انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 8:28am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 273 , 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
kاوه نوشته است:
مهندس تستی ک من انجام دادم درحالیه ک یکی از دوستان تونسته با مدارش وتنظیم واریابل نقطه مورد نظر رو با دقت بالا وب راحتی از حدود ۳متر فاصله بزنه..منتهامشکل مدار خود من اینه ک وقتی مورد رو سنس میکنه دیگه چراغها قطع نمیشن

مشکل همینه که همیشه دوستان توانستن ولی خود شما نتوانستین! :D عرض کردم حرفها و شنیده ها رو کنار بذارین و بر اساس واقعیاتی که خودتون میبینید جلو برین. هیچ علت علمی برای سنس هر فلز روی فرکانسی خاص وجود نداره! هر چه هست تغییر حساسیت دستگاه و حتی تغییر اندک حالت سلفی در صورت استفاده از واریابل هست. وگرنه از نظر من اتفاقی که برای شما رخ داده منطقی و قابل پیش بینی بوده! همیشه باید درست تست گرفت و اون رو بارها تکرار کرد تا بشه برداشت درستی داشت. ولی متاسفانه برخی دوستان تست دقیقی نمیگیرن و برداشتی میکنن که خودشون دوست دارن! در حالیکه روش کار علمی و فنی اصلا اینجوری نیست.

مهندس راهکارتون واسه رفع این مشکل ک چراغا خاموش نمیشن چیه؟ممنون میشم راهنماییم کنید

جمعه 14 اردیبهشت1396 - 12:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

کاوه جان شما اگه R1 , R2 تو دسپلی تغییر زیاد بدی یا گین آیسی 1 رو زیاد افزایش بدی این اتفاق میفته. حساسیت رو کم کن درست میشه.

جمعه 14 اردیبهشت1396 - 12:32am

سلام ؛ تمام قطعات رو از مدار جدا کردم و تک تک رو تست کردم و حتی مجبور شدم دوباره فیبر بزنم ؛ ولی باز هم همون مشکل نداشتن ولتاژ تو پایه ای سی 3 رو دارم ؛ کسی نظری نداره ؟

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 8:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

end نوشته است:
سلام ؛ تمام قطعات رو از مدار جدا کردم و تک تک رو تست کردم و حتی مجبور شدم دوباره فیبر بزنم ؛ ولی باز هم همون مشکل نداشتن ولتاژ تو پایه ای سی 3 رو دارم ؛ کسی نظری نداره ؟

سلام.
شما لطف کنید و یه عکس از مدار بزارید .
ولتمتر رو به امیتر ترانزیستور 5 وصل کنید و انگشت رو به زیر خازنهای یک پیکو بزنید و اگه افزایش ولتاژ داشتید ایراد از اسیلاتور هست.

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 9:39am

saeeed60h نوشته است:
end نوشته است:

سلام.
ولتمتر رو به امیتر ترانزیستور 5 وصل کنید و انگشت رو به زیر خازنهای یک پیکو بزنید و اگه افزایش ولتاژ داشتید ایراد از اسیلاتور هست.

دوست عزیز تشکر از شما ؛ میخام عکس مدارم رو اپلود کنم ولی نمیدونم چرا نمیشه ؛ قبلا با فیلتر سایفون مشکلی نبود ؛ اون ترازیستور که نزدیک کریستال هست منطورتونه ؟ چک کردم مشکلی نبود ولی زیر قسمت سلف دس میزدم ولتاژ امیتر کم می شد

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 1:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

end نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
end نوشته است:

سلام.

دوست عزیز تشکر از شما ؛ میخام عکس مدارم رو اپلود کنم ولی نمیدونم چرا نمیشه ؛ قبلا با فیلتر سایفون مشکلی نبود ؛ اون ترازیستور که نزدیک کریستال هست منطورتونه ؟ چک کردم مشکلی نبود ولی زیر قسمت سلف دس میزدم ولتاژ امیتر کم می شد

ولتاژ امیتر ترانزیستور 5 و پایه سه ایسی یک یکی هست.اگه اونجا ولتاژ دارید باید تو پایه سه هم باشه.

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 1:42pm

نه بدوست عزیز اونجا ولتاژ ندارم ؛ فکر کردم ترازیستور کنار کریستال رو میگین ؛ ضمنا میشه بدون نصب بودن ولوم ها هم تست ولتاژ بگیریم؟ اگه مقاومت 3.3 کیلو زیر ای سی رو از مدار جدا کنیم میشه تست ولتاژ بگیریم ؟

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شما تستی که گفتم رو انجام بدید.ولتاژ امیتر 5 وقتی به زیر خازنهای یک پیکو دست میزنید زیاد میشه یا نه.یعنی از 0 بیشتر میشه؟.زیر خازنهای یک پیکو نه زیر سلف

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 2:22pm

saeeed60h نوشته است:
شما تستی که گفتم رو انجام بدید.ولتاژ امیتر 5 وقتی به زیر خازنهای یک پیکو دست میزنید زیاد میشه یا نه.یعنی از 0 بیشتر میشه؟.زیر خازنهای یک پیکو نه زیر سلف

عرض کردم خدمتون ؛ تو پایه ایمیتر ترانزیستور 5 ؛ ولتاژی ندارم

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 2:43pm

پیوست:
2.jpg
end نوشته است:
saeeed60h نوشته است:

عرض کردم خدمتون ؛ تو پایه ایمیتر ترانزیستور 5 ؛ ولتاژی ندارم

زیز led+ بالای مقاومت 330 اهم 12 ولت دارم ولی پایین همین مقاومت ولتاژ ندارم
قسمت e ترازیستور کنار کریستال 5.40 ولتاژ دارم ولی پایه پایینی خازن 1p هیچ ولتاژی ندارم یعنی اصلا ولتاژی از ردیف خازنهای 1p عبور نمیکنه
ترانزیستور هم bc549c

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 15 اردیبهشت1396 - 5:37pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 273 , 274 , 275 , 276 , 277 , 278 , 279 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 20 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure