انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 2:25pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشید ۳ دور سیم پیچ عمودی باشه یا افقی فرقی میکنه؟

پنج شنبه 17 خرداد1396 - 1:27am
مدیر کل
مدیر کل

این مورد رو که مفصلا توضیح دادم. از نظر کارکرد مدار فرقی نمیکنه ولی بلحاظ نحوه اپراتوری و احتمال تاثیرگذاری مغناطیس بیرونی بخصوص قطبین شمال و جنوب زمین و تاثیر در نتیجه سنس امواج خیلی بهتر هست سیم پیچ رو بصورت عمودی نصب کنین. البته بفرض اینکه مدار بطور موازی با زمین داخل جعبه قرار میگیره و در هر صورت منظور این هست که هنگام کاوش سیم پیچ عمود بر زمین باشه.

پنج شنبه 17 خرداد1396 - 1:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

میلاد33 نوشته است:
k.irani70 نوشته است:
درود بر دوستان و اساتید گرامی
من وقتی تایپیک رو مطالعه کردم متوجه شدم که دوستان بدون جا زدن کریستال ولتاژگیری میکردن و یادداشت هم کرده بودم که چی به چیه و کجا رو باید ولتاژ گیری کنم و چقدر باید باشه اگر اشتباه نکنم بین 4تا 6 بود و 5تا6 حساسیت به طلا بیشتر بین 4 تا5 حساسیت وبرد کلی بیشتر بود نمی دونم درست یادم مونده یا نه چون یادداشتها رو متاسفانه گم کردم از دوستان خواهش میکنم در این خصوص هم در مورد جایی که ولتاژ گیری میکنن هم بقیه مسائل تست دستگاه از جمله ولتاژ من رو راهنمایی بفرمائید همچنین در مورد سلف دستگاه الان گیج شدم که ایا 3 دور به قطر 1 میل و سیم مسی یک میل بود یا 7 دور با همین مشخصات در این خصوص هم نیاز به کمک دارم
با سپاس از همه اساتید و زحمت کشان گلم

سلام بدون جا زدن کریستال ولتاژ پایه3 آی سی شماره یک باید صفر باشه و پس از جا زدن کریستال باید بین 2 تا 6 ولت باشه البته بین 3 تا 5 ولت بهتره سلف هم سیم مسی یک میل به قطر یک سانت سه دور

سپاسگذارم دوست من

پنج شنبه 18 خرداد1396 - 12:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان با عرض معذرت شاید سوالم خیلی مبتدیانه باشه. در عکس زیر سه قسمتو مشخص کردم. قسمت 1و 3 مربوط به نصب ال ای دی هاست که در قسمت 1 در عکس زیر فقط برای پایه مثبت سوراخ تعبیه شده ودر قسمت سه فقط برای پایه منفی ال ای دی ها و همینطور در قسمت 2 برای بازر هم فقط برای منفی سوراخ تعبیه شده. لطفا راهنمایی کنید روش نصب این قطعات به چه صورتیه @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 19 خرداد1396 - 1:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
milad7 نوشته است:
دوستان با عرض معذرت شاید سوالم خیلی مبتدیانه باشه. در عکس زیر سه قسمتو مشخص کردم. قسمت 1و 3 مربوط به نصب ال ای دی هاست که در قسمت 1 در عکس زیر فقط برای پایه مثبت سوراخ تعبیه شده ودر قسمت سه فقط برای پایه منفی ال ای دی ها و همینطور در قسمت 2 برای بازر هم فقط برای منفی سوراخ تعبیه شده. لطفا راهنمایی کنید روش نصب این قطعات به چه صورتیه @};- @};-

سلام پایه های منفی سه تا led به قسمت سه وصل میشن و مثب هر سه تا ال ای دی به صورت مشترک به قسمت یک که خودتون مشخص کردین لحیم میشه.برای مثبت buzer هم میتونید از قسمت یک که مثبت led ها بهش وصل شده یه سیم بگیرید و بدین به مثبت buzzer

جمعه 19 خرداد1396 - 5:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میلاد33 نوشته است:
milad7 نوشته است:

سلام پایه های منفی سه تا led به قسمت سه وصل میشن و مثب هر سه تا ال ای دی به صورت مشترک به قسمت یک که خودتون مشخص کردین لحیم میشه.برای مثبت buzer هم میتونید از قسمت یک که مثبت led ها بهش وصل شده یه سیم بگیرید و بدین به مثبت buzzer

سپاسگذارم @};- :YMPEACE:

شنبه 20 خرداد1396 - 8:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان با عرض معذرت لطفا بفرمایید پایه های این ولومها رو طبق شماره به کدام شماره های که رو برد مشخص کردم باید نصب بشه.@};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 20 خرداد1396 - 9:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
دوستان با عرض معذرت لطفا بفرمایید پایه های این ولومها رو طبق شماره به کدام شماره های که رو برد مشخص کردم باید نصب بشه.@};- @};-

:( :(

شنبه 20 خرداد1396 - 11:27pm
مدیر کل
مدیر کل

برای ولوم 500 کیلوی معمولی سر وسط و یکی از کناریها رو به محل ولوم متصل کنین. برای ولوم 10 دور 20 کیلو هم توجه کنین سر وسط واقعی این ولومها معمولا در کنار و با اندکی فاصله بیشتر نسبت به 2 پایه دیگه قرار گرفته که باید اون رو به نقطه 2 محل ولوم روی فیبر وصل کنین. ترتیب پایه های کناری ولومها از نظر فنی مهم نیست و فقط جهت چرخش ولوم رو تعیین میکنه.

یکشنبه 20 خرداد1396 - 12:06am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
من مدارم کامل شد از باطری 18 ولت 4.5 امپر هم استفاده میکنم وقتی مدار رو وصل میکنم بدون جا زدن کریستال پایه 3 ای سی یک صفر ولت و پایه سه ای سی دوم 1.74 ولت هست ولی همیشه ال ای دی شماره یک روشن هست ایا مدار من درست عمل میکنه و کریستال رو جا بزنم یا خبر

یکشنبه 21 خرداد1396 - 9:24am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Jamalsixty و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure