انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 21 اردیبهشت1403 - 4:59pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم.
من از فویل آلومینیوم نازک استفاده کردم و از بیرون شیلد کردم و به زمین مدار متصل کردم.اینکه از داخل شیلد کنید یا بیرون فکرنکنم تفاوتی داشته باشه جز اینکه اگر از داخل شیلدمیکنید احتیاط کنید با هیچ قطعه یا اتصالات سیمی مدار متصل نشه و باید شیلد رو با یک سیم ضخیم و کوتاه و حتی الامقدور از نزدیکترین محل به مدار،به زمین مدار یا منفی باطری متصل کنید.
من باطری های گوناگون رو تست نکردم،خودم از دو عدد باطری 9 ولت کتابی لیتیوم یونی شارزی 400 میلی آمپری استفاده میکنم که راضی هستم.

دوشنبه 15 خرداد1396 - 1:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان عزیز خسته نباشید
بالاخره این مدار درست کردم.چندتا تست انجام دادم موقعی که مدار شیلد نیست لامپ کم مصرف در بهترین حالت حساسیت، از ۵۰ سانتی میزنه ولی موقعی ک شیلد میکنم دیگه به لامپ حساسیت نشون نمیده ولی رو به اسمان میگیرم حساسیت نشون میده.نمیدونم چرا فقط یه ال ای دی روشن میشه مگر اینکه با ولوم تا استانه ی روشن شدن ال ای دی دوم یا سوم بذارم که روشن بشه.یعنی در واقع موقعی که حساسیت نشون میده فقط یه ال ای دی که روشن میشه.

سه شنبه 16 خرداد1396 - 9:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alireza12345 نوشته است:
سلام دوستان عزیز خسته نباشید
بالاخره این مدار درست کردم.چندتا تست انجام دادم موقعی که مدار شیلد نیست لامپ کم مصرف در بهترین حالت حساسیت، از ۵۰ سانتی میزنه ولی موقعی ک شیلد میکنم دیگه به لامپ حساسیت نشون نمیده ولی رو به اسمان میگیرم حساسیت نشون میده.نمیدونم چرا فقط یه ال ای دی روشن میشه مگر اینکه با ولوم تا استانه ی روشن شدن ال ای دی دوم یا سوم بذارم که روشن بشه.یعنی در واقع موقعی که حساسیت نشون میده فقط یه ال ای دی که روشن میشه.

درسته،اغلب نتایج بقیه دوستان و خود من هم همینطوریه و واکنش تک چراغی هست و خیلی به ندرت سه چراغی هست.علت این موضوع هنوز بصورت علمی مشخص نیست.شما به هییچ تستی غیر از تست لمس آنتن اهمیت ندید.کاوشهای درست و سنس های درست فلز طلا و نقره و .... هم اغلب بصورت همون روشن شدن چراغ اولی هست.تو کلیپ های یوتوپ اگر میبینید واکنش اونها سه چراغی هست،فکر نکنید وسیله شما خرابه بلکه علت چیز دیگه ای هست که برای اونها سه چراغیه و برای ما تک چراغی.فقط سعی کنید مدار رو به گونه ای بسازید که در زمانی که تمام و کمال آماده اپراتوری شده یک حساسیت خوبی به لمس دست داشته باشه.وسیله تون رو آماده اپراتوری کنید اگر در خونه هستید یجا ببرید که در دورترین نقطه به وسایل الکتریکی و تلفن و موبایل و...... باشه.آنتن رو تا جای ممکن کوتاه کنید و اگر مقدوره از ردیاب جدا کنید.سپس ردیاب رو با دقت در حالت آستانه روشن قرار بدید(ولوم 500 کیلو در نهایت باشه).یک آستانه روشن دقیق بدست بیارید.سپس فقط با یک انگشت به آرومی و به شکل یک لمس کردن نرم جای آنتن رو از بیرون باکس لمس کنید چراغ باید خاموش بشه.اگر وسیله شما این واکنش و این سطح حساسیت رو داشت،حساسیت خوب و مناسبی برای کاوش دارید.به بقیه تستها از جمله موبایل و تلویزیون و ...... اهمیت ندید.

سه شنبه 16 خرداد1396 - 8:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان خسته نباشید. جهت نصب bc 550c لطفا در شکل نشان دهید. راستش من هرکاری کردم pdf نتونستم تبدیل به عکس کنم که تو شکل بگم کدوم قسمت. ممنون میشم. pcb پیام

سه شنبه 16 خرداد1396 - 11:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام اقا عرفان خسته نباشید یه تست دیگه هم که انجام دادم این که موقعی که دستگاه یه ال ای دیش روشنه دستمو نزدیک انتن میکنم خاموش میشه

چهارشنبه 16 خرداد1396 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

milad7 نوشته است:
دوستان خسته نباشید. جهت نصب bc 550c لطفا در شکل نشان دهید. راستش من هرکاری کردم pdf نتونستم تبدیل به عکس کنم که تو شکل بگم کدوم قسمت. ممنون میشم. pcb پیام

بزن تونت دیتاشیت وتصویر پایه هاش میاد با توجه ب نام گذاری پایه ها تو سیلک ترانزیستورارو لحیم کن

چهارشنبه 16 خرداد1396 - 2:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alireza12345 نوشته است:
سلام اقا عرفان خسته نباشید یه تست دیگه هم که انجام دادم این که موقعی که دستگاه یه ال ای دیش روشنه دستمو نزدیک انتن میکنم خاموش میشه

سلام.
اگر تا نزدیکی نیم سانتی محل اتصال آنتن از بیرون باکس یا خود آنتن میبری و خاموش میشه بازهم میشه پذیرفت و حساسیت رو مناسب دونست با توجه به اینکه میزان حساسیت دستگاه در داخل منزل با فضای دور از شهر و تاسیسات شهری متفاوت هست و بخودی خود تغییر میکنه.اینو میتونید تست کنید و مشاهده کنید.اما اگر بیشتر از این مقداره حساسیت دستگاه شما بیش از حد هست،و حتما در بعضی از مناطق نمیتونید باهاش کار کنید.
همون تستی لمس انگشت رو که در پست قبلی گفتم اگر در دستگاه خودتون مشاهده کردید در بسیاری جاها جوابگوی کاوش هست و مطمینا در بعضی جاها هم جوابگو نیست و از نقاط ضعف فرانکو هم اینه که در همه مناطق عملکرد یکسانی نداره و بعضی مناطق انگار اصلا توانی نداره.شما همون تست لمس انگشت رو میتونید در حالت آستانه خاموش دقیق هم انجام بدید.اینبار با لمس آرام و نرم فقط یک انگشت به محل اتصال آنتن از بیرون باکس یا ابتدای میله آنتن میبایست چراغ روشن بشه.این واکنش روهم اگر دیدی یعنی حساسیت مناسب برای کاوش در بسیاری از مناطق.امااگر منتظر هستید از فرانکو در همه محیط ها و مناطق واکنش یکسانی ببینید متاسفانه فعلا این سطح توانایی رو با این طرح از فرانکو نداریم.

چهارشنبه 17 خرداد1396 - 4:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kاوه نوشته است:
milad7 نوشته است:

بزن تونت دیتاشیت وتصویر پایه هاش میاد با توجه ب نام گذاری پایه ها تو سیلک ترانزیستورارو لحیم کن

دمت گرم داداش @};- @};-

چهارشنبه 17 خرداد1396 - 9:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود بر دوستان و اساتید گرامی
من وقتی تایپیک رو مطالعه کردم متوجه شدم که دوستان بدون جا زدن کریستال ولتاژگیری میکردن و یادداشت هم کرده بودم که چی به چیه و کجا رو باید ولتاژ گیری کنم و چقدر باید باشه اگر اشتباه نکنم بین 4تا 6 بود و 5تا6 حساسیت به طلا بیشتر بین 4 تا5 حساسیت وبرد کلی بیشتر بود نمی دونم درست یادم مونده یا نه چون یادداشتها رو متاسفانه گم کردم از دوستان خواهش میکنم در این خصوص هم در مورد جایی که ولتاژ گیری میکنن هم بقیه مسائل تست دستگاه از جمله ولتاژ من رو راهنمایی بفرمائید همچنین در مورد سلف دستگاه الان گیج شدم که ایا 3 دور به قطر 1 میل و سیم مسی یک میل بود یا 7 دور با همین مشخصات در این خصوص هم نیاز به کمک دارم
با سپاس از همه اساتید و زحمت کشان گلم

چهارشنبه 17 خرداد1396 - 10:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
k.irani70 نوشته است:
درود بر دوستان و اساتید گرامی
من وقتی تایپیک رو مطالعه کردم متوجه شدم که دوستان بدون جا زدن کریستال ولتاژگیری میکردن و یادداشت هم کرده بودم که چی به چیه و کجا رو باید ولتاژ گیری کنم و چقدر باید باشه اگر اشتباه نکنم بین 4تا 6 بود و 5تا6 حساسیت به طلا بیشتر بین 4 تا5 حساسیت وبرد کلی بیشتر بود نمی دونم درست یادم مونده یا نه چون یادداشتها رو متاسفانه گم کردم از دوستان خواهش میکنم در این خصوص هم در مورد جایی که ولتاژ گیری میکنن هم بقیه مسائل تست دستگاه از جمله ولتاژ من رو راهنمایی بفرمائید همچنین در مورد سلف دستگاه الان گیج شدم که ایا 3 دور به قطر 1 میل و سیم مسی یک میل بود یا 7 دور با همین مشخصات در این خصوص هم نیاز به کمک دارم
با سپاس از همه اساتید و زحمت کشان گلم

سلام بدون جا زدن کریستال ولتاژ پایه3 آی سی شماره یک باید صفر باشه و پس از جا زدن کریستال باید بین 2 تا 6 ولت باشه البته بین 3 تا 5 ولت بهتره سلف هم سیم مسی یک میل به قطر یک سانت سه دور

چهارشنبه 17 خرداد1396 - 11:48pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 286 , 287 , 288 , 289 , 290 , 291 , 292 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: momomo و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure