انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 9:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 , 188 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
evilman نوشته است:
خدمت شما

ممنون از لطف شما
فقط میشه بفرمایید این کدوم ورژن؟
35 صفحه خوندم متوجه نشدم چندتا ورژن؟
یکی اقا بهرام ویک ورژن هم اقامحسن زحمت کشیدن
ازدوستانی که از اول تاپیک پیگیر بودن

میشه راهنمایی کنند کدوم جواب داده؟ ورژن2 اقامحسن
یا3 بهرام خان عزیز؟

شایدم باید خودم کلا تاپیک بخونم بفهمم جریان از چه قراره؟

سلام دوست عزیز این اخرین پی سی بی هستش که اقا پیام زحمتشو کشیدن و مهندس حمیدم تاییدش کردن والان بیشتر دوستان این پی سی بی رو ساختن

جمعه 8 بهمن1395 - 9:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kurosh نوشته است:
کوروش جان ایراد از کجا بود؟
والا خودمم نفهمیدم فقط یه خازن تریمر روی 32 پیکو (چون حداکثرش بود ) تنظیم کردم و بجای 22 پیکو (توی اندازه گیری 18 بود) گذاشتم و 560 پیکو را هم با یک نانو (دقیق 1 نانو بود)عوض کردم و سلف رو هم مثل شکل سوم شما حلقه هارو به هم نزدیک کردم بدون کریستال دیدم ولتاژ 0 شد حتی شک کردم چندین بار تست کردم و ولتاژ قسمتهای دیگه مدارم تست کردم دیدم درست شده پس از نصب کریستال هم وقتی نزدیک مدارمیشدم ولتاژکم میشد تا آخرش روی ولتاژ 1.3 ثابت میشد و با فاصله گرفتن از مدار حدود 1 متر ولتاژ زیاد میشد و بین 3.4 الی 3.6 ثابت بود حتی چند دقیقه به همین حالت گذاشتم ببینم تغیری داره یا نه که دیدم ثابت موند(البته چراغهای اطاق که کم مصرف بود رو باید خاموش میکردم چون ولتاژو پایین میآوردن)

شما با همین وضعیت دستگاهتون رو یه جا تست کنید .اگه دیدید درست کار نکرد یا با بالانس کردنش به مشکل برخوردید ترانزیستور هاتون رو تعویض کنید و همون bc 550cبا hfe500_600رو قرار بدید.الان حساسیت دستگاهتون خیلی زیاده.نباید وقتی تو خونه لامپ روشن باشه ولتاژ تغییر کنه.مگر اینکه به مدار نزدیک باشه

جمعه 8 بهمن1395 - 9:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به عقیده من افزایش بتای ترانزیستور نتیجه رو میتونه حتی معکوس کنه.من با بتای بین 450 تا 500موافقم.افزایش بتا یعنی افزایش حساسیت مدار به عوامل بیرونی مانند امواج مخابراتی و دست انسان و اثر قطب نمایی.ما اکنون جایی رو سنس نداشتیم که حالا بخواهیم با افزایش بتا دستگاه رو تقویت کنیم کما اینکه من فکر میکنم اصلا دستگاه از کارکرد واقعی خودش فاصله میگیره.الان هوا در اکثر مناطق سرد و مرطوب هست و فکر نکنم دستگاه سالم هم جواب بده.باید روی قسمت فیلتر بیشتر کار بشه تا افزایش بتا.

جمعه 8 بهمن1395 - 10:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
به عقیده من افزایش بتای ترانزیستور نتیجه رو میتونه حتی معکوس کنه.من با بتای بین 450 تا 500موافقم.افزایش بتا یعنی افزایش حساسیت مدار به عوامل بیرونی مانند امواج مخابراتی و دست انسان و اثر قطب نمایی.ما اکنون جایی رو سنس نداشتیم که حالا بخواهیم با افزایش بتا دستگاه رو تقویت کنیم کما اینکه من فکر میکنم اصلا دستگاه از کارکرد واقعی خودش فاصله میگیره.الان هوا در اکثر مناطق سرد و مرطوب هست و فکر نکنم دستگاه سالم هم جواب بده.باید روی قسمت فیلتر بیشتر کار بشه تا افزایش بتا.

بله کاملا درسته.فعلا بهتره با بتای حدود 500 کار کنیم .بعد که تستها جواب دادن میتونیم بتای بالاتر رو امتحان کنیم.
در مورد سردی هوا هم من از یکی از دوستان که تست کرده بود رو هدف واقعی پرسیدم ایشون گفتن که زیاد تفاوتی در عملکرد نداشت.ولی تو تستی که خودمون انجام میدیم احتمالا تو هوای سرد درست کار نکنه.چون جنسی که چند ماه زیر خاک هست با هدفی که چند صد سال زیر خاکه خیلی تفاوت داره.

جمعه 8 بهمن1395 - 11:10pm

سلام:دوستان عزیز اگر بدانند که این مدار چگونه کار میکند و عمل سنس را انجام میدهد متوجه میشوند که این مدار به غیر از یک مورد به هیچ چیز دیگر چندان وابسته نیست یعنی با تغییر ترانزیستور -بتا-خازن-مقاومت و حتی تغییر فرکانس نوسانساز در حد چندمگاه هم مدار کار خودش که سنس است انجام میدهد وفقط با این تغییرات حساسیت مدار کم و زیاد میشود و در نحوه کار کلی مدار تاثیر ندارد پس مدار را بدون تغییر بسازید و خیلی به تغییر دل نبندید ؛ چون اگر آن را قوی یا حساس کنید با این کار مدار شما تبدیل به یک اسباب بازی تمام عیار شده وشما را در مکان واقعی دچار سردرگمی میکند و به خیلی از چیزها واکنش نشان میدهد و به قول معروف شما را به دنبال نخود سیاه و حفاری بی مورد میفرستد ؛ولتاژ خروجی 4الی5ولت وبتای400الی500 ایده ال است؛سه تست مدار که قبلا گفته شده باید درست باشد یکی از دوستان تست دست درحد بیست سانت داشتند که فاجعه است باید با لمس آنتن ال ای دی روشن، خاموش بشه ویا سنس دستگاههای الکترونیکی در حد چند متر هم بسیار اشتباه است؛دوستان مدارشون رو اصلاح کنند؛مدار باید بسیار آرام،باثبات،رام باشد نه عصبانی و خشن که به هر چیز اطراف خودش هم رحم نکند و واکنش نشان دهد ای ردیاب در حد چند صد متر یا چند کیلومتر نیست ودر بهترین شرایط30الی40متر میتوان روی آن حساب باز کرد؛موفق باشید

شنبه 8 بهمن1395 - 12:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شما با همین وضعیت دستگاهتون رو یه جا تست کنید .اگه دیدید درست کار نکرد یا با بالانس کردنش به مشکل برخوردید ترانزیستور هاتون رو تعویض کنید و همون bc 550cبا hfe500_600رو قرار بدید.الان حساسیت دستگاهتون خیلی زیاده.نباید وقتی تو خونه لامپ روشن باشه ولتاژ تغییر کنه.مگر اینکه به مدار نزدیک باشه

من چون از ابتدا فقط 2 سری ترانزیستور bc550 با بتای بین 620-640 (5 ترانزیستور یکی نبودند) و MPSA18 با بتای ثابت 740 هر 5 ترانزیستور تهیه کرده بودم اجبارا ابتدا bc550 رو بستم ولی بعلت بی ثباتی و خود نوسانی زیاد ، با MPSA18 تعویضشون کردم که ثبات خوبی دارن ولی فرمایشات شما دوستان کاملا درسته که حساسیت مدار بالا رفته و ممکنه تو محیط تست واقعی مشکل ساز باشه به هر حال دوستان اجازه بدید بعنوان یک تجربه عملی چون کس دیگری از این ترانزیستور استفاده نکرده به امید خدا جمعه آینده در محیط واقعی بیرون، تستی انجام بدم و نتیجه رو خدمت دوستان عرض میکنم. فکر کنم برای تجربه بد نیست. البته من بعدا bc183c , bc 549c هم تهیه کردم که چنانچه حساسیت بالا بود تعویضشون کنم.
بازهم از راهنمایی همه عزیزان سپاسگزارم @};-

شنبه 8 بهمن1395 - 1:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

masoudd55 نوشته است:
سلام:دوستان عزیز اگر بدانند که این مدار چگونه کار میکند و عمل سنس را انجام میدهد متوجه میشوند که این مدار به غیر از یک مورد به هیچ چیز دیگر چندان وابسته نیست یعنی با تغییر ترانزیستور -بتا-خازن-مقاومت و حتی تغییر فرکانس نوسانساز در حد چندمگاه هم مدار کار خودش که سنس است انجام میدهد وفقط با این تغییرات حساسیت مدار کم و زیاد میشود و در نحوه کار کلی مدار تاثیر ندارد پس مدار را بدون تغییر بسازید و خیلی به تغییر دل نبندید ؛ چون اگر آن را قوی یا حساس کنید با این کار مدار شما تبدیل به یک اسباب بازی تمام عیار شده وشما را در مکان واقعی دچار سردرگمی میکند و به خیلی از چیزها واکنش نشان میدهد و به قول معروف شما را به دنبال نخود سیاه و حفاری بی مورد میفرستد ؛ولتاژ خروجی 4الی5ولت وبتای400الی500 ایده ال است؛سه تست مدار که قبلا گفته شده باید درست باشد یکی از دوستان تست دست درحد بیست سانت داشتند که فاجعه است باید با لمس آنتن ال ای دی روشن، خاموش بشه ویا سنس دستگاههای الکترونیکی در حد چند متر هم بسیار اشتباه است؛دوستان مدارشون رو اصلاح کنند؛مدار باید بسیار آرام،باثبات،رام باشد نه عصبانی و خشن که به هر چیز اطراف خودش هم رحم نکند و واکنش نشان دهد ای ردیاب در حد چند صد متر یا چند کیلومتر نیست ودر بهترین شرایط30الی40متر میتوان روی آن حساب باز کرد؛موفق باشید

با تشکر از اقا مسعود و تایید گفته های ایشون باید بگم که اگه مدار 30 متر بزنه که خیلی عالیه.ما انتظار 10_15متر از این مدار داریم.

شنبه 9 بهمن1395 - 9:41am

سلام:در جواب عده ای از دوستان که به من گفتند که مدارشون از فاصله دور دستگاههای الکترونیکی رو سنس میکنه و به ترتیب هر سه ال ای دی روشن میشه ولی با نزدیک شدن به دستگاه به ترتیب خاموش میشن باید بگم که مدار نباید دستگاههای الکترونیکی رو سنس کنه یا خیلی کم سنس کنه این عیب به خاطر حساسیت بسیار بالاست که با نزدیک شدن؛ ترانزیستورها به حالت اشباع در آمده و ال ای دیها برعکس به ترتیب خاموش میشن؛حساسیت رو کم کنید درست میشن؛ موفق باشید

یکشنبه 10 بهمن1395 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون،طرح جالبی هست.

دوشنبه 11 بهمن1395 - 8:46am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان کسی با این سیستم تست واقعی عمق و شعاع رو گرفته؟و تا چه حدی میشه به جایی که میگیره اطمینان داشت؟

دوشنبه 11 بهمن1395 - 2:03pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 , 188 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure