انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 3:33am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
غضنفر نوشته است:
دوستانی که مدار رو ساختن یه لطفی بکنن تست هایی که حمید حان اعلام کردن رو انجام بدهند تا استاد نتیجه گیری کنند ؛ حمید جان میشه روش تست با رادیو رو هم یه توضیح کوچولو بدید مدارو ندارم اما رادیو تا دلت بخواد انواع و اقسامش دستمه قدیمی و جدید

البته من تست خاصی با رادیو مد نظرم نیست که شما انجام بدین! مقایسه و تست من با رادیو بلحاظ اینکه در اختیار داشتم و فقط از حیث بررسی رفتار مشابه با این مدار و در محیط منزل بود که تقریبا در همه موارد ثابت شد. اما رادیو دو مشکل داره. اول اینکه رادیو بر خلاف این مدار در هر لحظه فقط روی یک فرکانس تیون میشه و لذا عملکردش ضعیف تره اما این مدار در هر لحظه بازه ای از فرکانسهای نزدیک به هم رو دریافت میکنه و مجموع اونها رو به یک ولتاژ یکسو تبدیل میکنه. پس مجموع انرژی رادیویی که دریافت میکنه بیشتر هست. مساله بعدی هم دمدولاتور صوتی رادیو هست که هر چند روی باند MW , SW بدلیل مدولاسیون AM بنظر نمیاد مشکل خاصی وجود داشته باشه و خروجی صوتی رادیو دقیقا رفتاری مشابه روشن و خاموش شدن چراغها در این مدار رو دارن ؛ اما اگر قرار به بررسی رفتار رادیویی در باند 100 مگاهرتز باشه بدلیل استفاده از مدولاسیون FM در رادیوی این باند امکان تست خاصی وجود نداره. هر چند همونطور که عرض کردم من تقریبا شکی ندارم که این مدار در فرکانسهای پایین و بیشتر دور و بر 3 مگاهرتز عمل میکنه.
بهرحال تست با رادیو سادست. میتونین یک رادیو در باند SW رو بردارین و به اشیاء مختلف در محیط منزل دور و نزدیک کنین و اثر تغییر صدا در خروجی رادیو رو بررسی کنین. اگر رادیوی فول باند داشته باشین بنظر من باند SW1 باید شبیه ترین عملکرد رو با این مدار داشته باشه.

ممنون حمید جان

خدايا مددی کن

شنبه 5 فروردین1396 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
آقا حمید این پیج یه چیزایی گفتن، احساس می کنم میزان شعاع و عمق این دستگاه با اون دوربین هایی که ادعا میشه یکیه
viewtopic.php?f=21&t=920
این سایت هم یه سری توضیحات علمی داده، دیگه راست و دروغش رو نمی دونم.. اگه واقعیت باشه (که بعید به نظر می رسه) امکان اینکه دستگاه نویز حاصل همچین طیفی از فرکانس رو آشکار کنه شدنی است (با توجه به تست موبایل)
http://felezyab98.tk/treasure-camera-finder/

سلام محسن جان باید بیشتر کار بشه روش

شنبه 5 فروردین1396 - 11:11pm
استاد
استاد

حمید نوشته است:
ممنون جاوید عزیز.
بسیاری از مسائلی که شما میفرمایین اصلا امکان آزمایش پذیری حداقل توسط ما و با ابزارهای موجود رو ندارن و لذا در حد حرف و نظر باقی موندن! اصولا در علم وقتی چیزی با آزمایش قابل رد و اثبات نباشه حداکثر در حد نظریه هست! کما اینکه این صحبتها سالهاست که جریان داره ولی به دلیل نظریه پردازی هایی در حد کلام و مخلوط شدن مسائل شبه علمی و بخشهایی از علم فیزیک که لزوما ممکنه مرتبط با این قضیه نباشن هیچ نتیجه قابل اتکایی گرفته نشده!
در مورد میدان الزاما میتونه فرکانسی وجود نداشته باشه! چنانکه در اثر هاله که در بحث فلزیابی ثابت شدست یک بخش از داستان بلحاظ یک میدان الکتریکی و مغناطیسی ثابت ایجاد میشه که فرکانس خاصی نداره. همونطور که یک شیء باردار و یا یک آهنربای معمولی دارای موج فرکانسی نیستن. اگر چنین چیزی باشه باید ابتدا اثر فرکانسی رو روی اونها بررسی کنین نه روی دفینه ای که دسترسی بهش بمراتب مشکل تره!
در خصوص حرکت آنتنها در ردیاب آنتنی هم بنده مدتها پیش از شما خواستم ابتدا آنتنی رو بمن نشون بدین که بدون ذره ای دخالت دست کار بکنه! ظاهرا هم فرمودین نتایجی گرفته شده و قرار شد فیلمش رو بمن نشون بدین. اما پس از گذشت حدود 1 سال خبری نشد! یکی از مدعیان هم که فیلمی در این مورد درست کرده بود مشخصا به کمک جریان و ولتاژ آنتنهای ردیاب رو به حالت یک فلزیاب دراورده بود که در تاپیک دیگه در موردش بحث کردیم و توضیح دادیم و فیلم ساده دیگری درخواست کردیم که طبیعتا نتونستن انجام بدن!
بهرحال این مباحث ربطی به این مدار نداره و هر یک در تاپیکهای دیگه مورد بحث قرار گرفته. این مدار یک عملکرد مشخص الکترونیکی و در زمینه امواج رادیویی داره که اگر دوستان همت کنن منشا قطعی این امواج با اندازه گیری خروجی تقویت کننده بسادگی مشخص میشه.

درو دبر شما
مهندس جان در مورد اون فیلم که در خصوصی صجبت کردیم خدمتتون عرض کردم که فیلم را یکی از بچه ها در گروهها گذاشته و اون فیلم را ندارم و اگه تلگرامی برای رد و بدل کردن اطلاعات دارید به ما دهید تا پیدا کنم براتون بفرستم که شما فرمودید من تلگرامی ندارم که شما فرمودید لینک بده و من هم لینک اون را نداشتم
اون فیلم یکی از دوستان بنام نیما در گروهها گذاشته بود و فکرکنم اونچه هم شما دیدی همین فیلم بوده است

یکشنبه 6 فروردین1396 - 6:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

انگار تایپیک خوابید باز

خدايا مددی کن

یکشنبه 6 فروردین1396 - 12:42pm
مدیر کل
مدیر کل

جاوید نوشته است:
درو دبر شما
مهندس جان در مورد اون فیلم که در خصوصی صجبت کردیم خدمتتون عرض کردم که فیلم را یکی از بچه ها در گروهها گذاشته و اون فیلم را ندارم و اگه تلگرامی برای رد و بدل کردن اطلاعات دارید به ما دهید تا پیدا کنم براتون بفرستم که شما فرمودید من تلگرامی ندارم که شما فرمودید لینک بده و من هم لینک اون را نداشتم
اون فیلم یکی از دوستان بنام نیما در گروهها گذاشته بود و فکرکنم اونچه هم شما دیدی همین فیلم بوده است

خواهش میکنم.
اگر هدف واقعا این بود که بنده در جریان باشم فکر نمیکنم آپلود فیلم در جایی و ارسال لینکش کار مشکلی بوده باشه. بهرحال میتونین به تاپیک زیر مراجعه کنین و فیلم مربوطه رو ببینین. اگر منظور شما همین بوده باشه بنده نظر خودم رو عرض کردم و هر مطلبی در اون مورد هست میشه در اون تاپیک در موردش بیشتر بحث کرد:
viewtopic.php?f=30&t=3793&p=165609
در خصوص تلگرام و محیطهای مشابه هم مجددا عرض کنم مطمئن باشین این محیطها شاید بدرد هر کاری میخوره غیر از بحث علمی و فنی! اینجا بنده و بسیاری از دوستان مطالب مختلفی بیان میکنیم و روی اونها بحث میکنیم و مباحث دسته بندی شدست و در عین حال بعدا توسط هزاران نفر میتونه مورد استفاده و یا ارزیابی و بحث مجدد قرار بگیره! طبیعیه که قابل مقایسه با محیطی مثل تلگرام نیست.

یکشنبه 6 فروردین1396 - 2:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

این که دلیل نمیشود کسی تلگرام ندارد دیگه هیچ فیلمی نمیتواند ببیند. آقای جاوید شما که میتوانستید فیلم را پیدا کنید چرا اینکار را از اول نکردید وفیلم را در یکی از سایتهای فایل آپلود به اشتراک نگذاشتید. :-? [-X :^o

یکشنبه 6 فروردین1396 - 6:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

great-arman نوشته است:
این که دلیل نمیشود کسی تلگرام ندارد دیگه هیچ فیلمی نمیتواند ببیند. آقای جاوید شما که میتوانستید فیلم را پیدا کنید چرا اینکار را از اول نکردید وفیلم را در یکی از سایتهای فایل آپلود به اشتراک نگذاشتید. :-? [-X :^o

داداش این که نشد طرز درست برخورد کسی ؛ این فیلم رو قبلا منم دیدم و اینجا هم برای دوستان ارسال کردم مهم فیلم نیست مهم اینه که دوست یا دوستی که این فیلم رو گرفته نمیاد دقیق توضیح بده که ملاک این کارش چیه حالا این فیلم رو شما هم دیدی چه چیزی عایدت شد که مثلا دوست خوبم جاوید جان عایدش شده باشه و نخواد به بقیه کمک کنه جاوید جان هم توی گروه تلگرامی بنده هستن شما هم اگه دوست داری بیا تا اونقدر فیلم برات آپ کنم که تعجبت چند برابر بشه اما چه فایده که ملاک اصلی این فیلم ها دقیق مشخص نیست وگرنه فیلمی از یه ردیاب دست ساز دارم که هرکسی ببینه میگه حاضرم چندین میلیون پول بدم تا اونو داشته باشم اما حقیقت امر مشخص نیست که آیا حقیقت همون حقیقته یا کلاغه که رنگ شد به جای قناری ؛؛؛ خلاصه که خواستم بدونید دوست عزیز که جاوید جان تا همین الانشم برای انجمن کم لطف نداشتن چه با راهنمایی و چه همکاریهای بی دریغشون اینگونه قضاوت کردن در مورد ایشون به دور از انصافه از شما هم معذرت میخوام اگه حرفهام آزرده خاطرتون کرد

خدايا مددی کن

یکشنبه 6 فروردین1396 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

داداش غضنفر من یکی اسیرتم :-BD

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

یکشنبه 6 فروردین1396 - 8:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقای غضنفر اتفاقا نه تنها آزرده خاطر نشدم بلکه خندیدم. مهندس حمید اصل داستان را بصورت خلاصه اتمام حجت کردند بحث کردن و گذاشتن تصاویر و فیلم در کانالهای تلگرامی نه تنها پایه علمی ندارند بلکه کلی کلک و حقه بازی از این گروهها برخواهد اومد دور از شما و گروه کانالی شما. این همه حرفهای علمی یا غیر علمی اینجا زده میشود و بصورت مکتوب و سند در اینجا باقی میماند ولی در کانالهای تلگرامی عمر چندانی ندارد. پس جمع بندی من همان نظر مهندس حمید در مورد این گروههاست. :x

یکشنبه 6 فروردین1396 - 9:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله با شما دوست عزیز موافقم ولی بی انصافیه اگه دوستی در این انجمن حرفی میزنه اما عمل نمیکنه به معنای واقعی اینه که یه عده از دوستان خیلی کوتاهی میکنن در رابطه با چیزی که میدونن ولی دوست ندارن تبادل اطلاعات کنن ؛ شاید این انجمن تنها انجمیه که صفا و صمیمیتش گوشزد عام و خاصه هر چند توی این مدت طولانی که در انجمن هستم گاها بوده چاپلوسی هایی هم رد و بدل شده اما کلیت ماجرا دوستی و همفکری بوده

خدايا مددی کن

یکشنبه 6 فروردین1396 - 9:47pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 231 , 232 , 233 , 234 , 235 , 236 , 237 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure