انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 5:13am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 316 , 317 , 318 , 319 , 320 , 321 , 322 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 نوشته است:
alidadashi نوشته است:
سلام دوستان ببخشید میدونم سوال تکراریه ولی چکنم من از مدار پیام عزیز که ۳ تا ال ای دی داره استفاده کردم و ولوم ۱۰ دور میخام نصب کنم میشه با رسم شکل راهنمایی کنید چجوری میتونم وصلش کنم ممنون

درود گرامی
در مورد ولوم های مولتی ترن یا 10 دور پایه وسط پایه بیرونی که به میله ولوم نزدیک هست میشه و پایه وسطی پایه 3 و پایه اخری پایه یک هست من داخل عکس ها یه ولوم معمولی رو با مولتی ترن مقایسه کردم که کاملا مشخصه

دوست من درموردولوم ابی یا همون ده دور پایه هارو اشباه شماره گذاری کردید..لطفا اصلاحش کنید
پایه ی وسط میشه شماره ۱پایه ی بالایی شماره ۳و پایه ای ک در پایین قرار داره میشه شماره ۲

چهارشنبه 4 مهر1396 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

من الان از کاووش اومدم

و به یه نظریه رسیدم

ایشالله درست باشه

و مورد استفادتون قرار بگیره

وقتی میرید یه منطقه ای
قبل از هرکاری سیستمو روشن کنید و در استانه سنس قرار دهید بعد انتن رو رو به اسمون با زاویه ۴۵ درجه بگیرید و دور خودتون بچرخید هر کجا اسمونو سنس داشتید دقیقا مسیر حرکت و کاووش شما خواهد بود و تو مسیری که اسمونو سنس ندارید در نتیجه سیستم هم چیزی سنس نخواهد کرد

چهارشنبه 5 مهر1396 - 12:30pm
YIM

با سلام خدمت دوستان بزرگوار
امدوارم سوالم تکراری نباشه . می خوام بدونم وقتی انتن را رو به زمین با زاویه 45 درجه میگیریم چراغ اول روشن بشه ، هدف روبه رو در راستای انتن هست یا زیر دستگاه . ؟
در ضمن ترتیب روشن شدن چراغ ها در مواجهه با هدف به چه صورته . یعنی در چه صورت یک چراغ و در چه صورت 2 چراغ و در چه زمانی سه چراغ روشن میشه
و چطور میشه عمق هدف رو محاسبه کرد .؟
ممنونم

قبل از اینکه نا امید بشی یک بار دیگه امتحان کن .

چهارشنبه 5 مهر1396 - 1:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

k.irani70 نوشته است:
alidadashi نوشته است:
سلام دوستان ببخشید میدونم سوال تکراریه ولی چکنم من از مدار پیام عزیز که ۳ تا ال ای دی داره استفاده کردم و ولوم ۱۰ دور میخام نصب کنم میشه با رسم شکل راهنمایی کنید چجوری میتونم وصلش کنم ممنون

درود گرامی
در مورد ولوم های مولتی ترن یا 10 دور پایه وسط پایه بیرونی که به ته ولوم نزدیک هست میشه و پایه وسطی پایه 3 و پایه اخری پایه یک هست من داخل عکس ها یه ولوم معمولی رو با مولتی ترن مقایسه کردم که کاملا مشخصه

دوستان عکس دومی رو اشتباه شماره گذاری کرده بودم که درست اون رو باز ارسال کردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 2:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گل
ایا تا امروز اثر دکل های فشار قوی رو به صورت تحقیقاتی روی فرانکو بررسی کردین یا نه من امروز جایی بودم که دکل های فشار قوی بود و شانسی دستگاه داخل ماشین بود وقتی تست کردم با دیدن فاصله 2 کیلومتری که جتی باز بیشتر از اون هم کمی رفت و دستگاه هنوز میدان دکل ها رو نمایش میداد خیلی متعجب شدم با این حساب می تونه حیلی جاها اثر گذار باشه هر چند من با استفاده از ولتمتری که روی دستگاه نصب کردم حدود ولتاژِی رو یادداشت کردم اما احساس میکنم که کافی نباشه و باید بیشتر روش کار بشه

چهارشنبه 5 مهر1396 - 2:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

orkobon نوشته است:
با سلام خدمت دوستان بزرگوار
امدوارم سوالم تکراری نباشه . می خوام بدونم وقتی انتن را رو به زمین با زاویه 45 درجه میگیریم چراغ اول روشن بشه ، هدف روبه رو در راستای انتن هست یا زیر دستگاه . ؟
در ضمن ترتیب روشن شدن چراغ ها در مواجهه با هدف به چه صورته . یعنی در چه صورت یک چراغ و در چه صورت 2 چراغ و در چه زمانی سه چراغ روشن میشه
و چطور میشه عمق هدف رو محاسبه کرد .؟
ممنونم

سلام.
اول اطمینان پیدا کنید که اثر میدان زمین رو نگرفته باشید.تا ازین موضوع اطمینان پیدا نکنید نمیتونید مطمین باشید که وسیله فلزی مدفون رو گرفته باشه.اگر طرح اصلی فرانکو رو ساخته باشید در بیش از 90 درصد،آشکار سازی اهداف بصورت تک چراغی هست یعنی اصلا به چراغ دوم و سوم کشیده نمیشه.اینکه شما در چه جهتی بیشترین طول سنس رو داشتید و در کجا چراغ خاموش شده میتونه محدوده هدف رو مشخص کنه و اصلا نمیشه محل دقیقی مشخص کرد.فقط اهداف سطحی هستن که با خاموش شدن چراغ میشه محدوده 1در1 متری رو برای هدف تعیین کرد.
توضیحات شما برای دریافت جواب اصلا کافی نیست.حدس میزنم اصلا اپراتوری درست و کاملی انجام ندادی.اینجوری نمیشه هیچ جوابی به سوالاتتون داد.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 2:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 نوشته است:
ایا تا امروز اثر دکل های فشار قوی رو به صورت تحقیقاتی روی فرانکو بررسی کردین یا نه من امروز جایی بودم که دکل های فشار قوی بود و شانسی دستگاه داخل ماشین بود وقتی تست کردم با دیدن فاصله 2 کیلومتری که جتی باز بیشتر از اون هم کمی رفت و دستگاه هنوز میدان دکل ها رو نمایش میداد خیلی متعجب شدم با این حساب می تونه حیلی جاها اثر گذار باشه هر چند من با استفاده از ولتمتری که روی دستگاه نصب کردم حدود ولتاژِی رو یادداشت کردم اما احساس میکنم که کافی نباشه و باید بیشتر روش کار بشه

اصلا این امکان وجود نداره که فرانکو دکل فشار قوی رو از 2کیلومتری آشکار کنه.زیر دکل هم بایستید و آنتن رو بسمت کابلهای دکل بگیرید بازم آشکار نمیکنه.فقط باید در فاصله چند متری کابلها قرار بگیرید تا آشکار کنه،که البته خطرناکه ولی میشه تست کرد.اون چیزی که فرانکو شما آشکار کرده دکل یا کابل دکل نبوده.
در کل اهداف فلزی مدفون اگر در محدوده حتی چند صدمتری دکل ها یا کابلهای عبوری این دکلها باشن خیلی بهتر توسط فرانکو آشکار میشن و اون پدیده ناشناخته هم خیلی قویتر در اطراف فلزات مدفون تشکیل میشه.در عین حال اثرات قطب نمایی هم در مجاورت و اطراف حتی 200 متری این دکلها و کابلها قویتر و با طول بیشتری آشکار میشن.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 2:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
k.irani70 نوشته است:

اصلا این امکان وجود نداره که فرانکو دکل فشار قوی رو از 2کیلومتری آشکار کنه.زیر دکل هم بایستید و آنتن رو بسمت کابلهای دکل بگیرید بازم آشکار نمیکنه.فقط باید در فاصله چند متری کابلها قرار بگیرید تا آشکار کنه،که البته خطرناکه ولی میشه تست کرد.اون چیزی که فرانکو شما آشکار کرده دکل یا کابل دکل نبوده.
در کل اهداف فلزی مدفون اگر در محدوده حتی چند صدمتری دکل ها یا کابلهای عبوری این دکلها باشن خیلی بهتر توسط فرانکو آشکار میشن و اون پدیده ناشناخته هم خیلی قویتر در اطراف فلزات مدفون تشکیل میشه.در عین حال اثرات قطب نمایی هم در مجاورت و اطراف حتی 200 متری این دکلها و کابلها قویتر و با طول بیشتری آشکار میشن.

دوست گرامی من ، شما داری اشتباه میکنی چون من این رو تست کردم و جواب گرفتم وقتی شما در محدود نزدیک دکل ها هستید ولتاژ پایه 6 ای سی یک فرانکو که به پتانسیوم متر یک مگا اهم وصل کردیم شروع به تغییر میکنه و تا جایی که من مشاهده کردم این تغییر ولتاژ کاملا محسوس و قابل نمایش توسط ولتمتر هست
اینم مدار اصلی من بدون نمایشگر ها که دقیقا همون فیبر اقا پیام هست و جهت اطلاع مدار چهارم فرانکو هست که من ساختم ترانزیستور ها هم bc237b هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 3:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرانکو دکل و کابلها رو آشکار نمیکنه.
اینکه بصورت دیدن تغییرات ولتازی آشکار سازی کنید دیگه نمیشه گفت فرانکو ساختید.فرانکو دکل و کابلها رو آشکار نمیکنه مگر در فواصل مناسب قرار بگیرید.آشکار سازی تغییرات ولتازی در فرانکو با مقاومتها محدود میشه و با ال ای دی آشکار میشه ،هر چیزی غیر از این نوع آشکار سازی،چیزی غیر از مدار فرانکو هست و نتایج هم متفاوته.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 3:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منظورم اینه اگر شما آشکار سازی در فرانکو رو در مکان دیگری در مدار بغیر از ال ای دی ها دنبال میکنید،مسلما نتایج جستجوهای شما خیلی متفاوت خواهد بود.با این حساب خیلی از اجسام و موانع غیر فلزی در محیط کاوش هم تغییرات ولتازی در مدار رو ایجاد میکنن که باعث روشن شدن ال ای دی نمیشن ولی در نقاط دیگری از مدار باعث تغییرات ولتازی میشن.اگر محل آشکار سازی در مدار فرانکو رو،جایی غیر از ال ای دی ها میدونید کار واقعا براتون سخت میشه و خیلی گمراه کننده میشه.

چهارشنبه 5 مهر1396 - 4:32pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 316 , 317 , 318 , 319 , 320 , 321 , 322 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 63 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure