انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 6:36pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام راهی داره ب ما هم کمک کرد.
من مدارو ساختم با ویومتر
خازن ۵۶۰ رو ۱ پیکو زدم خازن ۲۲پیکو هم همون س تا خازن ۱ پیکورم یکیشو سری کردم یعنی شد دو تا خازن
ولتاژم قبل سری کردن ترانزیستور ۵ ۱.۳ بود الان ۳.۴ هستش .
ترانزیستورام bc550 حالا لامپو از ۲۰ سانتی میزنه موبایلو از ۳۰ سانتی ..دستم ب انتن میزنم چراغ خاموش میشه.بردم اهنو تست کردم چند ماه زیر خاک هستش نزد چیکار باید بکنم ممنون از کمکتون

جمعه 28 بهمن1395 - 2:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alamut777 نوشته است:
سلام راهی داره ب ما هم کمک کرد.
من مدارو ساختم با ویومتر
خازن ۵۶۰ رو ۱ پیکو زدم خازن ۲۲پیکو هم همون س تا خازن ۱ پیکورم یکیشو سری کردم یعنی شد دو تا خازن
ولتاژم قبل سری کردن ترانزیستور ۵ ۱.۳ بود الان ۳.۴ هستش .
ترانزیستورام bc550 حالا لامپو از ۲۰ سانتی میزنه موبایلو از ۳۰ سانتی ..دستم ب انتن میزنم چراغ خاموش میشه.بردم اهنو تست کردم چند ماه زیر خاک هستش نزد چیکار باید بکنم ممنون از کمکتون

دوست عزیز همه چی درسته دیگه .قرار نیست اهنو بزنه .شما باید طلا خاک میکردید و رو اون تست میکردید.

جمعه 28 بهمن1395 - 3:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون سعید اخه بردش واس موبایل کم نیس؟لامپ رو هم از بیست سانتی میزنه.یعنی با این حالت زردو میزنه.مرسی

جمعه 29 بهمن1395 - 1:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظر من تا جایی باید قوی باشه که به هیچ وجه به دست و زمین حساس نباشه.منظور از دست اینه که وقتی دست رو به طرف مدار میبری چراغ خاموش یا روشن نشه و فقط وقت تماس با انتن چراغ اول. که تو حالت چشمک زن تنظیمه خاموش بشه.
در مورد اینکه الان تو این حالت زردو میزنه باید بگم که شاید طلایی که چال کردید رو نزنه ولی احتمال زیاد فلزی که چند صد ساله زیر خاک هست رو بزنه.

جمعه 29 بهمن1395 - 3:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مرسی سعید جان دستو میبرم حساس نیست.فقط انتنو میگیرم چراغش خاموش میشه..همین

جمعه 29 بهمن1395 - 3:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

یک سوال از دوستان دارم .مثلا تو این مدار بنده از bc550cاستفاده کردم.بتا هم گرفتم همه ترانزیستورها حدود 500 بودن.فرض هم کنیم مولتی متر یه کم هم خطا داشته باشه.
حالا این ترانزیستورهای من چینی درجه 3 باشن.
بعد اگه من ترانزیستور اصل رو گیر بیارم و با همون مولتی متر دوباره اندازه بگیرم و بتاشون دو باره همون میزان قبلی نشون بده.
حالا با توجه به تفاوت کیفیت این دو چقدر میتونه تو کیفیت و برد گیرندگی تاثیر بزاره؟

جمعه 29 بهمن1395 - 6:21pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
قطعات چینی و بازاری ، و کیفیت پائین ، اغلب ، اعداد درستی نسبت به قطعات اصلی ندارند
اگر هم اعدادشون در حد قطعات اصلی باشه ، بازم نکته های منفی دیگری باقی میمونه . مانند ثبات عددی در حین کار و مقدار ساعت کار
در مورد ثبات : ممکنه که قطعه ای تقلبی اعدادش درست باشه ، اما زیر کار ، اعدادش تغیر بکنن و توان لازم رو نداشته باشه و وظیفه شو درست انجام نده ( بر اثر عواملی چون ولتاژ و گرما )
در مورد ساعت کار : ممکنه که قطعه ای تقلبی ، حتی کمتر از نصف قطعه ای اصلی ، کار مطلوب بده . بعدش بسرعت افت میکنه یا کلا از کار میافته
پس همیشه عدد ملاک نیست
برای این مدار نیز ، هنوز دقیقا مشخص نشده که بتای بالاتر ، بتونه برد بیشتری بدون خطای بیشتر ، تحویل بده . ظاهرا که مدار رو از حالت نرمال خارج میکنه

لا اله الا هو

جمعه 29 بهمن1395 - 8:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ نوشته است:
قطعات چینی و بازاری ، و کیفیت پائین ، اغلب ، اعداد درستی نسبت به قطعات اصلی ندارند
اگر هم اعدادشون در حد قطعات اصلی باشه ، بازم نکته های منفی دیگری باقی میمونه . مانند ثبات عددی در حین کار و مقدار ساعت کار
در مورد ثبات : ممکنه که قطعه ای تقلبی اعدادش درست باشه ، اما زیر کار ، اعدادش تغیر بکنن و توان لازم رو نداشته باشه و وظیفه شو درست انجام نده ( بر اثر عواملی چون ولتاژ و گرما )
در مورد ساعت کار : ممکنه که قطعه ای تقلبی ، حتی کمتر از نصف قطعه ای اصلی ، کار مطلوب بده . بعدش بسرعت افت میکنه یا کلا از کار میافته
پس همیشه عدد ملاک نیست
برای این مدار نیز ، هنوز دقیقا مشخص نشده که بتای بالاتر ، بتونه برد بیشتری بدون خطای بیشتر ، تحویل بده . ظاهرا که مدار رو از حالت نرمال خارج میکنه

با تشکر .بیشتر حالاتی که گفتید میتونه باعث عدم ثبات بشه.پس اگه مدار ثبات داشته باشه تقریبا قطعه قابل قبوله.

شنبه 29 بهمن1395 - 1:09am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
برای همه ی قطعات اینطور نیست و وظیفه ی قطعات هم چی باشه ، تاثیر داره
مثلا در مدار پولونس ، یکی از آیسی های 555 برای فرکانس هست که اگر خوب نباشه ، ثبات نداره . اما همون آیسی در بیشتر مدارات ، برای قسمت صوتی هست که اگر بیکیفیت هم باشه ، بازم زیاد مهم نیست و مدار ثبات خودشو داره
برای ترانزیستور ها هم ، بیشتر کار تقویت انجام میدن و ربط زیادی به ثبات ندارن . مثلا قراره داده ای رو تقویت بکنند ، حالا اون تقویت رو اگر ضعیف انجام بدن یا قوی ، مدار بازم ثبات خودشو داره . اتفاقا اگر مسئولیتشون طوری باشه که تقویتشون مستقیم آشکار بشه ، تقویت بالاتر ، ثبات رو کمتر میکنه و بتای کمتر باثبات تر هست .

لا اله الا هو

شنبه 29 بهمن1395 - 1:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

pcb اقاپیام میشه از دوستانی که ساختند 1عکس از مدار بزارند
یا تو این عکس جهت ترانزیستورها مشخص کنند درسته یا نه؟ به همین شکل که کشیدم میشه
طبق دیتاشیت پایه کلکتور وبیس مشخص شده
ترانزیستورهای من bc184 و bc549
کدومش بهتره؟

سئوال دیگه:
قسمتی که مثبت LED مشخص شده برای کدوم ال ای دی؟ یا هر سه به همون جا وصل میشه؟
پیوست:
Capture 10.PNG

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

دوشنبه 2 اسفند1395 - 10:22pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 186 , 187 , 188 , 189 , 190 , 191 , 192 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: fibonacci و 58 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure