انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 3:38am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

asad135959 نوشته است:
استاد حمید شما بگید لطفا,کدوم ورژن بسازیم اصلا ارزش داره,بسازیم یا نه,
باتشکر از شما
اگه ارزش داره فایل کامل لطف کنید,ما هم بسازیم,

همین فیبری که آقا پیام زحمت کشیدن و دوستان هم دوباره قرار دادن مناسب هست و جواب داده.
از لحاظ ارزش که فکر نمیکنم هزینه زیادی داشته باشه که بگین ارزش هزینه رو نداره! ولی از نظر صرف انرژی و وقت گذاشتن طبیعتا باید زحمت بکشین تا به نتیجه مطلوب برسین. در جوابگوییش شکی نیست اما در کیفیت و کمیت جوابگویی تردید بسیار هست! :D

پنج شنبه 9 فروردین1396 - 1:41am
مدیر کل
مدیر کل

alamut777 نوشته است:
منظورم نفوذ در خاکه نه شعاع.یعنی امواج تا ۸ متر نفوذ داره.؟.یا اینکه یونها تا نزدیک سطح خاک میاان؟من نظر شخصیمو چیزایی ک دیده بودمو گفتم نه اطلاعات غلط بدم.اگر شما میگین ۸ متر و حرفتونو دوستانی ک زدن تایید کنن ب اطلاعاتم اضافه میشه.اخه پیام ۴۰ سانتی زده.عرفان ۴۰ سانتی.غضنفر هم ک همشهریه میگه ۲۵ سانتی

تردید شما بعنوان یک کاوشگر منطقی هست! اما اون چیزی که من از این طرح تحلیل کردم ؛ اگر مطابق هر کدوم از دو نظریه موجود تا حال حاضر هم در نظر بگیریم ؛ میزان عمقزنی باید کمی کمتر از شعاعزنی باشه. این رقم قطعا بیش از 50 سانت هست و من فکر میکنم حداقل تا حدود 4 متر هم مشکلی وجود نداره ولی این بستگی به هدف هم داره. ضمن اینکه اگر عمق هدف بالا باشه در عوض از میزان شعاعزنیش کاسته میشه و حتی در پیدا کردن اهداف عمقی زاویه آنتن نسبت به زمین هم موثر هست. بهرحال نمیشه توقع داشت یک سکه کوچک در عمق بالا سنس بشه. طبیعتا چنین چیزی هم مد نظر دوستان نیست اما اهداف بزرگ اصولا به وفور پیدا نمیشن که جوابدهی روی اونها مشخص بشه. من مطمئن هستم برای اهداف بزرگ میزان شعاعزنی و عمقزنی بیش از چیزی هست که تا الان جواب داده کما اینکه برای تمام دستگاهها همینطوره.

پنج شنبه 9 فروردین1396 - 1:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد از اونجاییکه اصول کارکرد این مدار براتون مشخص شده آیا بهتر نیست که مداری جدید و بدون ایرادات این مدار طراحی کنید تا دوستان از روی اون بسازند؟
ضمن اینکه نتایج تستهای اون مدار شمارو سریعتر به بهبود کیفی طرح خواهد رسوند!!
البته ازونجاییکه خودتون هم بارها فرمودید که میشد مداری بهتر طراحی کرد!

با سپاس @};-

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 4:37am
استاد
استاد

حمید نوشته است:
alamut777 نوشته است:
منظورم نفوذ در خاکه نه شعاع.یعنی امواج تا ۸ متر نفوذ داره.؟.یا اینکه یونها تا نزدیک سطح خاک میاان؟من نظر شخصیمو چیزایی ک دیده بودمو گفتم نه اطلاعات غلط بدم.اگر شما میگین ۸ متر و حرفتونو دوستانی ک زدن تایید کنن ب اطلاعاتم اضافه میشه.اخه پیام ۴۰ سانتی زده.عرفان ۴۰ سانتی.غضنفر هم ک همشهریه میگه ۲۵ سانتی

تردید شما بعنوان یک کاوشگر منطقی هست! اما اون چیزی که من از این طرح تحلیل کردم ؛ اگر مطابق هر کدوم از دو نظریه موجود تا حال حاضر هم در نظر بگیریم ؛ میزان عمقزنی باید کمی کمتر از شعاعزنی باشه. این رقم قطعا بیش از 50 سانت هست و من فکر میکنم حداقل تا حدود 4 متر هم مشکلی وجود نداره ولی این بستگی به هدف هم داره. ضمن اینکه اگر عمق هدف بالا باشه در عوض از میزان شعاعزنیش کاسته میشه و حتی در پیدا کردن اهداف عمقی زاویه آنتن نسبت به زمین هم موثر هست. بهرحال نمیشه توقع داشت یک سکه کوچک در عمق بالا سنس بشه. طبیعتا چنین چیزی هم مد نظر دوستان نیست اما اهداف بزرگ اصولا به وفور پیدا نمیشن که جوابدهی روی اونها مشخص بشه. من مطمئن هستم برای اهداف بزرگ میزان شعاعزنی و عمقزنی بیش از چیزی هست که تا الان جواب داده کما اینکه برای تمام دستگاهها همینطوره.

درود بر شما
بنا به تجربه هر چه عمق بیشتر باشه شعاع زنی بیشتر هست ولی برای اهداف کوچک هر چه عمق بیشتر باشه شدت میدان و فرکانس خروجی کمتر هست تا اونجاییکه که دیگه سنس نمیشه

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 5:53am
مدیر کل
مدیر کل

مهرافرین نوشته است:
استاد از اونجاییکه اصول کارکرد این مدار براتون مشخص شده آیا بهتر نیست که مداری جدید و بدون ایرادات این مدار طراحی کنید تا دوستان از روی اون بسازند؟
ضمن اینکه نتایج تستهای اون مدار شمارو سریعتر به بهبود کیفی طرح خواهد رسوند!!
البته ازونجاییکه خودتون هم بارها فرمودید که میشد مداری بهتر طراحی کرد!

با سپاس @};-

اصول کارکرد از نظر دریافت امواج رادیویی کاملا مشخصه. اما ریزه کاریهایی وجود داره که مشخص نیست. با یک طرح نمیشه به نتیجه نهایی رسید. حداقل 3 طرح لازمه تا در عمل مقایسه بشه و نتیجه بطور مشخص بهتر بشه در حالیکه اطلاعات کافی از نتیجه عملی طرح فعلی هنوز موجود نیست! ما باید دقیقا بدونیم کدوم طیف فرکانسی موجب سنس میشه تا مدار رو بر اساس همون موج بهینه کنیم. بنده هم شرایط تست عملیم برای چنین سیستمی محدود هست. وگرنه ساخت مدار مشکلی نداره. اگر مطمئن بشم فایده ای داره اقدام میکنم.

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 2:51pm

مهندس حمید عزیز ضمن تشکر از وقتی که به این تاپیک گذاشته اید می خواستم بدانم به نظر شما بین نحوه عمل یا واکنش آنتن ال شکل که با سیگنال انژکتور هم تقویت می شود و این مدار رابطه ای وجود دارد؟

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 7:07pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نه بنظر من هیچ ارتباطی وجود نداره. این طرح کلا بر اساس اصول دیگری کار میکنه.

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 9:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر جسارت نباشه از خدمت عزیزان علی الخصوص حمید عزیز،من موندم این دوتا خازن و ترانزیستور چیه که نمیتونید تجزیه تحلیل و یا در نهایت مهندسی معکوسش کنید تا از ته توی قضیش سردربیارید واقعا برا شماها که از الکترونیک سررشته دارید این مدار چیزی نیس اخه.

پنج شنبه 10 فروردین1396 - 11:24pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bazargardan نوشته است:
اگر جسارت نباشه از خدمت عزیزان علی الخصوص حمید عزیز،من موندم این دوتا خازن و ترانزیستور چیه که نمیتونید تجزیه تحلیل و یا در نهایت مهندسی معکوسش کنید تا از ته توی قضیش سردربیارید واقعا برا شماها که از الکترونیک سررشته دارید این مدار چیزی نیس اخه.

:-? حمید این همه تحلیل کردن ندیدی ؟ مگه میشه !!!!! بیخیال مشتی داری چوبکاری میکنی ......؟

خدايا مددی کن

جمعه 10 فروردین1396 - 12:45am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا حمید بیشتر از دو تا خازن تحلیل انجام دادن.و مارو با مدار اشنا کردن در حالی ک سیستم نداشتن توضیحاتی ک دادن درسته مثلا گفتن گوشی با گوشی فرق داره تو سنس من با نوکیا ساده ۱ متر سنس دارم با سامسونگ ۲۰ سانت..اون تحلیلهایی ک ایشون کردن هیچ جا گیرت نمیاد هیچ جا

جمعه 10 فروردین1396 - 1:11am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 237 , 238 , 239 , 240 , 241 , 242 , 243 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure