انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 6:26pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 , 118 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zakari نوشته است:
سلام دوستان

به نظرم به دو روش میشه بیشتر تحریک کرد 1-تغییرات در مدار واستفاده از یک فرستنده مثل pdکه من واحتمالا خیلی از دوستان تحلیل درستی از مدار نداریم که برامون مشکله

2-تحریک یون ها مثلا با فانکشن

باتشکر از شما.میشه بپرسم اون تغییرات چه قسمتهایی رو شامل میشه وچطور باید تغییر داد..؟ خب فرستنده که من قبلا زحمتش روکشیده بودم اما فرستنده پ د اصلا میدونید تو چه بازه فرکانسی نوسان میکنه وگیرنده ما تو چه بازه ایی دریافت میکنه با یک نگاه ساده به شبکه فیلتر گیرنده متوجه میشین چرا نمیشه ازش استفاده کرد البته بدون شک موج رو دریافت میکنین اما چون باندشون یکی نیست عملا این کار فایده ایی نداره مثل گرفتن امواج رادیو فردا روی باند اف ام هست به نظرتون دریافت میشه ومیتونین گوش کنین :-\ اما یون رو نمیشه با اینها تحریک کرد اولا یون از الکترون دور هسته اتم تشکیل میشه وبرای تحریک یون باید یک کپسول خلا وشلیک چند هزار ولت جریان یون رو تحریک کنید :D
اما برای تشکیل یونهای بیشتر هم میشه یک سیگنال ژنراتور درست کنید وپیک رو با جریان بالا به هدفتون مایل کنید با این کار باعث تولید یونهای بیشتری میشین به شرطی که فعالیت خود سیگنال ژنراتور روی سیستم اثر نذاره

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 11 آبان1395 - 10:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahan2000 نوشته است:
بهرام نوشته است:
نقل قول:
سلام داداش ممنونم که وقت میذاری من فکر میکنم یکی از عواملی که تو روند سنس کمک میکنه تحریک شدن یونها هست و باید یونها ی پاسخ قوی و قابل قبول داشته باشن که ب گیرنده بدن

خواهش میکنم .خب به نظر شما یون رو چجوری میشه تحریک کرد که اون هم باعث تحریک انتن بشه ایده خاصی دارین \M/

سلام . ی اتفاق جالب برام افتاد طلا میتونه یون لامپ تصویر تلویزون های لامپی رو انعکاس بده و گلدگان راحت این انعکاس رو سنس و آشکار کرد . حالا سوال اینجاست چطور میشه ی تفنگ یونی منفی با فرکانس 15.5 کیلوهرتز ساخت؟؟؟؟ @};- @};- :-? :-?

عجب کار هوشمندانه ایی :-BD فقط یک سوال میمونه شما مطمئنی گلد گان خود تلویزیون رو نگرفته نحوه بالانستون چطور بود .این جور مطالب رو ای کاش میشد با فیلم نشون داد چون خیلی کمک میکنه ..خیل راحت میشه ساخت شما در واقع باید یک های ولتاژ بسازین با دو عدد دیود امپر بالا که تحملش زیاد باشه ونسوزه با این دیودها میتونین تعیین کنین که یون کاتد باشه یا آند

سه شنبه 11 آبان1395 - 10:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس
نه داداش تی وی رو نگرفت چون با تلویزیون خالی هم تست زدم طلا رو رو بروی لامپ تصویر گرفتم و از کنار روی طلا رفتم و با کمال تعجب ای امر رو دیدم

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

سه شنبه 11 آبان1395 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب کشفی :-BD

سه شنبه 11 آبان1395 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
PAYAM20 نوشته است:
من از 3 تا انتن هم زمان استفاده کردم خیلی قوی تر بود ! انتن ها 1m , 2*50cm
هم طول انتن اضافه کردم هم تعداد !

فقط برای بالانسش یه کم مشکل پیش اومد که اونم با تغییر r17 درست شد !

خب این کمک میکنه حساسیت بهبود پیدا کنه
اما منظورتون چه جور بالانسی هست چون ما که یک انتن بیشتر نداشتیم اینجا اون هم برای گیرنده اون دوتای دیگه رو چیکار کردین.من تازه دارم میبینم دوستان هم بیکار نبودن .. :-BD

بهرام جان :x
من کلی تست کردم در مورد انتن ها از قبیل این که به کجا وصل بشن و چطور وصل بشن و ....
بهترین نتیجه این بود

سه انتن ( یک متری + 2 تا 40 سانتی )
همشون به هم وصل شن ( به منفی وصل کردن اصلا تاثیری نداره )
البته به این صورت که پشت انتن وسط یه سیم پیچ 7 دور هم بزارید

من الان با اون وضعیت مدارم یه ارمیچرو موقع استارت از 4.5 متری سنس دارم . حالا نمیدونم خوبه یا بده
ولی به دستم اصلا واکنش نمیده !!! جز این که بچسبونمش بش که سنس کنه YMWHISTLE

یه کار دیگه هم کردم ... انت رو مستقیم به بیس tr2 وصل کردم که چنگی به دل نزد .

ولی

سه شنبه 11 آبان1395 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahan2000 نوشته است:
سلام مهندس
نه داداش تی وی رو نگرفت چون با تلویزیون خالی هم تست زدم طلا رو رو بروی لامپ تصویر گرفتم و از کنار روی طلا رفتم و با کمال تعجب ای امر رو دیدم

ماهان جان طلا رو با دستت جلوی تی وی نگرداشته بودی یا رو پایه چوبی چیزی گذاشته بودی ؟اگر امکان داره جلوی تی وی یک اویز نخی یا چوبی که رو یونها تاثیر نذاره یکبار بدون طلا و بار دیگه با طلا بدون دخالت و نزدیکی دست امتحان کن،همچنین اگر زحمتی نیست با سایر فلزات و اشیا دیگر هم تست کن تا مطمعن بشی نتیجه درسته

سه شنبه 11 آبان1395 - 11:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
بهرام جان :x
من کلی تست کردم در مورد انتن ها از قبیل این که به کجا وصل بشن و چطور وصل بشن و ....
بهترین نتیجه این بود

سه انتن ( یک متری + 2 تا 40 سانتی )
همشون به هم وصل شن ( به منفی وصل کردن اصلا تاثیری نداره )
البته به این صورت که پشت انتن وسط یه سیم پیچ 7 دور هم بزارید

من الان با اون وضعیت مدارم یه ارمیچرو موقع استارت از 4.5 متری سنس دارم . حالا نمیدونم خوبه یا بده
ولی به دستم اصلا واکنش نمیده !!! جز این که بچسبونمش بش که سنس کنه YMWHISTLE

یه کار دیگه هم کردم ... انت رو مستقیم به بیس tr2 وصل کردم که چنگی به دل نزد .

ولی

نه خوبه همین نشون میده که مدارت سالمه.نه به اون صورت نیست باید خود انتن لمس بشه :)
البته متصل کردن انتن به بیس هم میتونه کارایی داشته باشه اما چون سیگنالهای اسیلاتور هم روی اون سوار میشه شاید یک جورایی مثل فرستنده هم رفتار بکنه یعنی اگه شما همون انتن رو که بیس ترانزیستور وصل کردی به انتن گیرنده نزدیک کنی باید تغییراتی رو سیستم حس کنه اما این راها جواب درستی نمیدن ..

چهارشنبه 11 آبان1395 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان چندوقت بود ب انجمن سرنمیزدم...خوشحالم ک این تاپیک دوباره زنده شده وامیدوارم این دفعه ب نتیجه برسیم

چهارشنبه 11 آبان1395 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان ولتاژ پایه سه ایسی یک چند باید باشه ؟؟؟

ولتاژ های چک زو لطف میکنید بگید ؟ ممنون میشم @};-

چهارشنبه 11 آبان1395 - 1:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان من جزع اولین کسایی بودم ک این مدارو ک توسط محسن گذاشته شد رو ساختم حدود۳۰الی۴۰جابردمش ولی دریغ از ی چشمک کوچولو ال ای دی..فقط ی جا ال ای دیا روشن شد ک نمیدونم واسه بار بود یا چیز دیگه...من حس میکنم این مدار ناقصه و اونجور ک باید کار کنه کارنمیکنه...

چهارشنبه 12 آبان1395 - 10:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 112 , 113 , 114 , 115 , 116 , 117 , 118 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure