انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 4:13pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 , 317 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

آخرین فیبر آقا پیام که دارای 3 ال ای دی هست در صفحه 239 قرار داره. در مورد مدل 10 ال ای دی هم باید آقا پیام زحمت بکشن در انجمن قرار بدن چون فکر نمیکنم قبلا این کار رو کرده باشن.

شنبه 18 شهریور1396 - 11:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مگه این برد پیام نیست؟
پیوست:
Untitled.jpg

این من از سایت اونور برداشتم اونوریا هم دارند رو این برد کار میکنند
ماشاله اقا پیام

۱فایلی هم بود قسمت دیسپلی با میکرومگا۳۲۸
بود اونم بزارم ۱نگاه بهش بندازین
پیوست:
franco dijitali Display and hex file.rar

فک نمیکنم اونی باشه که میگن فانتوم
فایل وهگز اونم ۱جادیدم اگه بتونم دانلود کنم میزارم اساتید بررسی کنند

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

یکشنبه 19 شهریور1396 - 10:42am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

شکارچی نوشته است:
مگه این برد پیام نیست؟
پیوست:
Untitled.jpg

این من از سایت اونور برداشتم اونوریا هم دارند رو این برد کار میکنند
ماشاله اقا پیام

۱فایلی هم بود قسمت دیسپلی با میکرومگا۳۲۸
بود اونم بزارم ۱نگاه بهش بندازین
پیوست:
franco dijitali Display and hex file.rar

فک نمیکنم اونی باشه که میگن فانتوم
فایل وهگز اونم ۱جادیدم اگه بتونم دانلود کنم میزارم اساتید بررسی کنند

دوستان سلام تا حالا کسی تونسته نتیجه مطلوبی از بگیره .؟ آیا خطای زیادی داره ؟ممنون از لطف همگی

یکشنبه 19 شهریور1396 - 4:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گل
ایا تا حالا برای افزایش برد دستگاه فرانکو کسی کاری انجام داده ؟ در خصوص تفکیک چی ایا روی تفکیک با این سیستم کسی کاری انجام داده

دوشنبه 20 شهریور1396 - 11:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خذمت دوستان و اساتید گل
واقعا جای تاسف داره که هر وقت تو این سایت بحث جدی میشه همه سکوت میکنند البته حدث میزنم که دلیلش چی باشه یه عده که سواد کافی برای پاسخ گویی رو ندارن یه عده هم چون فروشنده دستگاهای کپی برداری شده با انواع و اقسام اسامی عجق وجق و گیج کننده هستند و در بی سوادی با گروه اول نقاط مشترک زیادی دارند و بدتر اینکه احساس میکنن که خیلی اطلاعات بالایی دارند و نباید این اطلاعات کلیدی و مقید رو در اختیار سایرین قرار بدن درست مثل اطلاعات سری تهیه و پخت سوپ تره فرنگی با گوشت سینه مرغابی خخخخ
خدمت دوستان و اساتید گلی که مثل من به بحث علمی ماجرا علاقه دارند عرض کنم که اینجور که از مطالعه پست های نوشته شده علی الخصوص پست های مهندس حمید و مطالعه مدار متوجه شدم این مدار در حقیقت یه گیرنده رادیویی هست که در یک بازه فرکانسی وسیع عمل سنس رو انجام میده اما سئوالات من
1- این سنسی که انجام میگیره مربوط به بازتابش فرکانس رادیویی هست که به فلز مورد نظر ما برخورد کرده و بعد فلز ما اون رو بازتابش کرده ایا این گزینه درسته یا نه ؟
2- در جاهایی که فرکانس های رادیویی خیلی ضعیف هستند دستگاه ما هم قادر به پیدا کردن هیچ فلزی نیست ایا درسته ؟
3- کمترین و بیشترین مقدار فرکانسی که توسط دستگاه فرانکو دریافت میشه چقدر هست ؟
4- اگر شما قصد تقویت مدار رو داشته باشید چه کارهایی انجام میدهید؟
باسپاس

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 12:36pm
مدیر کل
مدیر کل

بنده به نوبه خودم پاسخ این سوالات شما رو میدم و امیدوارم سایر دوستان با تجربه یا صاحبنظر هم اگر نظر دیگری دارن بیان کنن.
1- دخالت امواج رادیویی در کارکرد این دستگاه اثبات شدست چنانکه تقریبا همه دوستان اذعان داشتن در جاهایی که دستگاه به سمت زمین یا آسمان سنس نداره نمیشه جوابی گرفت! با این وجود نمیشه گفت الزاما خود امواج رادیویی موجب سنس هست. ممکنه امواج به نوعی سبب تحریک فلز و انتشار موج یا پالس دیگری بشه که البته به طیف امواج رادیویی اولیه هم بستگی داره. توجه به این نکته لازمه که این دستگاه در شرایط عادی و از فاصله بیشتر از 1 متر فلز جدید رو سنس نمیکنه مگر در اثر بازتاب شدید موج رادیویی خاص که حالت اصلی عملکرد این مدار نیست. بنابراین میشه نتیجه گرفت مدار واقعا به اصطلاح یون یاب هست اما امواج رادیویی بصورت جداگانه هم میتونن سبب سنس و به نوعی خطا بشن که بلحاظ ماهیت عملکرد این نوع مدار قابل رفع نیست و شاید فقط با شیلد مناسب میشه بخش داخلی مدار رو نسبت به امواج مزاحم محافظت کرد.
2- همونطور که عرض کردم تقریبا همه دوستان اینطور گزارش کردن و متاسفانه این یکی از نقاط ضعف این تیپ مدارات هست که ظاهرا در مورد برخی یونیاب ها یا پی دی های دیگه هم صدق میکنه.
3- طیف فرکانس رادیویی با شکل موج سینوسی که از طریق آنتن قابل دریافت و تقویت هست تقریبا بین 2 تا 10 مگاهرتز هست. با این حال اگر فرکانس کمی پایین تر یا کمی بالا تر از این باشه ولی قدرت زیادی داشته باشه باز هم تاثیرگذاره. اما با توجه به شکل خاص قرارگیری سیم پیچ در ورودی آنتن بصورت نوعی فیلتر بالا گذر ؛ عملا این مدار به پالسهای لحظه ای هم بسیار حساس هست و این دیگه به موضوع فرکانس ربطی نداره! ما وقتی از بازه یا پاسخ فرکانسی صحبت میکنیم منظورمون موج سینوسی هست درحالیکه پالس سوزنی حتی با فرکانس پایین بدلیل داشتن هارمونیک های فرکانس بالا وضعیت متفاوتی داره. لذا این مدار به قطع و وصل کلید برق یا جرقه باطری و امثالهم هم واکنش قابل ملاحظه ای داره و احتمالش هست فلز قدیمی تحت تاثیر امواج رادیویی یا حتی امواج برق شهری تولید پالس های کوچکی بکنه که این مدار بتونه اون رو از فاصله چند متری آشکار بکنه.
4- بنظر من قبل از تقویت بیشتر باید مسائلی مثل شیلد قوی و نصب سیم پیچ بصورت عمودی و آنتن با طول مناسب و جعبه و دسته مناسب رو مدنظر داشت چون همگی در کارکرد بهتر دخالت دارن و بدون رعایت اینها نمیشه برد بیشتری گرفت. بهرحال این مدار صرفا نوعی گیرندست. هر گیرنده ای تا حدی امکان تقویت داره و بعد اون دیگه فقط نویز و بی ثباتی بوجود میاد. بنظر من استفاده از ترانزیستور با بتای بیشتر کمک کنندست اما راه حل نهایی تقویت بیشتر در بخش تقویت کننده DC هست. لذا ولوم 500 کیلو همونطور که قبلا توصیه کردم باید 1 مگا اهم گذاشته بشه و بعلاوه مقاومت 18 یا 220 کیلو هم میتونه افزایش داده بشه و مقاومت 17 یا 150 کیلو تا حدی کاهش داده بشه. ارقام دقیق هیچکدوم این قطعات اهمیتی ندارن. با همین تغییرات ضریب تقویت تا چند برابر قابل افزایش هست و بنظر من اگر ثبات و شرایط محیطی اجازه بده منجر به افزایش برد تا حدود 2 برابر هم میتونه بشه.
در مورد تفکیک هم که قبلا سوال کردین باید عرض کنم ایده دوستان استفاده از واریابل یا تریمر بجای خازن 22 پیکو بوده که هیچ منطق علمی و فنی خاصی جز ذهنیت و علاقه دوستان پشت این موضوع نیست و حاصل هم جز قویتر یا ضعیف تر شدن تصادفی سنس در شرایط مختلف نبوده! اصلا اینجور نیست که مثلا بلحاظ جنس فلز پالس یا فرکانس در حالت ویژه ای قرار بگیره و بشه با تنظیم خاصی به تفکیک رسید. طلا با یک عیار خاص و یک ابعاد خاص در شرایط و عمق خاص در یک مکان خاص لزوما رفتار یونی یا بازنشری یکسانی با طلا در شرایط متفاوت و در مکان دیگه نداره و این مساله در مورد سایر فلزات هم صدق میکنه. بنابراین دوستان حتی اگر در مکان تست خودشون احساس کنن به نتیجه خاصی در این مورد نزدیک شدن اصلا نمیشه این رو به موارد واقعی کاوش تعمیم داد. لذا از نظر من مساله تفکیک در این نوع مدارات منتفی هست.

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 3:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
این ردیاب بانام اماتور ورژن 2 با فیبر طرح آقا پیام با قیمت 7.5 میلیون در بازار البته با مارک تحت لیسانس ترکیه
خرید و فروش میشود دفترچه راهنمایش را هم ضمیمه میکنم این دستگاه جهت تعمیر پیش من آورده بودن
گفتم دوستان در جریان قرار داشته باشند

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 4:38pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خوب همیشه عزیزان فروشنده ، فعالیت دارند و طبیعیه
- ظاهرا ادعای تفکیک دارند و تفکیک نوع فلز هم به آن اضافه کرده اند :-?
- جعبه و آنتن که زیاد دلچسب نیست اما انصاف در قیمتش بستگی داره به توانایی و درست بودن یا نبودن تفکیک
- توضیحات مغناطیس زمین و یافته های جدید در مورد طلا تقریبا درست هستند اما کاش ربطشو به کارکرد مدار می فرمودند
- حرکت به شمال و جنوب نیز بیشتر در پی دیها مرسوم است و در این مدار طبق یافته های دوستان ، برای هر هدفی ، نسبت به محل فرستنده و طرز قرارگیری فلز مدفون ، ممکنه که فرق داشته باشه
- شکلی هم که در رابطه با حرکت از جنوب به شمال گذاشتن ، با گفته هاشون مغایرت داره ( N شمال هست و S جنوب ) دوستان سردرگم نشن
- تفکیک خلاء نیز فعلا گزارش نشده و فکر میکنم که فقط فلز داخل خلاء منظورشون بوده
به هرحال هر سیستمی باید جوابشو پس بده و به این راحتیها نمیتوان ادعای تفکیک داشت و قیمت آنچنانی گذاشت
درسته که سیستمی که بتونه طلا رو سنس بکنه ، بیشتر از اینا میارزه ، اما این سیستم در هر جایی و از هر زاویه ای جوابگو نخواهد بود و این یک نکته ی منفی بزرگ است

لا اله الا هو

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پاسخ ندادن به سوالات بعضی دوستان لزوما اون دلایلی که شما گفتید نیست.بدون شک یکی از دلایل بی اعتنایی به برخی سوالات ،بی اعتنایی پرسشگرها به مطالعه صفحات قبل هست که بارها توصیه و تاکید شده و جواب سوالاتشون بارها در صفحات قبل داده شده.واقعا بی میل بودم به بیان تجربه خودم ولی پست حمید انگیزه ای داد بهم ،چون دقیقا نکاتی توش بود که برای اولین بار تو تایپیک بصورت واضح بیانش کرد ودقیقا همون یافته ها و تجربه من بود.منظورم این جملاته:
"با این وجود نمیشه گفت الزاما خود امواج رادیویی موجب سنس هست"و"...و احتمالش هست فلز قدیمی تحت تاثیر امواج رادیویی یا حتی امواج برق شهری تولید پالس های کوچکی بکنه که این مدار بتونه اون رو از فاصله چند متری آشکار بکنه."
واقعا اون عاملی که باعت ایجاد اون ویزگی در فلز مدفون میشه بازتابش امواج رادیویی نیست،بلکه تاثیر ایجاد یک میدان الکتریکی یا مغناطیسی یا الکترومغناطیسی یا ازین قبیل هست.حالا با منشع میدان خود زمین یا میدان منابع الکتریکی سیمهای حامل برق یا دکلهای مخابراتی و امواج رادیویی ویاغیره ویا همشون.اون افرادی که با دستگاههای شرکت ماینلب کار کردن میدونن زمانی که میخوایم این دستگاهها رو بالانس هوایی کنیم اگر تا حتی 300 متر اطراف دکلهای فشار قوی یا همین تیرهای سه یا چهار یا.... رشته شهری و روستایی باشیم زمان بالانس تاثیر امواج این کابلها کاملا تو گوشی محسوسه و صداهایی مثل ووووو ...واااااووااااوو... ووواااااا .... ایجاد میشه واپراتور رو خبر میکنه که یه اختلال امواج در محیط وجود داره.حتی اگر یک نفر در فاصله 200 متری با بیسیم حرف بزنه کسی که داره دستگاه رو بالانس میکنه میتونه متوجه وجود یه اختلال موج در محیط بشه که اون امواج بیسیم ایجاد کرده.و ازون جالبتر اینکه مثلا اگر حدود غروب شما در یک تپه مشرف به شهر یا شهرستان باشید وفاصله حتی قابل توجهی هم با شهر داشته باشید و دستگاه بالانس باشه و لوپ رو به سمت هوا بگیرید متوجه میشید که در هنگام شروع تاریکی و با روشن شدن منابع الکتریکی تولید نیروی برق در شهر و روستا و.... به ناگهان اختلالاتی در گوشی شنیده میشه.این موضوع رو خیلی ها تجربه کردن و جای شک نداره.دقیقا همین عوامل باعث میشه فلزات مدفون در جوار شهرها یا روستاها بهتراون پدیده رو بخودشون بگیرن و قویتر توسط فرانکو سنس بشن.اگر چه میزان این اختلالات مخصوصا در فواصل دور بسیار کمتره ولی تاثیر مورد نیاز برای ایجاد اون پدیده و میدان در اطراف فلزرو داره.چه بسا به نظر من زمین خودش بزرگترین عامل ایجاد این پدیده هست.
اما چرا من بازتاب موج رادیویی از فلزمدفون رو دلیل سنس نمیدونم خدمتتون عرض میکنم.ولی این احتمال وجود داره که موج رادیویی باعث ایجاد میدان در فلز بشه،ولی سنس بدلیل بازتابش امواج نیست،بلکه بدلیل وجود یک میدان یا چیزی شبیه این در اطراف فلز هست.از بیان جزییات تجربه ام معذورم فقط کلی بگم با نسخه و تایید فرانکو و تایید نقطه زن از وجود فلز مدفون اطمینان کسب کردیم.نکته بسیار مهم اینه با کندن محل وهر چه بیشتر پایین رفتن فرانکو اون محل رو ضعیف تر و ضعیفتر سنس میکرد تا جایی که حدود نیم متر مونده به هدف فرانکودیگه هیچی سنس نکرد در صورتیکه قبل از حفاری بطرز عجیبی اونجا رو سنس کرد یعنی آنتن رو در کوتاهترین حالت گذاشتم و ولوم 20 کیلو رو حتی 1 میل قبل از آستانه هم گذاشتم بازم تاییدش کرد و سنس شد.جزییات واقعا مفصله.معلوم بود تولید این پدیده ارتباط مستقیم با خاکی داره که در اطراف فلزه و با برداشتن این خاک این پدیده نه اینکه حذف بشه بلکه لایه به لایه از سطحش برداشته میشه.
حالا نکته خیلی جالبتر اینجاست که خوب دقت کنید.شما زمانی که فرانکو رو در حالت آستانه روشن قرار میدید با لمس دست میبایست ال ایی دی خاموش بشه.با چرخوندن ولوم 20 کیلو به سمت حداکثر ال ای دی دوم رودر حالت آستانه خاموش قرار بدید.یعنی اگرفرضا کوچکترین حرکتی بخواین به ولوم 20 کیلو به سمت حداکثر بدید ال ای دی دوم روشن بشه.در این حالت که ال ای دی دوم در حالت آستانه خاموشه اگر تمام آنتن رو با بدنتون بغل کنید باعث خاموشی ال ای دی اول نمیتونید بشید.وقتی دیدم با حفاری بیشتر فرانکو سنس نداره تعجب کردم.فرانکو رو در حالت آستانه خاموش ال ای دی دوم قرار دادم و رفتم داخل چاله(قبلا با تجربه ای که داشتم میدونستم که این پدیده در مرکز میدانش باعث خاموشی میشه،همونطور که در خارج از مرکزمیدانش باعث روشنی میشه)،با کمال تعجب دیدم مرکز این پدیده بقدری قویه که باعث خاموشی ال ای دی اول شد.باورتون میشه؟یعنی حالتی که اگر شما آنتن رو بغل کنید نمیتونید باعث خاموشی ال ای دی بشین،مرکز پدیده بقدری قویه که باعث خاموشی ال ای دی شد.این خاموشی بقدر 1 یا 2 دهم ثانیه بود و چند بار تکرار شد.
اگر بخواین از من بپرسید آخرش چی شد آیا درآوردید یا نه میگم نه در نیاوردم.واقعا هم در نیاوردیم.جنس خدا باید بده حتی اگر نیم متر یا کمتر مونده باشه.حفاری رو ادامه ندادیم.هیچ سندی برای اثبات به شما که هدف درست بود و اونجاست و هنوزم هست ندارم ارایه بدم جز اینکه دلیلی نداشت این موضوع رو عنوان کنم جز انتقال تجربه ام به شما و آرزو برای شما که به این سطحی برسید که تجربه من رو تجربه کنید والبته شما سوسوی زرد رو ببینید.

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 9:03pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون عرفان عزیز.
فقط این نکته رو عرض کنم که اون بخش مقایسه با فلزیابهای مینلب اصلا درست نیست! نویز برق شهر که بصورت سینوسی و 50 هرتز هست اصولا مشکل بزرگی برای فلزیاب های پالسی نظیر سری GP , GPX بحساب میاد چون عملا بطور کامل در رنج فرکانسی گیرنده دستگاه هست و بجز تغییر فرکانس کار فرستنده راهی نداره! این همون کاری هست که در بخش تیون دستگاههای مینلب و لورنز و همینطور تنظیم فرکانس فلزیاب فلزجو انجام میشه تا تداخل نویز به حداقل برسه. اما گیرنده دستگاه فرانکو بهیچ وجه فرکانس 50 هرتز سینوسی رو دریافت و تقویت نمیکنه! از همون بخش آنتن بگیرین تا سیم پیچ و خازنهای محدوده پیکو فاراد همگی فیلتر قوی برای برق شهر هستن تا جاییکه میزان تقویت برای موج سینوسی 50 هرتز نسبت به فرکانس رادیویی مثلا 5 مگاهرتز حداقل 100 هزار برابر ضعیف تر هست! شما میتونین با گرفتن فرانکو به سمت دکلهای برق این موضوع رو تست کنین و طبق تست دوستان واکنشی وجود نداره. البته وضعیت دکلهای مخابراتی یا موبایل بدلیل وجود فرکانس بالا متفاوت هست و روی فرانکو بطور مستقیم تاثیر میذارن. لذا فقط هارمونیکهای فرکانسی دستگاههای برقی که خیلی بیشتر از 50 هرتز هست بعلاوه لحظه خاموش و روشن شدن دستگاهها روی فرانکو تاثیر میذاره.
از نظر عامل سنس به اعتقاد من یک موج رادیویی یا امواج الکترومغناطیس منتشر شده توسط دکلهای برق موجب میشن تا دفینه مدفون و در حال اکسیداسیون یا یونیزاسیون تولید نوعی پالس بکنه که از لحاظ طیف انتشار امواج الکترومغناطیس با جرقه باطری و امثالهم تا حدودی قابل مقایسه هست. وگرنه بنظر من اصلا بحث میدان زمین مطرح نیست چون دوستان زیادی تا بحال گزارش دادن در مناطقی که هیچ موج رادیویی یا دکل برق و امثالهم وجود نداره و دستگاه به آسمان یا زمین سنس نداره امکان سنس اهداف مدفون هم وجود نداره. قرار دادن این تجربیات در کنار صحبت طراح یکی از پی دی های معروف که گفته بودن در قدیم و قبل از دیجیتال شدن سیستمهای تلویزیونی ؛ پی دی ایشون خیلی بهتر عمل میکرد نکته تامل بر انگیزی در نقش مهم امواج رادیویی در عملکرد اینگونه سیستمهاست هر چند حتی بصورت یک محرک اولیه عمل بکنه.
سایر توضیحات شما بنظر من درست هست. بهرحال اگر بخواین دستگاهی اصولی تر ساخته بشه باید در همون شرایطی که میفرمایین اثر قوی دفینه توسط دستگاه سنس میشه ؛ خروجی ترانزیستورها رو با یک اسکوپ خوب بطور دقیق مورد مطالعه قرار داد تا ببینیم در اون لحظه چه موج یا پالسی به موج 8 مگاهرتز داخلی دستگاه اضافه میشه. وگرنه بنظر من استفاده از فرکانس متر یا حتی اسپکتروم آنالایرز یا FFT هم کمک چندانی نمیکنه.

پنج شنبه 23 شهریور1396 - 9:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 311 , 312 , 313 , 314 , 315 , 316 , 317 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure