انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 16 اردیبهشت1403 - 5:49am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 , 185 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zakari نوشته است:
سلام

اقا کوروش میتونید با افزایش زمین مدارتون یا دورو کردن pcb ولتاژتونو صفر کنید

درود بر شما zakari گرامی
ممکنه لطف بفرمایید درباره نحوه تهیه فیبر دورو و یا افزایش زمین مدار بیشتر توضیح بدید
سپاسگزارم

چهارشنبه 5 بهمن1395 - 12:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هادی مگنت نوشته است:
عرض سلام
ظرفیت سیم پیچ مدار ۱۱۵ نانو هانری هستش و با ۲۲ پیکو حدود ۱۰۰ مگاهرتز میشه ، برای ۸۸ مگاهرتز حدود ۲۸.۵ پیکو بدست میاد.

سلام.اگه سیم پیچ رو به هم بچسبونیم یعنی طول سیم پیچ 3 میلی متر بشه ظرفیت حدود 115نانو میشه.
و با خازن 28 پیکو رزونانس میشه حدود 88.
ولی وقتی سیم پیچ رو باز کنیم و طول اون 10 میل بشه ظرفیت حدود 65 نانو میشه و باید 50 پیکو استفاده بشه.

چهارشنبه 5 بهمن1395 - 1:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

saeeed60h نوشته است:
kurosh نوشته است:
درود به دوستان @};-
بلاخره من هم ردیاب یونی با PCB که آقا پیام زحمتشو کشیده بودن ساختم البته زیاد طول کشید اونم بدلیل کیفیت بد ولومهای(چینی آشغال) که گرفته بودم و با کوچکترین تکان قطع و وصل میشدن.....

تبریک میگم بابت راه اندازی مدارتون.
در مورد تست دست که وقتی یک چراغ روشنه البته باید جوری تنظیم بشه که نورش کم باشه یا چشمک بزنه و وقتی دست به انتن میزنید باید چراغ خاموش بشه.
به نظرم مدارتون خیلی حساس شده و نباید به بیشتر لوازم الکترونیک واکنش داشته باشه.ولتاژ پایه سه ایسی چند ولته؟
پشت مدار رو با تینر فوری تمیز کردید؟

ممنونم از لطف شما
بله پشت مدار رو با تینر فوری کاملا تمیز کردم و هنگام تست با دست نور ال ای دی در آستانه روشن شدن تک چراغ بود ولی با لمس آنتن 2 چراغ روشن میشه در ضمن ولتاژ پایه 3 وقتی از مدار دور هستم (در حدود 1.5 متر)حداکثر 6 ولت و وقتی بدنم نزدیک مداره کاهش پیدا میکنه و به 3.5 ولت میرسه. البته بخاطر همین حساسیت فوق العاده زیاد به بدن جعبه مدارو با فویل آلومینیم کاملا عایق کردم.

چهارشنبه 5 بهمن1395 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هادی مگنت نوشته است:
عرض سلام
ظرفیت سیم پیچ مدار ۱۱۵ نانو هانری هستش و با ۲۲ پیکو حدود ۱۰۰ مگاهرتز میشه ، برای ۸۸ مگاهرتز حدود ۲۸.۵ پیکو بدست میاد.

ایا هادی این 115 نانو رو چطور اندازه گیری کردید؟

چهارشنبه 5 بهمن1395 - 1:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

saeeed60h نوشته است:
هادی مگنت نوشته است:
عرض سلام

سلام.اگه سیم پیچ رو به هم بچسبونیم یعنی طول سیم پیچ 3 میلی متر بشه ظرفیت حدود 115نانو میشه.
و با خازن 28 پیکو رزونانس میشه حدود 88.
ولی وقتی سیم پیچ رو باز کنیم و طول اون 10 میل بشه ظرفیت حدود 65 نانو میشه و باید 50 پیکو استفاده بشه.

بله شما درست میگین با فاصله دادن حدود ۶۱ نانو میشه.

پوریا جان طبق فرمول

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

چهارشنبه 5 بهمن1395 - 1:29am
کاربر فعال
کاربر فعال

کوروش جان شما دو سر سیم پیچ رو باید کاملا لاکشو تمیز کنید.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

چهارشنبه 5 بهمن1395 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درسته پس درحالت بهم چسبیده 115 نانو میشه و در حالت با فاصله یک سانت 65 نانو هانری میشه. متاسفانه محلی که طلای چال شده با نقره داشتم مجبور شدم بهم بزنم چون شروع به ساخت و ساز شد تو اون زمین الان دوباره 5 یا شش ماه باید صبر کنم.اگر دوستی محیط تست داره من رو بی نصیب نگذاره :ymhug: :x

چهارشنبه 6 بهمن1395 - 11:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هادی مگنت نوشته است:
کوروش جان شما دو سر سیم پیچ رو باید کاملا لاکشو تمیز کنید.

ممنونم هادی جان این کارو کردم بعد لحیم زدم

چهارشنبه 6 بهمن1395 - 1:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kurosh نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
kurosh نوشته است:
درود به دوستان @};-
بلاخره من هم ردیاب یونی با PCB که آقا پیام زحمتشو کشیده بودن ساختم البته زیاد طول کشید اونم بدلیل کیفیت بد ولومهای(چینی آشغال) که گرفته بودم و با کوچکترین تکان قطع و وصل میشدن.....

تبریک میگم بابت راه اندازی مدارتون.
در مورد تست دست که وقتی یک چراغ روشنه البته باید جوری تنظیم بشه که نورش کم باشه یا چشمک بزنه و وقتی دست به انتن میزنید باید چراغ خاموش بشه.
به نظرم مدارتون خیلی حساس شده و نباید به بیشتر لوازم الکترونیک واکنش داشته باشه.ولتاژ پایه سه ایسی چند ولته؟
پشت مدار رو با تینر فوری تمیز کردید؟

ممنونم از لطف شما
بله پشت مدار رو با تینر فوری کاملا تمیز کردم و هنگام تست با دست نور ال ای دی در آستانه روشن شدن تک چراغ بود ولی با لمس آنتن 2 چراغ روشن میشه در ضمن ولتاژ پایه 3 وقتی از مدار دور هستم (در حدود 1.5 متر)حداکثر 6 ولت و وقتی بدنم نزدیک مداره کاهش پیدا میکنه و به 3.5 ولت میرسه. البته بخاطر همین حساسیت فوق العاده زیاد به بدن جعبه مدارو با فویل آلومینیم کاملا عایق کردم.

کوروش عزیز همانطور که سعید عزیز گفتن با لمس انتن ال ای دی باید خاموش بشه نه روشن شما با نزدیک کردن به موبایل و لامپ کم مصرف ال ای دی ها خاموش میشه یا روشن

چهارشنبه 6 بهمن1395 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر شما evilman گرامی
بله با نزدیک شدن دست و لمس آنتن ها، چراغهای بیشتری روشن میشه

پنج شنبه 6 بهمن1395 - 1:46am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 179 , 180 , 181 , 182 , 183 , 184 , 185 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 19 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure