انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 3:55pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان تشکر از تلاشهای شما @};-
بهرام جان ما باید این مدارو بسازیم ؟
پروژه جالبی بنظر میرسه :-B واسه سرگرمی هم که باشه ساختنش لذت بخشه . امیدوارم دوستان پیش قدم بشن .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 8:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: خراسان شمالی
دوستانی که دستی تو ساخت دارن لطف کنن درستش کنن , به نظر که خیلی خوب میاد . میشه به عنوان تکمیل کننده ردیاب استفاده کرد ازش . شرمنده سلام باز یادم رفت . دوستان سلام .

خداوندا ارامشی ده تا بپذیرم انچه را نمیتوانم تغییر دهم

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

والله بحث خوب و شيرينی شده اما با حلوا حلوا دهن شيرين نميشه دو مدل طرح پی سى بى هست و دو مدل چيدمان تو يک طرح از دو عدد آيسى LM358استفاده شده و توى يکی از يک عدد LM358و يکی هم 4046استفاده شده

خدايا مددی کن

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بلاخره بايد مشخص بشه کدوم طرح درسته و کدوم ليست درسته جانمايى قطعات مشخص بشه و و و تا بشه آستين بالا زد والله

خدايا مددی کن

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 9:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. قایل توضیحات کامل ردیاب Phantom آقای Sneshko و پیج مربوط به اون رو در لینک زیر آپلود کردم.
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1430070867
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=19076

پیج ردیاب آقای Franco هم در لینک زیره قرار دادم.
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=18933
طراحی ردیاب توسط آقای Franco ارائه شده،ایشون در پیجشون 2 ورژن از دستگاه رو ارائه داده. تعدادی از افراد چند تا فیبر رو برای مدار رسم کردن (حتی فیبر یک طرفه). آقای Sneshko هم یکی از اون افراده و دلیلی نداره که حتما کار اون رو ملاک قرار بدیم. متأسفانه مشکل اینه که نمی دونیم کدوم طراحی رو ملاک قرار بدیم، چون یه جورایی آپدیت نسخه اول و چند طرحی بودن کار رو قاطی کرده. جدایی از این با بررسی که در کل صفحات انجام دادم کسی رو ندیدم که بعد از ساخت نتایج تست ردیاب رو قرار داده باشه تا ببینیم کدوم طرح جواب داده، چون برای تست باید فلز چند ماه زیر خاک باشه و ردیاب فوق فلز جدید رو نمی زنه. اگه موافق باشید بنده یکی از طرح ها رو احساس می کنم بهتره قرار می دم و بعد با بررسی اون و اطمینان از اینکه با مدار طراحی شده اصلی تضادی نداره اقدام به ساخت می کنیم. از اساتید گرامی دعوت می کنم کمک کنن تا استارت کار رو بزنیم، من تا حالا ندیدم دستگاهی توسط چند نفر نتیجه عملی گرفته باشه (اونم تو اولین تجربه) و بد باشه. نکته ی دیگه ای که لازمه عرض کنم اینه که شکل ردیابی با صفحه نمایشگر،مربوط به این ردیاب نیست و بنده با دیدن فیلم از کارائی دستگاه دیدم که سازنده اهل ترکیه بوده و ب در قبال ارائه فایل hex پول می خواد، ردیاب فوق فلزات جدید رو هم میزد.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا محسن کدوم بهتره ؟ شما بسم الله بگو بريم جلو

خدايا مددی کن

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
مگه با یون یاب نمیشه نقطه کرد.ماینرو خودشم یون یابه دیگه.
تازه یه خوبی هم داره که برخلاف ردیاب تلقین ذهن و باد و طوفان رو عملکردش تاثیر نداره

نه داداشی، نمیشه. یونیابها اگرچه خیلی از مشکلاتو ندارن ولی محدودیتهای خودشونو دارن. اول اینکه اصلاً امکان نداره بشه باهاشون نقطه کرد اینا اون هاله دورشو میزنن بسته به میزان جنس هم میزان پرش از نقطشون قرق داره حتی میتونه تا 20 متر خطا کنه 100% نقطه زن میخوان مخصوصاً اون تیپ بارهایی که ماها دنبالشونیم.
دوم اینکه با عمده عوامل فیزیکی محیط از کار میافتن. در سرما و نیز محیطهای مرطوب کار نمیکنن ای خیلی ضعیف میشن. زیر نور خورشید ونزدیک هرگونه فیلد مصنوعی از کابل فشار قوی بگیر تا مبایل و ایستگاههای بیسیم (پلیس یا هر چیز دیگه) حسابی نویزی میشن.
خلاصش کنم بهترین جا و مکان جستجو با اونا : " در جاهای کاملاً پرت مثل درّه و شبهای گرم وخشک مخصوصاً مهتابیه" یعنی از الآن به بعد.
ولی این سیستمیکه دوستمون تعریفشو میکرد میگفت در روز نزدیک کابلای فشار قوی هم کاملاً ساکت بود به محض اینکه در مسیرش نمونه طلا یا نقره میذاشتن میزدشون.!!!!!!!!!!! این خیلیه ها. والله خیلیه. :-o

ما 5-4 ماه پیش یه جایی رفتیم باغی بود که هیچگونه سیمکشی وبرق و... نداشت تا چشم کار میکرد آنتن پلیس ملیسم نبود با مینه اورو گشتی زدم جایی رو خیلی تیپیک میزد با PDK2 هم چکش کردم میزد. سری بعد MDL و تی ال رو هم بردیم همون جاها نقطه ای رو میزدن-----> حفاری پوچ........ چرا؟ زدم سیم آخر اونقدر با PDK گشتم(حتی وارد باغ بغلی شدم و....... :D ) تا منبع سیگنالو گیر آوردم. در 100 متری یا بیشتر دور از چشممون یه ترانس مبدّل های- ولتاز به لو- ولتاز بود و......... یعنی همه چیزو به خطا انداخته بود........ابروریزیو............ بعد از عمری تجربه از جایی گزیده شدم که به عقل جن هم نمیرسید.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mohsenlrl نوشته است:
سلام. قایل توضیحات کامل ردیاب Phantom آقای Sneshko و پیج مربوط به اون رو در لینک زیر آپلود کردم.
http://www.uploadmb.com/dw.php?id=1430070867
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=19076

پیج ردیاب آقای Franco هم در لینک زیره قرار دادم.
http://www.longrangelocators.com/forums ... hp?t=18933
طراحی ردیاب توسط آقای Franco ارائه شده،ایشون در پیجشون 2 ورژن از دستگاه رو ارائه داده. تعدادی از افراد چند تا فیبر رو برای مدار رسم کردن (حتی فیبر یک طرفه). آقای Sneshko هم یکی از اون افراده و دلیلی نداره که حتما کار اون رو ملاک قرار بدیم. متأسفانه مشکل اینه که نمی دونیم کدوم طراحی رو ملاک قرار بدیم، چون یه جورایی آپدیت نسخه اول و چند طرحی بودن کار رو قاطی کرده. جدایی از این با بررسی که در کل صفحات انجام دادم کسی رو ندیدم که بعد از ساخت نتایج تست ردیاب رو قرار داده باشه تا ببینیم کدوم طرح جواب داده، چون برای تست باید فلز چند ماه زیر خاک باشه و ردیاب فوق فلز جدید رو نمی زنه. اگه موافق باشید بنده یکی از طرح ها رو احساس می کنم بهتره قرار می دم و بعد با بررسی اون و اطمینان از اینکه با مدار طراحی شده اصلی تضادی نداره اقدام به ساخت می کنیم. از اساتید گرامی دعوت می کنم کمک کنن تا استارت کار رو بزنیم، من تا حالا ندیدم دستگاهی توسط چند نفر نتیجه عملی گرفته باشه (اونم تو اولین تجربه) و بد باشه. نکته ی دیگه ای که لازمه عرض کنم اینه که شکل ردیابی با صفحه نمایشگر،مربوط به این ردیاب نیست و بنده با دیدن فیلم از کارائی دستگاه دیدم که سازنده اهل ترکیه بوده و ب در قبال ارائه فایل hex پول می خواد، ردیاب فوق فلزات جدید رو هم میزد.

سلام اون سازنده ای که میگی ترکیه ای یه عکس از دستگاه اون میزاری

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

http://www.longrangelocators.com/forums ... tcount=213

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب پس بریم جلو.من زیاد از برق سر رشته ندارم. توضیحات انجمن رو که به نظرم مفید باشه رفته رفته ترجمه می کنم و می ذارم تا ببینینم چی میشه.این از قسمت اول

نوسانات گردشی در حدود 5 مگاهرتز است که به وسیله سیگنال آنتن، فیلتر شده به وسیله L1/C1، مختل شده است. من نمی دانم سیگنال از چه نوعی است، اما به وسیله کاهش سیگنالی که به سمت زمین حرکت می کند و سپس افزایش سیگنال خروجی عمل می کند.
به نظر من فررکانس مهم نیست و بسته به ویژگی های مدار، فرکانس 5 مگا هرتزمی تواند باشد. شما باید به یاد داشته باشید که lrl یک دریافت کننده/مبدل غیر فعال است. به طوریکه phenomenon (اثر طبیعی) را به وسیله مدل سازی یک سیگنال موجود (نوسان ساز 5 مگا هرتز) تبدیل می کند. همانطور که قبلا گفتم که pcb طراحی شده به وسیله نیکولاس خوب باشد، زیرا که در مدار من نوسان به وسیله ارتباط پارازیت نوسان ساز TR3 و TR1 خلق می شود. اگر نوسان بین TR3 و TR2 باشد، phenomenon تحت تأثیر نوسان قرا گیرد. من زمان زیادی را صرف درک این موضوع کردم و انواع دیگر نوسان ساز جواب نمی دهد.

یکشنبه 6 اردیبهشت1394 - 10:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure