انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 11:33pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان که نظری نمیدن اما فکر کنم این پی سی بی ویومتر اینطوری درستترباشه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 13 دی1395 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینم یه ویومتر دیگه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 13 دی1395 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رویا نوشته است:
من آنتن سیم پیچ استفاده کردم خیلی حساس تر میشه ولی به همه چی واکنش نشون میده.دستو از 10 سانتی تشخیص میده و.

ممنون رویا
فرانکو بار ها گفته این مدار با انتن تلسکوپی بهتر کار میکنه تا سیم پیچ ولی نظر منم اینه که سیم پیچ باشه . باید تست های بیشتری انجام بدیم
و دلیل فرانکو رو هم باید جویا بشیم

سه شنبه 13 دی1395 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

masoud-n نوشته است:
دوستان ایده ای برای تغییر انتن ندارید ؟ حتما باید از انتن تلسکوپی استفاده کرد ؟کسی انتن وای فای یا جی اس ام رو تست کرده؟

انتن وایفای طول کمی داره و بیشتر برای فرکانس های بالا در حد گیگا هرتز جواب خوبی میده . با این حال تست کردم ولی نتیجه خوب نبود

سه شنبه 13 دی1395 - 1:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:
سلام دوستان.من مدار را دوباره ساختم اما باز ولتاژ پایه سه 6ولت هستش سایتی هم که سفلرش قطعه دادم ترانزیستورbc550bرا فرستاده که بتایه حدود 330داره که خیلی کمه اما بهر حال نصبش کردم چون چیز دیگه ای نداشتم .اما یه نکته جالب اتفاق افتاد و اونم این بود که ولتاژ باتری من افت کرد و به حدود 9رسید و خودم خبر نداشتم و وقتی ولتاژ پایه سه را گرفتم شد4ولت با منبع تغذیه متغیر ولتاژ را رسوندم به 5ولت وبه مدار زدم ولتاژپایه 3شد 2.5 ولت و مدار هم حساسیت خوبی پیدا کرد و راحت موبایل را از ده سانتی میگرفت من در همه ولتاژ ها با فرکانس متر فرکانس انتن و حتی پایه 3را هم چک کردم اصلا فرکانس وجود نداشت فقط فرکانس خازن330پیکو برا من حدود 3.5مگاهرتز بود .بنظرتون ایا میشه با پایین اوردن ولتاژ بتایه کم ترانزیستور را جبران کرد؟ و ایا میشه بجا سه تا خازن یک پیکو از یه خازن یک پیکو استفاده کرد ودر عوض ولتاژ مدار را پایین بیاریم؟ یکی از دوستان ولتاژ دوسر مقاومت هایه 330اهم را بگیره و بده ممنون میشم. @};- @};-

Hfe ترانزیستور های شما به هیچ وجه کافی نیست !!درسته که با کم کردن ولتاژ مدار ولتاژ خروجی سنسور هم میاد پایین و یک چیز منطقیه ولی میزان تقویت خلاف چیزی که فکر میکنید بازم میاد پایین تر . پس فکر نمیکنم راه خوبی باشه
در مورد استفاده یک خازن یک پیکو باید بگم ولتاژ بیشتر میشه نه کمتر چون خازن ها سری اند . میتونید از خازن نیم پیکو استفاده کنید یا در نهایت اگه ندارید از 4تا خازن یک پیکو استفاده کنید

سه شنبه 13 دی1395 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
سلام دوستان بعد ساخت ویو متر ایا ال ای دی های خود مدار رو باید حذف کنیم یا بمونن

فرقی نداره ولی اگه خواستید بردارید ایسی ۲ رو هم بردارید .

سه شنبه 13 دی1395 - 1:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:

مثبت ۱۲ به مثبت ال ای دی ها و پایه ۳ و در صورتی که بخوایم حالت روشن شدن ال ای دی ها به صورت بار باشه به پایه نه و pcb مشکلی نداره . و اون خط قرمز لازم نیست

سه شنبه 13 دی1395 - 1:16am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

PAYAM20 نوشته است:
madrek نوشته است:

مثبت ۱۲ به مثبت ال ای دی ها و پایه ۳ و در صورتی که بخوایم حالت روشن شدن ال ای دی ها به صورت بار باشه به پایه نه و pcb مشکلی نداره . و اون خط قرمز لازم نیست

مهندس چطوریه مثبت فقط به خازن وصله جای دیگه نمیره

سه شنبه 14 دی1395 - 8:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

madrek نوشته است:
PAYAM20 نوشته است:
madrek نوشته است:

مهندس چطوریه مثبت فقط به خازن وصله جای دیگه نمیره

ببخشید حق با شما بود . من دقت نکردم . 2مشکل وجود داره یا بهتره بگم ۳
۱. مثبت مدار همون طور که گفتید باید وصل بشه
۲.مقاومت ۴۷ اهم بهتره جامپر گذاشته بشه .
۳. روی پایه مثبت یا منفی هر ال ای دی بهتره یه مقاوت یک کیلو گذاشته شه . مخصوصا الان که در حالت بار استفاده میشه .

سه شنبه 14 دی1395 - 9:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رویا نوشته است:
دوستان ایراد از چی هست؟

والا من چند حدس میزنم . کاش حل بشه .
۱. اگه قسمت اول کالیبره کردن رو درست انجام نداده باشین. ممکنه این حالت پیش بیاد .
۲. ممکنه یکی از ترانزیستور ها نیم سوز شده باشه .
۳. هر دو دیود مدار رو چک کن .

سه شنبه 14 دی1395 - 10:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 168 , 169 , 170 , 171 , 172 , 173 , 174 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ebii62 , Peyman 74 و 55 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure