انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 2:14pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 313 , 314 , 315 , 316 , 317 , 318 , 319 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bazargardan نوشته است:
ممنون عرفان عزیز و حمیدجان
پس عرفان جان میشه از این روش خاموشی چراغ اول تو مرکز حفاری برا تایید درستی نقطه روش حساب کردش،اگه اره،پس خیلی تجربه ارزشمندی دراختیارمون گذاشتی من بنوبه خودم بینهایت ازت ممنونم لطف بزرگی در حقمون کردی،البته این وسط تلاش سایر دوستان و علی الخصوص حمیدجان رو هم نباید فراموش کرد.

خواهشمیکنم.
بله اطمینان میدم به شما که در هر شرایطی باشید اگر در حد نیم متر یا همین حدود بالای دفینه باشید یا اینکه دفینه با این فاصله در جلو یا عقب یا زیر یا پهلوی چال یا..... بهر حال در هر جهتی در مجاورت چال باشه،در صورتیکه حالت آستانه خاموش برای ال ای دی دوم ایجاد کنید و فرانکو شما حساسیت مناسب رو هم دارا باشه و بسیار به آرومی فرانکو رو در چاله بگردونی برای مدت زمانی به اندازه 1 یا 2 دهم ثانیه ال ای دی اول خاموش میشه و این بارها تکرار میشه.درسته که این زمان خاموشی زمان بسیار کمیه ولی کاملا کافیه برای اینکه شک شما رو برطرف کنه.دقت کنید که خاموش شدن و سپس روشن شدن ملاک هست،نه خاموش شدن و روشن نشدن.این حالت در هیییییییییییییییچ شرایطی پیش نمیاد مگر فلز مدفونی با قدمت بسیاری دفن شده باشه ویا اینکه استثنا یا تبصره ای بخواد وجود داشته باشه.
شما میتونید تا حد بسیاری قبل از شروع به حفاری هم به درصد بالایی از خاطرجمعی از وجود دفینه برسید.ولی مستلزم اینه فرانکو رو درست و دقیق بسازید و حساسیت کافی داشته باشه و البته نکاتی دیگه هم رعایت شده باشه.این نکات دیگه ای که میگم چون عقیده شخصی خودمه و نمیتونم دلیلی برای اثباتش بیارم ذکر نمیکنم.مثلا اینکه من خیییییلی با استفاده از ولوم مخالفم.ولوم هم معمولا کیفیت مناسبی نداره و هم رنج اهم منظم و ثابتی در شرایط مختلف فراهم نمیکنه.من خودم همین مولتی ترن ها رو روی باکس تعبیه کردم.هم 30 دور هست و گستره رنج اهم بیشتری برای تنظیم دقیقتر آستانه فراهم میکنه و هم همیشه مقدار عددیش ثابت و پایداره و دچار تغییر خودبخودی نمیشه.چون نمیتونم این عقیده هام رو بصورت توضیح علمی ثابت کنم از گفتنش خودداری میکنم ولی چون بصورت تجربی نتیجه مثبتی ازین نکات دیدم خودم اعمالشون میکنم.

شنبه 25 شهریور1396 - 9:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شاید این ذهنیت برا ی دوستان پیش بیاد که 1 یا 2 دهم ثانیه توقف در روشنای ال ای دی اول که اصلا با چشم قابل رویت نیست پس چطور من این حرفو میزنم.منظور من یک توقف و خاموشی بسیاااار سریع هست که اگر چشمتون رو بدوزید به روشنایی ال ای دی و دفینه ای وجود داشته باشه حتما متوجه این وقفه و خاموشی میشید.چون مدت این وقفه خیلی کوتاهه بنظرم اومد در حد 1 یا 2 دهم ثانیه باشه حالا شاید بیشتر از این زمان باشه.زمانی که منتظر دیدن این وقفه هستید از روشنایی ال ای دی چشم برندارید این اتفاق چندین بار رخ میده به صورتی که شک شما رو ازینکه شاید توهم بوده یا اشتباها بنظرتون اومده که ال ای دی خاموش شده برطرف میکنه.

شنبه 25 شهریور1396 - 11:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
در داخل حیاط خونه یک جایی روبا تک چراغ سنس داشتم که با فلزیاب چک کردم دیدم بله اونجا فلز هست احتمالا یک تکه آهن چیزی باید باشه چون موزاییک هست نمیتونم بکنم

در بالای یه کوه هم یه جایی رو سنس داشتم که که با فلزیاب چک کردم دیدم که یه چیزی اونجا هست وقتی حدود سی سانت کندم یه قوطی کنسرو زنگ زده پیدا کردم اینجا رو هم با تک چراغ سنس داشتم

در کنار یک چشمه با سه چراغ روشن سنس داشتم چون نزدیک روستا هست نتونستم اونجا رو حفاری کنم یا با فلزیاب تست کنم

در منطقه ما یک کوه بلند هست که در اینجا از میانه کوه تا بالای کوه با سه چراغ روشن سنس دارم جایی که سنس میشه به عرض یک متر هست تقریبا به طول 50 متر حالا نمیدونم این دستگاه قابلیت سنس حفره رو داره یانه اگه قابلیت سنس حفره رو نداشته باشه حتما یک رگه فلزی رو سنس کرده

زیر سیم های فشار قوی که وز وز میکنن هم امتحان کردم سنس نداشتم البته اونجا سنس آسمون هم ندارم
کلا جاهایی که سنس آسمون ندارم هیچ سنس نداشتم

ولتاژ دستگاه من 4 ولت هست بتای ترانزیستورها هم حدود 420 هست اگه 600 یا بیشتر باشه باید بهتر جواب بده
نکته ای که آقا عرفان فرمودن در مورد خاموش شدن روی هدف یادم هست وقتی از روی اون قوطی کنسرو زنگ
زده در داخل زمین رد میشدم یه لحظه ال ای دی خاموش روشن شد دیدم

خیلی دوست داشتم که تست های زیادی بگیرم اما فعلا امکانش رو ندارم

شنبه 25 شهریور1396 - 4:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: IRANN
سلام دوستان ایا مدار جواب میده میشه روش حساب کرد بد کسی هست برام بساز لطفا پیام بدید

شنبه 25 شهریور1396 - 11:34pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

M22SH4451 نوشته است:
سلام دوستان ایا مدار جواب میده میشه روش حساب کرد بد کسی هست برام بساز لطفا پیام بدید

بله این مدار کار میکنه ولی به اون شکلی که تصور میشه شعاع زن نیست.ساختنش اگر چه ساده ولی پیچیدگیهایی داره و حوصله میخواد برای ساخت.توصیه من اینه خودتون دست بکار بشید و بسازید.در واقع شعاع زنیش در مورد اهدافی که در عمق بالایی هستن مثلا 2 یا 3 متر در حد سه چهار متر بیشتر نیست.مخصوصا برای اهدافی که در عمق بالاتری هستن این شعاع کاهش پیدا میکنه و به نیم متر وحتی کمتر میرسه.در واقع نمیشه به فرانکو ردیاب گفت مگر هدفی با حجم مناسبی در سطح باشه که بتونه از فاصله ای حدود 10 متر آشکارش کنه.
اما ویزگی بسیار خوبی که داره اینه که شما میتونید با یکسری تغییرات و محدود کردن حساسیت فرانکو ازین وسیله به عنوان نوعی تفکیک کننده کاملا قابل اعتماد برای نقطه زنها استفاده کنید.به اینصورت که میتونید تا این حد اطمینان پیدا کنید که فلز مدفون یکی از فلزات با ارزش طلا یا نقره یا مس یا الومینیوم هست.
این عقیده من بود طبق تجربه هام و تست هاییی که کردم با فرانکو خودم و کاملا اطمینان دارم بهش.ولی مسلما شاید تجربه دیگران متفاوت باشه.خیلی توصیه دارم به رعایت نکاتی که طراح بهش تاکید داره و محدود کردن حساسیت در حد مناسب.استفاده از قطعات با کیفیت و رعایت توصیه های حمید عزیز در استفاده از خارنها و مولتی ترن 1 مگا یا بیشتر بجای 500 کیلو.و استفاده از مولتی ترن بجای ولوم.رعایت یک فاصله در نصب قطعات و عدم فشردگی و نزدیک بودن قطعات.استفاده از ال ای دی هایی که با ولتاز 1.8 روشن میشن نه بیشتر.و رعایت یک اپراتوری درست و کامل.شیلد پوشیده و یکپارچه و نکات دیگه که هر کدوم تو عملکرد بهتر این وسیله تاثیر داره.

یکشنبه 26 شهریور1396 - 11:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: IRANN
سلام به همه لطفا راهنمایی کنید متوجه نشدم چی میزنه وکارش چیه ایامیشه روش حساب کرد تفکیک داره عمق نهایی چنده فیلم ازش هست دوستان ساخته باشن در ذمن یک نفرمیخوام برام بسازه البته فیلم تست توتلگرام برام بزارید مرسی تشکر @};-

یکشنبه 26 شهریور1396 - 10:13pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

M22SH4451 نوشته است:
سلام به همه لطفا راهنمایی کنید متوجه نشدم چی میزنه وکارش چیه ایامیشه روش حساب کرد تفکیک داره عمق نهایی چنده فیلم ازش هست دوستان ساخته باشن در ذمن یک نفرمیخوام برام بسازه البته فیلم تست توتلگرام برام بزارید مرسی تشکر @};-

دوست عزیز بعید میدونم مناسب کار شما باشه.موفقیت با این وسیله مستلزم رعایت نکات گوناگونی هم در ساخت و هم در اپراتوری هست.به تجربه و تستهای متعدد و واقعی احتیاج داره.شعاع کمی میزنه و اصول کارش فلزیابی نیست بلکه بدنبال اثر یا پدیده ای میگرده که یک فلز بواسطه بیحرکت موندن در مدت زمان زیادی در خاک ایجاد میکنه.ازونجایی که این اثر مشابهت زیادی با امواج منتشره در فضا داره بنابرین این وسیله خطاهایی هم داره.اگر بدنبال وسیله ای هستی که در کوتاهترین زمان خیلی شسته و رفته و تر و تمیز جواب واضحی بهت بده و تکلیفتو روشن کنه،این وسیله مناسبی برای شما نیست.موفقیت با این وسیله مستلزم خیلی شرایط هست که رسیدن به این شرایط زمان قابل توجهی رو هم میطلبه.فکر نمیکنم مناسب شما باشه دوست من.

یکشنبه 26 شهریور1396 - 11:02pm

سلام مهندس حمید عزیز توی شماتیک که با ال سی دی هستش منظور از sv1 دقیقا چیه آیا از این میشه برای فرانکو بهره گرفت؟
هر کاری کردم شماتیک رو نتونستم اپلود کنم یعنی نشد که بشه ...فایل هگزش هم بچه ها گذاشتن ...

دوشنبه 27 شهریور1396 - 11:33pm
مدیر کل
مدیر کل

شماتیک و فایل مربوطه رو در انجمن بذارین تا بشه نظر داد. اینجوری نمیشه شما طرحی رو جای دیگه ببینین و سوالی براتون پیش بیاد که ترجیح بدین از بنده بپرسین ولی مدار مربوطه اصلا اینجا مطرح نشده و من ندیدم!!! بارها عرض کردم اولویت فعالیت رو روی اینجا بذارین نه گروههای تلگرامی که بیشتر مطالب مطرح شده درش فاقد اعتبار هست و اونایی هم که درسته قاطی باقی صحبتهای بی ارزش گم میشه!

سه شنبه 27 شهریور1396 - 2:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان و اساتید من مدار فرانکو رو مونتاژ کردم و از ترانزیستورmpsa18 با بتای 750 استفاده کردم و سلف رو هم سه دور سیم یک پیچیدم با انتن یک متری که وقتی موبایل رو نزدیک میکنم به مدار سه تا ال ای دی شروع میکنن به فاصله خیلی کم چشمک زدن و اگر از ده متری هم چراغی روشن بشه ال ای دی اول روشن میشه و بارز تک بوق میزنه ایا این مدار عملکردش مشکل داره در ضمن وقتی مدارو در حالت استانه قرار میدم که فقط یک چراغ روشن باشه انتن رو گه لمش میکنم ال ای دی خامش میشه لطفا اگه مدار مشکلی داره یا احتیاج به تغییر راهنمایی کنید سپاسگذار شما هستم.

سه شنبه 28 شهریور1396 - 3:54am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 313 , 314 , 315 , 316 , 317 , 318 , 319 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure