انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 7:37am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 275 , 276 , 277 , 278 , 279 , 280 , 281 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
استاد حمید من سر راه منفی بازر چون صدای بلندی داشت یه مقاومت 1 کیلو گذاشتم
ایا میتونه تاثیر منفی روی مدار داشته باشه؟
سپاس

دوشنبه 17 اردیبهشت1396 - 1:45am
مدیر کل
مدیر کل

نه هیچ اثر منفی نداره و تاجاییکه در نظر دارین صدای بازر ضعیف تر بشه میتونین مقاومت سری با بازر رو افزایش بدین. از حدی هم بیشتر بذارین کلا صدا قطع میشه!

دوشنبه 17 اردیبهشت1396 - 2:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
نه هیچ اثر منفی نداره و تاجاییکه در نظر دارین صدای بازر ضعیف تر بشه میتونین مقاومت سری با بازر رو افزایش بدین. از حدی هم بیشتر بذارین کلا صدا قطع میشه!

ممنون و سپاس از راهنمایی شما
مدار بدرستی کار میکنه و منتظر فرصت جهت تست میدانی هستم

دوشنبه 18 اردیبهشت1396 - 7:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

من این مدار رو ساختم به موبایل و و جرقه فندک و تماس دست واکنش داره
چند تا لوله مسی 12 سانت 9 ماه پیش زیر خاک دفن کرده بودم واکنشی نشون نداد
و آهن حدود یک کیلو 9 ماه پیش زیر خاک دفن کرده بودم واکنش نشون نداد
و آهنربا حدود 2 کیلو 9 ماه پیش زیر خاک دفن کرده بودم واکنش نشون نداد
همه این فلزات در نیم متری و به دور از هم هستند
فعلا به کاوش واقعی نرفتم میخوام به چند جای باستانی ببرم انشاله هرموقع رفتم نتایج رو عرض خواهم کرد

دوشنبه 18 اردیبهشت1396 - 9:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقاومتهای 1درصد رو از پاساز عباسیان،زیر زمین،آخرین مغازه سمت چب تهیه کنید.
خازنهای رنج پیکو،مولتی لایر مرغوب آلمانی رو از پاساز امجد،زیر زمین آخرین مغازه ردیف وسط"الکترونیک زاپن"تهیه کنید.زمان خرید تاکید کنید فقط و فقط جنس مرغوب و عالی میخوام،معمولی نمیخوام،میره براتون میاره.
خازنهای 22 نانو بسیار با کیفیت آمریکایی رو از طبقه زیر زمین یا همکف امجد(دقیق یادم نمیاد)اواسط ردیف دست راست مغازه ای هست که پیشخون مغازه موازی با ویترین مغازه هست.صاحبش آدمی تقریبا 40 ساله و با موهایی کم پشت .بگید 22 نانو عالی میخوام.همون آمریکاییه که از صاایران گرفتی.میره براتون میاره دونه ای 1000 تومن.
33نانو جنس میکا بسیار با کیفیت رو از همین مغازه بگیرید.شکلش مکعب مربع هست زرد رنگ دونه ای 2000 تومن.
ویترین مغازه تا پیشخون مغازه جای تنگی برای رفت و آمد داره.پیشخون موازی با ویترین هست.

دوشنبه 18 اردیبهشت1396 - 4:10pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.من دستم رو روی پایه این ترانزیستور و دیود پایینیش روی اون محدوده فشار میدم ال ای دی هام روشن میشه ولوم ها هم درست کار میکنه.دستم رو که بر میدارم خاموش میشه.اتصالی هم ندارم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 18 اردیبهشت1396 - 4:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد حمید عزیز
نظر شما در مورد برد نهایی و شعاع این مداز چقدر هستش . طی تست های که انجام دادم برد این دستگاه و عمق این دستگاه نباید به درد دفینه یابی بخوره. نظر شما رو میخوام بدونم

سه شنبه 18 اردیبهشت1396 - 12:47am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
من نظر خودم رو چند بار عرض کردم! از حیث شعاعزنی نمیشه انتظار مسافت زیادی داشت و شاید برای اهداف قوی و در شرایطی خاص تا 10 متر جوابگو باشه و فکر میکنم عمقزنی هم تا حدود نصف شعاعزنی میتونه باشه. بعید میدونم این ارقام خیلی قابل افزایش باشن و اگر این رنج بازدهی برای کار شما مناسب نباشه طبیعتا نمیتونین روی این طرح حساب کنین. از ابتدا عرض کردم شعاعزنی به میزان حداکثر 10 متر قابلیت ردیابی قدرتمندی در اختیار کاوشگر نمیذاره ولی ظاهرا در همین حد هم برای برخی دوستان بدرد بخور بوده. البته فعلا مشکل جدی تر این هست که بسیاری از دوستان یا کلا جواب خوبی نگرفتن یا در بعضی جاها دستگاه هدف رو سنس نکرده! اگر این مساله عمومیت داشته باشه در کنار رنج پایین شعاعزنی این دستگاه ارزش چندانی نخواهد داشت.

سه شنبه 18 اردیبهشت1396 - 1:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
من نظر خودم رو چند بار عرض کردم! از حیث شعاعزنی نمیشه انتظار مسافت زیادی داشت و شاید برای اهداف قوی و در شرایطی خاص تا 10 متر جوابگو باشه و فکر میکنم عمقزنی هم تا حدود نصف شعاعزنی میتونه باشه. بعید میدونم این ارقام خیلی قابل افزایش باشن و اگر این رنج بازدهی برای کار شما مناسب نباشه طبیعتا نمیتونین روی این طرح حساب کنین. از ابتدا عرض کردم شعاعزنی به میزان حداکثر 10 متر قابلیت ردیابی قدرتمندی در اختیار کاوشگر نمیذاره ولی ظاهرا در همین حد هم برای برخی دوستان بدرد بخور بوده. البته فعلا مشکل جدی تر این هست که بسیاری از دوستان یا کلا جواب خوبی نگرفتن یا در بعضی جاها دستگاه هدف رو سنس نکرده! اگر این مساله عمومیت داشته باشه در کنار رنج پایین شعاعزنی این دستگاه ارزش چندانی نخواهد داشت.

با تشکر از توضیح جنابعالی
به عرض برسونم که جهت اهداف با عمقهای بالاتر از دو متر روی این سیستم حساب نکنید فعلا در حال تست هستم
در ضمن تنظیم کردن و در آستانه قرار دادن دسگاه در محل خیلی مهمه و اگر خوب تنظیم نشه هیچ هدفی رو نمیتونه سنس کنه

سه شنبه 19 اردیبهشت1396 - 10:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تهم نوشته است:
حمید نوشته است:
خواهش میکنم.

با تشکر از توضیح جنابعالی
به عرض برسونم که جهت اهداف با عمقهای بالاتر از دو متر روی این سیستم حساب نکنید فعلا در حال تست هستم
در ضمن تنظیم کردن و در آستانه قرار دادن دسگاه در محل خیلی مهمه و اگر خوب تنظیم نشه هیچ هدفی رو نمیتونه سنس کنه

سلام دوست عزیز
خوشحال میشم از نحوه تنظیم دقیق این سیستم توضیحی جامع بفرمایید چون موضوع مهمی هستش که اکثرا در این مورد اطلاعات جامع ندادن.

سه شنبه 19 اردیبهشت1396 - 3:47pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 275 , 276 , 277 , 278 , 279 , 280 , 281 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Jamalsixty و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure