انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 22 اردیبهشت1403 - 11:52pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غضنفر نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
سلام.به نظرم دستگاه شما تقریبا درست کار میکنه.فقط قسمت خازن و سیم پیچ رو فرکانس دیگه تنظیمه.
من بعد درست کردن دستگاه تو یه قسمت از خونه سقف رو با تمام چراغها میزد.و بعد از تغییر خازن حساسیتش به اون نقطه خیلی کم شده.
تو حیاط یکی از دوستان هم یه جا رو ضعیف میگرفت که بعد از تنظیم خازن دیگه اونجا عکسالعملی نداره

ببخشید اقا محسن .من نمیدونستم تو سقف خونه ما طلا هست!
خب اونجا قبلا هر چیزی که بوده مطمینا طلا نبوده رو میزده که بعد تنظیم خازن و سلف رو فرکانس طلا دیگه اونجا عکس العملش خیلی ضعیف شده.

جمعه 8 بهمن1395 - 1:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میشه یکی از دوستان بزرگواری کنند اطلاعات ساخت ورژنی که اکثریت ساختند (فکرکنمpcb اقا پیام) باعکسهای مربوطه 1جابزارید
ماهم استفاده کنیم؟
اگه تغییر خاصی هم هست لطفا توضیح بدین
خیلی مرسی

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

جمعه 8 بهمن1395 - 3:44pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خدمت شما

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 8 بهمن1395 - 5:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
غضنفر نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
سلام.به نظرم دستگاه شما تقریبا درست کار میکنه.فقط قسمت خازن و سیم پیچ رو فرکانس دیگه تنظیمه.
من بعد درست کردن دستگاه تو یه قسمت از خونه سقف رو با تمام چراغها میزد.و بعد از تغییر خازن حساسیتش به اون نقطه خیلی کم شده.
تو حیاط یکی از دوستان هم یه جا رو ضعیف میگرفت که بعد از تنظیم خازن دیگه اونجا عکسالعملی نداره

ببخشید اقا محسن .من نمیدونستم تو سقف خونه ما طلا هست!
خب اونجا قبلا هر چیزی که بوده مطمینا طلا نبوده رو میزده که بعد تنظیم خازن و سلف رو فرکانس طلا دیگه اونجا عکس العملش خیلی ضعیف شده.

سعید جان من نمیدونم چرا داری بحث رو کش میدی ؛ گفتی من کجا گفتم با تنظیم خازن حساسیت رو کم یا زیاد کردم که مثلت سقف رو نزنه منم یه کپی کردم حرفتو منم میدونم سقف طلا نداره چراکه اگه طلا داشت سقف خونه من نزدیک به سیصد متره اونوقت من باید ثروتمند سقف طلای این جم باشم ؛ من خیلی ساده عرض کردم راه حله این سنس های بیمورد چیه یا چه کنیم چرا بهت بر میخوره داداش من ؟من از همه بیشتر به یه دستگاه مناسب نیاز دارم مثله بقیه اما نه مثله یه عده سود جو بلکه عاشقه گشت و گذار و کاووشم فقط همین همه بچه هایی که منو دیدن مثله رضا مثله حسن مثله یحیی ووووووووخیلی از دوستان که تو این جمع صمیمی شناختمشون و حضوری هم دیدمشون و بیابون گردی کردیم انشالله که به نتیجه برسیم

خدايا مددی کن

جمعه 8 بهمن1395 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ما هم میخواییم کاری کنیم که دستگاه به چیزی که دنبالشیم بزنه.و روشش رو هم تو این چند صفحه بحث شده و فک کنم کاملا مشخصه.
حالا داریم در مورد چی بحث میکنیم نمیدونم!

جمعه 8 بهمن1395 - 6:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان واسه ساخت سلف یه مته شماره 8 پیدا کنید و تو قسمت پشتی مته که صاف هست سه دور سیم یک رو بپیچید .دقت کنید که از جایی که سیم پیچ شروع میشه همونجا هم تموم بشه و سه دور کامل بشه.
وقتی رو مته 8 پیچیده میشه قطر سیم پیچ حدود 11 میشه.
تو عکس زیر سه سلف رو میبینید.یکیش که سمت چپ هست سیم پیچ ها کاملا به هم چسبیدن و ظرفیتش حدود 130 نانو میشه و خازن تریمر رو واسه این سلف 25 تنظیم کنید .وسطی تو بعضی جاها سیم ها از هم دور هستن ظرفیتش حدود 120 میشه که واسش خازن رو 27 تنظیم کنید.و سمت راستی که بیشتر جداست 115 نانو ظرفیت داره و خازن رو حدود 28 تنظیم کنید.
بهتره تریمر ظرفیت پایین بزارید تا راحتتر تنظیم بشه.
بهتره به سلف چسب نزنید چون احتمال داره ظرفیتش کم و زیاد بشه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 8 بهمن1395 - 6:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

evilman نوشته است:
kurosh نوشته است:
درود بر شما evilman گرامی
بله با نزدیک شدن دست و لمس آنتن ها، چراغهای بیشتری روشن میشه

کوروش عزیز شما نحوه اتصال ال ای دی ها رو چک کنید چون توی حالت عادی و در استانه قرار دادن ال ای دی اول باید خاموش بشه نه روشن

درود بر شما و دیگردوستان @};-
خوشبختانه درست شد هم بدون کریستال ولتاژ 0 دارم هم با کریستال وقتی از مدار فاصله دارم ولتاژ 3.6 زمانی هم که ال ای دی در آستانه روشن شدن هست با نزدیک شدن دست روشن و با لمس دستم خاموش میشه همینطور لامپ کم مصرف و یا بلند گوها از دور چراغها یکی یکی روشن میشوند و وقتی کاملا نزیک میشوم یکی یکی خاموش میشوند.

جمعه 8 بهمن1395 - 7:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

evilman نوشته است:
خدمت شما

ممنون از لطف شما
فقط میشه بفرمایید این کدوم ورژن؟
35 صفحه خوندم متوجه نشدم چندتا ورژن؟
یکی اقا بهرام ویک ورژن هم اقامحسن زحمت کشیدن
ازدوستانی که از اول تاپیک پیگیر بودن

میشه راهنمایی کنند کدوم جواب داده؟ ورژن2 اقامحسن
یا3 بهرام خان عزیز؟

شایدم باید خودم کلا تاپیک بخونم بفهمم جریان از چه قراره؟

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

جمعه 8 بهمن1395 - 7:24pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kurosh نوشته است:
evilman نوشته است:
kurosh نوشته است:
درود بر شما evilman گرامی
بله با نزدیک شدن دست و لمس آنتن ها، چراغهای بیشتری روشن میشه

کوروش عزیز شما نحوه اتصال ال ای دی ها رو چک کنید چون توی حالت عادی و در استانه قرار دادن ال ای دی اول باید خاموش بشه نه روشن

درود بر شما و دیگردوستان @};-
خوشبختانه درست شد هم بدون کریستال ولتاژ 0 دارم هم با کریستال وقتی از مدار فاصله دارم ولتاژ 3.6 زمانی هم که ال ای دی در آستانه روشن شدن هست با نزدیک شدن دست روشن و با لمس دستم خاموش میشه همینطور لامپ کم مصرف و یا بلند گوها از دور چراغها یکی یکی روشن میشوند و وقتی کاملا نزیک میشوم یکی یکی خاموش میشوند.

کوروش جان ایراد از کجا بود؟

جمعه 8 بهمن1395 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کوروش جان ایراد از کجا بود؟
والا خودمم نفهمیدم فقط یه خازن تریمر روی 32 پیکو (چون حداکثرش بود ) تنظیم کردم و بجای 22 پیکو (توی اندازه گیری 18 بود) گذاشتم و 560 پیکو را هم با یک نانو (دقیق 1 نانو بود)عوض کردم و سلف رو هم مثل شکل سوم شما حلقه هارو به هم نزدیک کردم بدون کریستال دیدم ولتاژ 0 شد حتی شک کردم چندین بار تست کردم و ولتاژ قسمتهای دیگه مدارم تست کردم دیدم درست شده پس از نصب کریستال هم وقتی نزدیک مدارمیشدم ولتاژکم میشد تا آخرش روی ولتاژ 1.3 ثابت میشد و با فاصله گرفتن از مدار حدود 1 متر ولتاژ زیاد میشد و بین 3.4 الی 3.6 ثابت بود حتی چند دقیقه به همین حالت گذاشتم ببینم تغیری داره یا نه که دیدم ثابت موند(البته چراغهای اطاق که کم مصرف بود رو باید خاموش میکردم چون ولتاژو پایین میآوردن)

جمعه 8 بهمن1395 - 8:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 181 , 182 , 183 , 184 , 185 , 186 , 187 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 52 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure