انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 8:17pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

PAYAM20 نوشته است:
Mojtaba195 نوشته است:
اینم لینک فیلم از مدار و عملکردش البته هنوز بیرون تست نکردم .
با تزدیک کردن دست میتر منفی میشه
https://youtu.be/_LGxhnwWom8

سلام
تبریک میگم بتون
البته اینم نا گفته نمونه طرح دیجیتال رو قرار بود از طریق اقا حسین بدون هیچ گونه سود شخصی از طریق اقا حسین خدمت دوستان بدیم ! (البته به علت مشکلات که دو هفته پیش برام پیش اومد نتونستم طرح تکمیل کنم ! ) که این فیبر دست شما هست هم طراحی بنده هست ! و اقا حسین زحمتشو کشیدن ! الان چطور رسیده دست شما من نمیدونم !
ولی بازم ارزوی موفقیت دارم براتون ! :x
البته این مشکل که شما گفتین ! و سایر مشکلات که باید رسیده باشن و حل نشدن احتمالات ! بنده حل کرده بودم ! که به زودی قرار میدم !

سلام پیام جان .
فیبر بله مال شما هست ولی بنده فقط از قسمت قلب مدار که هم فرانکو دادن استفاده کردم و قسمت دیجیتالش رو کاملا تغییرات دادم و در فیلم هم قابل مشاهده است و حتی یک مدار مجزا هم در برد برد در کنارش گذاشتم و میتونستم روی هر مدار دیگه ای هم ببندم . حتی خروجی ها و ورودی ها رو هم کمی تغییر دادم و برنامه نویسی رو هم خودم انجام دادم .
هدف من از این طرح فروش یا سود جویی نیست و بیشتر برای کار شخصی خودم ساختم و الان حدود دو هفته یا بیشتر است و در حال تست هستم و مطمعنا طرح شما خیلی متفاوت از این طرح خواهد بود درش شکی نیست .
به هر حال رقابت در همه جا اگر بصورت سالم باشه باعث پیشرفت خواهد شد .
منم براتون آرزوی موفقیت دارم . و منتظر طرخ شما هستم @};-

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

جمعه 5 آبان1396 - 11:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان اصلا روی تستهای چال کردنی اعتماد نمیشه کرد.

جمعه 5 آبان1396 - 5:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس جان بالاخره مدار منم کار کرد و تونستم باهاش سنس داشته باشم.و فرضیه شما در مورد کارکرد این مدار دقیقا درسته و باز نشر امواج رادیویی باعث سنس فلز مدفون میشه.
در مورد سیم پیچ مدار هم دو دور جواب بهتری میده !، نه از لحاظ برد سنس بیشتر،حتی برد رو هم کمتر میکنه،ولی از نظر کمتر شدن خطای دستگاه بهتره.حتی سیم پیچ یک دور هم امتحان کردم و جواب میده ولی بهترین حالت رو دو دور داشت.
بازم ممنونم بابت زحمات شما @};-

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

جمعه 5 آبان1396 - 8:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
لطفا بفرمایین مشکل چی بوده و به چه صورت جواب گرفتین؟ چیزی که همین دیروز نوشتین اصلا شباهتی به مطلب الان شما نداشت!
در حال حاضر بنده فقط معتقد به دخالت امواج هستم نه اینکه بازنشر خود امواج سبب سنس دفینه بشه. تستهای زیادی هست که این موضوع رو تایید کرده. اما اگر منظور شما سنس فلز جدید از فاصله نزدیک باشه درست هست و در اثر بازنشر اتفاق میفته. عرض کردیم مدار فرانکو بعنوان یک گیرنده حساس رادیویی در حالات مختلف از پدیده های مختلفی که به امواج رادیویی مرتبط هستن تاثیر میپذیره و اعلام سنس میکنه. اما فقط یکی از این حالات خاص مربوط به سنس دفینه هست!
عرض کردیم دور سیم پیچ هر چه بیشتر باشه حساسیت گیرندگی بیشتر میشه و تعداد دور کمتر سبب کم شدن حساسیت و برد میشه. این از نظر الکترونیک و با یک نگاه ساده به نقش سیم پیچ در مدار مشخص هست. لذا نتیجه شما طبیعیه و از طرف دیگه همیشه کم شدن برد و حساسیت اینجور دستگاهها توام با کاهش خطاست! مساله اینجاست برد شعاعزنی این طرح در حالت عادی هم در حد راضی کننده ای نیست که بخوایم با کم کردنش خطا رو کاهش بدیم چون در اون صورت دیگه ممکنه همین 3-4 متر شعاعزنی رو هم نداشته باشه.

جمعه 5 آبان1396 - 11:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام خدمت استاد حمید عزیز
بیشترین برد برای فرانکو تا چند متره ایا تا 6متر میشه در سرایط دفینه ای روش حساب کرد,یا نه,من 10 ال ای دی رو ساختم صدای بیزر رو روی چندمی چراغ بزارم,وبالانس روی کدوم چراغ انجام بدم بنظر شما,وایا احتیاج به شیلد هست,شیلد کردن باعث افت برد تو مدار نمیشه,

با تشکر از شما

یکشنبه 6 آبان1396 - 12:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینم یه مدار گیرنده امواج رادیویی هست که قدرت امواج رو نشون میده،وشباهت خیلی زیادی به مدار فرانکو داره.فکر میکنم فرانکو از این جور مدارها ایده ساخت مدارشو گرفته
اگه درست دقت کنید تو این دست مدارات برای طبقه اول تقویت از ترانزیستور فرکانس بالا استفاده میکنن،حالا چرا فرانکو برای این قسمت از مدارش از همون bc183 استفاده کرده رو نمیدونم ولی خودم تست کردم جواب خوبی داد.
حالا دوستانی که امکان تست دارن بجای tr2 از ترانزیستور هایی نظیر 2n3563 یا bf199 یا ksp10 استفاده کنن ببینن نتیجه بهتری میده یا نه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 8 آبان1396 - 8:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در مورد ساخت و مونتاژ مدار دوستان خیلی حواسشون باشه خازنهای یک پیکو و ۵۶۰ پیکو ورودی یا همون c9 و خازنهای 22n و 33n باید تقریبا پنج میلیمتر از قطعات کناریشون فاصله داشته باشن و نباید بصورت خیلی فشرده طراحی و مونتاژ بشه،موقع مونتاژ هم این خازنها رو زیاد نزدیک به فیبر مدار چاپی مونتاژ نکنید و پایه‌هاشون رو حداقل پنج میلیمتر در نظر بگیرید.
همچنین جعبه دستگاه رو جوری انتخاب کنید که مدار داخل جعبه حداقل یکی دو سانت از طرفین با شیلد فاصله داشته باشه.
با آرزوی موفقیت برای دوستان

جمعه 19 آبان1396 - 7:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. دوستان با چه برنامه ای میشه pcb کمی بزرگتر کرد تا فاصله بین قطعات بیشتر بشه؟

جمعه 19 آبان1396 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
سلام. دوستان با چه برنامه ای میشه pcb کمی بزرگتر کرد تا فاصله بین قطعات بیشتر بشه؟

ی برنامه هست مخففش AI
نمیدونم دقیقا اسمش چیه مال شرکت ادوبی اما باید قسمت ایسی رو قفل کنی بهم نخوره وال سوکتت جا نمیخوره
هرچندنیازیه بزرگترکردن نیست pcb پیام بسیارعالی ومناسب هست

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

جمعه 19 آبان1396 - 11:47pm
YIM

سلام من ترانزیستور c2458bl خریدم مهندس حمید میشه توی این مدار از این بجایbc550c استفاده کرد البته میدونم جای پایه ها باید عوض بشه ولی از نظر فنی مطمن نیستم که جواب میده یا نه؟

شنبه 26 آبان1396 - 1:05am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 326 , 327 , 328 , 329 , 330 , 331 , 332 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure