انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 3:18pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 317 , 318 , 319 , 320 , 321 , 322 , 323 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست گرامی
به نظر من شما از این گفته خودتون منظور خاصی رو دنبال میکنید به عنوان مثال شما نهایتا می خواهید به این نتیجه برسید که فقط و فقط شما تونستید طرح فرانکو رو درست بسازید در شرایطی که خود فرانکو هم هنوز درست نفهمیده چی رو گرفته و چی ساخته :)) اما به هر صورت شما با استفاده از یه ای سی icl7107 و یه مدار ساده می تونید یه ولتمر بسازید و وقتی که این مدار رو به پایه 6 ای سی یک وصل کنید دقیقا به نتیجه ای که من رسیدم میرسید در ضمن اینکه من یه توضیج رو کامل نگفتم من هدفی رو در زمین دارم که محل ازمایش من شده و اونجا از دید امثال منی که جرات رفتن به اون منطقه رو پیدا میکنن ته دنیا هست موبایل کلا انتن نداره هیچ فرکانس خاصی رو نمی تونید بگیرید با رادیو انالوگ و دیجیتالی هیچ فرکانسی نداریم اما روی ردیاب من صدای ویژ ویژ میندازه و فرانکو وقتی وارد منطقه از ابتدای دره خیلی بی تعارف 2 چراغ روشن داره یعنی دقیقا 50 متری محلی که انتهای اثر گذاری میدان اونجا هست من فرانکو رو روشن میکنم خیلی عادی هست و خیلی راحت هم در استانه سنس قرار میگره وقتی این 50 متر رو به صورت پیاده طی میکنم اثر میدان به صورت 2 چراغ و بوق ممتد شروع میشه جهت حرکت من هم از جنوب غربی به شمال شرقی هست یعنی همون مسیر دره البته در جهات دیگه که قرار میگیرم وقتی از این خطی که روی اون سنس دارم به اندازه 10 درجه به هر چپ یا راست جرکت میکنم دیگه سنس ندارم و چراغ ها خاموش و بوق قطع میشه این اثرات رو من روی سه دستگاه قبلی فرانکو که اولی ففط سه چراغ داشت ترانزیستور اون هم bc237b بود و انتن همه این دستگاهها تلسکوپی و به طول یک متر هست که حتی وقتی نیم متر هم باز باشه باز همون سنس رو دارم دستگاه دومی که ساختم ترانزیستور اون bc550c بود و نمایشگر اون هم 3 چراغ و بازر و هم یه نمایشگر 10 چراغه با lm3914 بود فرانکو سوم که ساختم ترانزیستور اون bc546 و نمایشگر اون هم سه چراغ هم 10 چراغ و هم بازر بود و همه این سه دستگاه قبلی رو خودم از روی شماتیک فرانکو پی سی برد براشون زدم و کاری به مدار اقا پیام نداشتم اما در مورد این نقشه اخری که براتون فرستادم این برد رو دقیقا از روی برد اقا پیام زدم با این تفاوت که یکم بزرگتر هست یعنی پی سی بی پیام رو گذاشتم کنار دستم و از روی یه پی سی بی جدید طراحی کردم که کمی بزرگتر هست و دلیل خاصی هم برای بزرگتر کردنش دارم که بماند اما ترانزیستور مورد استفاده من باز bc237b هست در مورد بتای ترانزیستور ها هم بگم که برای
bc237b hfe=469-475
bc550c hfe=613-680
bc546c hfe=546-580
اما در مورد مدار اولی خازن ها معمولی چینی و عدسی و الکترولیت بودن
مدار دوم و سوم خازن ها مولتی لایر جنس خوب و خازن های الکترولیت هم کره ای جنس خوب هستن در مدار اولی از خازت 100 uf و در دو مدار دیگه از خازن 470 uf استفاده کردم و کلیه قطعات دقیقا طبق شماتیک فرانکو بوده
اما در مورد مدار چهارم که این مدار رو با دکل ها تست کردم خازن 13 و 12 رو مولتی لایر 330پیکو فاراد و به جای خازن 2و3و4 کلا یه خازن ام کاتی 1000 ولتی 330 پیکو فاراد قرار دادم به جای ولوم 500 کیلو ا مگا اهم و به جای سه دور سیم پیج 4 دور سیم پیچ قرار دادم اما به قطر یک ساعت و عرض یک سانت فاصله ای که سنس دکل ها شروع میشه حدود 2450 متر هست که خطای این فاصله در حد 10 متر باید باشه چون محلی هست که من اسلحم رو اونجا ازمایش میکنم و تیراندازی میکنم و 450 متر با رنج فایندر اندازه زدم از نقطه 450 متر تا دکل با ماشین 2 کیلومتر اندازه گیری کردم در مورد اینکه به دکل حساس هست هیچ شکی نیست در ضمن اینکه این مدار جدید به میدان مس و اهن و طلا هم حساس هست و بر خلاف گفته شما با سه چراغ هم حساس هست که این قضیه برای من ازار دهنده هست و میخوام اگر بشه فقط به طلا حساس باشه در ضمن مدارات من دست رو از 4 سانتی متر با چراغ و از یک متری با ولتمتر سنس میکنن یعنی وقتی به 4 سانت میرسه چراغ روشن میشه ولی از یک متری تغییر ولتاژ داریم به موبایل در حال زنگ خوردن و زنگ نخوردن هم حساس هست که در حال زنگ خوردن چراغ داریم و در حال زنگ نخوردن با ولتمتر با بی سیم واکی تاکی هم وقتی روی مد فرستنده و فراکنس های بین 4700تا 5000 قرار میدیم دستگاه از فاصله 12-20 متری با 3 چراغ و 10 چراغ و بوق و سر وصدا سنس داره حالا شما بفرمائید ببینیم چه تجربه ای از فرانکو دارید و چه چیزهایی رو تست کردید از چه فاصله ای و با چه قطعاتی

چهارشنبه 5 مهر1396 - 5:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از کل کل کردن و شروع یه بحث بی مورد و غیر مفید برای عموم اعضا اجتناب میکنم.تغییراتی که در مدار اعمال کردید برای من ثابت کننده هیچ نکته قابل اهمیتی نبود ولی برای کسانی که دوست دارن از اشل کلی مدار فرانکو خارج بشن و مدار جدیدی رو بسازن خوبه.تاکید میکنم اگر راجع به مدار فرانکو داریم صحبت میکنیم مدار فرانکو قادر نیست یه دکل و یا کابلهای دکل فشار قوی رو از دو کیلومتری آشکار کنه،حتی از زیر دکل هم آشکار نمیکنه.فقط در فاصله چند متری از کابلها آشکار میکنه.
در مورد دو خط اول پبام شما،چون بی ربط به موضوع بحث بود و اگر جوابی بدم مسلما بحثهای بی ارزش شروع میشه جواب ندادن به این دوخط رو بهتر از جواب دادن میدونم.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 5:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
جناب ایرانی عزیز حالا تو این ۵۰ متر بنظرت چی هست،چرا حفاری نکردید پس؟درضمن طوری توضیح دادید که من حین مطالعه ترسیدم از اون منطقه

چهارشنبه 5 مهر1396 - 5:49pm
YIM

erfan نوشته است:
orkobon نوشته است:
با سلام خدمت دوستان بزرگوار
امدوارم سوالم تکراری نباشه . می خوام بدونم وقتی انتن را رو به زمین با زاویه 45 درجه میگیریم چراغ اول روشن بشه ، هدف روبه رو در راستای انتن هست یا زیر دستگاه . ؟
در ضمن ترتیب روشن شدن چراغ ها در مواجهه با هدف به چه صورته . یعنی در چه صورت یک چراغ و در چه صورت 2 چراغ و در چه زمانی سه چراغ روشن میشه
و چطور میشه عمق هدف رو محاسبه کرد .؟
ممنونم

سلام.
اول اطمینان پیدا کنید که اثر میدان زمین رو نگرفته باشید.تا ازین موضوع اطمینان پیدا نکنید نمیتونید مطمین باشید که وسیله فلزی مدفون رو گرفته باشه.اگر طرح اصلی فرانکو رو ساخته باشید در بیش از 90 درصد،آشکار سازی اهداف بصورت تک چراغی هست یعنی اصلا به چراغ دوم و سوم کشیده نمیشه.اینکه شما در چه جهتی بیشترین طول سنس رو داشتید و در کجا چراغ خاموش شده میتونه محدوده هدف رو مشخص کنه و اصلا نمیشه محل دقیقی مشخص کرد.فقط اهداف سطحی هستن که با خاموش شدن چراغ میشه محدوده 1در1 متری رو برای هدف تعیین کرد.
توضیحات شما برای دریافت جواب اصلا کافی نیست.حدس میزنم اصلا اپراتوری درست و کاملی انجام ندادی.اینجوری نمیشه هیچ جوابی به سوالاتتون داد.

قبل از هر چیز از شما تشکر می کنم .بله من تازه مدار رو را ه اندازی کردم و در این مورد تازه کارم
توضیحات کاملتری رو عرض می کنم شما نظرتون رو بفرمائید .
کاوش من داخل یه باغ 3000 متری بود که از وسط باغ رو به سمت شمال دستگاه رو طبق راهنمایی در حالت استانه تنظیم کردم باغ دارای شیب حدودا 20 درجه ای به سمت شمال بود(من بالا تر از هدف بودم ) دستگاه فقط در یک نقطه از باغ که سنگ های بزرگی تو اون قسمت بود چراغ اول حدود 5 ال 6 بار به صورت پیوسته و خیلی سریع که کلاً 1 یا 2 ثانیه طول کشید روشن و خاموش شد بعد این حالت کلا خاموش شد . وقتی در همان خالت که ایستاده بودم دستگاه را به سمت چپ بردم دو باره روی هدف بردم دستگاه هیچ صدایی یا چراغی روشن نشد . پس از هدف 3 متر دور شدم و دوباره برگشتم اینبار علاوه بر چراغ اوا چراغ دوم نیز روشن شد و مثل دفعه اول پس از 5 الی 6 بار روشن و خاموش شدن هر دو چراغ خاموش شدند(البته به همراه روشن و خامش شدن صدای بوق هم پخش میشد . مثل چراغ حالت قطع و وصل ) . این کار را چند بار انجام دادم نتایج به همین شکل و فقط در همان محل اتفاق افتاد . امکان اینکه از سمت جنوب به سمت شمال حرکت کنم وجود نداشت به خاطر خار و خاشاک .
امیدوارم توضیحاتم کافی بوده باشه
حلا می خوام بدون اگه هدف واقعی باشه با این توضیحات جلوتره یا همان جاست
درضمن نحوه اپراتوری دقیق رو پس از قراردادن دستگاه در حالت استانه رو پس از اینکه به یه جایی دستگاه واکنش نشون داد برای اطمینان بیشتر چگونه عمل کنیم
این رو هم اضافه کنم که منطقه کوهستانی نیست و من همیشه دستگاه رو در حالت 45 درجه نسبت به سطح صاف میگیرم و سنگ هم نصفش برونه بقیش زیر زمینه به قسمت بیرونی سنگ که واکنش نمیده . پس به سنگ واکنش نشون نمیده.
ممنونم

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

آخرین بار توسط orkobon در چهارشنبه 5 مهر1396 - 8:25pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 7:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام مدار فرانکو بعضی سنگ هارو سنس میکنه این مورد تو کوه خیلی پیش میاد

چهارشنبه 5 مهر1396 - 8:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

bazargardan نوشته است:
سلام
جناب ایرانی عزیز حالا تو این ۵۰ متر بنظرت چی هست،چرا حفاری نکردید پس؟درضمن طوری توضیح دادید که من حین مطالعه ترسیدم از اون منطقه

درود گرامی
یه نکته رو اشتباه متوجه شدی من عرض کردم از 50 متری دره شروع به پیاده روی میکنم و ابتدای پیاده روی دستگاهم رو روشن میکنم و روی استانه قرار میدم که در این 50 متر هیچ سنسی ندارم بعد از طی شدن این 50 متر سنس شروع میشه کل محدوده الوده به این میدان تقریبا 1 کیلومتر در 300 متر و به صورت یه دره هست که دو طرف اون کوههای بلند هست از لحاظ امنیت این منطقه به هیچ عنوان امنیت نداره و هر چند وقت یه درگیری اونجا صورت میگیره قدمت کوههای منطقه به دوران ژوراسیک میرسه و از نظر تاریخی تا دوره بیش از 6 هزار سال اثبات شده که اگر دقیقا بگم کدام دوره خیلی ها متوجه میشن منطقه کجاست و تا جایی که من میدونم در دوران مختلف این منطقه و دره محل زندگی اشرار و دزدان و ایاران و یاغی ها بوده از عجایب این دره وجود چندین غاره که هیچ کدومشون رو نمیشه در یکروز کامل گشت به هر صورت من خودم مشکوک به دکل فشار قوی و امواج دکل ها بودم چون تنها مراکزی که ممکنه فرکانس قوی در اون منطقه داشته باشه یکی دکل های قشار قوی برق هست که با توجه به اینکه فاصله اونها تا شمال دره 5 کیلومتر هست بحث اثر گذاری اونا منتفی هست و نزدیک ترین مرکز بعدی یه کارخانه سیمان هست که اون 19 کیلومتری شرق اینجاست که اصلا حتی فکر کردن بهش خنده داره و سر جریان این دکل ها من خواستم ببینم که ایا وافعا دکل روی فرانکو اثر داره که دیدم اره و اثر و محدودش رو هم دیدم اما بحث منطقه به احتمال خیلی قوی یا داخل عازها یا جاهای دیگه دره باید انبارهایی باشه که می تونه حتی اجسام اهنی داخلشون باشه اما چرا تا امروز نتونستیم پیداش کنیم واقعا از کم سوادی ماها در این رابطه هست

چهارشنبه 5 مهر1396 - 9:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

میلاد33 نوشته است:

درود گرامی
چه جور سنگ هایی رو به عیر از سنگ اهن و سنگ های سیلیسی چه نوع سنگی رو باهاش زدی و ایا با فرانکو تا حالا شهاب سنگ پیدا کردی یا خیر

چهارشنبه 5 مهر1396 - 10:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خلاصه برا منکه جالب بوده،ایشالله یه غار پلمپ باز کنی

چهارشنبه 5 مهر1396 - 10:19pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
با سلام

دوستانی که مدار رو ساختن میشه بصورت قطعی انتظار سه متر عمق رو سر هدف داشت؟

با تشکر

چهارشنبه 5 مهر1396 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
k.irani70 نوشته است:
میلاد33 نوشته است:

درود گرامی
چه جور سنگ هایی رو به عیر از سنگ اهن و سنگ های سیلیسی چه نوع سنگی رو باهاش زدی و ایا با فرانکو تا حالا شهاب سنگ پیدا کردی یا خیر

فارغ از نوع سنگ مدار به همه سنگهایی که در تیر راس یک فرستنده یا دکل فشار قوی باشن جواب میده این نکته رو دوستان در کوه های اطراف شهر میتونن تست کنن در واقع سنگها به نوعی نقش دفینه و بازتاب دهنده امواج رو بازی میکنن

چهارشنبه 5 مهر1396 - 11:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 317 , 318 , 319 , 320 , 321 , 322 , 323 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Jamalsixty و 63 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure