انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 7:51am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کسی نیست کمک کنه؟
جهت ترانزیستورها درسته یا برعکس این عکسه؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

دوشنبه 2 اسفند1395 - 11:58pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.این عکس واسه 549 هست و 183 برعکس اینه.اگه 549 پسوند cداره از اون استفاده کنید.
اون سه پایه منفی ال ای دی هستن و پایه مثبت ال ای دی ها به مثبت مدار وصل میشه.
راستی ترانزیستور اول قسمت تختش تو مدار شما به طرف کریستال هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 2 اسفند1395 - 12:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
دوستان و اساتید کسی تا حالا برا این سیستم تونسته عمق بگیره که تا چه عمقی سنس داره؟؟؟؟

سه شنبه 3 اسفند1395 - 12:34pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

bazargardan نوشته است:
سلام
دوستان و اساتید کسی تا حالا برا این سیستم تونسته عمق بگیره که تا چه عمقی سنس داره؟؟؟؟

سطحی زنه داداش فقط نپرس چرا

سه شنبه 3 اسفند1395 - 8:43pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.من یک بار دیگ مدارو ساختم ایندفه تراتزیستورامو mpsa18انداختم اما هیچ فرقز نکرد گوشیو تقریبا ۱ متر لامپو ۵۰ سانت.کلافه شدم ~X( اخه مگه میشه بر من نیم متر بزنه لامپو.از دوستان پرسیدم میگن لامپو بر من ۶ متر میزنه...من اصلا امیدی تو این مدار نمیبینم.زرد با نقره هم ی هفتس تو ۳۰ سانتی قایم کردم صبر میکنم ولی دوستان تو خونه میچرخوندن ی چشمکایی میزد بر من اصلا هیچ واکنشی ب هیچی نداره میدونم جایی هم ببرم همینه.چطور دوستان سکه میزنن.باز میگم بعید میدونم ۱ سال هم زیر خاک بمونه از این سیستم واکنشی در بیاد

سه شنبه 3 اسفند1395 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alamut777 نوشته است:
سلام.من یک بار دیگ مدارو ساختم ایندفه تراتزیستورامو mpsa18انداختم اما هیچ فرقز نکرد گوشیو تقریبا ۱ متر لامپو ۵۰ سانت.کلافه شدم ~X( اخه مگه میشه بر من نیم متر بزنه لامپو.از دوستان پرسیدم میگن لامپو بر من ۶ متر میزنه...من اصلا امیدی تو این مدار نمیبینم.زرد با نقره هم ی هفتس تو ۳۰ سانتی قایم کردم صبر میکنم ولی دوستان تو خونه میچرخوندن ی چشمکایی میزد بر من اصلا هیچ واکنشی ب هیچی نداره میدونم جایی هم ببرم همینه.چطور دوستان سکه میزنن.باز میگم بعید میدونم ۱ سال هم زیر خاک بمونه از این سیستم واکنشی در بیاد

کلا این مدار فک کنم تو قزوین کار نمیکنه
شوخی کردم.اولا لامپ و موبایل ملاک قدرت این مدار نیست.
حالا شما قطعاتو چک کنید اگه همه چی درسته واستید واسه تست خاک

سه شنبه 3 اسفند1395 - 9:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سعید درست میگه،لامپ و موبایل و ....... اصلا ملاک تشخیص قدرت دستگاه یا درست و غلط کار کردنش نیست.دوست عزیزalamut777 به این قبیل تستها وسواس نداشته باش.فقط نکات اصلی و ظرایف رو رعایت کن و بعد برو تست.

سه شنبه 3 اسفند1395 - 10:20pm
مدیر کل
مدیر کل

غضنفر نوشته است:
bazargardan نوشته است:
سلام

سطحی زنه داداش فقط نپرس چرا

با توجه به مجموع تستها بنظر میرسه این مدار به فاکتور مغناطیس و الکترومغناطیس حساسیت نشون میده. فارغ از اینکه یک دفینه تحت چه شرایطی میتونه این فاکتور رو در حد مطلوب برای سنس شدن داشته باشه ؛ باید عرض کنم هیچ دلیلی وجود نداره که اگر اون شرایط مطلوب وجود داشته باشه ؛ وجود لایه ضخیمی از خاک سبب افت عمق زنی بشه! در واقع در فلزیاب ها که از امواج الکترومغناطیس استفاده میکنن بلحاظ وجود فرکانس فقط اندکی برد در زمین کم میشه. اما در اینجا که ظاهرا فرکانسی ارسال و دریافت نمیشه و دستگاه حتی به قطبین مغناطیسی زمین حساسیت داره و عملا فرکانس در کار نیست پس مساله افت عمقزنی در زمین تقریبا منتفی هست! مشکل اینجاست که این نوع سیستمها با وجود بگیر و نگیر در نحوه عملکرد کلا شعاعزنی کم شاید در حد 10 متر داشته باشن و این یک مشکل اساسی برای یک شعاعزن محسوب میشه. حالا هر چقدر هم عمق بالا باشه در عوض کمی از میزان شعاعزنیش کاسته میشه! مثلا اگر نهایت توان سنس یک هدف برای این دستگاه شعاع 10 متر با عمق سطحی باشه ؛ برای سنس همین هدف در عمق 5 متری شعاع بیشتر از 8 متر جوابگو نیست. پس بیشتر فاصله دستگاه تا خود هدف اهمیت داره. البته بنده در نحوه اپراتوری این دستگاه نمیدونم باید آنتن دقیقا به سمت هدف باشه یا خیر. اگر اینطور باشه برای اهداف عمقی کمی کار مشکل میشه چون باید آنتن کمی بسمت زمین گرفته بشه. در غیر این صورت بدلیل زاویه داشتن ممکنه هدف در عمق سنس نشه. همه اینها نکات اپراتوری به نسبت ساده ای هستن که دوستان میتونن بررسی کنن.

سه شنبه 3 اسفند1395 - 11:04pm
مدیر کل
مدیر کل

alamut777 نوشته است:

خسته نباشین.
قبلا در نمونه های دیگری از این نوع سیستم مثل زاهوری حساسیت به لامپ و گوشی رو بصورت مشابه این دیدم. بنابراین میتونم عرض کنم این نوع حساسیت برای لامپها و گوشیهای مختلف اصلا یکسان نیست!!! پس این نمیتونه متر و میزان خوبی برای مقایسه و نتیجه گیری باشه. بخصوص که حتی محیط اطراف شما هم میتونه تاثیر داشته باشه. با این حال بطور قطع هم نمیشه گفت دستگاه شما مثل اون دوستان کار میکنه.
در مورد بحث طلا و نقره واقعا نمیدونم آیا دوستان انتظار تفکیک هم از این دستگاه دارن؟؟!! این نوع مدار اصلا بر اساس چه فاکتوری ممکنه بتونه فلزات رو تفکیک کنه؟ اگر اینطور باشه طلا به نقره چه ربطی داره؟! اینها چیزهایی هست که دوستان تصور میکنن و دوست دارن اینطور باشه وگرنه منطق کارکرد هر سیستمی که به این شکل نیست! در اینجا هم مثل بسیاری از سیستمهای الکترونیکی اگر تفاوتی وجود داشته باشه بین آهن و غیر آهن هست و البته در مورد طلا بدلیل پایداری بالا در برابر تغییرات محیطی و مغناطیس ضعیفی که ایجاد میشه یا نیاز به زمان طولانی تری داره قطعا نتیجه ضعیف تر از باقی فلزات خواهد بود. ولی توقعتون از این سیستمها چیزی مثل تفکیک بین فلزات مختلف غیر آهنی نباشه! با تکنولوژی روز و کاملا حسابشده هم هنوز چنین چیزی در دنیا ساخته نشده چه برسه به این مدار که حتی طراحش هم گفته بصورت تصادفی بهش رسیده!

سه شنبه 3 اسفند1395 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان باید ببخشید سئوالات ابتدایی میکنم
من 100نانو هارو MKT زدم برحسب گفته های مهندس حمید که فرکانس کاری خازن ها فزق میکنه
100نانوها عوض کنم؟
مولتی لایر بهتره یاعدسی؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

چهارشنبه 4 اسفند1395 - 11:33am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 , 193 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 68 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure