انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 4:44am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 235 , 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
اقا سعید,این کدوم ورژن هست دوست من,
بلاخره,چی شد,اخر این مدار,ما بسازیم جواب میده,ممنون میشم یکی راهنمایی کنه

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 9:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
من تاپیک این مدارو تو سایت لاتین میخوندم خود فرانکو هم یه جا از این فرکانس 3 مگاهرتز حرف زده بود

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 9:43pm
مدیر کل
مدیر کل

afshin نوشته است:
ممنون استاد حميد عزيز,
به نظر شما با وجود اينکه فرانکو ادم باهوشی هست چرا از چنين فيلتري در ورودي مدار استفاده کرده؟؟!! به نظر نميرسه که سهوي بوده باشه! و خيلي هم روي اين مساله تاکيد داره. وحتي نسبت به يک دور زياد شدن سيم پيچ و افزايش اندوکتانس اون مخالفت ميکنه!

فکر میکنم چیز دیگری در این ارتباط وجود داشته باشه که حداقل بنده تا الان متوجه نشدم. اگر بحث مدولاسیون مطرح باشه نمیشه گفت فرکانس 3 مگاهرتز روی 100 مگاهرتز مدوله شده! فرکانس صوتی هم که از داخل بخش تقویت کننده عبور نمیکنه و حذف میشه. کلا فرکانسهای محدوده پایین تر از 300 کیلوهرتز و بالای 10 مگاهرتز به تدریج تضعیف زیادی پیدا میکنن.
در خصوص سیم پیچ البته که نقش اساسی در کارکرد مدار داره! درسته که ما مدار رزونانس رو فاقد کارایی میدونیم ولی وقتی یک سیم پیچ با اون ظرفیت کم آنتن رو به زمین متصل میکنه معنیش این هست که طیف گسترده ای از فرکانسهای محدوده کیلوهرتز تقریبا حذف میشن. در واقع این سیم پیچ به تنهایی نقش یک فیلتر بالا گذر رو ایفا میکنه و عملکردش هم به نوع آنتن وابستگی زیادی داره. اگر سیم پیچ رو بردارین فرکانس های پایین براحتی وارد تقویت کننده میشن و ضریب تقویت هم کلا بیشتر میشه که اینها باعث حساسیت خیلی بالا و عملکرد نامناسب مدار میشن. اما اینکه رقم ظرفیت این سیم پیچ باید در حد 0.1 میکرو هانری باشه و دقتش در همین محدوده اهمیت داشته باشه مطلب عجیبیه.

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 10:15pm
مدیر کل
مدیر کل

میلاد33 نوشته است:
من تاپیک این مدارو تو سایت لاتین میخوندم خود فرانکو هم یه جا از این فرکانس 3 مگاهرتز حرف زده بود

این مطلب جالبی هست که طراح هم از فرکانس 3 مگاهرتز نام برده! باید از خودشون پرسید دقیقا بین فرکانس رزونانس 100 مگاهرتز و این فرکانس 3 مگاهرتزی که تقویت کننده مدار بیشتر میزان تقویت رو براش داره چه رابطه ای هست؟!

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میلاد33 نوشته است:

بله از 3 مگا هرتز صحبت شده بود ولی این 3 مگ فرکانس کریستال ورژنهای قبلی مدار بود .یعنی تو ورژن اول یا دوم دقیق یادم نیست از کریستال 3 به جای 8 استفاده شده بود.

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله در اون ورژن به جای کریستال از ای سی 4046 استفاده کرده بود که با توجه به رنج کاری این ایسی بیشتر از این امکان بالا بردن فرکانس نبوده و نکته ای که اونجا عنوان کرده بود این بود که آنتن بوبین جواب بهتری میده ولی بعدا دوباره حرفش رو عوض کرد.من اون ورژن رو هم ساختم ولی نتونستم جوابی ازش بگیرم بوبینش رو الان روی مدار جدید میبندم حساسیت کمتری نسبت به آنتن تلسکوپی داره.

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 10:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
بلاخره,کدوم ورژن خوب کدومو بسازیم,خواهشا یکی راهنمایی کنه,

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 11:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید شما بگید لطفا,کدوم ورژن بسازیم اصلا ارزش داره,بسازیم یا نه,
باتشکر از شما
اگه ارزش داره فایل کامل لطف کنید,ما هم بسازیم,

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 11:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز اسد جان مدار در حال بررسی و تحلیل و تجزیه هستش یکی دو صفحه قبل مدارش رو آپ کردن دوستان شما هم اگه دوست داری کمکی به پیشبرد مدار کنی همونو بساز و تست های گفته شده استاد حمید رو انجام بده

خدايا مددی کن

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 11:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود .حس میکنم علاوه بر مشکلات تست مدار..اخرین عمق فرانکو ۵۰ سانت باشه گزارش نشده به عمق بیشتر.فک کنم بیشتر عمق نزنه..نظر دوستان چیه

چهارشنبه 9 فروردین1396 - 11:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 235 , 236 , 237 , 238 , 239 , 240 , 241 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Majestic12 و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure