انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 6:01pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 284 , 285 , 286 , 287 , 288 , 289 , 290 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

erfan نوشته است:
gerdash نوشته است:
سلام دوستان
من روش کار با فرانکو رو بلد نیستم اگه میشه لطف کنید بطور کامل توضیح بدین

بعد از مشخص شدن محدوده ی کاوش متلا محیطی به اندازه 1000 یا 2000 یا 3000متر،
...در بالاترین سطح زمین رو به شمال و پشت به جنوب بایستید،آنتن دستگاه رو تا حد 70 سانت باز کنید(این مقدار بعد از فهمیدن میزان حساسیت دستگاه به آسمون و زمین کم و زیاد میشه،اگر حساسیت دستگاه کم بود به تناسب تا حد کسب یک حساسیت مناسب به آسمون و زمین افزایش یا کاهش داده میشه)
...ولوم 500 کیلو رو در حداکتر خودش قرار بدید
...دستگاه رو روشن کنید و بزارید چند دقیقه ای بگذره
...وسیله رو از انتهای دسته اون رو به جلو بگیرید،دستها رو صاف و عمود بر بدن بگیرید،نزدیک بودن دستگاه به بدن امکان داره روی عملکرد دستگاه تاثیر بزاره
... ولوم 20 کیلو رو بچرخونید تا چراغ اول روشن بشه،سپس در همون حالی که با یکدست انتهای دستگاه رو گرفتید و دستگاه دور از بدن شماست با دست دیگه این ولوم 20 کیلو رو اونقدر عقب و جلو کنید که در حالت خاموش قرار بگیره ولی براتون مسلم باشه که با کوچکترین چرخش ولوم به سمت حداکثر چراغ روشن میشه
...سپس به آرومی دستگاه رو همونطور که دو دستی گرفتید رو به آسمون و بالای سرتون ببرید و همینطور سپس به سمت زمین ببرید.اگر در این حین چراغ اول روشن شد ،بستگی به میزان حساسیت دستگاه به زمین و آسمون مقدار ولوم 500 کیلو رو کم کنید تا بحدی برسه که با یک تنظیم آستانه خاموش دقییییییق بتونید دستگاه رو در مرز سنس شدن و نشدن اثر آسمون و زمین قرار بدید.خودم اگر ببینم دستگاهم در این وضعیتی که شرح دادم، حساسیتش به آسمون و زمین کم هست سعی میکنم به ولوم 500 کیلو دست نزنم و با جابجایی خودم رو به شمال در محلی قرار بگیرم که الارغم اینکه میدونم به آسمون و زمین حساسیت داره ولی به یک آستانه ای دقیییییییییق برسم که با حرکت وسیله به سمت آسمون و زمین چراغ روشن نشه.
یعنی تمام دقت و تلاش شما باید این باشه که دستگاه رو با تنظیماتی که داره در شرایطی قرار بدید که خیییییلی میل داشته باشه آسمون و زمین رو آشکار کنه ونزدیک به این حالت باشه ولی نتونه.
سعی کنید بدون تغییر ولم 500 کیلو و اگر نتونستید سپس با کمترین مقدار کاهش ولوم 500 کیلو، با تنظیم ولوم 20 کیلو به یک آستانه خاموش دقیقی برسید که مطمین بشید اگر فقط کمی حساسیت رو بالا ببرید براحتی آسمون و زمین رو سنس میکنه و هم مطمین بشید در این وضعیت با یک تنظیم دقیییییق آستانه واکنشی به آسمون و زمین ندارید.اگر حساسیت دستگاه بقدری زیاد بود که نتونستید با کم کردن ولوم 500 کیلو به مقدار حساسیت مناسب برسید با کم کردن آنتن به این مقدار برسید.اما اولویت با کم کردن ولوم 500 کیلو هست.اگر متوجه شدید که حتی با حداکثر بودن ولوم 500 کیلو و با بازبودن حداکثری آنتن و تنظیم دقیق آستانه خاموش،دستگاه،نه به آسمون و نه به زمین حساسیتی نداره ،احتمالا در اون محیط شما نمیتونید هدفی رو با دستگاه سنس کنید.در این شرایط که شما نمیتونید تغییرات تعویض قطعه و افزایش حساسیت از طریق تعویض قطعات رو انجام بدید آخرین راهکار برای افزایش حساسیت،بنظر من اینه که درب رویی باکس که قسمتی از شیلد روش نصب هست رو جدا کنید.
با اینکار اگر چه باعت تاثیر پذیری بیشتر دستگاه از امواج و اختلالات محیطی میشین ولی به همون مقدار هم حساسیت دستگاه برای سنس یک هدف افزایش پیدا میکنه،و اینکار رو تا مجبور نشدید انجام ندید.و البته در بعضی جاها راهکار کاملا مفیدی هم هست.
تمام موفقیت شما در کاوش پس از دقت در ساخت و رعایت نکات ظریف،بدست آوردن همین تنظیم دقیق آستانه خاموش هست.هر چقدر مهارت بیشتری پیدا کنید به موفقیت نزدیکترید.
...پس از بدست آوردن این تنظیم سعی کنید همیشه رو به جنوب یا شمال حرکت کنید.بهترین نتایج در همین جهات هست.
...سعی کنید آروم حرکت کنید و در عین حال دستگاه رو به سمت چپ و راست خودتون بصورت یک منحنی تقریبا نیم دایره به سمت زمین شیب بدید،یعنی دستگاه رو به آرومی در حین حرکت به سمت شمال یا جنوب به چپ و راست تاب بدید.من خودم عمدا آنتن رو جوری در باکس تعبیه کردم که با یک زاویه تقریبا 20 درجه رو به زمین قرار بگیره.
...هر چه هدف شما در عمق بیشتری باشه شما باید با فاصله کمتری از کنارش عبور کنید تا بتونید آشکارش کنید،بنابراین اگر محیط کاوش شما متلا 1000 متره سعی کنید همه محیط رو قدم بزنید و بازم تاکید میکنم سعی کنی اگر شرایط محیطی میزاره در جهت جنوب یا شمال این محدوده رو طی کنید.
...اهداف عمیق حداکثر از دو جهت جغرافیایی و با شعاع کمی سنس میشن،پس همه محیط رو قدم بزنید.
...هر چه اهداف به سطح زمین نزدیکتر باشه جهت های سنس و شعاع سنس بیشتره.
...هرچه اهداف به سطح زمین نزدیکتر باشه ،با خاموش شدن چراغ ،بدن شما به مرکز هدف نزدیکتره و تقریبا روی هدفه.و هر چه اهداف در عمق بیشتری باشه،با خاموش شدن چراغ،بدن شما از مرکز هدف فاصله داره.در سنسی که از شمال به جنوب هست و هدف در عمق قرار داره،با خاموش شدن چراغ،هدف با فاصله ای پشت پای شما قرار داره.داشتن نقطه زن ضروریه.
>>>> و در آخر اینکه خدا باید بده.

...

ببخشید متوجه نشدم،زمانی که دستگاه رو در استانه تنظیم میکنیم چراغ ها خاموش هست ،اما در اخر شما فرمودید با خاموش شدن چراغ بدن شما نزدیک به هدف هست،متوجه نشدم لطفا بیشتر توضیح بدین، :ymapplause:

جمعه 12 خرداد1396 - 3:53am
آواتار کاربر

محل اقامت: gach
دوستان یه سوال دیگه.این ردیاب هم مثل بقیه ردیاب ها به سمت هدف میچرخه؟؟باید دسته با بربرینگ به بدنه بچسپه؟؟اگه ممکنه یه فیلم یا عکس از نحوه ساخت بدنه بفرستید
با تشکر

woke up morning
you got self a gun
mama say you are one in a million
... burn to shine

جمعه 12 خرداد1396 - 4:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mafia نوشته است:
دوستان یه سوال دیگه.این ردیاب هم مثل بقیه ردیاب ها به سمت هدف میچرخه؟؟باید دسته با بربرینگ به بدنه بچسپه؟؟اگه ممکنه یه فیلم یا عکس از نحوه ساخت بدنه بفرستید
با تشکر

@-) @-) @-) @-) :-w :-w :-w :-? :-? :-?

جمعه 12 خرداد1396 - 4:33pm

سلام دوستان
ممکنه پی سی بی که تست شده و جواب داده و مشکلی نداره را یا لینکه صفحه دانلود را اینجا قرار بدید

جمعه 12 خرداد1396 - 4:39pm
آواتار کاربر

afshin نوشته است:
mafia نوشته است:
با تشکر

:-w :-w :-w :-? :-? :-?

=)) =)) =))
خوب داداش ندیده بودم دیگه واسم جای سوال بود
یه فیلم دانلود کردم حساب کار اومد دستم
الان یه سوال دیگه پیش اومد واسم؟؟ ما به این دستگاه فرکانس یا چیزی نمیدیم.خود این دستگاه دنبال چه فلزی میگرده؟؟از اونجایی که یه سیستمش انالوگه چطور میخواد تشخیص بده که اون زیر چیه و چراغ روشن کنه؟؟؟

woke up morning
you got self a gun
... burn to shine

جمعه 12 خرداد1396 - 8:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

داداش بچه ها رو به سخره گرفتی مگه خوندن تایپیک چقدر زمان میبره تا این سوالات بی ریط مطرح نشه :-w

جمعه 12 خرداد1396 - 9:59pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز عوض این جور سوالات و انتظار گرفتن پاسخی روشنگرانه ؛ کمی وقت و حوصله خرج کنین حداقل از صفحه 200 تاپیک به بعد رو که بنده هم وارد بحث شدم مطالعه کنین. بطور خلاصه این ردیاب نوعی گیرنده رادیویی هست و بر اساس محتمل ترین نظریه منطبق با اکثر تستها صرفا بر اساس بازنشر یا انعکاس امواج رادیویی موجود در محیط که از جانب هدف احتمالی دریافت میشه کار میکنه. تفکیک خاصی وجود نداره جز اینکه فلزات رسانا تر از جمله نقره و مس و طلا قویتر سنس میشن و ضعیف ترین سنس مربوط به آهن و قلع و احتمالا مفرغ خواهد بود. البته در جوابدهی این نوع دستگاه در مکانهای مختلف حرف و حدیث زیادی وجود داره که دوستان هم اشاره کردن و ما باز هم منتظر بررسی های میدانی بیشتری هستیم.
فیبر آقا پیام که در صفحه 239 قرار داره مورد تایید هست و میتونین بسازین.

جمعه 12 خرداد1396 - 10:18pm
آواتار کاربر

evilman نوشته است:
داداش بچه ها رو به سخره گرفتی مگه خوندن تایپیک چقدر زمان میبره تا این سوالات بی ریط مطرح نشه :-w

مسخره چیه عزیز من.از کی تا حالا سوال پرسیدن شده مسخره کردن.تا صفحه 80 رو خوندم ولی هیچ کسی جواب نگرفته اون اون زمان.دلیل گذاشتن شکلک های خنده چیز دیگه ای بود که افشین خودش میدونه.حالا شما هم جای وقت گذاشتن واسه تذکر دادن به دیگران جواب میدادید خیلی موثر تر بود

woke up morning
you got self a gun
... burn to shine

آخرین بار توسط mafia در شنبه 12 خرداد1396 - 2:15am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 12 خرداد1396 - 2:11am
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
دوست عزیز عوض این جور سوالات و انتظار گرفتن پاسخی روشنگرانه ؛ کمی وقت و حوصله خرج کنین حداقل از صفحه 200 تاپیک به بعد رو که بنده هم وارد بحث شدم مطالعه کنین. بطور خلاصه این ردیاب نوعی گیرنده رادیویی هست و بر اساس محتمل ترین نظریه منطبق با اکثر تستها صرفا بر اساس بازنشر یا انعکاس امواج رادیویی موجود در محیط که از جانب هدف احتمالی دریافت میشه کار میکنه. تفکیک خاصی وجود نداره جز اینکه فلزات رسانا تر از جمله نقره و مس و طلا قویتر سنس میشن و ضعیف ترین سنس مربوط به آهن و قلع و احتمالا مفرغ خواهد بود. البته در جوابدهی این نوع دستگاه در مکانهای مختلف حرف و حدیث زیادی وجود داره که دوستان هم اشاره کردن و ما باز هم منتظر بررسی های میدانی بیشتری هستیم.
فیبر آقا پیام که در صفحه 239 قرار داره مورد تایید هست و میتونین بسازین.

ممنونم مهندس عزیز
کاش یه چهار نفر مثل شما تو کابینه دولت هم داشتیم مملکت گلستان میشد
یه پست میذارید همه سوال ها و شک و تردید ها بر طرف میشه

woke up morning
you got self a gun
... burn to shine

شنبه 12 خرداد1396 - 2:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام مهندس حمید عزیز خسته نباشی
من تصمیم گرفتم برای این مدار دیش از جنس مس بسازم.حالا من نمیدونم باید بگم دیش با چه ابعادی برام بسازن آیا فرمول خاصی داره؟ و دوم اینکه وجود دیش باعث افزایش برد و شعاع زنی خواهد شد؟

یکشنبه 14 خرداد1396 - 9:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 284 , 285 , 286 , 287 , 288 , 289 , 290 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure