انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 8:52pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشید
مهندس لامپ کم مصرف چی داره که باعث میشه دستگاه سنسش کنه؟

چهارشنبه 7 تیر1396 - 10:57pm
مدیر کل
مدیر کل

در لامپ کم مصرف یک کیت الکترونیکی کوچک برای تغذیه وجود داره که با روش سوئیچینگ کار میکنه و هارمونیکهای فرکانسی مختلفی ایجاد میکنه که برخی از اونها در بازه فرکانس دریافتی این مدار هست و میتونه باعث سنس بشه. البته اگر مدار شیلد نشده باشه این امواج مستقیما روی خود مدار تقویت کننده تاثیر میذارن و سنس قوی ایجاد میکنن. پس فرض بر این هست که مدار بخوبی شیلد شده باشه. در این صورت اینجور چیزها رو هم ضعیف تر سنس میکنه.

پنج شنبه 7 تیر1396 - 12:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و عرض ادب به همه دوستان.
من امروز رفتم قطعات رو بگیرم که تمامش رو تهیه کردم به راحتی.فقط ترانزیستور bc550c پیدا نکردم به جایش ترانزیستور bc547 گرفتم البته به پیشنهاد فروشنده و همچنین bc109.البته حمید جان گفته بودن که میشه bc109c باشه .ولی اینم گیر نیاوردم.
از اساتید کمک میخام که آیا این ترانزیستورها به کارم میاد یا نه.یا اگر فروشگاهی میشناسید که این رو داره بفرمایید تا اونجا برم
ممنونم از همه شما دوستان.
به راهنمایی شما نیز نیازمندیم حمید جان. :ymhug:

پنج شنبه 8 تیر1396 - 2:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
شماره ترانزیستور بخودی خود چندان اهمیتی برای این مدار نداره. تمام شماره هایی که فرمودین جواب میدن. اما طبق گفته دوستان باید با مولتی متر چک کنین hFE ترانزیستورها بین 400 تا 600 باشه.

پنج شنبه 8 تیر1396 - 2:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس جان خسته نباشید. تقریبا از تمام قسمتهای ولتاژ گیری کردم لطفا بررسی بفرمایید @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 8 تیر1396 - 3:06pm
مدیر کل
مدیر کل

اون ولتاژهایی که بنده اطلاع دارم در مدار شما درست هستن. باقی رو باید دوستان نظر بدن. البته به غیر از ولتاژ خروجی 6.66 که نیاز به تنظیم داره و توضیح داده شد.

پنج شنبه 8 تیر1396 - 4:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
اون ولتاژهایی که بنده اطلاع دارم در مدار شما درست هستن. باقی رو باید دوستان نظر بدن. البته به غیر از ولتاژ خروجی 6.66 که نیاز به تنظیم داره و توضیح داده شد.

ممنون مهندس جان. بنده ولتاژ مربوط به پایه ایسیو به 4 ولت رسوندم و بقیه ولتاژها هم که طبق فرمایش شما مشکلی ندارن ولی دوباره همون مشکل روشن شدن هر سه ال ای دی و بوق بازرر و دارم. الان که پستهای قبلیو میخوندم یک دوست دیگه با نام k.irani70 هم ظاهرا همین مشکل بنده رو داشت که ایشون هم از pcb پیام استفاده کرده بودند و مشکل بی ثباتی داشتند. بنده احتمال میدم مشکل اصلی از این pcb باشه. :-? :-?

جمعه 9 تیر1396 - 11:02pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
خیر این مشکل مربوط به فیبر آقا پیام نیست چون این فیبر رو چند تن از دوستان ساختن و چنین مساله ای نداشته. اگر ولتاژ 4 ولت شما درست شده دیگه مشکل روشن بودن همیشگی چراغها فقط میتونه به ولومها و آیسی های 358 و قطعات متصل به اونها ربط داشته باشه. در بخش ترانزیستوری دنبالش نباشین.

جمعه 9 تیر1396 - 11:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

milad7 نوشته است:
حمید نوشته است:

ممنون مهندس جان. بنده ولتاژ مربوط به پایه ایسیو به 4 ولت رسوندم و بقیه ولتاژها هم که طبق فرمایش شما مشکلی ندارن ولی دوباره همون مشکل روشن شدن هر سه ال ای دی و بوق بازرر و دارم. الان که پستهای قبلیو میخوندم یک دوست دیگه با نام k.irani70 هم ظاهرا همین مشکل بنده رو داشت که ایشون هم از pcb پیام استفاده کرده بودند و مشکل بی ثباتی داشتند. بنده احتمال میدم مشکل اصلی از این pcb باشه. :-? :-?

سلام دوست عزیز مشکل شما از ولوم 500 کیلو هست با تنظیم ولتاژ پایه 3 آی سی متاسفانه این ولوم خراب میشه و میسوزه تعویض کنید حله خیالتون راحت @};-

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

شنبه 10 تیر1396 - 7:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahan2000 نوشته است:
milad7 نوشته است:
حمید نوشته است:

سلام دوست عزیز مشکل شما از ولوم 500 کیلو هست با تنظیم ولتاژ پایه 3 آی سی متاسفانه این ولوم خراب میشه و میسوزه تعویض کنید حله خیالتون راحت @};-

سلام دوست عزیز. متوجه نشدم یعنی ولتاژ پایه 3 ایسی اگه از مقداری 4 ولت بیشتر باشه میسوزه یا هنگام تنظیم میسوزه؟؟؟؟

شنبه 10 تیر1396 - 12:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 295 , 296 , 297 , 298 , 299 , 300 , 301 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: MOHAMED ALI و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure