انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 5:01am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 614 , 615 , 616 , 617 , 618 , 619 , 620 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
حمید نوشته است:
البته نیاز نبود برای اتصال آنتن از چنین کانکتوری استفاده کنین چون آنتن فقط به یک پین اتصال نیاز داره. در هر صورت اگر هم از این کانکتور استفاده میکنین بهتره بدنه فلزی اون به زمین و شیلد اتصال داشته باشه.

سلام مهندس
مهندس من تابحال یونیاب نساختم پیشنهادتون چیه این مدارو بسازم؟
از کجا شروع کنم؟

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

چهارشنبه 24 آبان1401 - 1:26am
مدیر کل
مدیر کل

بعنوان مدار یون یاب قابل ساخت فقط همین مدار رو پیشنهاد میکنم. صفحات اخیر تاپیک بخصوص توضیحات بنده رو مطالعه کنین. مداری که خوب جواب داده همون مدل 3 چراغه هست که در پست اول تاپیک قرار گرفته.

چهارشنبه 25 آبان1401 - 12:08pm

سلام دوستان
من می‌خوام طرح را مثل طرح آقا عرفان بسازم میشه بفرمایید این 3 مقاومت مقدارشون چقدر است؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

""آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یاد من باش که همواره به یاد تو هستم""سوره بقره/۱۵۲

پنج شنبه 11 اسفند1401 - 11:49am
مدیر کل
مدیر کل

دو مقاومت سمت راست هر دو 330 اهم هستن و مقاومت سمت چپ که به امیتر ترانزیستور متصل شده 1.2 کیلو هست.

پنج شنبه 11 اسفند1401 - 12:27pm

تشکر مهندس
خیلی لطف کردید @};- @};-

""آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یاد من باش که همواره به یاد تو هستم""سوره بقره/۱۵۲

پنج شنبه 11 اسفند1401 - 1:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و احترام
یه سوال داشتم اقای مهندس حمید
بین این ترانزیستورها کدوم ها بتاش مهم هستن و کدوم قطعات رو به نظرتون قابل تعویض بزاریم؟
سپاس از وقتی که میزارید

جمعه 12 اسفند1401 - 11:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
ترانزیستورهای 2 و 3 و 4 مهم تر هستن و بهتره بتاشون بین 400 تا 600 باشه. نیاز به قطعه قابل تعویض نیست.

شنبه 12 اسفند1401 - 1:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت استاد مهندس حمید عزیز

۲ سوال داشتم

تو قسمت دیسپلی کدوم قطعات رو باید دستکاری و کم زیاد کرد تا فاصله صدای سنس ویز ویز ثابت نباشه
من مشکلم اینه صدای سنس و ویز بازر بصورت صابت هست.چکار کنم فاصله بیوفته تو صدای بازرتا سنس دقیق تری داشته باشم.ولوم مربوطه زیاد تاثیری نداره
میخوام صدای تق تق بازر با فاصله باشه و این حالت متاثر از قدرت سنس ، فاصله صدا کم و زیاد بشه.اگه سنس ضعیف باشه فاصله تق تق یا ویز ویز بیشتر باشه

سوال دومم.اگه این مدار و دیسپلی رو بصورت تمیز و دقیق کاملا smd بسازم (منهای خازن ها)چه مشکلاتی ممکنه پیش بیاد.و اگه مشکلی پیش بیاد کدوم قطعه ها رو فاصله بدم که مشکلات کمتر بشه

تمام قطعات اصلی و جنس خوب و ۳۵۸ همه رو smdدارم و ازشون مطمئنم ولی چون بخه خازنهایsmdاعتماد ندارم ،خازن ها رو عدسی معمولی بزنم

لطفا یه توزیح کامل بدید
ممنون بابت این همه صبوری و وقتی که برا تایپ میزارید

دوشنبه 14 اسفند1401 - 1:05am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-
1- اگر مدار رو به همون شکل اصلی ساخته باشین و با سنس یونی مواجه باشین سنس اولیه باید بصورت چراغ چشمک زن و صدای قطع و وصل باشه. طبیعی هست اگر سیگنال های یونی پر تعداد باشن یا با برخی منابع نویز و سیگنال مصنوعی مواجه باشین سنس حالت یکسره پیدا میکنه. در هر صورت در این مدار اگر بخواین سنس حالت منقطع بیشتری پیدا کنه میتونین مقدار خازن 19 که 22 نانو هست رو کمتر بذارین تا اثر سنس هر سیگنال یونی کوتاه تر باشه.
2- ساخت اینگونه مدارات رادیویی بصورت اس ام دی اتفاقا بهتر هم هست بشرطی که طراحی فیبر مناسب باشه. سعی کنین قسمت اسیلاتور یعنی ترانزیستور 1 و کریستال و قطعات مربوطه رو از باقی مدار کمی فاصله بدین. همینطور قسمت سیم پیچ و ترانزیستور 2 اهمیت داره که تمیز طراحی و مونتاژ بشه. باقی مدار اهمیت کمتری داره. خازن عدسی معمولی کیفیت خوبی نداره و بدلیل ثبات حرارتی کم بالانس دستگاه خوب در نمیاد. خازنهای اس ام دی بهتر هستن یا اینکه میتونین از مولتی لایر استفاده کنین که ثباتش خیلی بهتر از عدسی معمولی هست.

دوشنبه 15 اسفند1401 - 1:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون مهندس عزیز
یه سوال بپرسم
اینم زحمت بکشید جواب بدید

۳عدد باتری دریل شارژی کیفیت عالی دارم که داخل هر کدومشون ۳عدد باتری لیتیوم ۳/۷ولت ۲۲۰۰میلی آمپر کیفیت بسیار عالی
وجود داره که کم حجم و شکیل پک شده
و داخل پک دارای برد محافظ هست
خروجی ۱۲ولت

همچنین باتری های تبلت و موبایل ۳/۷ولت عالی دم دست دارم که اونا هم یه برد محافظ و کوچیک دارن

حالا اگه من بخوام با سری کردن چنتا از اینا به۱۸ولت برسم تکلیف برد های محافظ داخل باتری چیه
در حقیقت برد های محافظ سری میشن
اگه برد هارو حذف کنم عمر باتری ها کمه
اگه حذف نکنم ممکنه با سری کردن بردها بسوزن؟

کلا تو این زمینه مشکل دارم

اگه هم یه دونه باتری دریل کیفیت عالی رو با خروجی ۱۲ولت بزارم رو مدار واکنش۷۸۱۲ چیه و چه تاثیری داره

ممنون

دوشنبه 15 اسفند1401 - 1:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 614 , 615 , 616 , 617 , 618 , 619 , 620 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure