انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 4:28am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 322 , 323 , 324 , 325 , 326 , 327 , 328 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون بابت توضیح ووقتی ک گذاشتید بابت راهنمایی و تشریح مواردی ک باعث مثمر ثمر شدن این مدار میشه

دوشنبه 16 مهر1396 - 1:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام به همه دوستان
من چند وقتی هست که نقطه زن فلز جو رو مونتاژ کردم...
هرجور حساب میکنم میبینم اگه من از چهار متری روی هدف رد باشم با نقطه زن هدف رو از دست دادم.
حالا میخواستم بپرسم این دستگاهیی که اینجا دارین در موردش بحث میکنید جواب میده ؟که بخوام به عنوان ردیاب ازش استفاده کنم و منطقه رو محدود کنم و بعد با نقطه زن کارکنم تو همون منطقه؟
راستش خواستم از اول تایپیک بخونم یه ده صفحه ای خوندم مغزم هنگ کرد :D
لطفا راهنمایی کنید دوستان عزیز @};-

اگه هم بنظر اساتید جواب میده این دستگاه واسه حل مشکل من فایل هایی که لازم داریم واسه ساخت این دستگاه رو اینجا بی زحمت دوباره بذارید آخه اوایل تایپیک هست یه سری فایل ولی خیلی بهم ریخته ست و معلوم نیست چی به چیه.

اگه بی ادبی کردم و با پررویی تقاضای زیادی کردم منو ببخشید @};- @};- :X

منتظر یاری گرمتون هستم دوستان عزیز و مهندسین بی ریا ^:)^ @};-

پنج شنبه 20 مهر1396 - 9:05pm
مدیر کل
مدیر کل

دو فایل ساخت رو که تا الان مورد تایید هست در پست اول تاپیک قرار دادم. فایل اول نسخه اصلی فرانکو هست که 3 ال ای دی داره و آقا پیام زحمت فیبرش رو کشیدن و دومی مربوط به نسخه اصلاح شده و دارای 10 ال ای دی هست که آقا پیام زحمت ویرایش و طراحی فیبرش رو به عهده داشتن. البته توصیه میکنم بخصوص از صفحه 200 به بعد تاپیک رو در صورت امکان مطالعه کنین وگرنه احتمالش زیاده نتونین جواب خوبی بگیرین!

پنج شنبه 20 مهر1396 - 10:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
دو فایل ساخت رو که تا الان مورد تایید هست در پست اول تاپیک قرار دادم. فایل اول نسخه اصلی فرانکو هست که 3 ال ای دی داره و آقا پیام زحمت فیبرش رو کشیدن و دومی مربوط به نسخه اصلاح شده و دارای 10 ال ای دی هست که آقا پیام زحمت ویرایش و طراحی فیبرش رو به عهده داشتن. البته توصیه میکنم بخصوص از صفحه 200 به بعد تاپیک رو در صورت امکان مطالعه کنین وگرنه احتمالش زیاده نتونین جواب خوبی بگیرین!

مرسی مهندس حمید عزیز ، مرسی از زحمتاتون واقعا @};-

جمعه 20 مهر1396 - 1:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان. وقتی داشتم سایت های خارجی رو سرچ می کردم یک سایتی توجه من رو جلب کرد. یادم هست اوایل که این پیج ایجاد شد چند تا دوستان در مورد دستگاهی با ماشین حساب روش صحبت می کردند که شبیه این دستگاه بوده و کاراییش رو بسیار تایید می کردند و ... لطف کنید به پیج زیر مراجعه کنید
https://www.wikihow.com/Build-a-Metal-Detector
از ترکیب ماشین حساب و گیرنده رادیو اومده فلزیاب ساخته. دو تا فیلم از کارکردش می ذارم.
http://s8.picofile.com/file/8308973692/ ... s.mp4.html
http://s9.picofile.com/file/8308973384/ ... O.mp4.html
ظاهر ماشین حساب فرکانس تولید می کنه. وقتی ماشین حساب به رادیو نصب میشه صدای رادیو عوض میشه، و به نوعی صدای رادیو با موج ماشین حساب هماهنگ میشه، وقتی به فلز نزدیک می کنن نوعی تداخل در امواج ماشین حساب روی رادیو ایجاد می شه، فلز خودش فرکانسی ارسال نمی کنه،وگرنه باید رادیو بدون ماشین حساب می گرفت، بلکه در امواج ماشین حساب اختلال ایجاد می کنه و صدایی که ایجاد هم میشه جالبه،کم و زیاد میشه، مثل دستگاه فرانکو که چشمک می زنه.با توجه به این نکات و این مسئله که قدرت تقویت امواج رادیویی فرانکو خیلی بیشتر از رادیو است میشه نتیجه گرفت که موقعی که ما در محیطی قرار می گیریم، حتما امواجی هست که دستگاه فرانکو هم 100 درصد اون امواج رو بسیار تقویت می کنه، مانند امواج دکل رادیویی، ما در ابتدا دستگاه رو رو آستانه می ذاریم، در این حالت دستگاه دیگه اون امواج رو نمی گیره، یعنی در حالت آستانه یعنی به نوعی حساسیت به امواج موجود از بین می بریم، ولی فلزات موجود رو همون امواج اثر می ذارن و دستگاه امواج متأثر شده از فلز رو آشکار می کنه. حالا دو تا سوال پیش میاد، اولا فلزات چطوری رو امواج تأثیر می ذارن و ثانیا چرا فلزات مدفون تأثیرگذاریشون رو امواج باید بیشتر از فلزات جدید باشه.

جمعه 21 مهر1396 - 4:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من احساس می کنم نحوه اثرگذاری هاله دور فلز روی امواج متفاوت از خود فلز است.وقتی این رادیو یه سکه کوچک رو ظاهر می کنه، پس یه دگمه فلزی روی لباس هم باید کاملا رو مدار فرانکو اثر بذاره، ولی ما میام دستگاه رو آستانه می ذارم و اثر اون رو حذف می کنیم و به نوعی حساسیتش رو به هر فلز جدیدی از بین می بریم، چون احتمالا همه فلزات جدید به یک شکل روی امواج اثر می گذارند.ان رو هم میشه تست کرد. اگه شخصی در محیطی کاملا به دور از فلز جدید باشه (تا 500 متری فلزی دوروبرش نباشه)، یعنی هیچ نوع فلز حتی کوچک مثل یه دگمه فلزی، دستگاه رو در حالت آستانه بذاره و بعد به فلزات جدید بزرگ نزدیک بشه دستگاه باید اونها رو بزنه. اگه دوستان بتونن تست کن عالی میشه.

جمعه 21 مهر1396 - 5:41pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
ساخت نوعی فلزیاب آموزشی با کمک رادیو و ماشین حساب و امثالهم جزو مباحث پیش پا افتاده و در حد کاردستی و سرگرمی در دنیای فلزیابی هست و چیز جدیدی هم نیست! در واقع شما با این روشها نوعی فلزیاب BFO میسازین که برد کمی هم داره و اصلا قابل قیاس با فلزیاب پالسی و حتی VLF نیست. در هر صورت منطق کارکرد اون در حیطه فلزیابی هست و ارتباطی با مدار فرانکو نداره. مدار فرانکو بر اساس منطق فلزیاب عمل نمیکنه. عدم سنس فلز جدید و نیاز به اثر هاله و برد شعاعزنی فراتر از فلزیاب ها و همینطور عملکرد متفاوت در شرایط محیطی مختلف همگی بر این مطلب دلالت دارن.
مطلبی که عرض شد به این معنی نیست که در هیچ شرایطی فرانکو به فلز جدید واکنش نداره! مدار فرانکو یک گیرنده رادیویی حساس هست. اگر امواج خاصی در محیط وجود داشته باشه در نزدیکی فلزات فرانکو انعکاس امواج رو دریافت میکنه که این منجر به سنس میشه. اما برد این سنس و حتی حالت سنس اون کاملا با سنس دفینه متفاوت هست! در واقع این یکی از مشکلات اساسی مدار فرانکو هست که به چند چیز مختلف واکنش نشون میده که یکی از اونها اثر دفینه هست. بهرحال از مداری که تصادفا به جواب رسیده توقع بیشتری هم نباید داشت.

شنبه 22 مهر1396 - 4:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان فیلم تست فرانکو خدمت شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 22 مهر1396 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kاوه نوشته است:
سلام دوستان فیلم تست فرانکو خدمت شما

ممنون آقا کاوه . ولی من هنوز متوجه نشدم چطور میشه که دیگ مسیه جدیدو بزنه؟ مهندس حمید میشه یه توضیحی در این مورد بفرمایید؟

یکشنبه 23 مهر1396 - 2:16pm
مدیر کل
مدیر کل

در پست قبلی عرض کردم عوامل مختلفی سبب سنس در فرانکو میشن که همه به نوعی به طیف امواج رادیویی ارتباط دارن ولی لزوما از یک جنس نیستن! بنظر من چیزی که در فیلم آقا کاوه دیده میشه انعکاس امواج رادیویی توسط فلز هست که موجب سنس میشه. اصلا تصور نمیکنم نوع موج عامل این سنس مشابه دفینه باشه. مدار فرانکو یک گیرنده رادیویی با باند نسبتا وسیع هست و نمیتونه بین امواج تفاوت قائل بشه. اما حالت سنس و روشن شدن چراغها و شعاع و قدرت سنس میتونن نشانه های خوبی جهت تشخیص منشا سنس برای اپراتور باشن.

یکشنبه 23 مهر1396 - 3:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 322 , 323 , 324 , 325 , 326 , 327 , 328 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure