انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 5:57am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود.مرسی اقا سعید‌.ممنون از پاسختون اقا حمید.من میدونم لامپ ملاک نیس.ملاک نیس اما خب دوستان لامپو ۶ متر سنس میکنن من نهایت برسه ب ۱ متر.و سکه هم زدن ازشون پرسیدم راستو دروغشو نمیدونم...برای اونها تو خونه ب ستون بعضی وقتها حساسه ب لوله های ای داخل خونشون یا کابینت.ولی من هر جا میچرخونم هیچ چراغی نیس.دوحالت داره.یا سیستم خیلی دقیقه.یا اصلا کار نمیکنه.ی دوستی نو این انجمن گفته بود من تو بیابون کیلومترها را رفتم دریغ از ی چراغ.ی دوستی هم اهن زده بود.اگر دوستان با این نتایج نتیجه گرفتن پس حرفی نمیمونه..ممنونم از همه

چهارشنبه 4 اسفند1395 - 5:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
غضنفر نوشته است:
bazargardan نوشته است:
سلام
دوستان و اساتید کسی تا حالا برا این سیستم تونسته عمق بگیره که تا چه عمقی سنس داره؟؟؟؟

سطحی زنه داداش فقط نپرس چرا

با توجه به مجموع تستها بنظر میرسه این مدار به فاکتور مغناطیس و الکترومغناطیس حساسیت نشون میده. فارغ از اینکه یک دفینه تحت چه شرایطی میتونه این فاکتور رو در حد مطلوب برای سنس شدن داشته باشه ؛ باید عرض کنم هیچ دلیلی وجود نداره که اگر اون شرایط مطلوب وجود داشته باشه ؛ وجود لایه ضخیمی از خاک سبب افت عمق زنی بشه! در واقع در فلزیاب ها که از امواج الکترومغناطیس استفاده میکنن بلحاظ وجود فرکانس فقط اندکی برد در زمین کم میشه. اما در اینجا که ظاهرا فرکانسی ارسال و دریافت نمیشه و دستگاه حتی به قطبین مغناطیسی زمین حساسیت داره و عملا فرکانس در کار نیست پس مساله افت عمقزنی در زمین تقریبا منتفی هست! مشکل اینجاست که این نوع سیستمها با وجود بگیر و نگیر در نحوه عملکرد کلا شعاعزنی کم شاید در حد 10 متر داشته باشن و این یک مشکل اساسی برای یک شعاعزن محسوب میشه. حالا هر چقدر هم عمق بالا باشه در عوض کمی از میزان شعاعزنیش کاسته میشه! مثلا اگر نهایت توان سنس یک هدف برای این دستگاه شعاع 10 متر با عمق سطحی باشه ؛ برای سنس همین هدف در عمق 5 متری شعاع بیشتر از 8 متر جوابگو نیست. پس بیشتر فاصله دستگاه تا خود هدف اهمیت داره. البته بنده در نحوه اپراتوری این دستگاه نمیدونم باید آنتن دقیقا به سمت هدف باشه یا خیر. اگر اینطور باشه برای اهداف عمقی کمی کار مشکل میشه چون باید آنتن کمی بسمت زمین گرفته بشه. در غیر این صورت بدلیل زاویه داشتن ممکنه هدف در عمق سنس نشه. همه اینها نکات اپراتوری به نسبت ساده ای هستن که دوستان میتونن بررسی کنن.

دقیقا همینطوره که فرمودین, شعاع سنس خیلی کمه اما عمق زنی خیلی زیاد, طوری که من نقاطی رو گرفتم که عمق بالای 8 متر بوده البته با دستگاه های دیگه عمق مشخص شده, انتن هم تحت زاویه رو به زمین گرفته میشه بصورت موازی واکنشی نداره.

پنج شنبه 4 اسفند1395 - 1:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بابت پاسخ این دوست عزیز راجب عمق تشکر میکنم 8 متر واقعا عمق خوبیه.
دوستان کسی میدونه که ایا این سیستم فلز پلمپ رو،مثلا تو خمره پلمپ و با هر نوع پلمپ دیگر را هم سنس میکنه؟

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 12:31pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

1از دوستان بزرگواری کنه تست ولتاژ یه باردیگه توضیح بده
هرچی میگردم پیدانمیکنم کدوم صفحه بود
قبل از نصب کریستال ولتاژ کدوم نقطه باید چک بشه؟
تو pcb که پیام زحمت کشیده وطراحی کرده وقتی خازن های 1پیکو سمت چپ و ایسی ها سمت راست هستند
ایسی پایینی ایسی 1 وبالایی هم ایسی2 میشه ؟ درسته؟

تست ولتاژ 1بار دیگه توضیح بدین لطفا
ممنون

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 7:09pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شکارچی نوشته است:
تو pcb که پیام زحمت کشیده وطراحی کرده وقتی خازن های 1پیکو سمت چپ و ایسی ها سمت راست هستند

ممنون

سلام.بله ایسی یک همونه.
نقطه زرد که مشخص کردم واسه ولتاژ گیری هست .قبل نصب کریستال ولتاز صفر باشه.اگه نبود باید خازنهای پایه امیتر ترانزیستور 4 و 3 رو کاهش بدید.اگه صفر شد کریستال نصب کنید و با تغییر سه خازن یک پیکو 3 تا 3.5 بشه ولتاژتون.
قبل ولتاژ گیری حتما پشت مدار رو با مسواک و تینر بشورید.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeeed60h نوشته است:
شکارچی نوشته است:

ممنون

سلام.بله ایسی یک همونه.
نقطه زرد که مشخص کردم واسه ولتاژ گیری هست .قبل نصب کریستال ولتاز صفر باشه.اگه نبود باید خازنهای پایه امیتر ترانزیستور 4 و 3 رو کاهش بدید.اگه صفر شد کریستال نصب کنید و با تغییر سه خازن یک پیکو 3 تا 3.5 بشه ولتاژتون.
قبل ولتاژ گیری حتما پشت مدار رو با مسواک و تینر بشورید.

ممنون
پس بااین حساب مدار من الان درسته چون ولتاژ ندارم
پایه 3 ایسی 1 هم باید بعد از نصب کریستال چک بشه یا قبلش؟
الان پایه 3من 3.40 ولتاژثابت داره
درسته؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 7:47pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پایه سه ایسی یک ولتاژش با همونی که من تو عکس مشخص کردم یکیه.
یعنی پایه سه. ایسی یک و یا امیتر ترانزیستور 5قبل کریستال 0 باشه.و بعد نصب اگه 3.4 هست خوبه

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 7:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

UP!
ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﮐﺴﯽ ﻣﯿﺪﻭﻧﻪ ﮐﻪ ﺍﯾﺎ ﺍﯾﻦ ﺳﯿﺴﺘﻢ ﻓﻠﺰ ﭘﻠﻤﭗ ﺭﻭ،ﻣﺜﻼ ﺗﻮ ﺧﻤﺮﻩ ﭘﻠﻤﭗ ﻭ ﺑﺎ ﻫﺮ ﻧﻮﻉ ﭘﻠﻤﭗ ﺩﯾﮕﺮ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺳﻨﺲ ﻣﯿﮑﻨﻪ؟

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 9:11pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

bazargardan عزیز میبینید که دوستان در تستهای معمولی هم با مشکلات زیادی مواجه هستن و هنوز هیچ چیز قطعیت نداره! بنابراین فکر نمیکنم بلحاظ تجربه عملی کسی بتونه در این مورد نظری بده. بخصوص که وقتی هدفی سنس نشه و ما هم از وجود هدف اطلاع قطعی نداشته باشیم اصلا نمیتونیم بگیم که میدونستیم چنین هدفی بوده ولی دستگاه سنس نکرده! اما چیزی که من بر اساس اصول احتمالی کارکرد چنین سیستمی میتونم به شما عرض کنم این هست که این دستگاه هدف پلمپ و بدون تماس با خاک رو یا سنس نمیکنه یا قطعا ضعیف تر از هدفی که با خاک تماس مستقیم داره سنس خواهد شد.

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 9:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون حمید جان.لطف کردی

پنج شنبه 5 اسفند1395 - 9:36pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 , 194 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure