی نمیرسد . شر مرسان.
قبل از صحبت های من شما که کشیده بودین کنار .
با جناب غضنفر هم صحبت بودین .
شما کلا نمیدانید وگرنه تا بحال مدار را ارتقا داده بودین .
تا بحال هم از شما چیزی دال بر صحت وجود مدار کذاییتون ندیدیم و همه چیز سخن بوده.
بنابراین من اینجا اجازه نمیدهم با روان اعضا بازی کنید و دم از خودتان بزنید .
شما هم طرز حرفتان همانند جناب ada است که
مثلا نیازی ندارید
درک دفینه
درک اپراتوری و ...
در کل شما نه تنها مداری ندارید دفینه زن باشد بلکه حتی توانایی اینو ندارید که این مدار آماده را بهینه کنید تا بدرستی کار کند .
مابقی حرف ها هم هدر دادن وقت است .
من شما را به چالش میکشم .
اگر هدفتون و تواناییتون این بود مدار را اصلاح کنید بسم الله وگرنه کلا حرفاتون همگی بیهوده است و هیچ علمی در این زمینه هم ندارید .
این که مدار کذایی پی دی کا شما نیست که نخواهید عمومی کنید یا خطری براتون داشته باشه .
در کل این چالش رو بنظر من همه قبول دارند .
اگر تونستین مدار را بهتر کنید من میام و در این جمع از شما و حرف هام عذر خواهی میکنم وگرنه تمام حرفهایم شامل است

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 6:18pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

arta1987 نوشته است:
اگه پارسال هم خاطرتون باشه شما روال همین جناب ada رو پیش گرفته بودید و پست های شما در این تاپیک موجوده و دوستان میتونن ببینن و قضاوت کنن ،پارسال تا قبل از اینکه من اعتراض کنم هیچ کمکی به این تاپیک نکردی و فقط میگفتی pdk اله و بله بعد از اینکه من معترض شدم و برخی دوستان هم با بنده هم نظر شدن شما گفتی که من میخواستم کمک کنم اما شما اجازه ندادید،الان هم دارید اون صحبت ها رو تکرار می کنید شما قصدتون کمک کردن نیست اگه هست بفرمایید چرا سکوت کردید این همه مدت بعد یهو سرو کله ت پیدا شد خب اگه میخوای کمک کنی و دانسته هاتو در اختیار دیگران قرار بدی بفرمایید من قول میدم چیزی نگم و نظاره گر باشم .بنده تا حالا سبب پیشرفت این تاپیک و تاپیک های مشابه نشدم اما حداقل با فخر فروشی بیجا با روان دیگران بازی نکردم
منم نگفتم اینجا الان شلوغه گفتم پارسال شلوغ بود.

اگر به پستهای اخیر جناب ada توجه کنید ، همشون یکی دو کلمه است :
فقط من میدونم
هیچکی نمیدونه
هر طوری عشقتون میکشه فکر کنید
راز فرانکو چیست ؟
شما هنوز نمیدونید
نتایج من فرق داره
عین اب خوردن حلش کردم
ضعیفه خیلی .
تازه اول راهید
حالا بفرمائید که کدامیک از پستهای بنده راجب به فرانکو ، پی دی ، یا هر مدار دیگری اینطوری بوده که شما بنده را با ada تو یه لنگه میزارید؟ جز اینکه هر پستی که گذاشتم نکته ای درش بوده که بدربخور و آموزشی باشه
این مدارات در ریشه دارند یک چیز را سنس می کنند ، حالا اگر در مورد مدار دیگری غیر از فرانکو صحبت بشه و روش سنس با فرانکو مقایسه بشه و به نتیجه ای برسیم ، این کجاش بده و کجاش به رخ کشیدنه ؟ میشیم فروشنده و منت گذار و ...
در مورد پی دی و پی دی کی هم هیچکدام از حرفهام {اله و بله ) نبوده . دوستان سوال میپرسن و بنده جواب میدم .
همیشه هم این سوال و جواب ها ، حاوی نکات آموزنده و خوب بوده
و اگر مداری واقعا خوب باشه ، این القاب و امتیازات را نیز بهمراه داره . تعریف نکردم اما اگر تعریف حساب می کنید ، بازم لایقشه . نه احتیاج به لوپ کشی داره و نه آدمو میزاره سرکار .
تمام کوه و بیابونای ایران رو سوراخ سوراخ کردن ، مطمئن باشید بیشترشون الکی و اشتباهی بوده و حاصل کار ردیابهای غیر الکترونیکی و مدارات ناکارآمد بوده
خوب میدونم که علاقمندان با پول کارگری و زدن از زن وبچه شون و ساخت و خرید دستگاههای ناکارآمد و رنج تلاش و ترس و زحمت ، چه ها کشیدن .
بزارید حداقل بدونن که چه مداراتی وجود داره و روش سنس و طرز کارکردشون چجوریه
- پارسال که از تایپیک کشیدم کنار ، بخاطر این بود که بنده تهمت و فوش قبول نمی کنم . وگرنه شروع به آموزش کرده بودم
الان هم هر چی دوست دارید فکر کنید . فکر کنید که بازم بهانه میارم . اما بجای "فکر کردن" ، بهتر است که "ببینید" این طرز برخورد با کسی نیست که بخواد کمک بکنه .
متهم می کنید - منت گذار میشیم - فروشنده میشیم - ناسزا میشنویم - هر کی هم هرچی دوست داره میگه !
خب بنده دیوانه نیستم که با این طرز برخوردها بازم آموزش بدم . شما چرا یکبار نگذاشتید ببینید بنده دارم آموزش میدم یا تایپیک رو به بیراهه می کشم ؟ بعد از کلی وقت که تایپیک رو رها کرده بودم ، هنوز دو تا پست نزاشتم ، که سروکله ی مخالفین پیشین پیدا شد !
بنظر بنده این شماها هستید که دوست ندارید کسی از این تایپیک چیزی دستگیرش بشه

به هر حال بنده یا راست میگم یا دروغ . خدایی اون بالا هست و لازم نیست که اینجا دادگاه راه بندازیم
شما هم هر طور که دوست دارید میتونید برداشت کنید و بعد از کنار رفتن بنده ، فرانکو را برای بچه ها رمزیابی کنید و به نتیجه برسونید . انشالله

لا اله الا هو

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 6:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mvosougi نوشته است:
سلام من مدار فرانکو سه چراغ رو مونتاژ کردم اما چه با کریستال چه بی کریستال ولتاژ پایه سوم آیسی 1 نزدیک صفر هست با نزدیک کردن سیم هایی هم که به جای خازن های 1 پیکو به گفته مهدس حمید کردم هم ولتاژ تغییر نمیکنه
بعد رگلاتور 12 ولت دارم اما تو پایه 3 ایسی 1 ولتاژی ندارم

ممنون میشم راهنمایی کنید @};- @};-

سلام دوست عزیز
مشکل دستگاه شما رو من هم تجربه کردم به احتمال زیاد ترانزیستورها رو برعکس جا زدی

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 6:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان
آقای سنه دژ از اطلاعاتی که دارند معلوم هست که آدم با تجربه و پرباری هستن دوست دارن به روش غیر مستقیم به دیگران کمک کنن تا کسانی شایسته هستن استفاده کنن این روش ایشون هست ما هم به سلیقه ایشون احترام میگذاریم و از زحمات ایشون تشکر میکنیم دوستان لطفا به ایشون توهین نکنید به هر حال وظیفه ایشون هم نیست که حتما کمک کنن

جناب سنه دژ بزرگوار باور کنید اکثر دوستان که در این انجمن تشریف دارن نمیتونن دستگاه بسازن و از طرفی دیگه پول زیادی در این را خرج کردن و زحمت زیادی کشیدن که نتونستن حتی یه مفرغ هم پیدا کنن یه جورایی اعصابها تحت فشار هست من از شما نمیخوام که pd یا pdk خودتون رو عمومی کنید اگه امکان داره فرانکویی رو که بهینه کردین عمومی کنید واقعا خیلیا به این وسیله احتیاج دارن
با تشکر ازشما

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 6:34pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
جناب مجتبی

از شما سودی نمیرسد . شر مرسان.
قبل از صحبت های من شما که کشیده بودین کنار .
با جناب غضنفر هم صحبت بودین .
شما کلا نمیدانید وگرنه تا بحال مدار را ارتقا داده بودین .
تا بحال هم از شما چیزی دال بر صحت وجود مدار کذاییتون ندیدیم و همه چیز سخن بوده.
بنابراین من اینجا اجازه نمیدهم با روان اعضا بازی کنید و دم از خودتان بزنید .
شما هم طرز حرفتان همانند جناب ada است که
مثلا نیازی ندارید
درک دفینه
درک اپراتوری و ...
در کل شما نه تنها مداری ندارید دفینه زن باشد بلکه حتی توانایی اینو ندارید که این مدار آماده را بهینه کنید تا بدرستی کار کند .
مابقی حرف ها هم هدر دادن وقت است .
من شما را به چالش میکشم .
اگر هدفتون و تواناییتون این بود مدار را اصلاح کنید بسم الله وگرنه کلا حرفاتون همگی بیهوده است و هیچ علمی در این زمینه هم ندارید .
این که مدار کذایی پی دی کا شما نیست که نخواهید عمومی کنید یا خطری براتون داشته باشه .
در کل این چالش رو بنظر من همه قبول دارند .
اگر تونستین مدار را بهتر کنید من میام و در این جمع از شما و حرف هام عذر خواهی میکنم وگرنه تمام حرفهایم شامل است

- میدونم که قبل از شما کشیده بودم کنار . اما این فرقی نمیکنه چون اگر ایشان نبود ، مطمئنا شما و دهها نفر دیگر (لیستشونو دارم ) باعث میشدید که بکشم کنار . فقط کمی دیرتر میشد وگرنه قصد شما همون میشد
- بله بنده تابحال فیلم یا حتی عکسی از مداراتم تو سایت نزاشتم . فقط تصاویری بوده که برای راهنمایی دوستان از چگونگی سیمپیچی لوپ - حرکت یونها - تغذیه مدار - چگونگی جهات حرکتی امواج لوپ و امثالهم . که بصورت نقاشی کشیدم برای دوستان
بله ، همه ی حرفهای بنده ، فقط سخن بوده . اما اگر کسی واقعا کارش این باشه و چیزی سرش بشه ، از سخن هم میشه فهمید که یارو چیزی بلده یا الکیه
با همین سخنان بنده ، خیلی جاها باز شدن و نتیجه ی حرفهای بنده مشخص شد . اونم در خصوصی بوده متاسفانه

- بله ، پی دی کی مدار بنده نیست و بهینه ش هم نمیکنم . چون همینطوری داره کارشو میکنه
شما اینطور فکر کنید که بنده "علمشو ندارم " " هیچ مداری هم ندارم "

- میفرمائید {شما نه تنها مداری ندارید دفینه زن باشد بلکه حتی توانایی اینو ندارید که این مدار آماده را بهینه کنید تا بدرستی کار کند }
شما فکر کنید که بنده نه علم دارم و نه مدارم کار میکنه . تا بحال شما فقط " فکر کرده اید " . اما بنده دارم "میبینم" که : بیشتر از 10.000 نفر در این سایت هستند که بعضیهاشون مانند شما "استاد" هستند . تابحال کسی نتونسته PD رو راه اندازی بکنه . ناراحت نشید . در سایتهای خارجی هم همین وضعه :D

بنده احتیاجی به این ندارم که کسی به حرفام باور داشته باشه یا نداشته باشه و با این طرفندها نمیتونید بنده رو جوگیر کنید که دوباره بیام چیزی رو آموزش بدم . چون واقعا حالم از این فضا گرفته شد . بعد از این هم سعی میکنم که تو سایت فقط تماشاچی باشم . آنلاین بودنم رو هم مخفی میکنم ( کاری که هرگز نمیکردم ) که اسممو نبینید و باعث رنجش اعضا نشم

اما فقط بخاطر ایجاد شبهاتی که برای اعضا می کنید ، چند تا عکس ناقص از چند مدار میزارم که دوستان گمراه نشن .
چالشاتون هم میزارم برای خودتون . بنده از این بچه بازی ها انجام نمیدم ( جز در مواردی که قصد آموزش باشد )

لا اله الا هو

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 6:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کی گفته کسی نتونسته پی دی رو راه اندازی کنه .
حداقل که ما انجام دادیم بدون نیاز از فرمایش های شخص شما و حتی فراتر از اون با سیستم دیجیتال و میتر و سه روش سنس.
حداقل سه تا میکرو هم توش استفاده شده و همینجا هم تصویرشو میذارم.
مثل سیستم شما تخیلی نیست .
معلوم بود دنبال بهانه بودی تا به اصطلاح آموزش خودتو که معلوم نیست تا بحال چه گره هایی باز شده رو تموم کنی .
هیچ منتی هم نیست .
شما که وضعیتت معلوم بود .
نمیدانی و نخواهی دانست

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 4 بهمن1396 - 7:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 338 , 339 , 340 , 341 , 342 , 343 , 344 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure