انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 16 اردیبهشت1403 - 2:52am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بفرما Ancientدوست گلم.جواب تستهاتون خوب بوده.این هم سیمکشی ولومVR1

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در چهارشنبه 8 اردیبهشت1394 - 1:51am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 8 اردیبهشت1394 - 1:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hamid33 نوشته است:
بهرام جان خیلی ممنون
زحمت کشیدید اندازه pcb دقیق چند هست میزنم به چاپ بزرگ در میاد

حامد جان اندازش دقیق هست به احتمال زیاد پرینترتون تنظیم نیست وگرنه روی دسکتاب هم نگاه کنی در اندازه واقعی باز میشه.سعی میکنم فایل PDF رو هم بزارم

چهارشنبه 8 اردیبهشت1394 - 1:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
بهرام نوشته است:

ممنون بهرام عزیز ، لطف دارید :ymhug:
بهرام جان گمان کنم اشتباهی رخ داده ! برادر مگه نباید دوتا نقطه A به همدیگه وصل بشن ؟
در طراحی فیبر خودتون هم من الان چک کردم ، پایه وسط ولوم به سر مقاومت 150k ، و پایه چپ و راستش هم به دو نقطه دیگه VR وصل شدن . یعنی VR سمت راست خازن الکترولیت 100میکرو و VR بالای مقاومت 330 اهم !
البته من دفعه اول که مدار رو راه انداختم پایه هارو اشتباه وصل کردم ( پایه هایی که باید چپ و راست ولوم وصل بشن رو به دوتا پایه وسط و کنار ولوم زدم ) و ولومم سوخت :D
تست هارو هم بدون ولوم و با اتصال پایه ها(بدون واسطه) انجام دادم ! :p
3تا 358 هم دارم که با تعویضشون و عوض کردن جاهاشون واکنش مدار کمی تغییر میکنه ، گمان کنم مشکل دار هستن!
فردا غروب از دانشگاه برگشتنی هم 2تا 358 مرغوب تهیه میکنم و هم یک ولوم 22k !
انشاالله فردا شب نتیجه نهایی رو خدمت دوستان اعلام خواهم کرد ;;)
ساعت 8 صبح امتحان دارم اما تا الان نشسته بودم پای این مدار :))
انشاالله که مدار خوبی از آب درمیاد و درکنار مدار پالسی مهندس حمید عزیز یه مدار کمکی خوب خواهیم داشت ;)
شب خوش @};-

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

چهارشنبه 8 اردیبهشت1394 - 2:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا بهرام متاسفانه پایه ها رو اشتباه زدی، اون نقطه بالا منفی کل مداره، باید با یه سهم اون به نقطه پایین وصل کنم.در مداری که ساخته شده و من عکسشو گذاشتم که مشخصه دوست عزیز

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 8:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ancient نوشته است:
بهرام نوشته است:

بهرام جان گمان کنم اشتباهی رخ داده ! برادر مگه نباید دوتا نقطه A به همدیگه وصل بشن ؟
در طراحی فیبر خودتون هم من الان چک کردم ، پایه وسط ولوم به سر مقاومت 150k ، و پایه چپ و راستش هم به دو نقطه دیگه VR وصل شدن . یعنی VR سمت راست خازن الکترولیت 100میکرو و VR بالای مقاومت 330 اهم !
البته من دفعه اول که مدار رو راه انداختم پایه هارو اشتباه وصل کردم ( پایه هایی که باید چپ و راست ولوم وصل بشن رو به دوتا پایه وسط و کنار ولوم زدم ) و ولومم سوخت :D
3تا 358 هم دارم که با تعویضشون و عوض کردن جاهاشون واکنش مدار کمی تغییر میکنه ، گمان کنم مشکل دار هستن!
انشاالله که مدار خوبی از آب درمیاد و درکنار مدار پالسی مهندس حمید عزیز یه مدار کمکی خوب خواهیم داشت ;)
شب خوش @};-

@};-

خدايا مددی کن

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 9:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Ancient نوشته است:
بهرام نوشته است:

شب خوش @};-

ممنون که توجه کردین اما درست هست .VR1 پایه های کنار به زمین ومثبت متصل میشه پایه وسط هم به مقاومت میره

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 10:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
آقا بهرام متاسفانه پایه ها رو اشتباه زدی، اون نقطه بالا منفی کل مداره، باید با یه سهم اون به نقطه پایین وصل کنم.در مداری که ساخته شده و من عکسشو گذاشتم که مشخصه دوست عزیز

محسن جان متوجه نشدم چی رو اشتباه زدم .منظورتون ولوم هست در شکل بالا.در شماتیک به همین صورت هست هر دو پایه کنار یکی به مثبت مدار میره ویکی به منفی مدار پایه وسط هم دقیقا به مقاومت 150کیلو میره.اگه منظورتون پی سی بی هست لطفا با شکل نقطه اشتباه رو بگین رفع کنم.مرسی

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 10:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
داداش بهرام به شما پیام خصوصی دادم لطف کن یه نگاهی به اینباکس بنداز
ممنون

ای کاش زندگی هم دنده عقب داشت

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 11:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حرفتون درسته آقا بهرام.ولی نباید اینطوری منفی ولوم رو وصل کنید، پایین 2 تا سوراخ پیشه همن.باید با سیم منفی رو از نقطه بالا به یکی از اون نقاط ببرد و ولوم رو به نقطه دیگه وصل کنید.اینجوری هم ولوم منفی داره و هم بقیه قطعاتی که با سیم باید براشون منفی رو از نقطه بالا بیاریم.دوستان لازم می دونم نتیجه بررسی های خودم رو خدمتتون عرض کنم.متأسفانه تعدادی از مدار سوم نتیجه نگرفتن، بهمین دلیل فرانک در 2 صحفه آخر نکاتی رو برای رفع مشکل بیان کردن که شامل تغییر چند تا خازنه تا از ولتاژ صفر خروجی خارج بشه. بنده هر 3 تا مدار رو طراحی کردم و متوجه شدم مدار اول و سوم کار نمی کنه، حلا نمی دونم دلیل چیه، شاید اشتباه از طراحی، شایدم ... دیشب فایل طراحیشم گذاشتم تا به حرف بنده برسید.ولی مدار دوم کار می کنه، امروز بعد از طراحی دیدم کار می کنه.با بررسی که انجام دادم دیدم از نظر فرانکم 3 تا مدار در کارکرد با هم فرقی ندارند و چند نفری هم که مدار دوم رو ساختن براشون کار کرده. پس مدار دوم رو ملاک قرار می دیم.لطفا فعلا کسی نسازه، یکم صبر کنید تا با جزئیات قطعات و pcb طراحی شده توسط بنده و مدار شامل 10 led بیام خدمتتون.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 11:36am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محسن جان چطوری باید وصل بشه به منفی دقت کنید خواهشن همین مسائل جزیی دیگران رو هم به اشتباه میندازه.وقتی تو خود فیبر نقاط رو با حروف واضح برای ولوم مشخص کرده دیگه احتیاجی به متصل کردن به جای دیگه نیست.از نظر ورزن هم هیچ فرقی با همدیگه ندارن فقط اومده بجای 4046 VCO از مدار کریستال استفاده کرده ودر قسمت نمایشگر هم همون 3 ال ای دی مشکلی نداره و خوب کار میکنه من دیشب کامل تست کردم وپایه غیر معکوس رو با ولتاز وبدون ولتاز تست کردم که خیلی خوب کار میکنه پس مشکلی نداره..فقط دوستان از این مدار به اون مدار نکنن این ورزن اخر خیلی خوب کار میکنه همین که کاربر قدیمی عزیز تست کردن نشون میده جواب میده علت روشن نشدن هر سه چراغ هم از ولوم بوده که اشتباه نسب کرده البته یک مورد دیگه هم هست که من تست کردم بعد از ساخت میگم باید چیکار کنید تا هر سه چراغ نرمال روشن بشن :)

آخرین بار توسط بهرام در چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 11:59am ویرایش شده است، در کل 2 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 9 اردیبهشت1394 - 11:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure