انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 6:04pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پس اشتباه کردم !!!
من این مورد رو از تو این سایت خونده بودم #-o
http://www.eca.ir/forums/thread36377.html
مهندس حمید اگه لطف کنید در مورد انواع خازن ها و فرکانس کار کردشون و معایبشون توضیح بدید ممنون میشیم ^:)^ :x :x
تا محندس حمید داریم غم نداریم @};- :x

پنج شنبه 25 آذر1395 - 1:51pm
مدیر کل
مدیر کل

در صفحات قبل این توضیح رو دادم! ولی وقتی ما میگیم طبق تجربه خازن مولتی لایر تا 10 مگاهرتز خوب جواب میده و شما از بنده نقل قول میکنین فلانی گفته تا 1 مگاهرتز خوب جواب میده ؛ دیگه توضیح فنی و تجربی من چه سودی داره؟! بنده بارها در مورد قابلیتها و تفاوتهای خازنهای مختلف بر اساس تجربه شخصی و انواع موجود در بازار خودمون توضیح دادم. ظاهرا فایده ای هم نداره و مسائل فنی به سرعت فراموش میشن! نظر من در مورد خازنهای این مدار همونی هست که در شماتیک علامتگذاری کردم و دوستمون مجددا تصویرش رو گذاشتن. شاید آنچنان هم تاثیری نداشته باشه ولی بنظر من بهترین حالتش همین هست.

پنج شنبه 25 آذر1395 - 2:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
در صفحات قبل این توضیح رو دادم! ولی وقتی ما میگیم طبق تجربه خازن مولتی لایر تا 10 مگاهرتز خوب جواب میده و شما از بنده نقل قول میکنین فلانی گفته تا 1 مگاهرتز خوب جواب میده ؛ دیگه توضیح فنی و تجربی من چه سودی داره؟! بنده بارها در مورد قابلیتها و تفاوتهای خازنهای مختلف بر اساس تجربه شخصی و انواع موجود در بازار خودمون توضیح دادم. ظاهرا فایده ای هم نداره و مسائل فنی به سرعت فراموش میشن! نظر من در مورد خازنهای این مدار همونی هست که در شماتیک علامتگذاری کردم و دوستمون مجددا تصویرش رو گذاشتن. شاید آنچنان هم تاثیری نداشته باشه ولی بنظر من بهترین حالتش همین هست.

مهندس حمید این وسط یه اشتباه کوچیک شد ! X_X

بنده هم هرگز نگفتم شما گفتید تا یک مگا هرتز جواب میده !! من اون منبع رو تنها منبع تو گوگل پیدا کرده بودم که در این رابطه نوشته بود ! که در پست قبلم قرار دادم
من یا بهتر بگم ما به قدری به شما اطمینان داریم که بدون هیچ چون چرا قبول کردم: من و اون طرف تو اون سایت اشتباه کردیم در مورد این مساله و از همه عذر خواهی کردم و گفتم اشتباه کردم !
و حتی در پست قبل از شما عاجزانه درخواست کردم که برای همیشه این بحث رو برای ما تموم کنید !!! و فرکانس کاری برای هر نوع خازن رو بگید . حتی خازن جامد و .... - چون من به عنوان یکی از هزاران شاگرد شما متوجه شدم شما رو این بحث خیلی حساسی پس : نکته خیلی محمیه .
و خودتون باید متوجه شده باشید من دنبال یاد گیری الکترونیک هستم نه فقط مونتاژ یه برد و ..
و در اخر هم بگم : چشم از این به بعد توجه رو بیش تر میکنم !

پنج شنبه 25 آذر1395 - 7:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پیام جان برادر گلم اگه امکانش هست یکم راجب این مدار یو وی متری که گذاشتی رو مدارت توضیح بده .خیلی مخلصیم

پنج شنبه 25 آذر1395 - 11:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
به پیشنهاد جناب هادی مگنت که فرموده بودندمقدار خازنC9 را به یک نانو افزایش بدیم،بنده این تغییر راانجام دادم،درسته که کمی حساسیت مدار بیشتر میشه اما ولتاژپایه 3آیسی 1از 3.3ولت به 1.1ولت کاهش پیدا کرد، که این ولتاژ مورد تایید فرانکو نیست.
نظر من اینه که مقدار قطعات را دقیقا مطابق اندازه های داده شده توسط طراح جاگذاری کنیم،و فقط اون خازنهایی که خود طراح جهت تنظیم ولتاژ خروجی ،اجازه تغییرشون رو دادن را در صورت نیاز تغییر بدهیم.که من هم کلیه قطعات رو دقیقا طبق شماتیک طراح نصب کردم البته بعلاوه ا ن تغییراتی که در خازنهای قسمت تغذیه که توسط مهندس حمید پیشنهاد داده شده بود.در این حالت بدون هیچ تغییری در خازنهای C13و14 و C2و3 و4 ولتاژ خروجی 3.3ولته.که در حد قابل قبولی است.

تا چه پیش آید زین پس :D

جمعه 25 آذر1395 - 1:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا پیام در مورد تنظیم دستگاه موقع کاوش میشه بیشتر توضیح بدین ایا ولوم حساسیت دستگاه شما تا اخر بود و ....

جمعه 26 آذر1395 - 12:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال

CCcall نوشته است:
سلام
به پیشنهاد جناب هادی مگنت که فرموده بودندمقدار خازنC9 را به یک نانو افزایش بدیم،بنده این تغییر راانجام دادم،درسته که کمی حساسیت مدار بیشتر میشه اما ولتاژپایه 3آیسی 1از 3.3ولت به 1.1ولت کاهش پیدا کرد، که این ولتاژ مورد تایید فرانکو نیست.
نظر من اینه که مقدار قطعات را دقیقا مطابق اندازه های داده شده توسط طراح جاگذاری کنیم،و فقط اون خازنهایی که خود طراح جهت تنظیم ولتاژ خروجی ،اجازه تغییرشون رو دادن را در صورت نیاز تغییر بدهیم.که من هم کلیه قطعات رو دقیقا طبق شماتیک طراح نصب کردم البته بعلاوه ا ن تغییراتی که در خازنهای قسمت تغذیه که توسط مهندس حمید پیشنهاد داده شده بود.در این حالت بدون هیچ تغییری در خازنهای C13و14 و C2و3 و4 ولتاژ خروجی 3.3ولته.که در حد قابل قبولی است.

دوست عزیز تاکید من برای تغییرات در مدار اصلی برای کسانی بوده که حداقل یکی دو مورد از تستهای اولیه رو گذرونده باشه. من این تغییرات رو برای کسانی عرض کردم که در محیط واقعی و یا طلا یا نقره یا هر چی که خودشون چال کردن سیستمشون برای اون پاسخ داده. وگرنه برای دوستانی که برای اولین بار مدار رو میسازن و تستهای گفته شده فرانکو رو انجام نداده اند انجام این تغییرات رو توصیه نمیکنم.
در ضمن اون مقدار ولتاژ خروجی ملاک اصلی برای این سیستم نیست اینو درنظر داشته باشید.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

جمعه 26 آذر1395 - 12:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

evilman نوشته است:
اقا پیام در مورد تنظیم دستگاه موقع کاوش میشه بیشتر توضیح بدین ایا ولوم حساسیت دستگاه شما تا اخر بود و ....

در مورد ولوم حسایت : بله تا اخرین حد بود
و بالانس کردن دستگاه هم
اول روشن میکنم و یک دقیقه به حل خودش میگذارم بعد به صورتی بالانس کردم که از 10 تا led یکیش روشن بمونه !

شنبه 26 آذر1395 - 12:51am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هادی مگنت نوشته است:
CCcall نوشته است:
سلام

دوست عزیز تاکید من برای تغییرات در مدار اصلی برای کسانی بوده که حداقل یکی دو مورد از تستهای اولیه رو گذرونده باشه. من این تغییرات رو برای کسانی عرض کردم که در محیط واقعی و یا طلا یا نقره یا هر چی که خودشون چال کردن سیستمشون برای اون پاسخ داده. وگرنه برای دوستانی که برای اولین بار مدار رو میسازن و تستهای گفته شده فرانکو رو انجام نداده اند انجام این تغییرات رو توصیه نمیکنم.
در ضمن اون مقدار ولتاژ خروجی ملاک اصلی برای این سیستم نیست اینو درنظر داشته باشید.

بله . نظر من هم همین هست ولتاژ پایه سه به نظر من مهم نیست به اون صورت که روش پا فشاری میشه !!
ولی بازم شما میتونی به راحتی با زیاذ کردن c234 بازم ولتاژ رو افزایش بدی !

شنبه 26 آذر1395 - 12:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

رویا نوشته است:
پیام جان برادر گلم اگه امکانش هست یکم راجب این مدار یو وی متری که گذاشتی رو مدارت توضیح بده .خیلی مخلصیم

مدار uv متر که الان روی مدارم یه مدار ساده با lm3914 هست که توی دیتاشیت این ایسی هم میتونید پیدا کنید ولی یه نکته pin 5 رو مستقیم به مدار وصل کنید و روش دیود یا پتانسیو متر نذارید !!!! :ymhug:

شنبه 26 آذر1395 - 12:58am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 149 , 150 , 151 , 152 , 153 , 154 , 155 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Akramlama و 21 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure