انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 3:26am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 , 114 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا بهرام عزیز

نظراتتون کاملا متینه ممنونم از پاسختون

منظورم نه فقط نویز محیط اطراف بلکه نویز حاصل از باطری و مدار پاور بر روی مدار سنس میباشد که از حساسیت بالایی برخوردار است اگه به عکس های فرانکو دقت کنید کلیه دستگاهاش دو تکه اسا وحدالمقدور باطریها و مدار پاور را از مدار سنس دور نگه داشته البته مسله فیلتر متغییر به نظرم نکته انحرافی فرانکو نت اعضا در مورد فیلتر های مورد نظر فرانکو در موقعیت های جغرافیایی مختلف امتحان نمایند

چهارشنبه 5 آبان1395 - 4:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
بهرام نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
بهرام جان اين فرستنده كه ميگي مثل همين پراپ رديابهاي فركانسي خودمونه ؟
مگه مدار ما يون ياب نيستش ؟؟تا اونجا كه من اطلاع دارم يون خارج شده از فلز روي سطح زمين خارج ميشه يعني شما ميگي با يك فرستنده ميشه اين يون رو بهتر سنس كرد؟
به نظر من اگه دستگاه واقعا بتونه يون فلز قديمي رو سنس كنه حتي يك متر هم قدرت سنس داشته باشه ارزش داره

نه کاملا.ما باید از یک فرستنده فرکانسی یا مدالاتور استفاده کنیم که هر چیزی میتونه باشه.به شرطی که ثباتش خوب باشه وگرنه مدام با سیستم درگیری پیدا میکنید.بله یونی هست اما اگه شما اسیلاتور 8 مگاهرتز رو از مدار خارج کنی عملا دیگه یونی نمیتونین بزنین.چون از طریق گیرنده هارمونیکها هستن که باعث تحریک مدار میشن فرستنده هم کمک میکنه تا حالت تعادل بوجود بیاد و چون فرکانس به طور غیر مستقیم روی گیرنده تاثیر میزاره باز هارمونیکها هستن که کارشو نرو انجام میدن با وجود فرستنده این روند حساستر میشه وبرد بهتر وسنس خواهید داشت.من با همین ایده که شاید سنس یونها مختل بشه تست هم کردم راحت میتونین امواج اسکالر یک موتور یا ارمیچر رو که در حال چرخش هست بگیرین همینطورلامپهای کم مصرف اما مهمتر اینه که فلز هم سنس بشه.خواهش میکنم طی تستی که بیابون داشتم از 30 متری تونستم یک هدف مچهول رو شناسایی کنم .اما عملکرد مدار جالب بود.وقتی هدفی پیدا میشد و اگه به هدف نزدیکتر میشدی یکی یک ال ای دیها روشن میشدن تا اخر که با صوت همراه بود وزمانی که روی مرکز هدف میرسیدم یا حداقل نزدیکترین حد اون کل ال ای دیها وصوت قطع میشد..این رو من توی چهارچوب اهنی خونه هم تست کرده بودم از راه دور سنس میشد و وسط چهار چوب اهنی در که میرسیدم صدا قطع میشد :)

دقيقا زماني كه ميخوايم مدار رو روي استانه قرار بديم اگر كمي ولوم رو بيشتر بچرخونيم صدا قطع ميشه
من فكر ميكردم مدار من مشكل داره
ممنونم

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

چهارشنبه 5 آبان1395 - 5:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام عزیز

طبق ادعای فرانکو دستگاه ایشون بر اساس تغییرات ایجاد شده در دامنه وفاز موج مدوله بر موج اصلی حاصل از کریستال توسط پدیده phenomenon کار میکنه وبا توجه به جواب گیری بعضی از اعضا حتی در امریکای مرکزی وجنوبی

چهارشنبه 5 آبان1395 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پس تغییرات شدت میدان مغناطیسی در طول وعرض های مختلف بر دستگاه تاثیری مهمی نداشته وتغییرات زیاد در فیلتر لازم نمیباشد البته این نظر شخصی بنده است تا نظر دیگر دوستان چی باشه :ymsick:

چهارشنبه 5 آبان1395 - 5:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متاسفانه اساتید بزرگواری مثل اقا محسن یا اقا هادی واقای dreamوکاوه جان والبته اقا ancientودیگر دوستان عزیز که روی این ردیاب کار کردن لطفا نیجه کاراشون را اعلام کنند یا حد اقل یه راهنمایی کوچک در مورد تتیجشون بیان کنند تا اعضا جدید تکلیفشونوبدونن

چهارشنبه 5 آبان1395 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان

pcb مورد استفاده هم توقسمت سنسور وهم در قسمت displayمشکل داره لطفا قبل از ساخت بررسی کنید

چهارشنبه 5 آبان1395 - 10:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
دقيقا زماني كه ميخوايم مدار رو روي استانه قرار بديم اگر كمي ولوم رو بيشتر بچرخونيم صدا قطع ميشه
من فكر ميكردم مدار من مشكل داره
ممنونم

عجب :)
خب دوست گلم با طرح اصلی اگر که اینطور باشه پس شک نکن مشکل داره.سیستم من برای علان حضور فلز به این صورت هست میتونم تغیرش بدم وبرعکس بشه همه چیز به دوتا پایه بستگی داره :) یعنی زمانیکه سیستم در استانه قرار گرفت و سیستم شما فلزی رو اشکار کرد صدا و ال ای دی به چه صورت برای شمابه نمایش در بیاد منظور بنده این بودااااا :(( :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

آخرین بار توسط بهرام در پنج شنبه 5 آبان1395 - 12:49am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

پنج شنبه 5 آبان1395 - 12:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zakari نوشته است:
سلام اقا بهرام عزیز

نظراتتون کاملا متینه ممنونم از پاسختون

منظورم نه فقط نویز محیط اطراف بلکه نویز حاصل از باطری و مدار پاور بر روی مدار سنس میباشد که از حساسیت بالایی برخوردار است اگه به عکس های فرانکو دقت کنید کلیه دستگاهاش دو تکه اسا وحدالمقدور باطریها و مدار پاور را از مدار سنس دور نگه داشته البته مسله فیلتر متغییر به نظرم نکته انحرافی فرانکو نت اعضا در مورد فیلتر های مورد نظر فرانکو در موقعیت های جغرافیایی مختلف امتحان نمایند

دوست عزیزم نویز باطریها بیشترشون به خاطر فرایند شیمیایی هست که دارن و پوشش فلزی که روی اون هست واینقدر نیست که تاثیری روی مدار بزاره وبه راحتی میشه فیلتر تروئیدی نویز رو خنثی کرد یا اینکه از اداپتور یا کاهنده ولتاژ که با برق شهری تغذیه میشه کار کنید که بهتره از باطری حتی برای ازمایش هم شده استفاده بشه سیمکشی هم دیگه خودتون میدونید باید کوتاه ونزدیک مدار وداخل جعبه شیلد شده باشه..واینکه اگه قرار باشه سیستم به قول شما فقط به یک محدوده از موقیعت جغرافیایی جواب بده که دیگه باید انداختش دور دقیقا مثل قضیه انتن ال رود وقضیه مگنت شده.. :D اینرو اضافه کنم قبل از اینکه مدارو توی تایپیک قرار بدم وعنوانش رو انتخاب کنم همین مدارو به همون صورت اولیه طراح ساخته بودم وجواب درستی نگرفتم. به هر حال سیستم باید تغییراتی دشته باشه و فقط هم فرستنده نیست چندتا نکته مهم دیگه هم داره که به مدار وسیستم بنده مرتبط هست و چون بیشتر دوستان سیستم فرانکو رو بدون دستکاری ساختن مشخصا باید جور دیگه ایی روی سیستم کار کنن وبرای تست چند شهر یا استان رو تغییر بدن تا مشخص بشه کدوم منطقه کار میکنه :D به هر حال ما در خدمت دوستان هستیم

پنج شنبه 5 آبان1395 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یک نکته دیگه واسه دوستانی که از طرح اصلی کپی کردن.به جای خازنهای بایاس 1پیکو که 3 عدد هست میتونین از سیم هم استفاده کنید.به این شکل که دوتکه سیم یک یا دو سانتی مفتولی رو دور هم میپیچونید وکاملا به هم بچسبن فقط مواظب باشین اتصال کوتاه نشن.بعد دو سر او نرو به جای خازنها استفاده کنید این روش هم جواب خوبی میده.و اینکه دو سر دیگه باید ازاد باشن ;)

پنج شنبه 5 آبان1395 - 1:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بهرام عزیز
ممنون که دوستان را راهنمایی میکنید،در مورد تعبیه فرستنده کنار گیرنده فرانکو سوالی برای من پیش اومد ،اینکه اگر فرستنده و گیرنده باهم داخل یک جعبه قرار بگیرند از انجاییکه فاصله بین اونها خیلی کم هست باعث میشه که گیرنده بدلیل نزدیکی فوق العاده به فرستنده ،در حالت اشباع قرار بگیره ،در اینصورت گیرنده چطور میتونه امواج ضعیف phenomenon رو در کنار امواج قدرتمند فرستنده کناریش ،سنس و آشکار کنه؟ ممنون

پنج شنبه 6 آبان1395 - 2:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 108 , 109 , 110 , 111 , 112 , 113 , 114 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 48 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure