انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 5:35pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 307 , 308 , 309 , 310 , 311 , 312 , 313 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .دوستان ممنون از زاهنمایی هاتون .من مدار رو راه انداختم .اما الان سنس ندارم .مثلا تو خونمون انتن ها رو به اون طرف این طرف میگیرم هیچ سنسی وجود نداره .اما مثلا مرز ولوم ها وقتی دست به انتن میزنم صداش در میاد .لطفا راهنمایی بکنین :-B ^:)^

شنبه 7 مرداد1396 - 8:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
kاوه نوشته است:
milad7 نوشته است:
دوستان نظرتون در مورد ترانزیستور bc237 بفرمایید. مشخصاتش با bc183 تقریبا یکیه آیا میشه تو این مدار استفاده کرد؟

بله دوست من میشه استفاده کرد

ممنون کاوه جان. آیا از bc 550 بدون پسوند c هم میشه استفاده کرد؟

ن حتما باید با پسوند Cاستفاده کنید بتای مورد نیاز رو تامین کنه..

شنبه 7 مرداد1396 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iran eslami نوشته است:
سلام .دوستان ممنون از زاهنمایی هاتون .من مدار رو راه انداختم .اما الان سنس ندارم .مثلا تو خونمون انتن ها رو به اون طرف این طرف میگیرم هیچ سنسی وجود نداره .اما مثلا مرز ولوم ها وقتی دست به انتن میزنم صداش در میاد .لطفا راهنمایی بکنین :-B ^:)^

خداروشکر ک مدارتون راه افتاد...الان مدارتون نسبت ب موبایل درحال زنگ چ واکنشی داره؟

شنبه 7 مرداد1396 - 9:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

kاوه نوشته است:
iran eslami نوشته است:

خداروشکر ک مدارتون راه افتاد...الان مدارتون نسبت ب موبایل درحال زنگ چ واکنشی داره؟
بله به موبایل در حال زنگ واکنش میده و هر سه چراغش هم روشن میشه :x .اما شما گفتین که مدارتون به فلزات جدید هم حساسیت داره .و ضمنا اسم ترانزیستور هایی که شما استفاده کردین نگفتین چی هست؟ =((
خواهشا بیشتر ارهنمایی بکنین :YMPRAY:

شنبه 7 مرداد1396 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iran eslami نوشته است:
kاوه نوشته است:
iran eslami نوشته است:

بله به موبایل در حال زنگ واکنش میده و هر سه چراغش هم روشن میشه :x .اما شما گفتین که مدارتون به فلزات جدید هم حساسیت داره .و ضمنا اسم ترانزیستور هایی که شما استفاده کردین نگفتین چی هست؟ =((
خواهشا بیشتر ارهنمایی بکنین :YMPRAY:

پس با این حساب مدارتون درست کارمیکنه...من از ترانزیستور bc183استفاده کردم و منظورم از واکنش ب فلز جدید در محیطی هست ک در مجاورت فضای باز هستش و داخل خونه ب هیچ فلزی واکنش نداره البته این مسعله واسه خودمم جای تعجب داره..انشاع الله سرم خلوت بشه بتونم تست میدانی بگیرم حتما نتیجه ش رو اینجا اعلام میکنم

یکشنبه 7 مرداد1396 - 12:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون .دستتون درد نکنه
:-BD :ymhug: ;;)

یکشنبه 8 مرداد1396 - 9:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .اگه منفی مدار به درست اپراتور هم متصل بشه چطور میشه؟ :-?

یکشنبه 8 مرداد1396 - 1:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام من مدار رو بردم به پارک .اما هیچ حساسیتی نداشت به فلزات

یکشنبه 8 مرداد1396 - 11:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان .من به پیشنهاد آقا عرفان صفحات 200 به بعد رو گشتم و به نتیجه هایی رسیدم.اما یه چند تا سوال داشتم که اگه لطف بکنبن و راهنمایی بکنین ممنون میشم
1.نحوه کالیبره کردن چظور هست و ولوم های 20کیلو و 1 مگا اهم کارشون اساسا چی هست؟

2.اگه خازن های 22 و 33 نانو رو از ام کا تی استفاده کنیم ایرادی داره؟

3.من مکان آنتن رو به یه تیکه آلومینیوم متصل کردم .آنتن ها رو روی اون پیچ میکنم .ایرادی میتونه داشته باشه؟

لطفا راهنمایی بکنین .تاپتیک رو که خوندم دیوانه این مدار شدم ~X( :x ^:)^

سه شنبه 10 مرداد1396 - 2:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

iran eslami نوشته است:
سلام دوستان .من به پیشنهاد آقا عرفان صفحات 200 به بعد رو گشتم و به نتیجه هایی رسیدم.اما یه چند تا سوال داشتم که اگه لطف بکنبن و راهنمایی بکنین ممنون میشم
1.نحوه کالیبره کردن چظور هست و ولوم های 20کیلو و 1 مگا اهم کارشون اساسا چی هست؟

2.اگه خازن های 22 و 33 نانو رو از ام کا تی استفاده کنیم ایرادی داره؟

3.من مکان آنتن رو به یه تیکه آلومینیوم متصل کردم .آنتن ها رو روی اون پیچ میکنم .ایرادی میتونه داشته باشه؟

لطفا راهنمایی بکنین .تاپتیک رو که خوندم دیوانه این مدار شدم ~X( :x ^:)^

ولوم ۲۰کیلو واسه در استانه قرارداد دسگاه هستش ک باید ده دور باشه وولوم ۱میگ برای تنظیم حساسبت دسگاه هستش ک همیشه بعداز تنظیم این مقدار درحالت دلخواه باید ولوم۲۰کیلورو تنظیم کنید
استفاده از خازن ام کاتی برای این مدار مناسب نیس وبهتره از عدسی استفاده کنید
استفاده از الومنیونم نیازی نیس شما ب وسیله ی همین اسپیسرا ک برای ثابت کردن برد تو باکس استفاده میشه ودر اندازه های مختلف هستش رو ب جعبه پیچ کنی و از طرف دیگه ش واسه اتصال انتن بهره ببری...البته یادت باشه واسه استفاده از اسپیسر حتما باید انتنتهش رزوه ای باشه

سه شنبه 10 مرداد1396 - 2:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 307 , 308 , 309 , 310 , 311 , 312 , 313 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Valed و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure