انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:11pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

یک موردی رو هم خودم ازمایش کردم نتیجه تست خیلی بهتر شد.
بجای آنتن همون سیم پیچ 3 دور رو در بیرون از مدار با قطر تقریبا 15 میلی متر و 4 دور که حدود 60 مگاهرتز رزونانسش میشه که تقریبا 10 سانتی متر از جعبه مدار فاصله داره بکار بردم که نتیجه بهتر از قبل بود.
اگر خواستید فرکانس همون حدود 100 مگاهرتز باشه خازن رو حدود 7 ، 8 پیکو در نظر بگیرید

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

دوشنبه 21 آذر1395 - 1:38am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان عزیز چرا همه از ترانزیستورهایی غیر از ترانزیستور مورد استفاده طراح استفاده میکنید؟ اگه امکانش براتون هست از همون ترانزیستور bc183 که طراح پیشنهاد داده استفاده کنید تا ببینیم نتیجه تستها چی میشه.

دوشنبه 22 آذر1395 - 8:09am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kاوه نوشته است:
سلام اقا پیام میشه مشخصات سلفتونو بگید؟
واینکه شما تودسگاهتون تغییراتی داشتید یا باهمون فایل ک گذاشتید مدارتون رو ساختید؟

3 دور سیم 050 به قطر 1.3 و طول 1 سانت دقیق !!
از مدار vu متر 3914 استفاده کردم - خازن c9 رو 1 نانو - از سه انتن استفاده کردم .

دوشنبه 22 آذر1395 - 1:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

CCcall نوشته است:
دوستان عزیز چرا همه از ترانزیستورهایی غیر از ترانزیستور مورد استفاده طراح استفاده میکنید؟ اگه امکانش براتون هست از همون ترانزیستور bc183 که طراح پیشنهاد داده استفاده کنید تا ببینیم نتیجه تستها چی میشه.

دوست عزیز
خود فرانکو گفته کلا سری bc....c مناسبه و این ترانزیستور bc550c از ترانزیستور به مراتب بهتر از bc183 است .

دوشنبه 22 آذر1395 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

behnam karami نوشته است:

سلام.داش پیام اون مقاومت را 15کیلوش کردم فایده ای نکرد خازنc9را بگفته یکی از دوستان محض ازمایش یک نانو گذاشتم اما نمیدونم چرا ولتاژ پایه سه ای سی 6.5ولت شد هر کاری کردم و قطعاتم به شکل اولیه جا زدم بازم فایده نکرد بنظرت چه اشکالی بوجود اومده؟.یه مورد عجیب من وقتی خازنc9را کلا از مدار خارج کردم بازم مدار با ازمایش گوشی موبایل چشمک میزنه .چرا؟؟بنظرتون نویز میفته یا علت دیگه داره.اتفاقی به یه مورد جالب هم رسیدم وقتی گوشی در حالت تماس بود گوشی را که نزدیک اهمتر یا همون اوو متر میکردم صدا بیزرش در میومد!!!!

اون مقاوت رو الان 33 کیلو کن بتون قول میدم نتیجه خیلی بهتری دارید !
c9 رو هم من تست کردم هیچ مشکلی نداره و قدرت دستگاه بیش تر میشه
شما کریستال رو در بیار و از نو مدارو کالیبره کن . پشت برد هم هواستون باشه باید کاملا تمیز بشه و به هیچ وجه روغن بین پایه ها نباشه .

دوشنبه 22 آذر1395 - 1:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان فرکانس رزونانس سلف و خازن حدود 100 کیلو هرتزه . ولی به قول فرانکو بین 80-150 کیلو هرتز کارایی خودشو داره . که البته من اینطور فکر نمیکنم !!

دوشنبه 22 آذر1395 - 1:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ، پیام جان خسته نباشید. تشکر از تلاش و پشتکار حضرتعالی
محل زندگی فرانکو از لحاظ نزدیکی به خط استوا، و سایر پارامترهای جغرافیایی و شدت میدان مغناطیسی زمین چقدر با ایران شباهت داره؟
فکر نمی کنید مقدار فرکانس رزونانس و ... باتوجه به شرایط محل زندگی فرانکو ممکن است با شرایط ما تفاوت داشته باشه.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 22 آذر1395 - 1:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

PAYAM20 نوشته است:
CCcall نوشته است:

دوست عزیز
خود فرانکو گفته کلا سری bc....c مناسبه و این ترانزیستور bc550c از ترانزیستور به مراتب بهتر از bc183 است .

ممنون پیام عزیز
من امروز آخرین ورژن پی سی بی شما را مونتاژ کردم.اما یه اشکالی تو مدارم هست و اینکه با چرخوندن ولوم 20 کیلو هیچکدام از ال ای دی ها روشن نمیشن و به اصطلاح در آستانه قرار نمیگیرن.اما وقتی مدار رو به لامپ کم مصرف و یا گوشی موبایل درحال تماس نزدیک می کنم بترتیب هرسه ال ای دی روشن میشن.
ولتاژ پایه سه آیسی 1 بدون کریستال 0.01 ولت بود که بعد از نصب کریستال چندان تفاوتی نکرد و به مقدار 0.03 افزایش یافت.بنظرتون اشکال کار از کجا میتونه باشه؟

دوشنبه 22 آذر1395 - 7:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

CCcall نوشته است:
PAYAM20 نوشته است:
CCcall نوشته است:

دوست عزیز

ممنون پیام عزیز
من امروز آخرین ورژن پی سی بی شما را مونتاژ کردم.اما یه اشکالی تو مدارم هست و اینکه با چرخوندن ولوم 20 کیلو هیچکدام از ال ای دی ها روشن نمیشن و به اصطلاح در آستانه قرار نمیگیرن.اما وقتی مدار رو به لامپ کم مصرف و یا گوشی موبایل درحال تماس نزدیک می کنم بترتیب هرسه ال ای دی روشن میشن.
ولتاژ پایه سه آیسی 1 بدون کریستال 0.01 ولت بود که بعد از نصب کریستال چندان تفاوتی نکرد و به مقدار 0.03 افزایش یافت.بنظرتون اشکال کار از کجا میتونه باشه؟

دوست عزیز قسمت نوسانساز کریستالی مدارتون اشکال داره،بقیه مدارتون سالمه

دوشنبه 22 آذر1395 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

افشین جان ممنون از راهنماییتون
من در زمینه الکترونیک تخصص ندارم.میشه بفرمایید منظور از قسمت نوسانساز کریستالی دقیقا کدام قطعات هستند و باید کدام قطعاتو چک کنم.

دوشنبه 22 آذر1395 - 9:46pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 146 , 147 , 148 , 149 , 150 , 151 , 152 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: dafinehyab و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure