انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 5:00am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahmood51 نوشته است:
lrl نوشته است:
مگه با یون یاب نمیشه نقطه کرد.ماینرو خودشم یون یابه دیگه.
تازه یه خوبی هم داره که برخلاف ردیاب تلقین ذهن و باد و طوفان رو عملکردش تاثیر نداره

نه داداشی، نمیشه. یونیابها اگرچه خیلی از مشکلاتو ندارن ولی محدودیتهای خودشونو دارن. اول اینکه اصلاً امکان نداره بشه باهاشون نقطه کرد اینا اون هاله دورشو میزنن بسته به میزان جنس هم میزان پرش از نقطشون قرق داره حتی میتونه تا 20 متر خطا کنه 100% نقطه زن میخوان مخصوصاً اون تیپ بارهایی که ماها دنبالشونیم.
دوم اینکه با عمده عوامل فیزیکی محیط از کار میافتن. در سرما و نیز محیطهای مرطوب کار نمیکنن ای خیلی ضعیف میشن. زیر نور خورشید ونزدیک هرگونه فیلد مصنوعی از کابل فشار قوی بگیر تا مبایل و ایستگاههای بیسیم (پلیس یا هر چیز دیگه) حسابی نویزی میشن.
خلاصش کنم بهترین جا و مکان جستجو با اونا : " در جاهای کاملاً پرت مثل درّه و شبهای گرم وخشک مخصوصاً مهتابیه" یعنی از الآن به بعد.
ولی این سیستمیکه دوستمون تعریفشو میکرد میگفت در روز نزدیک کابلای فشار قوی هم کاملاً ساکت بود به محض اینکه در مسیرش نمونه طلا یا نقره میذاشتن میزدشون.!!!!!!!!!!! این خیلیه ها. والله خیلیه. :-o

ما 5-4 ماه پیش یه جایی رفتیم باغی بود که هیچگونه سیمکشی وبرق و... نداشت تا چشم کار میکرد آنتن پلیس ملیسم نبود با مینه اورو گشتی زدم جایی رو خیلی تیپیک میزد با PDK2 هم چکش کردم میزد. سری بعد MDL و تی ال رو هم بردیم همون جاها نقطه ای رو میزدن-----> حفاری پوچ........ چرا؟ زدم سیم آخر اونقدر با PDK گشتم(حتی وارد باغ بغلی شدم و....... :D ) تا منبع سیگنالو گیر آوردم. در 100 متری یا بیشتر دور از چشممون یه ترانس مبدّل های- ولتاز به لو- ولتاز بود و......... یعنی همه چیزو به خطا انداخته بود........ابروریزیو............ بعد از عمری تجربه از جایی گزیده شدم که به عقل جن هم نمیرسید.

ممنون محمود جان.ولی اون شخصی که این وسیله دستش بود و اون چندتا سکه پیدا شد هم رطوبت بود هم اینکه فقط با همون یه وسیله نقطه رو مشخص کرد.من خیلی مایلم اینو بسازم چون اگر واقعا همون باشه دیگه کار تا حد زیادی حله.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
....... نکته ی دیگه ای که لازمه عرض کنم اینه که شکل ردیابی با صفحه نمایشگر،مربوط به این ردیاب نیست و بنده با دیدن فیلم از کارائی دستگاه دیدم که سازنده اهل ترکیه بوده و ب در قبال ارائه فایل hex پول می خواد، ردیاب فوق فلزات جدید رو هم میزد.

محبت میفرمایی لینک دقیق این فیلم وسایت مربوطه رو بذاری؟ ممنونم.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
lrl نوشته است:
مگه با یون یاب نمیشه نقطه کرد.ماینرو خودشم یون یابه دیگه.
تازه یه خوبی هم داره که برخلاف ردیاب تلقین ذهن و باد و طوفان رو عملکردش تاثیر نداره

نه داداشی، نمیشه. یونیابها اگرچه خیلی از مشکلاتو ندارن ولی محدودیتهای خودشونو دارن. اول اینکه اصلاً امکان نداره بشه باهاشون نقطه کرد اینا اون هاله دورشو میزنن بسته به میزان جنس هم میزان پرش از نقطشون قرق داره حتی میتونه تا 20 متر خطا کنه 100% نقطه زن میخوان مخصوصاً اون تیپ بارهایی که ماها دنبالشونیم.
دوم اینکه با عمده عوامل فیزیکی محیط از کار میافتن. در سرما و نیز محیطهای مرطوب کار نمیکنن ای خیلی ضعیف میشن. زیر نور خورشید ونزدیک هرگونه فیلد مصنوعی از کابل فشار قوی بگیر تا مبایل و ایستگاههای بیسیم (پلیس یا هر چیز دیگه) حسابی نویزی میشن.
خلاصش کنم بهترین جا و مکان جستجو با اونا : " در جاهای کاملاً پرت مثل درّه و شبهای گرم وخشک مخصوصاً مهتابیه" یعنی از الآن به بعد.
ولی این سیستمیکه دوستمون تعریفشو میکرد میگفت در روز نزدیک کابلای فشار قوی هم کاملاً ساکت بود به محض اینکه در مسیرش نمونه طلا یا نقره میذاشتن میزدشون.!!!!!!!!!!! این خیلیه ها. والله خیلیه. :-o

ما 5-4 ماه پیش یه جایی رفتیم باغی بود که هیچگونه سیمکشی وبرق و... نداشت تا چشم کار میکرد آنتن پلیس ملیسم نبود با مینه اورو گشتی زدم جایی رو خیلی تیپیک میزد با PDK2 هم چکش کردم میزد. سری بعد MDL و تی ال رو هم بردیم همون جاها نقطه ای رو میزدن-----> حفاری پوچ........ چرا؟ زدم سیم آخر اونقدر با PDK گشتم(حتی وارد باغ بغلی شدم و....... :D ) تا منبع سیگنالو گیر آوردم. در 100 متری یا بیشتر دور از چشممون یه ترانس مبدّل های- ولتاز به لو- ولتاز بود و......... یعنی همه چیزو به خطا انداخته بود........ابروریزیو............ بعد از عمری تجربه از جایی گزیده شدم که به عقل جن هم نمیرسید.

ممنون محمود جان.ولی اون شخصی که این وسیله دستش بود و اون چندتا سکه پیدا شد هم رطوبت بود هم اینکه فقط با همون یه وسیله نقطه رو مشخص کرد.من خیلی مایلم اینو بسازم چون اگر واقعا همون باشه دیگه کار تا حد زیادی حله.

خواهش میکنم. دههههه منم همینو گفتم دیگه. اینهمه نوشتم بگی ولی...... دستت درست. :D یعنی اینکه اون سیستم ال ای دی دار محدودیتای یونیابارو نداشته. جنس جدید هم خیلی توپ میزده و نیازم به نقطه زن نداشته.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فرانک گفته این مدار به ریشه و املاح اصلا حساس نیست ولی به اواج آنتن مخابراتی خیلی حساسه.
آقای فرانکو من مقدار خازن بین Tr1 و Tr3 را بین 1 تا 3 پیکو فاراد قرار دادم، اما خروجی DC بین 7 تا 10 ولت است، در حالی که باید بین 2 تا 4 ولت باشد. جواب فرانکو: شما مجبورید مقدار خازن 5 را 330 تا 270 پیکو فاراد یا خازن 7 رو 470 پیکو فاراد قرار داده و سپس مقدار خازن 6 رو طوری قرار دهید تا خروجی 2 تا 5 ولت باشد. نکته مهم این است که خروجی اشباع شده نیست. به یاد داشته باشید چند پیکو فاراد هم در رسیدن به نتیجه مهم است. جریان با این فرکانس (تنها این فرکانس 5 مگا هرتز) به خوبی کار می کند. باطری باید 18 ولت باشد

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان ادامه بدم ترجمه نکات رو یا نه؟
بیا دوست عزیز،اینم لینک
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=18997

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

قلب مدار قطعات L1, C1 and C2, هستند که نباید تغییر داده شوند.
خوب فرانکو ورژن جدید رو معرفی کرده. در توضیحات گفته: درست کردن ورژن جدید راحتره.در ورژن جدید نوسان ها از CD4046 می آیند و ما فاز تعییرات بین VCO و خروجی مرحله آمپلی فایر (TR2-TR3 and TR4) رو اندازه می گیریم. آنتنی که برای من خوب جواب داده اس آنتن به شکل کویل است.خازن های 8 و 9 با یک خازن 0.5 پیکو فارادی به صورت سری قرار گرفته اند (که فکر کنم پیدا کردنش مشکل باشد). مرحله قدرت با LRL قبلی یکی است. در این ورژن ساده سازی شده تنها یک LED قرا داده شده است اما استفاده از چند LED بهتر است. من از LM3914 به منظور به کار انداختن 10 LED استفاده کرده ام. فرکانس در محدوده 2.8 تا 3 مگا هرتز است و مکان نمای P1 +12 ولت است، همچنین مکان نمای P2 مثبت بوده و این یک سیگنال کوچک را برای مرحله آمپلی فایر فراهم می کند

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

متشکر از شما محسن جان هدف من هم از به اشتراک گذاشتن همکاریه صمیمانه دوستان بود تا باهم بتونیم این مدارو راه بندازیم.من خیلی وقته تایپیک این اقا رو دنبال میکنم و مشخصا تایپیک فعالی هم نیست از پارسال کلا دو صفحه اضافه شده بیشتر منتظر بودم تا خودشون نتیجه تستهاشون رو بگن ومتاسفانه کسی تا الان جز خود فرانکو جوابی نگرفته وفیلمی هم دال بر کشف فلز گذاشته نشده واجب دیدم خودمون تلاش کنیم تا مدارشون رو یا کلا از کار بندازیم یا راش بندازیم :D
این گوی این میدان.مدار ساده هست و تمام جزئیات طرح روشن هست.یک ایده هم دارم نمیدونم شدنیه یا نه اول باید دید کی پیش قدم ساخت میشه تا با هم روی مدار کارکنیم وهر وقت جواب داد بقیه استارتشو بزن به امید خدا ودوستان :ymhug:

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محسن ممنون بابت لینک و زحماتت. ولی فکر کنم اینجوری فایده ای نداشته باشه. :( آخرش خیلی خوبم که بشه، میشه یک یونیاب خوب و قوی که فقط هاله جنس قدیمیو میزنه. ولی اونچیزیکه تعریفشو شنیدیم جدید رو هم میزنه شاید همون King LRL V4 بوده. نمیدونم. این یارو ترکه(Nicolas) فیلمش هم که چیز خاصی نشون نمیده یارو آدمارو احمق فرض کرده. یه ال سی دی رو گرفته سمتی روش نوشته طلا + بوق و هیچ. مسخرست. آدرسشم که همون کنوزوم هست یه مشت حقه بازن تو مایه های کا ایکس اس ما یه کم بهتر.
مگر اینکه تمام تاپیک فرانکو رو بخونیم و یه تماسی هم باهاش بگیریم ببینیم آخرش بناست نتیجه کار چی از اب در بیاد.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
متشکر از شما محسن جان هدف من هم از به اشتراک گذاشتن همکاریه صمیمانه دوستان بود تا باهم بتونیم این مدارو راه بندازیم.من خیلی وقته تایپیک این اقا رو دنبال میکنم و مشخصا تایپیک فعالی هم نیست از پارسال کلا دو صفحه اضافه شده بیشتر منتظر بودم تا خودشون نتیجه تستهاشون رو بگن ومتاسفانه کسی تا الان جز خود فرانکو جوابی نگرفته وفیلمی هم دال بر کشف فلز گذاشته نشده واجب دیدم خودمون تلاش کنیم تا مدارشون رو یا کلا از کار بندازیم یا راش بندازیم :D
این گوی این میدان.مدار ساده هست و تمام جزئیات طرح روشن هست.یک ایده هم دارم نمیدونم شدنیه یا نه اول باید دید کی پیش قدم ساخت میشه تا با هم روی مدار کارکنیم وهر وقت جواب داد بقیه استارتشو بزن به امید خدا ودوستان :ymhug:

یا شایدم رو مدار اون نیکولاس یکی خوب و تمیز کار کنه هگزشو بخریم. #-o یعنی عد ه ای که خواهانش هستن شراکتی پول تهیه هگزو بدن. یا اصلاً نمیده :D یا میده کار نمیکنه یا میده و توپ توپ هم کار میکنه اونموقع همه مشترکین تهیش کنن. من اولین سرمایه گذار. رو من میتونین حساب کنین. هستم.
شخص دیگه ای هم هست؟

آخرین بار توسط mahmood51 در یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:19pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

:-BD :-BD :-BD

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 11:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure