انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 4:29am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غضنفر نوشته است:
خوب دوست عزیز میشه بگید کدوم فلزیاب ده متر پالس میفرسته ؟جدی پرسیدم ها اگه دستگاهی با این قابلیت ارسال پالس رو سراغ دارید معرفی کنید بریم سراغش

دوست عزيز جناب غضنفر! چرا اصل ماجرا رو رها ميکنيد و به سراغ فرعيات ميريد! حالا شما از ده متر سنس نکنيد شش متر و پنج مترو که قبول داريد برادر! همون شش مترم قبوله. بحث ما بحث ده متر و شش متر نيست غضنفر جان, بحث ما براي روشن شدن و کشف حقيقت علمي يک موضوع مهم هست, شايد جناب هادي درست ميگن و من با پيشنهاد يک ازمايش ساده و البته روشنگر ميخوام موضوع روشن بشه و ايشون هم براي نظريشون که محترم هست به اين طريق سند و مدرک نسبتا خوبي دست پيدا ميکنن! اين چيز بديست؟ در ثاني بايد خدمتتون عرض کنم که بله درست هست! حتي يک فلزياب پالسي با قدرت متوسط هم ميتونه تا شعاع زيادي مثلا هفت متر يا کمي بيشتر از خودش پالس ارسال کنه! (در هوا البته) احتمالا شما اين مطلب رو با برد سنسي فلزياب اشتباه گرفتيد, شعاع سنس فلزياب از نظر برد با شعاع ميدان ايجاد شده توسط سيم پيچ اون خيلي فرق داره و خيلي کمتر ّهست و اگر شما قسمت گيرنده و بخش ارسال پالس يک مدار پالسي رو جدا از هم درست کنيد با دو سيم پيچ جدا از هم و اونوقت با دور کردن اونها از هم بصورت موازي خواهيد ديد که بخش گيرنده فلزياب از فاصله بسيار دورتر از فرستنده پالس هاي توليد شده رو سنس ميکنه! و زياد بودن شعاع ارسال پالس به معني اين نيست که لزوما شعاع سنس فلزياب هم بايد به همون اندازه باشه. حالا که مطلب به اينجا رسید با اجازتون بصورت کاملا مستدل و علمي و اتفاقا با همین بحث فلزياب پالسي ميتونم بطلان نظريه دوستمون جناب هادي رو ثابت کنم, (مدار فرانکو به کنار) و اون اينکه :اگر ديتاي ارسال شده از دفينه بصورت پالسي بود و فرکانسي نبود و نيز مقدار فرکانس هم طبق نظر ايشون مهم نبود پس بايستي فلزياب هاي پالسي بدون داشتن قسمت فرستنده پالس مينونستن فقط با بخش گيرنده خودشون که مخصوصا براي سنس پالسهاي سريع ساخته شده اند براحتي بتونند با عمق زني بسيار بالا فلزات مدفون و دفينه رو سنس کنن! و ديگه نيازي به بخش فرستنده پالس و مصرف جريان بسيار زياد اون ووو.... نبود.ايا دليل محکمتر از اين ميخواهيد؟!!

یکشنبه 12 فروردین1396 - 1:32am
مدیر کل
مدیر کل

afshin نوشته است:

خوب اثبات نظريتون کار زياد مشکلي نيست! اگر به نظرتون فرکانس کاري اين دستگاه مهم نيست و پالس بودنش اهميت داره خودتون يا يکي از دوستان با يک فلزياب پالسي ميتونيد امتحان کنيد! بايستي مدارتون بتونه از فاصله حداقل ده متري و نه نزديکتر پالسهاي فلزياب رو سنس کنه. از دوستاني که مدار رو ساختند و فلزياب پالسي هم دم دستشون هست ميتونن اين ازمايش ساده رو انجام بدن.

فلزیاب پالسی دارای میدان مغناطیسی متغیر و با فرکانس پایین هست. چنین چیزی نمیتونه منجر به تولید موج رادیویی بشه که این مدار بتونه از چند متری دریافتش کنه. البته اگر گیرنده مستقیما در میدان لوپ و در فاصله نزدیکتری قرار داشته باشه طبیعتا تاثیر داره بخصوص که بصورت پالس هم هست. البته نکته دیگه تغذیه فلزیاب با باطری هست! چون بسیاری از این دستگاههایی که روشن شدنشون باعث ایجاد نویز در فواصل دور میشه بلحاظ برگشت نویز روی شبکه برق و انتشارشون در محیط منزل خیلی قویتر سنس میشن در صورتیکه دستگاههایی که با باطری تغذیه میشن نویز کمتری منتشر میکنن که بدلیل شبکه سیمکشی برق داخل منزل هست.

یکشنبه 12 فروردین1396 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هادی مگنت نوشته است:
افشین عزیز آزمایش خوبی رو پیشنهاد دادین ولی فرکانس کاری قسمت رزونانس رو در نظر نگرفتین. با فلزیاب پالسی ماکزیمم 1 کیلوهرتز نمیشه تست گرفت. ;)

خوب هادي جان, خودتون در پستهاي قبلي گفتيد که فرکانس رو قبول نداريد و بصورت پالسي هست و نيز قسمت روزنانس مدار هم گفتيد که زياد حساس نيست يعني اهميتي نداره! که البته اگر بقول شما امواج ارسالي از دفينه بصورت پالسي باشه کاملا منطقي هست که ديگه روزنانس مدار نقش مهمي نداشته باشه, چون اصولا هم محاسبه روزنانس سلف و خازن در مورد امواج پالسي و نيم سيکل معنا نداره!

یکشنبه 12 فروردین1396 - 1:44am
کاربر فعال
کاربر فعال

افشین عزیز در رابطه با سوال شما حمید جان هم تقریبا جوابتون رو داد و نیز من هم در پست قبلی بهتون گفتم. گیرنده فلزیاب پالسی در بالاتر از 1 کیلوهرتز فیلتر شده پس عملا نمیتونه بدون دخالت پالس فرستنده سنسی از فلز داشته باشه چون این گیرنده ها برای امواج الکترومغناطیس طراحی میشن در صورتیکه مدار ردیاب یک مدار برای امواج رادیوئی هستش. البته در فواصل کمتر گیرنده پالسی میتونه سنس کنه من اینو با یک مدار دیگه ای تست کردم شاید حول وحوش 30 سانتی.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

یکشنبه 12 فروردین1396 - 1:56am
مدیر کل
مدیر کل

هادی مگنت نوشته است:
افشین عزیز آزمایش خوبی رو پیشنهاد دادین ولی فرکانس کاری قسمت رزونانس رو در نظر نگرفتین. با فلزیاب پالسی ماکزیمم 1 کیلوهرتز نمیشه تست گرفت. ;)

من در پست قبلی از شما درخواست رفرنس یا فیلم یا محاسبه و هر چیزی که جنبه تکیه گاه علمی داشته باشه کردم ولی پاسخ ندادین! ما که نمیتونیم بگیم بله فلز در اثر میدان مغناطیسی زمین ارتعاشی داره که بصورت پالس هست و این مدار از چند متری دریافتش میکنه ولی امواج رادیویی در همین رنج که توسط یک رادیوی ساده هم قابل دریافته تاثیری نداره! تنها مطلب مرتبط با بحث شما فرکانس NMR هست که اگر تحقیق کنین میبینین ربطی به داستان عملکرد این دستگاه نداره. از این گذشته اصولا کدوم موج در طبیعت بصورت پالسی هست که شما توصیف میکنین؟ تمام امواج طبیعی که من میشناسم اعم از موج های مکانیکی مثل موج آب و یا امواج الکترومغناطیسی مختلف نظیر امواج رادیویی و مایکروویو و نور همگی بصورت سینوسی هستن! موج پالسی معمولا بصورت مصنوعی تولید میشه. شما حتی اگر پالس قوی رو به زمین تزریق کنین و در فاصله دور توسط یک تقویت کننده تلاش کنین که دریافتش کنین با کمال تعجب میبینید تقریبا به حالت سینوسی تبدیل شده!!! اصولا محیط دنیایی که ما درش زندگی میکنیم مثل یک فیلتر قوی هر موجی رو در نهایت تبدیل به سینوسی میکنه! بهمین دلیل همه امواج مهم در اطراف ما بصورت سینوسی هستن. شاید این مطلب من از نظر شما عجیب باشه ولی اگر این رو جدی بگیرین و خودتون تست کنین به حرف من میرسین. لذا اگر پالس خاصی در اطراف فلز ایجاد بشه دیگه در فواصل چند متری که برد نهاییش هست امواج بصورت پالس با اون پهنای کم که فرمودین نخواهند بود و رفته رفته شیب لبه های اون کند میشه تا به حالت سینوسی نزدیک بشه که راحت ترین روش ارسال امواج در طبیعت هست.
اینکه شما میفرمایین بحث پالس در کار هست شاید اطلاعات خاصی دارین که ما نمیدونیم! اگر اینطور باشه روند پروژه میتونه با مشکل جدی مواجه بشه هر چند من تا اینجای کار از همه مسائلی که بررسی کردیم تا حد زیادی مطمئن هستم ولی نمیتونم بگم صد در صد هست. لذا اگر قصد شما کمک کردن باشه باید اون چیزی رو که میدونین و در ازمایش یا محاسبه بهش رسیدین بیان کنین. اگر درست گفته باشین به پروژه کمک بزرگی کردین ولی اگر اشتباه کرده باشین و با کمک هم متوجه بشیم طبیعتا به نفع خودتون هم هست!
فکر میکنم جایی فرمودین عرض پالس حدود 500 نانو ثانیه هست. اگر اینطور باشه معادل طول موج فرکانس 2 مگاهرتز میشه که این مدار هم براحتی داره باهاش کار میکنه. از این نظر تناقضی وجود نداره. ولی اینجا دیگه فرکانس پالس زیاد مهم نیست!!! شما اگر چنین پالسی رو مثلا با فرکانس 10 هرتز تولید کنین معادل 10 بار در ثانیه بصورت یک هارمونیک 2 مگاهرتزی روی گیرنده اثر میذاره و 10 بار خروجی ولتاژ کم و زیاد میشه. هر چه فرکانس پالس بیشتر بشه تعداد این دفعات بیشتر میشه و با توجه به یکسوسازی در خروجی سطح ولتاژ DC هم کمی بیشتر میشه. اتفاق دیگری نمیفته و در صورت وجود پالس با پهنای پالسی که فرمودین فرکانس پالس تاثیر زیادی نداره. توجه کنین در فلزیاب پالسی هم چه مدار با فرکانس 50 هرتز کار کنه و چه 1000 هرتز باز در بخش تقویت کننده باید یک پهنای باند حداقل 10 کیلوهرتزی داشته باشیم تا اطلاعات موج میرا جهت سنس با حساسیت خوب و آنالیز در بخش تفکیک جوابگو باشه. به ساختار مدار هم ربطی نداره! چیزی که باعث این الزام هست نوع شیب موج میراست که در قسمت شیب تند میشه اون رو با یک موج سینوسی چند کیلوهرتزی مقایسه کرد! این مثال عینی رو که بنده عملا تا ته قضیش رفتم و 2 سال باهاش بصورت حرفه ای سر و کار داشتم عرض کردم تا بطور مشابه متوجه بحث پالس در اینجا هم باشین.

یکشنبه 12 فروردین1396 - 2:01am
کاربر فعال
کاربر فعال

داریم یواش یواش به نظر همدیگه نزدیک میشیم درسته من گفتم پهنای پالس 460 ثانیه که معادل 1.8 مگاهرتز درمیاد البته مقدار ماکزیمم پهنای محاسبه شده در مدار هستش ولی فرکانس پهنای دریافتی دیتا در رنج نسبتا بزرگی باید باشه که خودتون هم با استفاده از شبیه ساز محاسبه کردین اگر چنین پالسی با فرکانس غیر از این محدوده و یا بقول شما با فرکانس 10 هرتز زده بشه سنسی صورت نخواهد گرفت بعضی از دوستان سنس با یک چراغ با فلز دفن شده توسط خودشون گزارش کردند که این برمیگرده به همون مقدار فرکانس پایین و با همون مقدار پهنای پالس که پس از مدت زمان دفن نسبتا طولانی به همون مقدار فرکانس رزونانس خواهد رسید البته باز میگم این مقدار ماکزیمم پهنا هستش. البته در اینجا استفاده از کلمه فرکانس اینطور تلقی نشه که فرکانسی وجود داره دوره تناوب فرکانس مد نظرم هستش.
اگر شما تصمیم به طراحی مدار جدیدی گرفتین بنظر من نباید عجله ای کنید، تا تستهای درخواست شده شما و نیز چند مورد من توسط دوستان کاوشگر انجام نگیره نمیتونین طراحی دقیقی انجام بدین.
در مورد فیلم همه چی که فیلم نمیشه شما واقعا خودتون تا حالا از فلزیاب خودتون و توسط خود شما فیلمی ارائه دادین. حالا چرا شما وقتی با دوستان بحث علمی براه میوفته یاد فیلم میوفتین :D
در مورد NMR اطلاعات کافی دارم ولی روشی که شما در مورد NMR میگین بصورت آزمایشگاهی هستش. شاید نظریه منم نزدیک به اون باشه ولی در مقیاس میدانی. و قرار هم نیست تعداد الکترونهای عنصر رو بشماریم. همینکه تشخیص هدف رو بدیم کافیه.

"لذا اگر پالس خاصی در اطراف فلز ایجاد بشه دیگه در فواصل چند متری که برد نهاییش هست امواج بصورت پالس با اون پهنای کم که فرمودین نخواهند بود و رفته رفته شیب لبه های اون کند میشه تا به حالت سینوسی نزدیک بشه که راحت ترین روش ارسال امواج در طبیعت هست."
این مطلب شما کاملا جواب منطقی به خودتون هستش چرا که شعاع سنس سیستم عملا بیشتر از 10 و یا حد نهایی خودشو بگیم 20 متر نمیشه.

یکشنبه 12 فروردین1396 - 2:41am
مدیر کل
مدیر کل

فکر کنم فرموده بودین 560 نانوثانیه هست و الان که در مدار نگاه کردم متوجه شدم ظاهرا منظور شما ثابت زمانی دشارژ خازنهای 560 پیکو که با مقاومت 1 کیلو موازی شدن رو میفرمایین!!! بله اون ثابت زمانی 560 نانو ثانیه هست و باید به شما اطمینان قطعی بدم اگر از روی مدار به این نتیجه رسیدین کاملا برداشت اشتباهیه. نظیر چنین کاری که در امیتر ترانزیستورهای 3 و 4 ملاحظه میکنین در بسیاری از مدارات تقویت کننده ترانزیستوری انجام میشه و نقش اون افزایش میزان تقویت برای فرکانسهای بالاتر هست که بنوعی محدوده نهایی پاسخ فرکانسی تقویت کننده رو افزایش میده. پس اگر این نظریه شما بر اساس این بخش از مدار باشه اصلا درست نیست و حتی اگر هم بود ربطی به موج واقعی که احیانا توسط دفینه تولید میشد نداشت! چون ما باید ابتدا خود اون موج احتمالی رو دیده باشیم و به کمک ابزاری اندازه گیری کرده باشیم و بعد بیایم برای دریافتش مدار طراحی کنیم. وگرنه این که نمیشه از روی انالیز بخشی از یک مدار که عملکردش حاصل تصادف بوده نتیجه دقیق بگیریم که پس دفینه داره فلان پالس رو تولید میکنه!!! همه جور مهندسی معکوس دیده بودیم ولی مهندسی معکوس تئوریهای فیزیک از روی یک مدار شانسی رو ندیده بودیم! :D خیر عزیز من این روش کار علمی نیست.
اینکه برخی دوستان فلز رو با یک چراغ سنس کردن و برخی جور دیگه میتونه دهها دلیل غیر از توضیحی که شما دادین داشته باشه! مثلا شرایط ساخت اینجور دستگاههای آنالوگ هیچوقت دقیقا مشابه هم نیست. یا اینکه قطعا شرایط وجود امواج رادیویی در محیطهای مختلف و زمانهای متفاوت فرق میکنه. از این گذشته این طبیعیه که وقتی هدفی قدرت سنس بیشتری داره و مثلا از 10 متری با یک چراغ سنس میشه اگر بهش نزدیک بشین چراغ دوم و شاید سوم هم روشن بشن! این ربطی به عرض پالس و این مسائل نداره چون در هر صورت عامل سنس هر چه که باشه در نزدیکی هدف قویتر هست و ولتاژ بیشتری در خروجی ایجاد میکنه. این مطلب ساده ای هست.
در مورد طراحی بنده حداقل 3 طرح ساخت مدنظرم هست! ولی اولیش قطعا همین مدار بدون تغییر حتی یک مورد در بخش اصلی خواهد بود!!! بنده هرگز اشتباه اساتید گمنام رو که با یک تحلیل آبکی تصور میکنن عملکرد فلان مدار رو متوجه شدن و شروع به تغییرات عجیب میکنن ؛ تکرار نمیکنم! بنابراین با اینکه به محاسبات خودم حتی تا همین حد فعلی اطمینان دارم ولی ترجیح میدم برای مقایسه با طرحهای بعدی و جلوگیری از شبهات حتما طرح اصلی رو هم داشته باشم. اون هم با ساخت دقیق خودم و البته با فیبری که برای این مدار فرکانسی مناسب تر باشه. ولی عجالتا منتظر تستهای بیشتر توسط دوستان هستم تا ببینم آیا این سیستم در عمل واقعا ارزش حساب باز کردن و وقت گذاشتن رو داره یا نه.
خب شما ظاهرا تحلیلتون بر اساس همون چیزی بود که من عرض کردم. در این صورت فیلم هم معنی نداره! فکر کردم شاید در حین سنس هدف واقعی روی اسکوپ چیزی دیدین ولی ظاهرا اینطور نیست. فیلم فلزیاب هم ربطی به این موضوع نداره. توی یوتیوب سرچ کنین felezjoo دهها مورد فیلم رو دوستان خارجی ما زحمت کشیدن! در عین حال سابقه این چند سال فکر میکنم به اغلب دوستان ثابت کرده کار بنده با اقای ایکس و ایگرگ و استاد فیزیک و غیره قابل قیاس نیست که برای اثبات نیاز به فیلم داشته باشه! من آدم عملگرایی هستم و حتی در بحث هم چیزی که حداقل اطمینان نسبی در موردش نداشته باشم عرض نمیکنم. تا اینجا هم بر خلاف خیلیها با مطالب غلط و شبه علمی کسی رو سر کار نذاشتم که دیگران بخوان در عمکرد من شبهه ای داشته باشن.
فرکانس NMR نه نوعش و نه فرکانسش در میدان مغناطیسی محیط طبیعت و نه قدرتش چیزی نیست که شما حتی از چند سانتی بتونین دریافتش کنین! اطلاعات علمیش هم که به اندازه کافی موجوده. اگر موفق شدین مداری بسازین که فرکانس NMR رو حتی از مجاورت مواد اندازه بگیره ؛ حداقل بعنوان یک وسیله آزمایشگاهی تخصصی و حرفه ای قیمت بسیار زیادی داره و دیگه هیچ یک از دوستان نیاز نخواهند داشت برای پیدا کردن تکه ای فلز بیابان ها رو متر کنن!!!
در پاسخ به تغییر شیب در پالسهای سریع من یک تست ساده به شما عرض میکنم. شما با یک فانکشن موج سوزنی با عرض کم و شیب تند ایجاد کن و در مسیرش فقط یک مقاومت 10 کیلو قرار بده و اون طرف مقاومت شیب پالس رو مجددا اندازه بگیر! هیچ قطعه دیگری هم لازم نیست. این مقاومت بمراتب از مقاومت خاک کمتر هست. همین تست رو روی زمین با پراب انجام بدین و با اسکوپ تنها در 1 متر آنطرف تر ببینین چه چیزی از پالس ملاحظه میکنین! بنده نظیر این آزمایشات رو برای جهات دیگری قبلا انجام دادم. ولی انجامش توسط شما کمک میکنه در نظریات خودتون تجدید نظر اساسی داشته باشین!

یکشنبه 13 فروردین1396 - 3:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید جان من شما نه با کس دیگه ای اشتباه گرفتم و نه در مورد اطلاعات علمی شما شک و شبه ای دارم پس لطفا بحثهای بیخود رو راه نیاندازین من کی گفتم مهندسی معکوس تئوری فیزیک انجام میدم؟ که شما انقدر آتیشی میشین اگر واقعا تحمل اینکه کسی بتونه باهاتون در مورد مباحث فیزیک و الکترونیک و ... بحث کنه رو ندارین راحت میتونین کنار بکشین ، ولی شما انگار دوست دارین نفر اول میدان باشین و حرف خودتونو به کرسی بنشونید ، کما اینکه در اکثر موارد اینچنینی شاهدش بودیم. اگر دوست ندارین حضوری در انجمنتون داشته باشم باشه ، ذره ای برام اهمیتی نداره.
اگر من در مورد این مدار نظریه ای ارائه دادم از نظر من به اندازه کافی بوده لزومی هم نمیبینم براش رفرنسی بیارم. تا اینجای تاپیک هم غیر از همکاری با دوستان مورد دیگری از من دیده نشده.
لزومی نمیبینم که خودمو به کسی ثابت کنم همینکه برای خودم هستم کافیه.
من انتظار دیگه ای از شما داشتم ولی طرز برخوردتون یکم محترمانه نیست. مثل اینکه نشد. تا کار بجاهای باریک نکشیده من شما رو با انجمنتون و با اطلاعات عالیتون به خدا میسپارم حتما که ردیاب بهتری نظیر فلزیابتون طراحی خواهید کرد (Vlado Berent). ;) این کلمه حتما آشناست براتون. B-)

یکشنبه 13 فروردین1396 - 4:10am
مدیر کل
مدیر کل

عجب! نتیجه این همه بحث مستدل این شد؟! من نه ناراحت شدم نه حرف غیر محترمانه ای زدم. دوستان خودشون میتونن قضاوت کنن. چندین کنایه به مسائل حاشیه ای غیر مرتبط با موضوع وجود داشت که فکر میکنم در کنار سایر موارد فنی بصورت منطقی پاسخ اونها رو هم دادم! در بحث علمی و فنی و منطقی یا قانع میشی یا قانع میکنی! جز این مسیری برای بحث وجود نداره. ای کاش همه دوستان به این شیوه بحث پایبند باشن. نه اینکه سریعا بحث رو شخصی کنن و به حاشیه ببرن. موارد متعددی در صحبتهای من وجود داشت که بخشی بلحاظ تئوری جای تامل جدی داره و بخشی هم با نشان دادن راه تست و اندازه گیری ساده توسط خود شما یا دیگر دوستان مشخص میشه! این نه ناراحتی داره و نه جای بحث بیهوده.
شما قریب به 2 سال پیش و تنها یک هفته قبل از شروع این تاپیک عضو انجمن شدین! مجموع پستهاتون طی 2 سال 173 مورد (حداکثر 2 پست در هفته!) بوده که بخشی از اون هم مربوط به تاپیک نافرجام "ای کاش"(!) زیر نظر اساتید برجسته(!) میشه و همینطور این تاپیک. نتیجه فعالیتها و نظرات شما هم هر چه بوده فکر نمیکنم از نظر عملیاتی دوستان رو به مرحله بالاتری در کاوشگری سوق داده باشه! در اون تاپیک هم که بنده مدتها دخالتی نکردم و فقط در اوایل و اواسط کلاس درس (!) نقطه نظراتی عرض کردم و دیگه دوستان و اساتید رو به حال خودشون گذاشتم. نتیجه این شد که امروز میبینید!!! بنده البته خوشحال میشم شما هم مثل هزاران کاربر دیگه در این انجمن حضور داشته باشین و فعالیت مثبت انجام بدین. شخصا هم بابت هر حرکت کمک کننده ای که تا الان انجام دادین ممنون هستم. دیگه نمیدونم چطور باید برخورد کرد که شما و بعضی دوستان اینجور برداشتهای اشتباه رو نداشته باشین!
من اشاره کردم تایم 560 نانو ثانیه رو از کجای مدار استخراج کردین و چرا این برداشت درستی نیست و الزاما هیچ ربطی به مساله تولید پالس توسط هدف نداره! هر دانشجوی الکترونیک که مدار رو نگاه کنه نظر من رو تایید میکنه. حداقل میتونین هزاران مدار تقویت کننده ترانزیستوری دیگه رو ببینید که کار مشابه این درش انجام شده و هیچ کدوم هم با پالس سر و کار ندارن! این واقعیت فنی که دیگه جای ناراحتی نداشت.
در مورد Vlado Berent من اولین بار بود که این اسم رو شنیدم! جستجویی کردم و به یک سورس فلزیاب به زبان بیسیک برخوردم که چه باور کنین چه نکنین تا این لحظه ندیده بودم! وانگهی این سورس ربطی به فلزجو نداره چون هم به زبان بیسیک هست و هم حجمش در حد یک دهم سورس فلزجو هم نیست و حتی مشخصا یکی از تنظیمات یا قابلیتهای خاص فلزیاب فلزجو رو نداره! اما شما با این کنایه معنا دار از یک سو نشون میدین که اصلا در جریان اون پروژه سنگین که نزدیک 2 سال عمرم رو در حضور همه کاربران صرفش کردم نیستین و از کارکردش اطلاع درستی ندارین و از سوی دیگه مشخص میکنه احیانا بین شما و برخی دوستان در سایر محیطهای خارج این انجمن چه صحبتهایی جریان داره! حالا چه اصراری هست کاری با این درجه از ارزش که توسط هموطن شما انجام شده چپ و راست زیر سوال ببرین نمیدونم! ولی مهم اینه که شما و اون دوستان شاید تا اخر عمرتون هم موفق به پیاده سازی چنین پروژه ای نشین. وگرنه اگر فکر میکنین مبنا این سورس بوده خب همین سورس در اختیار شما هم هست! اگر میتونین بدون تغییر فقط کامپایلش کنین و یک فلزیاب ساده از اب در بیارین ببینیم چکار میکنین. دهها امکانات و تفکیک بهتر از لورنز هم پیشکش شما و سایر مدعیان که متاسفانه حتی در حد بی آر ان هم نتونستن یک فلزیاب طراحی کنن اما ادعای اونها بخصوص در مباحث هنوز کشف نشده علم فیزیک سالهاست چشم و گوش کاربران این انجمن رو پر کرده!!! بهرحال اون پروژه ای بود که انجام دادم. ارزشش در آینده بیشتر مشخص میشه. توانایی من رو هم در همین صفحات اخیر در مباحث مختلف تئوری عمومی فیزیک و الکترونیک آنالوگ و امواج رادیویی فکر کنم همه دیدن که چطور 2 سال پس از شروع این تاپیک مسائل متعددی رو برای اولین بار توضیح داد بطوریکه با بسیاری از تستهای عملی دوستان مطابقت داره. اگر این رو دیدین پس بدونین توانایی من در طراحی بخش دیجیتال"صدها" برابر بیشتره و کاربرانی در انجمنهای دیگه پس از دیدن فلزیاب فلزجو به این مساله اذعان داشتن که خود شما دارین مدارات همون دوستان رو میسازین!!! پس من اگر جای شما بودم با اندکی تفکر اصلا چنین برخوردی نمیکردم. فقط میتونم بگم متاسفم!

یکشنبه 13 فروردین1396 - 4:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان مسیر اولتون خیلی بهتر بود ها کم کم دارم به این فکر میکنم که آخه چرا ....

خدايا مددی کن

یکشنبه 13 فروردین1396 - 5:49am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 244 , 245 , 246 , 247 , 248 , 249 , 250 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure